Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz podłaczone wejście HDMI w TV to w Telewizorze musisz ustawić tylko i wyłacznie wejście (tryb) HDMI i powinno działać obraz i głos, poniewaz pełny kabel HDMI przesyła również głos, wzmacniacz audio tez powinien działac na dodatkowym podłaazceniu czinczami.

 

Jak pisałem wczesniej do DVI musisz mieć inny kabel lub przjściówke i wtedy do głosu - wyjmujesz kable czincz ze wzmacniacza i podłączasz je do TV i też powinno działać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podłącze dekoder w trybie HDMI - brak obrazu i dzwieku

jak podłącze dekoder w trybie DVI obraz jest , natomiast brak dzwieku.

W obu przypadkach łącze zwyklym kablem HDMI z portu HDMI dekodera do portu HDMI telewizora.

 

Od razu dodam ze kabel jest ok, poniewaz dekoder Nki ( ten bialy) dzialal bezproblemowo w trybie HDMI.telewizor ten sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podłącze dekoder w trybie HDMI - brak obrazu i dzwieku

jak podłącze dekoder w trybie DVI obraz jest , natomiast brak dzwieku.

W obu przypadkach łącze zwyklym kablem HDMI z portu HDMI dekodera do portu HDMI telewizora.

 

Od razu dodam ze kabel jest ok, poniewaz dekoder Nki ( ten bialy) dzialal bezproblemowo w trybie HDMI.telewizor ten sam .

 

To ty wogóle nie stosujesz połaczenia do gniazda wejsciowego DVI telewizora, tylko i wyłacznie do wejścia HDMI, dziwne jest ze wtedy telewizor w trybie DVI wyswietla cokolwiek, bo dzwiek wtedy musi byc podłaczony dodatkowymi przewodami.

 

to moze sprubowac przez ten component , ile taki kabelek kosztuje i czy philips 6201 prawidlowo bedzie dzialac oraz czy obraz bedzie taki jak pod hd ?

I tu moze byc problem componetu (analogowy przekaz obrazu jakości zblizonej do cyfowej HDMI) w tym dekoderze nie działa prawidłowo, raz obraz jest raz go nie ma i trzeba wyłaczać dekoder - na tym forum ktos to ładnie opisał kilka m-cy wcześniej- poszukaj. Dodam że przez component ( 3 przewody czincze) przechodzi tylko obraz, głos musisz podłaączyć dodatkowymi przewodami (2 czincze)

Do prób możesz zastosować nawet zwykłe przewody od audio, tylko nie pomyl kolorów w gniazdach przy łączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie , powiedz mi dokladnie co mam kupic i jak podlaczyc by to dzialało..pozdrawiam:)

Nie wiem jaki ty błąd popełaniasz, moze wszystko jest OK tylko błedy są w ustawieniach i podłączeniu.

Jeszcze raz sprawdzałem różne mozliwości podłaczenia i ustawień Dekodera Philips 6201 HD i TV LG i działa wszystko zgodnie z przeznaczeniem gniazd i ich sterowaniem, zrówno w dekod. jak i TV.

 

1 - podłaczenie kablem HDMi (dekoder) / HDMI (TV)

dekoder w menu tryb pracy ustawienie HDMI / TV wybór pilotem wejścia HDMI

* obraz i głos prawidłowo działa (tutaj nie stosujesz dodatkowych kabli)

Uwaga: jeżeli zmienisz wybór wejścia w TV na DVI nie będzie obrazu ani głosu.

 

2 - podłączenie kablem HDMI (dekoder) / DVI lub HDMI (z przejściówką http://www.hama.pl/000431090000/hama-ad ... wt-hdmi-gn) (TV)

- dodatkowo nalezy podłaczyć kablami czincz 2 szt dekoder białe i czerwone wyjścia / TV czincz białe i czerwone wejścia lub moze byc wejście

minijack (taki jest u mnie) Uwaga: nie pomyl z gniazdami wejść przy componencie w TV

dekoder w menu tryb pracy DVI (dzałało równiez z wyborem HDMI) / TV wybór wejścia bezwzględnie DVI

* obraz i głos działaja prawidłowio.

