Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 2,5 calowy Lacie Little Disk by Sam Hecht 500GB w białej obudowie (jest też czarna) z podwójnym zasilaniem (dwa porty USB), prędkość 110MBit, nie ma większego znaczenia FAT32 czy NTFS, oba sprawdzałem, aktualnie jest to FAT32

 

pędraki Sandiska mają około 30-40MBit, najlepsze są Kingstona :D niezależnie co wsadzę to 21MBit, model Travelera USB3.0 16GB Kingstona rozwalił mnie doszczętnie... 21MBit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
...Teraz córce kupiłem LCD i po HDMI brak było dźwięku ....

 

 

Witam,

 

Mam podobny do opisywanych nizej problem. Mam Opticum 7300V PVR CI2CX Plus z niebieskim ekranem oraz telewizor Philips 37PFL5603D/10. Podłączylem opticum przez hdmi i przy pierwszym ogladanym kanale dzwięk jest ok, po zmianie kanału dźwięk zanika, a po powrocie na wcześniej oglądany dźwięku zupełnie brak. Sprawdzałem na dwóch kablach HDMI oraz na dwóch gniazdach w TV - wszystko się powtarza. Problem tkwi w trybach obrazu Opticuma. Mianowicie po przełączeniu na inny tryb obrazu w 576i50 i innych, dźwięk się reanimuje, ale tylko na jednym, własnie oglądanym kanale. Czyli żeby posłuchac należy: przełączyc kanal, dźwięk zanika, zmienic tryb obrazu, dźwięk działa - po zmianie kanału na inny wszystko od początku. Co o tym sądzicie, czy to jest podstawa do reklamacji? Obawiam się że na innym telewizorze w sklepie będzie działać ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne w sklepie będzie działać, zaktualizuj soft w dekoderze i w telewizorze, masz 20% szans na poprawę, bo bardzo możliwe że problem jest sprzętowy

 

W TV oprogramowanie wgrałem najnowsze, dekoder mial najnowszy soft producenta, dodatkowo testowalem 1.1.07 i 1.1.09 - bez poprawy.

Obecnie jestem jak kolega zasugerowal na EURO - wszystko gra i buczy, ale niesmak wybrakowanego HDMI pozostal. Jak ktos znajdzie rozwiązanie bardzo prosze o info PW lub forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem tutaj jest HDCP, zdarza się to tak często że zaczynam powoli tracić cierpliwość do instytucji certyfikującej, po ostatniej aktualizacji polsatowski DSB370 przestał widzieć się z telewizorem Panasonic, dwa markowe sprzęty RTV od producentów o dobrej opinii, działających w organizacji zajmującej się standaryzowaniem HDMI i co? czarny ekran.

 

Jak bierzesz Euro to pamiętaj o trybie RGB, bardzo dobry obraz jest na nim, moim zdaniem lepszy niż HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No taki, że tylko tym strumieniem idzie ścieżka bez lektora, nie chodzi o jakość a o możliwość korzystania z drugiej ścieżki.

 

Nie znam się na tym - więc Dolby tylko po optyku? Czyli jak podepnę tuner i TV po s/pdif to usłyszę drugi strumień tyle ze z głośników telewizora czyli stereo. Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

"Optyk" w telewizorze to jest wyjście a nie wejście a więc tak ci się nie uda podłączyć. Żeby skorzystać z wyjścia optycznego w tunerze pasowało by to podłączyć do jakiegoś sprzętu audio posiadającego takie wejście. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakasz szansa na lepsze EPG w tym tunerze ?

np kilka kanalow naraz obok siebie i paski co do kiedy trwa w skali czasu?

ew w jakim innym tunerze pod C+ jest przejzyste EPG bo przyzwyczailem sie do echostara 717 gdzie mimo wszystkich jego wad EPG bylo w duzo lepszej formie a teraz nie idzie nic sprawdzic bez przelaczania kanalow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...