Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś powiedzieć jak się robi fabryczny reset tego tunera, nie mówię tu o zwykłym wyciągnięciu i włożeniu wtyczki od prądu. W Pace PVR wiem że się to robi poprzez przytrzymanie równocześnie V+/V- na panelu przednim i włączenie wtedy do prądu no a reszta to w menu serwisowym.... O coś takiego pytam w tym Philipsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam wersję oprogramowania 71 i konwerter Twin. Po aktualizacji na 71 opcja "Typ konwertera" jest zaciemniona w pozycji "pojedynczy" i nie ma opcji zmiany. Skutkiem czego oczywiście Astra nie jest dostępna. Orientujecie się może, czy jest to jakieś celowe obostrzenie parametrów, czy da się to jakoś ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ustawienie "pojedyńczy" nie ma nic wspólnego z Astrą i przełącznikiem DISEqC, to pole używane jest w dekoderach PVR do ustawiania konwertera TWIN a ponieważ ten dekoder ma tylko 1 wejście to zawsze będzie LNB POJEDYŃCZY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

padł Philips DSR 6201 HD, gra tylko TVN , nie wyszukuje kanałów , spliter PACE działa, z tej samej anteny i splitera, wyminie na inny Philips DSR 6201 HD PVR mam od cyfry i sprawdze, eh te dekodery

inny Phil tez tylko czesc kanałow/phil nie do zajechania/ , slaby sygnal tylko 3 zielony a na Pace 4, no coz moze konwerter padł/ quad/ moze antena sie obrocila o 1-2 mm lub konwerter na niej , lub kabel - złaczki etc, do anteny łatwy dostęp ale zimno ,:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko bo przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi lub podobnego tematu a nie chcę zakładać nowego.

Posiadam tuner Philips DSR 6201/91 HD. W piątek po wyłączeniu go do "standby" było wszystko ok. Po włączeniu ponownie, tuner uruchomił się na kalane 157 (Rebel tv) i za Chiny ludowe nie chce się przełączyć na inny kanał (za pomocą pilota i klawiszy na tunerze). Cały czas wyświetla się pasek stanu z nazwą programu i godziną w górnym rogu. Próbowałem go zresetować przez odłączenie od prądu i wyjęcie karty oraz odłączeniu wszystkich kabli na całą noc. Rano po podłączeniu go do sieci i podłączeniu wszystkich kabli pojawił się komunikat na wyświetlaczu "in it". Tuner się włączył i dalej jest to samo. Wizja i głos jest normalna. Jedyne co działa to przycisk "power". Po dłuższym przytrzymaniu go tuner się załącza od nowa i tak w kółko Macieju. Zadzwoniłem do Cyfry i powiedzieli mi że może to być wina softu i trzeba go wgrać na nowo, ale jak mam to zrobić jak nie można wejść do menu. Dodam że na tunerze PACE PVR działa wszystko ok.

Może ktoś się spotykał z takim przypadkiem i wie co z tym zrobić. Za wszelkie podpowiedzi dziekuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Problem rozwiązany. Próbowałem różnych sposobów ale pomogło z podłączeniem anteny naziemnej. Tuner - tak mi się wydaje - dostał sygnał z innego źródła i się odwiesił. Trzeba poczekać po podłączeniu jakieś 5 minut ale się opłacało. Tuner śmiga aż miło:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony był nie konwerter tylko ułamany przewd w konwerterze, fachowiec źle zarobił, jak samemu się nie dopilnuje to mądrala fachowiec sknoci , pójdę do knociciela bo to budynek obok - rady typy kup konwerter od kolegi TEAM CYFRY można włożyc na kaloryfer, chyba ze dostane bana od moderatora który pilnuje nie wiadomo czego to mojego odkrywczego postu nikt nie przeczyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Dekoder podlaczony jest do wiezy gdyz rano slucham radia, ktorego nadajniki w mojej okolicy nie nadaja. Zdarza sie, ze po wlaczeniu dekodera zamiast numeru kanalu ponownie pojawia sie zegar. Wlaczenie tv, powoduje uruchomienie dekodera i wyswietlenie numer kanalu. Co moze byc tego przyczyna? Ponadto czesto przy przejsciu z kanalu 22 na 21 lub 19/40 te nie pojawiaja sie. Inne dzialaja bez zarzutu. Moze to wina splitera, bo jak na drugim dekoderze sd /Pioneer/ wlacze 21 kanal to wszystko wraca do normy. Czy te niedogodnosci kwalifikuja dekoder do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...