 

Ceny kabli i przejściówek (najlepiej markowych firm) musisz poszukać na zananych portalach w przystepnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor który posiada Yoshy to LG 32LX2R i on nie posiada gniazda DVI, więc nic mu z tych przejściówek. Jedynym wejściem audio, które działa po wybraniu w telewizorze wejścia HDMI (oprócz przesyłu dźwięku w kablem HDMI, ale to mu jakoś nie działa) jest gniazdo mini jack oznaczone jako "Audio in (RGB)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wybiera pozycje 1 ustawień i podłaczeń przedstawionych wcześniej.

Przeglądałem specyfikacje na internecie tego TV LG i znalazłem wejscie DVI-I.

Jeżeli nie ma tego wejścia to po co mny wogóle rozpatrujemy temat ustawień i podłaczen DVI.

Podłaczamy HDMI/HDMI i to wszystko, ma działać z wyborem funkcji w dekoderze HDMI - i to wszystko nie ma innej opcji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak normalnie powinno być, ale najwyraźniej Yoshy ma problem z zabezpieczeniem HDCP i dlatego mu to połączenie nie działa. Gdy przełączy w menu tunera DSR 6201 HD na wyjście DVI to obraz mu się pojawi bo ten standard nie ma zabezpieczenia HDCP więc ma już obraz, ale nie ma głosu bo trzeba wtedy podłączyć sygnał audio osobnym kablem cincz - mini jack.

 

@Yoshy:

Spróbować jeszcze można na tym kablu, ale ja gwarancji Ci nie dam, że zadziała: LINK. Źródłem twoich kłopotów jest właśnie to zabezpieczenie HDCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mowi kolega @Przecin , jak podłącze kablem HDMI i dam w dekoderze na tryb HDMI - to obrazu nie mam ani dzwieku !

Obraz mi sie pojawia jedynie jak włącze tryb DVI( w dekoderze), kabel HDMI włączony do gniazd HDMI dekodera i telewizora.

Po eurozlaczu idzie normalnie wszystko.

 

zastanawia mnie tylko, dlaczego nie działa sygnał audio po cincz ? czy gdzies musze to dodatkowo ustawic w tv na jakies wyjscie anlogowe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem do instrukcji obsługi tego TV i faktycznie ( http://www.lg.com/pl/support/product/su ... ct-profile ) jak głosu nie bedzie przy HDMI, to inne wejścia audio jeżeli są nie wybrane nie będa działały.

Jak nie zadziała ten kabel co kolega przedstawił to musisz podłaczyć ten TV Componentem mimo że dekoder philips 6201 Hd stwarza od czasu do czasu proplemy przy podłączeniu componentowym - może akurat w tym przypadku będziesz miał wiecej szczęścia.

 

Audio po cinczach nie działa poniewaz w tym czasie masz wybrany w TV odbiór z wejścia HDMI, przestaw pilotem inne wejscia to wtedy dla odmiany dzwiek będzie bez obrazu.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yoshy

Ale odpowiedz mi na pytanie, bo dalej nie wiem, czy próbowałeś podłączać dźwięk kablem cincz (do dekodera) - mini jack (do telewizora, do złącza Audio in RGB), bo według instrukcji twojego telewizora to gniazdo wpuści dźwięk przy wybraniu na telewizorze wejścia HDMI. Chodzi mi o taki kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo nie mogę wyszukać kanałów naziemnych i satelitarnych te które były z satelity wcześniej wyszukane oglądam.

 

Wiadomo już że nie jest to uszkodzenie dekodera, gdyż bardzo dużo osób ma ten sam problem (Również na Philipsach PVR oraz Pace-ach PVR). To prawdopodobnie jakaś awaria oprogramowania.

 

Od przedwczoraj mam to samo, czyli zawieszanie na wyszukiwaniu kanałów sat i DVB-T ( pomaga tylko reset), brak kanałów naziemnych na liście . Działają tylko sat. które były zapisane wcześniej - po wyborze "anuluj wyszukiwanie" na ekranie startowym po resecie. Czy ten problem został rozwiązany ? Dzwoniłem dziś na CTA i pracownik powiedział mi, że z takim problemem wcześniej się nie spotkał ? Czy Wasze usterki już minęły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yoshy

Ale odpowiedz mi na pytanie, bo dalej nie wiem, czy próbowałeś podłączać dźwięk kablem cincz (do dekodera) - mini jack (do telewizora, do złącza Audio in RGB), bo według instrukcji twojego telewizora to gniazdo wpuści dźwięk przy wybraniu na telewizorze wejścia HDMI. Chodzi mi o taki kabel.

