Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam problem z odbiorem 3 kanałów: Discovery channel, Axn, i Eurosport. Albo na Discovery tak tnie się obraz i dźwięk że nie da się tego oglądać, albo na tych 3 kanałach w ogóle nic nie odbiera (wyświetla się komunikat- jakość sygnału dla tego kanalu jest niska) Antena jest chyba dobrze ustawiona. W menu dekodera pisze że jakość sygnału jest dobra a obok paska sygnału jest -33dBm. Jeszcze do tego łapie sygnał z Astry , (obok tego zielonego paska od Astry jest -24 dBm) Nie wiem czy tak ma być, ustawiając antenę starałem się znaleźć jak najlepszy sygnał dla hotBirda a przy okazji złapałem też astre. Dodam że wszystkie pozostałe kanały działają poprawnie mam tylko problem z tymi czterema, kiedyś problem ujawniał sie tylko po zmroku, a teraz cały dzień jest tak, całymi dniami kręce tą anteną ale nie mogę pozbyć się tego zacinania na Discovery, wymieniłem juz dekoder na nowy(o dziwo sygnał z hot birda sie polepszył) a także kupiłem nowy kabel antenowy i wymieniłem końcówki F. Dodam że kiedyś przy sile sygnału -40dBm wszystko ładnie działało.

Możecie napisać czym jest spowodowane to zacinanie się obrazu. Z góry dziękuje za pomoc. jak na razie przypuszczam że może to być wina konwentera (albo przez mróz nie działa, albo jest źle ustawiony skos)

Oczywiscie mam Mam neostrade z tv a dekoder to Samsung Shd 85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę zostaw w spokoju. Wszystkim sie tnie, z tym, że mnie tnie się tylko discovery. AXN i Eurosport odbierają ładnie nawet w nocy.W dzień też mi przerywa, ale i tak nie oglądam Discovery.

Nie rozumiem jednak jednej rzeczy. Mianowicie: dlaczego TP nie może wziąć softu od francuzów, którzy mają dopracowany soft z EPG i zapewne nagrywaniem . Wystarczy tylko spolszczyć.

 

PYTANIE: wiadomo kiedy będzie DVB-T oraz wyszukiwanie z ASTRY? A przewodnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m.adamczak_97 Tutaj masz wypowiedź rzecznika Wojtka Jabczyńskiego na temat DVB-T.

 

Wszystkie nasze dekodery (zarówno dla telewizji IPTV jak i satelitarnej) umożliwiają odbiór sygnału naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Jednak w związku z opóźnieniem w uruchamianiu pierwszego multipleksu funkcjonalność nie została jeszcze aktywowana. Prowadzimy jednak prace, żeby uaktywnić tą funkcję z pierwszym dniem komercyjnego startu DVB-T.

 

blog.tp.pl

 

Co do reszty niestety nic nie wiadomo. Mogliby już ruszyć z tym przewodnikiem i rzeczywiście poprawić ten EPG bo jest tylko na jedną audycję. Poza tym nie wiem czy to tylko u mnie występuje ale nie mam polskiej ścieżki na ESPN Classic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie napisać petycję do TP o zmianę softu. Co mieliby zmienić:

wyszukiwanie ręczne kanałów z HB i Astry,

dodać obsługę DVB-T

dodać obsługę DiSeQc

żeby dekoder nie wymagał podłączania LB(wszystko działoby się jak przez satelitę, jak w CP)

żeby się szybciej włączał

żeby wyświetlacz wyświetlał numer aktualnie oglądanego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dekoder nie wymagał podłączania LB(wszystko działoby się jak przez satelitę, jak w CP)

To raczej nie możliwe bo:

1. Dekoder pobiera EPG przez Livebox

2. Data i czas także jest z LB

3. Serwis VOD i pobieranie filmów leci przez neta

Co do obsługi DVB-T włączą ją jak ruszy ta usługa. TP już o tym mówiła. Dekoder raczej szybciej się nie włączy, ponieważ uruchamia się system Linux oraz sprawdza połączenie z Liveboxem. Myśle, że narazie obsługa Astry i przewodnik po programach wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż na kablu euro nie wyświetlają sie żadne informacje np. zmieniam głośność to widnieje to tylko na dekoderze jak zmieniam kanał to także widać tylko na dekoderze nie byłoby to uporczywe gdyby nie fakt ze jak wyskakują jakieś komunikaty(aktualizacja bądź wejscie w video na życzenie tez jest niemożliwe) to tego nie widać na tv a dekoder niczego nie sygnalizuje musze włączać przez hdmi a tam wszystko wyświetla się mógłby mi powiedzieć ktoś o co chodzi nic nie zmieniałem stało sie tak z dnia na dzień ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...