Skocz do zawartości

Polsat 1 (kanał dla widzów zagranicznych)


tttttyyyyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak, to udało mu się.

 

– Koncepcja kanału, jaką sobie założyliśmy, pozostaje taka sama, natomiast po różnych analizach doszliśmy do wniosku, że lepszą nazwą i silniejszą marką będzie w tym przypadku Polsat 1 – wyjaśnia Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu.

Niech się ten facio nie kompromituje. Ciekawe jakie to były i ile trwały te analizy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w Polsacie był profesjonalizm to teraz mielibyśmy nie: Polsat, Polsat 2, TV4, TV6 i ATM Rozrywkę ale Polsat 1 (lub po prostu Polsat), Polsat 2, Polsat Extra, Polsat Family, Polsat ATM Rozrywkę (lub Polsat Rozrywkę) oraz Polsat World (lub iPolsat albo Polsat Internaional) które to tworzyłyby flotę głównych kanałów słonecznej stacji. Zamiast tego niestety mamy pomieszanie z poplątaniem czego to dowodem jest podmienienie dobrej nazwy Polsat World na nieco dziwną w postaci Polsatu 1. Mam nadzieje że Polsat widzi krytykę i jednak bardziej dokładniej wytłumaczy swój pomysł lub nawet się z niego wycofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu trzy grupy? O czym Ty mówisz? Zygmunt Solorz-Żak, za pośrednictwem spółki zależnej Karswell Ltd., ma zaledwie 9,47% udziałów w ATM Grupie S.A. I jego akcjonariat się zmniejszył w styczniu 2013 r. o 5,27%, ponieważ je sprzedał. Telewizja Polsat ich jedynie wspiera technicznie i uzupełnia kanał o zawartość ramówki. To wszystko! Polskie Media? Już od dwóch bodajże lat nie istnieją! TV 4 i TV 6 są częścią portfolio Telewizji Polsat. Nie inaczej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu trzy grupy? O czym Ty mówisz? Zygmunt Solorz-Żak, za pośrednictwem spółki zależnej Karswell Ltd., ma zaledwie 9,47% udziałów w ATM Grupie S.A. I jego akcjonariat się zmniejszył w styczniu 2013 r. o 5,27%, ponieważ je sprzedał. Telewizja Polsat ich jedynie wspiera technicznie i uzupełnia kanał o zawartość ramówki. To wszystko! Polskie Media? Już od dwóch bodajże lat nie istnieją! TV 4 i TV 6 są częścią portfolio Telewizji Polsat. Nie inaczej!

Ja akurat brałem pod uwagę przede wszystkim nazewnictwo stacji - tu mamy podział na trzy grupy. Wspomniane grupy to: Polsat'y, TVX (byłe Polskie Media) oraz ATM Rozrywka która to nazewniczo powinna być traktowana chociażby jak Viasaty gdzie w nazwie są dwaj nadawcy. W przypadku ATM rozsądniej byłoby gdyby człon Polsat był w środku. Potem po ewentualnym zakupie Polsat zawsze mógłby ATM skreślić z nazwy.

Wracając do meritum sprawy chodzi mi generalnie oto że Polsatowi brakuje tzw. strategii parasolowej czyli zjednoczeniu najważniejszych stacji pod szyldem Polsatu. Taka sytuacja jest m.in u odpowiednika słonecznej stacji w Niemczech czyli RTL którego to marka w telewizji naziemnej składa się tam z czterech stacji: RTL, RTL II, Super RTL i RTL Nitro. Podobnie powinno być w Polsacie który to obecnie jest za bardzo rozmieniony na drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to może być Polsat I (rzymska jedynka, interpretowana równie dobrze jako duże"i" - skrót od International) a nie Polsat 1

Już o tym pisałem. W marcu Polsat wykupił domeny Polsat1.pl, .de, .co.uk, .us, .tv. Nie wiem czy nie rozsądniej byłoby do nazwy głównego Polsatu dodać 1 a Polsat World zamienić na Polsat 3. Polonii nazwa nie zrobi różnicy a skoro ten kanał ma nadawać także w Polsce to byłaby zgodność w nazewnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja jest m.in u odpowiednika słonecznej stacji w Niemczech czyli RTL którego to marka w telewizji naziemnej składa się tam z czterech stacji: RTL, RTL II, Super RTL i RTL Nitro. Podobnie powinno być w Polsacie który to obecnie jest za bardzo rozmieniony na drobne.

Chyba nie dokońca się orientujesz jak jest u naszych sąsiadów, do grupy RTL w DVB-T należą jeszcze VOX oraz n-tv, więc u nich jest tak samo jak u nas. Nie wspominam już o stacjach satelitarnych i kablowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje choć jednak Niemczech jednak RTL ma kilka marek i to one są w przewadze gdyż bodajże satelitarnie są bodajże dostępne kanały RTL Crime oraz RTL Living.

