Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy z konsultantów, do którego się dodzwoniłem z tą usterką właśnie radził mi sprawdzić "ustawienie satelity". Niestety zmiana na INNY i potem znów na HOT BIRD nie pomogła. Znalazłem dystrybutora, która ma ten model tunera na stanie, jutro wymienię. Obawiam się tylko jednego, że po zmianie oprogramowania na 71 usterka powróci, ponieważ nie wierzę , że jest to kwestia uszkodzonej głowicy a właśnie wadliwego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja wymienilem dekoder na inny i dzialal normalnie tydzien. Po tygodniu to samo co na starym tzn. brak DVBT ,brak wyszukiwania kanalow naziemnych i satelitarnych. Kaza mi isc sprawdzic w punkcie cyfry i wymienic na nastepny. Szczeze mowiac to pomalu odechciewa mi sie latanie z tymi dekoderami po miescie ale chyba jeszcze raz pojde. Chcialbym wiedziec jak wy sobie z tym radzicie i czy ktos nie znalazl sposobu na te usterke. Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem z tym dekoderem, mam multiroom z cyfry, i dziś odpalam dekoder i wyświetla się informacja: Karta abonencka uszkodzona lub włożona niewłaściwie. Po włożeniu drugiej z karty Multiroomu to samo. Na drugim dekoderze Fergusonie - obie karty działają bez problemu. Czy da się to jakoś samemu naprawić czy jechać do sklepu i oddać do wymiany/naprawy (sprzęt kupiony 3-4 miesiące temu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner ma to do siebie że się zacina często.

Niby Ariva 210 Combo miała chodzić dużo gorzej na splitterze niż ten Philips 6201, a okazuje się, że Ariva u mnie pięknie chodzi na splitterze na PIC-u.

 

A ten Philips to się właśnie tak zacinał. Musiałem wtedy lekko wyjąć kartę, splitter zrestartować (odłączyć z prądu i po kilku sekundach podłączyć) i wtedy kartę dopchać do końca i dopiero jak lampka na karcie splitterowskiej zamrugała to po chwili pojawiał się obraz.

Dodam, że samo wyciągnięcie karty i włożenie jej z powrotem nic nie dawało.

Podobnie samo resetowanie splittera nic nie pomagało.

 

Dodam, że Ariva chodzi u mnie już tydzień i ani razu nie było zawieszki. Philips 6201 wieszał się raz na 1-2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc u mnie sprawa aktualizacji kanałów sat i naziemnych rozwiązana.Żadna zmiana ustawień itp.Minimalna korekta anteny i wszystko działa,a dodam jeszcze że antena jest średnicy 125cm.Na pasku siły sygnału nie zauważyłem zmian przed korektą i po,ale wyszukiwanie ruszyło.

Co do zawieszania ze spliterem to rzadko mu się zdarza,jak już to zawiesza się spliter (świeci się wtedy na stałe zielona dioda)spliter to medium 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja co prawda używam philipsa pvr z dyskiem i po włączeniu trybu eko w stand by'u zamiast deklarowanego w instrukcji <1W mam pobór niecałe 10W (chyba, że coś się aktualizuje z VOD na dysku, to prawie 30W) Może i u Was jest jakiś tryb eko, chociaż jak i u mnie niekoniecznie musi działać. Nawiasem mówiąc to jakaś porażka. Ale jak korzystamy ze splitterów, to trzeba jakoś to przeżyć.

Do damianprz: powiedz, jaki masz ten splitter na picu (medium iv, czy inny?) i jakie karty (uniwersalne, czy jakoś specjalnie programowane pod ferdka?) i ile tunerów podpiętych pod splitter?

Noszę się z zamiarem kupna jakiegoś tunera z hd a nie bardzo wiem co wybrać, żeby nie zmieniać splittera a żeby płynnie chodziło. A może właśnie zmienić na początku splitter i nie martwić się, że jakiś tuner (oczywiście oprócz sagemcoma) nie pójdzie? Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy pilot od tunera Pace HD PVR będzie obsługiwał tuner Pilips DSR 6201 HD / zewnętrznie wygladają prawie identycznie / ?

2. Czy w tunerz Philips DSR 6201 HD jest podawany sygnał na wyjsciu EURO , jeżeli do tunera jednocześnie jest podłaczony inny telewizor do wyjąścia HDMI ?

3. Czy plazma LG 50PA6500 podlaczona kablem HDMI będzie miała problemy z HDCP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...