Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli tak , podłączyłem philipsa 6201 kablem HDMI z telewizorem LG 32LX2R, ustwilem w dekoderze tryb DVI, obraz jest- brak głosu. Podłączyłem cincze, wciąz brak głosu, czy w telewizorze trzeba jeszcze cos ustwic by dzwiek ruszył po cinczach ??? juz sil mi brak.

A nie masz ściszonego dźwięku w menu dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yoshi

Jak pisałem DVI jest komptabilne z HDMI, we wspomnianym dekoderze Philips nie ma gniazda DVI, jest tylko gniazdo HDMI.

Aby podłaczyc telewizor bez HDMI, a posiadajacy gniazdo DVI wystarczy kupić kabel HDMI - DVI,

kabel HDMI - HDMI plus przejściówka HDMI na DVI,

lub kabel DVI - DVI plus przejściówka DVI na HDMI (wtedy zastosujesz ja w dekoderze).

Dodatkowo podłaczyc audio (głos) kabelem 2 x cincz/2 x cincz lub 2x czincz/minijack.

W dekoderze nic w ustawieniach nie zmieniasz ponieważ nadal obraz jest przekazywany przez HDMI.

Głos przez gniazda cincze tez powinien byc wtedy przekazywany, jak nie zadziała Ci to daj znać i posprawdzam to na swoim dekoderze i tV poniewaz tez ma gniazdo DVI, oprócz HDMI. Jak sobie przypominam jak TV był nowy to działało to, poniewaz testowałem wszystkie mozliwosci tego TV LG od cyfry z 2009r. z Philipsem 6201 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek_m_11 - nie chce mi w ten sposób odbierać

@andyg - dzwięk nie jest wyciszony

 

jakieś sugestie ?

 

Sprawdziłem w internecie twój TV LG 32LX2R i ma nastepujące złacza: z boku: Component (480i-1080i), słuchawkowe Złącza z tyłu: RF-antenowe, AV-wejście, S-Video, Scart 1, Scart 2, HDMI/HDCP, DVI-I, RS-232C

 

HDMI tez jest więc powinien bezproblemowo dzialac ten dekoder.

Moja rada to wyłącz dekoder na parą minut z pądu wyjmując wtyczke z gniazdka, jak to nie zadzaiła to wymien kabel HDMI na nowy.

Ten dekoder Philips ma czasem takie dziwne zachwiania (wyłaczenia) w przekazywaniu sygnału że pomaga tylko twardy reset przez odłączenie go z pradu.

Dodam jeszcze że wyjście component ma często takie problemy i w tym dekoderze i nie działa prawidłowo - jego stosowania nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opisze dokładnie jak jest.

Telewizor TV LG 32LX2R wczesniej dzialał z nboxem po HDMI bezproblemowo.

Tuner philips 6201 wczesniej bezproblemowo dzialal u kolegi z Sony Bravia po HDMI bezproblemowo.

I teraz tak podłączyłem 6201 po HDMI tym samym kablem co wczesniej Nbox pod TV LG 32LX2R i problem , brak obrau i dzwieku. Wyczytałem w sieci ze niektore tv tak mają i "gryzą" sie z philem 6201 i nlezy ustawic tryb DVI . Zrobiłem tak obraz wskoczył ale dzwieku brak. Podłączylem cincze ale wciąz dzwięku brak :(.Myślałem ze moze cos w Tv trzeba jeszcze przestawi by dzwiek poszedł po cincz :(....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie aby się "gryzł z TV",mój Philips ma 5 lat i działał już pod tyloma markami TV i z żadnym nie było nigdy problemu.Obecnie mam ten dekoder w kuchni i śmiga dobrze z TV LG oczywiście po HDMI.

Proponuje Ci rozwiązania jak pisałem wcześniej,a więc najpierw sprawdź na innym kablu HDMI -HDMI.Jak efekt się nie zmieni to spróbuj podpiąć pod inny TV oczywiście po HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób twardy reset dekodera i powinno zadziałać po HDMI, dobrze by było wymienić kabel jak pisano wcześniej.

Po DVI tez powinno działać - aha działa obraz bo tylko obraz ma być, audio podłącz dodatkowym kablem cincz (białe i czerwone gniazda) i tez łaski nie robi ma działać , uwaga nie pomyl gniazda czewonego z czerwonym od componentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do szanownych forumowiczów pytanie. Jeżeli ktoś z was ma podpiętą ASTRĘ do tego dekodera i po wymuszonym przeprogramowaniu w dniu dzisiejszym mógłby sprawdzić program nr 831? Czy tylko u mnie jest

"czkawka" na wizji 3 sat HD? czy inni też tak mają?

