Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam ten dekoder od dwóch lat i ostatnio zaczął pojawiać się problem. Otóż przy użytkowaniu z Clone+ dekoder co chwile się wyłącza, znaczy pozostaje numer programu na wyświetlaczu, ale na karcie Clone gasną wszystkie lampki. Posiadam trzy takie karty i na każdej dzieje się to samo. Nie wiem, czego może być to wina. Wygląda na to jakby karta nie dostawała raz na 2-3 minuty zasilania. Co może być przyczyną, że tak się dzieje? Gdzie ewentualnie można zawieźć do serwisu ten dekoder? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips DSR 6201 HD soft 71 podpięty pod typowy konwerter single zawiesza się przy wyszukiwaniu kanałów; zatrzymuje się na 0%, na wyświetlaczu widnieje SC06 i pomaga tylko reset. W żaden sposób nie można wyszukać kanałów ani satelitarnych, ani naziemnych. Po odpięciu anteny i próbie wyszukania kanałów nie wyświetla komunikatu o braku sygnału. Przestawiałem w menu satelitę na Inny i z powrotem na HB, wprowadzałem ręcznie parametry HB w polu Inny i sygnał jest pokazany prawidłowo, na zielonym polu. Tuner pracuje normalnie na liście kanałów którą posiada. Pomoc techniczna C+ oczywiście pomóc nie potrafi.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sonnen_x

Ja tak mam ze swoim Philipsem. Kombinowałem na różne możliwe sposoby i nic nie pomogło. Jedyne wyjście to wymienić dekoder ale pewnie jest problem z dostępnością tego modelu. Mi się udało tylko że po powrocie do domu okazało się że wymieniony dekoder nie chce się włączyć choć u dystrybutora działał więc musiałem wrócić do poprzedniego. Na szczęście kończy mi się umowa niedługo i pozbędę się problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nasze egzemplarze są jakieś wadliwe bo nie widziałem zbyt wielu zgłoszeń takiego problemu w internecie. W ogóle te Philipsy są średnie, ja go wziąłem tylko ze względu na spliter. Jak już wcześniej wspomniałem na szczęście kończy mi się umowa i biorę PVR albo kupię coś innego na własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacją sezonu to te modele faktycznie i nie są, ale na tle reszty z oferty operatora tragicznie nie wypadają. Być może wersja softu 71 nie zgrywa się np z wersją elektroniki która jest w naszych. Nie ma żadnej możliwości wgrania starszego softu, a podejrzewam, że na poprzednim wszystko działałoby OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. :?

Po ostatniej aktualizacji listy kanałów nc+ wysiadło mi sterowanie DiSEqC (mam czaszę 90 cm i 2 konwertery w układzie "zeza"). Sprawdzałem kilka przełączników i nadal mogę oglądać tylko kanały z Hot Birda. Te z Astry wyświetlają tylko nazwę. Obrazu i dźwięku brak tylko komunikat o braku sygnału. Gdy podłączę bezpośrednio do dekodera tylko kabel z Astrą lub tylko z Hot Birdem wszystkie kanały są odbierane prawidłowo, więc to nie problem z konwerterem czy przewodem. Przełącznik DiSEqC też jest OK. Resetowanie dekodera nie pomogło. Przed aktualizacją listy kanałów i na tym samym sofcie wersji 71 wszystko było OK. Czy ktoś z Was zauważył podobny problem? Jak rozwiązać irytujący problem? Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paulus 60

 

Miałem ten sam problem po pierwszych aktualizacjach po 21 marca. Pytałem się na forum w innym wątku o ten problem, ale bez odpowiedzi.

Natomiast dzisiaj po 16.00 po aktualizacji kanałów sprawdzam z automatu kanały z Astry i wszystko już gra. :brawo:

Także sprubuj jeszcze raz zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dzisiejsza aktualizacja listy nic nie zmieniła. To znaczy zmieniła, ale tylko na chwilę. Włączyłem kanał 650 (Astra) program niemiecki Das Erste i było ok. Zmieniałem kolejno kanały w górę i na kanale 661 dekoder się zresetował. Po ponownym uruchomieniu kanały z Astry przestały się zgłaszać. Pojawił się komunikat o braku sygnału. Klapa. Nadal nie wiem co zrobić, by rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozostały mi dwa DSR6201/91.

Niestety karty oddałem. Z informacji techniki NC+ wynika - aby odbierać kanały FTA trzeba mieć starą kartę z Cyfry. Radzili mi pytać w punktach - może mają, o FunCard nie mieli wiedzy.

Jednak nawet stara, nieaktywna karta nie uruchomi tunera dvb-t. Z informacji na tym Forum i innych wynika, że aby cieszyć się FTA i DVB-T należy przesunąć datę w karcie z 1990,1991 r gdzieś na 2020 lub

odpowiednio zaprogramować FunCard.

W tym temacie nie mam jednak wiedzy. Czy ktoś z Forumowiczów może udzielić mi pomocy, ew. na priv kto może w tym pomóc, inaczej zna się na tym i podesłane kart odpowiednio przygotować do FTA i DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...