 

 

Nie ja mam tylko zwykle cincze prawy lewy i wlozyłem je do tego gniazda obok.

czy mozesz podac adres z allegro gdzie mozn by bylo go kupic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo nie mogę wyszukać kanałów naziemnych i satelitarnych te które były z satelity wcześniej wyszukane oglądam.

 

Wiadomo już że nie jest to uszkodzenie dekodera, gdyż bardzo dużo osób ma ten sam problem (Również na Philipsach PVR oraz Pace-ach PVR). To prawdopodobnie jakaś awaria oprogramowania.

 

Od przedwczoraj mam to samo, czyli zawieszanie na wyszukiwaniu kanałów sat i DVB-T ( pomaga tylko reset), brak kanałów naziemnych na liście . Działają tylko sat. które były zapisane wcześniej - po wyborze "anuluj wyszukiwanie" na ekranie startowym po resecie. Czy ten problem został rozwiązany ? Dzwoniłem dziś na CTA i pracownik powiedział mi, że z takim problemem wcześniej się nie spotkał ? Czy Wasze usterki już minęły?

 

Nie minęły, i raczej nie miną puki cyfra nie wyśle nowego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup taki kabel i będziesz miał dźwięk. Ceny zaczynają się juz od 1 zł. Na forum nie można podawać linków do aukcji Allegro, ale wyślę Ci na priva. Taki kabel można też kupić w sklepie komputerowym.

dziękuje Panowie za pomoc, kabel , który polecił kolega @Przecin ZADZIAŁAŁ !!!! Jest wszystko , tak jak powinno być :brawo: . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pewnie to pytanie już padło ale zadam je po raz kolejny tzn. czy jest sens zamienić dekoder SAGEMCOM DSI 87 HD na tego philipsa? Chce go zmienić bo tem sagem jest strasznie powolny i mnie to strasznie wkur... i tak myśle, że może ten philips jest szybszy i wogóle lepszy, żadne nagrywanie itd mnie nie interesuje chce tylko prosty dekoder hd tylko szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pewnie to pytanie już padło ale zadam je po raz kolejny tzn. czy jest sens zamienić dekoder SAGEMCOM DSI 87 HD na tego philipsa? Chce go zmienić bo tem sagem jest strasznie powolny i mnie to strasznie wkur... i tak myśle, że może ten philips jest szybszy i wogóle lepszy, żadne nagrywanie itd mnie nie interesuje chce tylko prosty dekoder hd tylko szybszy

Użytkuję oba dekodery na multiroomie, to Philips HD ( ok 3 lata) jest znacznie wolniejszy od Sagemcoma Hd (ok 1/2 roku), oraz nie posiada mozliwości nagrywania.

Zasadnicze plusy Philpsa to niezawodność (w razie problemu reset zawsze wszystko naprawia), posiada DVB-T, współpracuje ze spliterami, ma ładniejsze i praktycznejsze menu.

Co do odbierania niekodowanych kanałów FTA np. po zakończeniu umowy jeżeli są na własność, to Philips działa na dowolnej starej nieaktywnej karcie, natomiast Sagemcom aby odbierał FTA, musi mieć najnowszą (tą po ostatniej wymianie) nieaktywną kartę np. po prepajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo nie mogę wyszukać kanałów naziemnych i satelitarnych te które były z satelity wcześniej wyszukane oglądam.

 

Wiadomo już że nie jest to uszkodzenie dekodera, gdyż bardzo dużo osób ma ten sam problem (Również na Philipsach PVR oraz Pace-ach PVR). To prawdopodobnie jakaś awaria oprogramowania.

 

Od przedwczoraj mam to samo, czyli zawieszanie na wyszukiwaniu kanałów sat i DVB-T ( pomaga tylko reset), brak kanałów naziemnych na liście . Działają tylko sat. które były zapisane wcześniej - po wyborze "anuluj wyszukiwanie" na ekranie startowym po resecie. Czy ten problem został rozwiązany ? Dzwoniłem dziś na CTA i pracownik powiedział mi, że z takim problemem wcześniej się nie spotkał ? Czy Wasze usterki już minęły?

 

 

 

Coś sknocili i nawet nie wiedzą co. A problem z wyszukiwaniem DVB-T już długo występuje.

Ja dałem sobie ze sprzętem od Cyfry+ spokój i Wam też to radzę.

Aktualnie karta leży w Opticum X7 i hula. I mam już święty spokój :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...