Pozdrawiam

Tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z tym dekoderem i chciałem się spytać czy może ktoś spotkał się z podobnymi objawami.

Otóż dekoder nie chce się włączyć ani przyciskiem na panelu przednim, ani z pilota. Cały czas wyświetlana jet godzina. Po hdmi oczywiście brak sygnału. Próbowałem odłączyć zasilanie na 24h - ale nie pomaga. Mam szukać nowego urządzenia, czy da się coś zdziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ogromna prośbę by ktoś zrobił nastepujacy test u siebie. Podłączyl dekoder philips 6201 do telewizora po HDMI, tryb ustwił na DVI, kablami cincz podłączyl do tv. czy dzwiek jest od razu ? czy cos trzeba poprzestawiac w TV , by ten dzwięk wkońcu sie włączył. Obraz mam, natomisat dzwieku wciaz nie, nawet kable cimcz zmienialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ogromna prośbę by ktoś zrobił nastepujacy test u siebie. Podłączyl dekoder philips 6201 do telewizora po HDMI, tryb ustwił na DVI, kablami cincz podłączyl do tv. czy dzwiek jest od razu ? czy cos trzeba poprzestawiac w TV , by ten dzwięk wkońcu sie włączył. Obraz mam, natomisat dzwieku wciaz nie, nawet kable cimcz zmienialem.

Sprawdziałem, dekoder philips DSR HD 6201 podłączony wyjcie HDMI obraz i 2 x cincze audio.

TV LG posiada 2 zestawy wejściowe audio

1/ dwa gniazda cincz (białe i czerwone) znajdujące się przy gniazdach wejsciowych Component (czerwone, zielone iniebieskie) - te nie działają dla wejścia DVI (dziiłaja tylko przy podłaczonym componencie)

2/ jedno gniazdo audio minijack stero - i tu działa głos przy wybraniu funkcji DVI w telewizorze.

Dodam ze zastosowałem testowo dwa rozwiazania kablowe dla obrazu - kabel HDMI/DVI, - kabel HDMi/HDMI z przejściówka HDMI/DVI

W obu przpadkach obraz jest przekazywany przy wbranej funkcji DVi w TV.

 

Przegladalem specyfikacje twojego TV kilka wpisów wczesniej i wg. niej posiadasz 2 wejscia audio na cincze . jedno jest przy Componencie i ono nie bedzie działać na DVI, a drugie masz przy AV z żółtym gniazdem cincz. - to własnie powinno działać.

Trzecia mozliwośc to wejscie DVI-I w twoim TV jest typowo do obsługi karty graficznej cyfowo lub analogowo z komputera i nie posiada przporządkowanego dodatkowego audio co jest raczej niespotykane.

 

Powodzenia, daj znać do czego doszedłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze bez przejsciowki HDMI-DVI sie nie obędzie ? Ja mam tylko kabel HDMI zwykły podłączony pod TV ( gniazdo HDMI). W dekoderze tryb pracy ustawiony na DVI i obraz jest. Zwykle cincze podłączone z dekodera do TV.Telewizor ustawiony na port HDMI. Obraz jak pisalem wczesniej jest, natomisat jak uruchomic dzwięk? czy na tych kabelkach co mam : HDMI( zwykly) i cincze nie yuzyskam kompletu : obraz + dzwięk ? Powiem szczerez ze juz sie w tym pogubilem :(

 

Myślałem ze wystarczy podlaczyc cincze i dzwiek bedzie od razu, albo ze mozna jakos przełączyc w tv na dzwiek analogowy by z tych cincz to wszystko poszlo.

jak pisalem wczesniej obraz jest , tylko ten dzwiek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz podłaczony kabel HDMI/HDMI do gniazda wejściowego TV HDMI (takowe przeciez jest w twoum TV) to powinno wszystko działać obraz i głos w ustawionym trybie (wybór wejscia w TV) HDMI.

Jezeli masz niepodłączone wejście DVI-I twojego TV to jak ma to działać na trybie wyboru DVI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączony dekoder kablem hdmi-hdmi do telewizora i ustawiony w tryb dvi. Dźwięk analogowymi cinchami (lewy-prawy) do wzmacniacza. Działa bez dodatkowych ustawień. Natomiast nie działa wyjście cyfrowe (tzn. słychać jakieś piski tylko) no i nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...