Skocz do zawartości

Prawa do transmisji sportowych


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://www.sport.pl/pilka/1,65039,17550 ... ndeks_news

porównanie

Krezusi ze Skandynawii

 

Na tym tle prawdziwymi krezusami wydają się Skandynawowie. Duńska Superliga liczy zaledwie 12 zespołów, ale stacje telewizyjne płacą za ich mecze 400 mln koron rocznie, czyli 53,7 mln euro. W przeliczeniu na jedną drużynę duńskie kluby są bogatsze niż belgijskie, a niewiele ustępują holenderskim (o ok. 300 tys. euro).

 

Nieco mniejsze, ale również imponujące są umowy klubów norweskich - 1,6 miliarda koron za 4 lata. Co daje ok. 46,1 mln euro na sezon.

 

W porównaniu z sąsiadami dużo biedniejsze są kluby szwedzkie. Według obecnej umowy dzielą między siebie równowartość 14,7 mln euro. Od 2016 r. będzie to nieco więcej - 19,6 mln euro.

 

150 mln zł dla ekstraklasy?

 

25 procent większe mają też być przychody klubów naszej ekstraklasy z tytułu sprzedaży praw telewizyjnych z udziałem MP & Silva. Prezes Ekstraklasa S.A. Bogusław Biszof ujawnił, że liga związała się z tym pośrednikiem w zamian za sumę gwarantowaną. Kontrakt został zawarty na sześć lat.

 

Dotychczasowe umowy telewizyjne dawały ekstraklasie ok. 130 mln zł rocznie. Według prasowych przecieków gwarantowana umowa z MP & Silva da Ekstraklasie to co najmniej 150 mln zł w pierwszych trzech latach obowiązywania. Liga oferuje stacjom telewizyjnym trzy pakiety meczów na żywo. Pakiet 1. to tzw. mecze pierwszego i trzeciego wyboru; pakiet 2. to mecze drugiego i czwartego wyboru oraz pakiet 3. - cztery pozostałe mecze. Negocjacje wciąż trwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa od nowego sezonu na bank w Cyfrowym Polsacie. Myślę, że prawa będą podzielone z nc+ ale inaczej, niż to było wcześniej. Że Cyfrowy Polsat miał prawa tylko do wybranych meczów.

 

Źródło: własne

 

Nie wierzę Polsat już się wykosztował są inni kandydaci. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa od nowego sezonu na bank w Cyfrowym Polsacie. Myślę, że prawa będą podzielone z nc+ ale inaczej, niż to było wcześniej. Że Cyfrowy Polsat miał prawa tylko do wybranych meczów.

 

Źródło: własne

 

Nie wierzę Polsat już się wykosztował są inni kandydaci. ;-)

Na co niby sie wykosztował?Na pierwszą ligę?Przecież to śmieszne pieniądze.Nie dziwi Cię że do tej pory nie kupili F1 ?Tu może być odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowy na pozywanie ekstraklasy mają być zawarte do końca pierwszego kwartału tj. do końca marca.

Jeżeli Polsat kupi jakiś pakiet to wydaje mi się że o F1 będzie można zapomnieć.

Chyba że będzie to pakiet 3 który daje możliwość pokazywania "najgorszych meczy", a zarazem będzie to najtańszy pakiet.

Jeżeli kupią jakiś wyższy pakiet tj 1 lub 2 to wątpliwe żeby starczyło kasy na Formule.

Choć niektórzy mocno zainteresowani F1 twierdzą,że Polsat już kupił na ten sezon prawa.

A jak będzie okaże się najprędzej w piątek po południu (tak jak to było w roku ubiegłym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat chce mieć hity a nie słabe mecze

Mozna powiedzieć ze hity od nowego sezonu mogą być tylko Polsacie a nie nc+ tylko pokazywać LECHA I LEGIE.

Tylko pakiet z tymi drużynami kosztuje i to nie mało myślisz że teoretyczne hity odpuści NC+?Prędzej będą i tu i tu niż tylko w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz jeśli to prawda to dobrze ze mam sam comfort plus. Kupiłem sobie na 3 miesiące teraz canak plus premium za 20 zl i tyle. Dobrze ze nie migrowalem na nic. Mam nadzieje ze będzie jakaś ipla z dostępem do hitowych meczów. Brać polsat tylko dla Legii czy Lecha to tak trochę nie bardzo. Mecze eliminacji sa rzadko, a liga ukrainska czy holenderska to nic specjalnego. Jakby mieli jednak cala polska lige to co innego. Mnie tylko polska ekstraklasa interesuje, a lm czy angielska to tak z nudow mogę zerknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa od nowego sezonu na bank w Cyfrowym Polsacie. Myślę, że prawa będą podzielone z nc+ ale inaczej, niż to było wcześniej. Że Cyfrowy Polsat miał prawa tylko do wybranych meczów.

 

 

Źródło: własne

 

Nie wierzę Polsat już się wykosztował są inni kandydaci. ;-)

Na co niby sie wykosztował?Na pierwszą ligę?Przecież to śmieszne pieniądze.Nie dziwi Cię że do tej pory nie kupili F1 ?Tu może być odpowiedż.

Na co się wykosztował

EL ME 2016

ME 2016

EL MŚ 2018

ME

W siatkówce.

F1 nie kupili bo pośrednik chce więcej tak jak rok temu a Polsat nie chce juz kupować tylko na jeden sezon.

Nie wierzę że nc+ przegra z CP nie wydarzyło się to przez 20 lat i nie wydarzy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...