Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania w wersji MCAS (czyli wielosystemowa), wrzucam jak zwykle tylko do 7300 VFD (z błękitnym wyświetlaczem) i z polską listą (tą co zwykle)

 

http://www.speedyshare.com/files/23606952/7300_VFD_MCAS_1.1.08_LISTA_PL.zip

 

W nowej wersji USB działa troszkę szybciej, reszta to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie 1.1.08 poprawiono zawieszanie tunera na kanałach universal i sci fi gdy włączony jest timeshift.

Niestety nadal nie działa cofanie na kanałach z dużym bitrate z TP 11508V n-sport, TVP Sport, itp (na starszych softach było OK). Nagrany materiał z tych kanałów też nie daje się cofać- działa tylko przewijanie do przodu.

Prędkość USB nadal zmienna w zależności od stanu dysku - jak dysk nagrywa około 117MBits/s, jak nie nagrywa to ok 22MBits/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do n-sport to chyba na 1.0.90 było OK, natomiast 1.1.x wszystkie chyba mają problemy

 

moduł CAM od CP ciągle wyzywa od nieopłaconego abonamentu, wygląda na to że jednak jest to związane z tym że wiadomości o braku kanału przychodzą jako wiadomości SMS a nie jako komunikat modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znowu mam problem, zmieniałem soft i nie wiem nawet co żle zrobiłem bo padł mi tuner na wyświetlaczu jest napis A5H i koniec próbowałem wgrać oprogramowanie przez kabel RS232 kupiłem taki USB-RS232 bo w kompie nie mam wyjścia rs, niestety komputer nie 'widzi' tunera po napisie o sprawdzaniu pojawia się napis error target co jest tego przyczyną ? Sprzedawca kabla twierdził, że kabel to null-modem do programowania tunerów. Jeśli ktoś wie co trzeba zrobić niech napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bodek, jaki masz dekoder (7300 LED czy VFD), nie nie mogę tego stwierdzić po tym A5H, bo można zrobić to i na LEDzie i na alfanumerycznym, jakie oprogramowanie wgrałeś?

 

Poza tym sprzedawca wali ściemę na pół osiedla, kable USB-RS232 są zawsze proste, trzeba dokupić dodatkowy kabel RS232-RS232 typu nullmodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest VFD to na pewno nie wgrywałeś softu z tego wątku bo tu są tylko VFD

 

technicznie możesz przeciąć kabel i połączyć go do wtyczki RJ50 lub RJ45 zgodnie ze schematem ot choćby z wikipedii (nullmodem), potem wtyczki łączysz razem lub poprzez kawałek kabla UTP i już masz uniwersalny kabel szeregowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miał ktoś taki przypadek, że dekoder bez żadnej ingerencji nagle przestał nagrywać? W ostatnich dniach zauważyłem u siebie, że po włączeniu nagrywania (obojętnie czy przyciskiem pilota czy poprzez timer) dekoder zamiast zacząć nagrywanie na chwilę się wyłącza po czym sam ponownie zaskakuje i kontynuuje emisję, ale bez nagrywania. Dziwne to bo wcześniej nagrywał pięknie (pendrive), a niczego przy nim ostatnio nie majstrowałem (poza przeskanowaniem satelity Hot Bird). Software _1.0.90_

Wszelkie sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem Opticum 7300 CI2CX Plus (błękitny wyświetlacz) chodzi na nim Cyfra+ problem w tym że dekoder po jakimś czasie zawiesza się ,nic nie idzie zrobić pomaga tylko wyłączenie z prądu . Zmieniłem już soft na ALI3329E_04020200_globo_amstar_vfd_mcas_1.1.05_lista_pl i dalej to samo czyli pogra jakiś czas i zawiesi się.Czy Wasze opticum 7300 też tak robią ? proszę o pomoc bo już mnie trafia szlag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSA - właśnie nie mam pewności czy jest to otwarte okno, bo kanał dla dorosłych działający 24h na dobę to chyba nie jakieś odkodowane okienko. Faktem jest, że tu akurat nagrywanie nie działa choć poza tym działa wszędzie.

 

pitfriend - jeśli konwertujesz nagrany materiał na kompie to zwróć uwagę na wpisanie wcześniej prawidłowego kodu A PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheStyl te Niemcy już tak mają że nawet HD jest u nich za darmo :D Z innych kanałów to wszystko przeszło na nowy Viaacces czyli nic za darmo.

 

co do nagrywania Opticum nagrywa cały strumień na pamięc, więc są tam wszystkie strumienie dźwiękowe, wideo, epg i telegazeta, można z epg sprawdzić o której godzinie nadawany był materiał i co szło po nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z obrazem na canal+sport i tvp1 a mianowicie,przy szybkim przemieszczaniu się obrazu jest rozmazany najlepiej to widać podczas meczu.Problem ten występuje na różnych softach.Dekoder mam połączoczny kablem euro a w ustawieniach opcja PAL.Taki sam problem miałem na strongu.W czym tkwi problem bo juz z tym walcze prawie rok i nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...