Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie bylo u mnie pradu , dekoder sie zresetowal :) patrze sobie patrze , tak jakos wyszukalem kanaly , i dotarlem do sprawdzenia sygnalu :) . Jakosc sygnalu dobra , -39db ( w mojej miejscowosci trudno o zasieg lepszy niz -30db ;) ) . Oczywiscie sat kierowana na hotbird . Pozniej sprawdzilem astre , a tu sie okazalo ze tez mam sygnal ? - -31db ... Po jakiemu sat skierowana na hotbird , odbiera z 2 satelit ?

Jakis blad w ustawieniach dekodera czy cos takiego xDD ( chyba ze to moja satelita potrafi z tylu sygnal odbierac ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz zeza w tym zestawie?

Nie zapominaj, że Astra ma lepszy sygnał jak HB... u Mnie w nBoxie, dla przykładu, Astra = 100% jakości, HB = 100% jakości

TriaxTD 80cm + 2 x Opticum LS100 (0.1dB niby)

 

928bbd5b25624550m.jpg

 

a117039938dc2716m.jpg

 

1cbd4c74c31ce752m.jpg

 

Szkoda, że Polskie platformy nie nadają z Astry... 19,2E

tak jak kiedyś WizjaTV

Tam jest naprawdę bardzo dobry sygnał, a różnica polega na tym, że np. jak mocno leje deszcz, często zanika sygnał z HB, a z Astry jeszcze długo jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie bylo u mnie pradu , dekoder sie zresetowal :) patrze sobie patrze , tak jakos wyszukalem kanaly , i dotarlem do sprawdzenia sygnalu :) . Jakosc sygnalu dobra , -39db ( w mojej miejscowosci trudno o zasieg lepszy niz -30db ;) ) . Oczywiscie sat kierowana na hotbird . Pozniej sprawdzilem astre , a tu sie okazalo ze tez mam sygnal ? - -31db ... Po jakiemu sat skierowana na hotbird , odbiera z 2 satelit ?

Jakis blad w ustawieniach dekodera czy cos takiego xDD ( chyba ze to moja satelita potrafi z tylu sygnal odbierac ) :)

 

 

No niestety muszę ciebie zmartwić. Niestety ale odbiór tylko i wyłącznie z HB moze w późniejszym okresie coś TP cos zrobi z softem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Mogli by dodać niekodowane stacje radiowe z satelity.Chyba że niechcą radia z satelity to mogli by Oni tak jak w N z dodać je netu.

Jak myślicie, było by możliwe internetowe radio które szło by z liveboxa przez kabel ethernet? Moim zdaniem jest możliwe zrobienie takiego softu,no chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz zeza w tym zestawie?

Nie zapominaj, że Astra ma lepszy sygnał jak HB... u Mnie w nBoxie, dla przykładu, Astra = 100% jakości, HB = 100% jakości

TriaxTD 80cm + 2 x Opticum LS100 (0.1dB niby)

 

928bbd5b25624550m.jpg

 

a117039938dc2716m.jpg

 

1cbd4c74c31ce752m.jpg

 

Szkoda, że Polskie platformy nie nadają z Astry... 19,2E

tak jak kiedyś WizjaTV

Tam jest naprawdę bardzo dobry sygnał, a różnica polega na tym, że np. jak mocno leje deszcz, często zanika sygnał z HB, a z Astry jeszcze długo jest...

 

 

Powiem tak

miałem takowy sprzęt z TP i też się cieszyłem że odbiera mi sat. Astrę. Lecz niestety soft do tegoż dekodera nie obsłuży żadnej innej satelity niż HB (chyba że obecnie jest soft zmieniony w co wątpię) i żaden zez niestety nie pomoże w przypadku dekodera z TP. Lista na dekoder jest aktualizowana pod katem odbioru kanałów tylko i wyłącznie z HB i dla TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też,ale tylko na C+sport,a na C+sport HD to okienko mi się nie pokazywało.

Jest na to sposób. Jeśli masz tv lcd to połącz go przeż kabel hdmi i użyj też euro-żłącza(Scart). Dzięki temu na wyjściu scart obraz jest pozbawiony w ogóle każdych napisów(tj. menu i tego info o kodowaniu) Ja tak zrobiłem i mi działa,ale na różnych tv lcd lub plazmach może być różnie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Luxorrr. Jak jest okienko kodowania np.Canal+ to wyjmij na ten czas kartę z dekodera i wtedy nie pojawi ci się ten komunikat. Osobiście dziś podczas okienka na Canal+ tak zrobiłem i u mnie działało, zarówno przez HDMI jak i euro-złącze nie wyświetlało mi tego info.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie kilka dni temu można było przez dwa dni oglądać C+ Sport HD bez żadnego problemu, a obraz "żyleta". To jak to jest z tym C+? Będzie można wykupić jakieś pakiety przez satelitę czy Orange i TP zapominają o tych klientach co przez satelitę korzystają z telewizji TP

 

Pozdrawiam

Chomski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlaczego ci nie działa to nie wiem. Mi działa przy każdym okienku na canal+ i canal+ sport.

Przy następnym okienku wyłącz tuner z prądu,wyjmij kartę z dekodera i włącz tuner ponownie do sieci.Jak ci wyskoczy komunikat o braku karty to zaakceptuj to przyciskiem ok na pilocie i powinno być już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...