Generalnie chodzi mi oto że Polsat powinien skupić wszystkie swoje stacje naziemne pod jednym brandem. Całość mogłaby uzupełnić dodatkowa stacja uniwersalna która mogłaby zastąpić Polsat Sport News w telewizji naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszą nazwą było by iPolsat, ale zaś mogli by się z TVN doczepić że zgapili od iTVN.

iPolsat? Jakoś dziwnie to brzmi. To już Polsat 1 brzmi lepiej i wygodniej. Ale to każdy ma inaczej, więc nie ma co wyliczać.

 

Ale to może być Polsat I (rzymska jedynka, interpretowana równie dobrze jako duże"i" - skrót od International) a nie Polsat 1

To wtedy już sama domena nie miałaby jedynki w nazwie. I tak to jeszcze bardziej głupio by wyglądało.

 

Ja akurat brałem pod uwagę przede wszystkim nazewnictwo stacji - tu mamy podział na trzy grupy. Wspomniane grupy to: Polsat'y, TVX (byłe Polskie Media) oraz ATM Rozrywka która to nazewniczo powinna być traktowana chociażby jak Viasaty gdzie w nazwie są dwaj nadawcy. W przypadku ATM rozsądniej byłoby gdyby człon Polsat był w środku. Potem po ewentualnym zakupie Polsat zawsze mógłby ATM skreślić z nazwy.

Ale Ty śmieci piszesz... Dociera to do ciebie, że ATM Rozrywka nie jest kanałem Polsatu?! Człon "Polsat" w nazwie? Co za bzdety. Ewentualny zakup? Jasne...

 

Już o tym pisałem. W marcu Polsat wykupił domeny Polsat1.pl, .de, .co.uk, .us, .tv.

W ogóle dziwna jest ta domena, bo w Stanach używa się .com, a nie jakiegoś .us. Bardzo rzadko spotykana końcówka.

 

Nie wiem czy nie rozsądniej byłoby do nazwy głównego Polsatu dodać 1 a Polsat World zamienić na Polsat 3. Polonii nazwa nie zrobi różnicy a skoro ten kanał ma nadawać także w Polsce to byłaby zgodność w nazewnictwie.

Trochę Polandem zajechało :> Polsat 3? Po co? Jak już, to lepsza byłaby właśnie nazwa Polsat World.

 

Generalnie chodzi mi oto że Polsat powinien skupić wszystkie swoje stacje naziemne pod jednym brandem.

Przecież wszystkie kanały, poza TV 4 i TV 6, są pod jedną marką, więc nie wymyślaj.

 

Całość mogłaby uzupełnić dodatkowa stacja uniwersalna która mogłaby zastąpić Polsat Sport News w telewizji naziemnej.

Co ci przeszkadza ten Polsat Sport News?! Nudny jesteś pisząc w kółko ciągle i to samo.

 

Polsat Sport News jest potrzebny w NTC, i nawet na siebie zarabia. A po co kolejny "uniwersalny" Polsat, skoro już taki jest:?:

Do niego NIC nie dociera. Można mówić, ale jak do ściany.

_________________________

 

A najlepiej byłoby gdyby niczego nowego nie uruchamiali. Zostawiliby wszystko po staremu. No, prawie... Za granicą Polsat 2 mógłby mieć tą samą ramówkę, lub nieco bardziej polonijną. Natomiast dla Polski mógłby być oddzielny feed z ramówką dla Polski. Ale najwidoczniej takie coś jest już za trudne dla Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może od początku. W moim odczuciu iPolsat byłby dobrą nazwą dla kanału zagranicznego - w praktyce bowiem oznaczałby to samo co przydługa nazwa Polsat International która to podobnie jak Polsat World także jest dobra.

Co do ATM Rozrywki to wszystko do mnie jak najbardziej dociera - po tym jednak co obecnie Polsat robi w przypadku wspomnianej stacji można przypuszczać że ma on furtkę do ewentualnego przejęcia stacji. Jeżeli chodzi mi natomiast o TV4 i TV6 to chodziło mi oto aby te stacje uzupełniały by Polsat bardziej niż tylko przez program. Zresztą i tak niektóre programy robione są na Polsat a nie na Czwórkę i Szóstkę więc lepiej już dokonać potrzebniejszej zmiany nazwy niż sztucznie utrzymywać marki TV4 i TV6 przy życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPolsat? Toż to nawet nie brzmi. Jak już te "i", to jedynie ze słowem "International". Nie inaczej.

 

Jeśli chodzi o ATM Rozrywkę, to przecież Polsat odpowiada technicznie za nich od samego początku i jakoś do dziś jej nie przejęli, bo najwidoczniej nie jest im to potrzebne.

 

Co do TV 4 i TV 6, to może w żółwim tempie coś robią, ale chociażby zrealizowane program Policjantki i policjanci tylko dla TV 4 i okazał się sukcesem. Czy kiedyś zobaczymy tam np. transmisje sportowe? Kto wie... Kiedyś tak było, to można by do tego wrócić. Z TV 6 są trochę zblokowani, bo "Leśne Dziadki" sp. ograniczona umysłowo (czyt. KRRiT) nie uznała uchwały odnośnie zmiany w zapisach koncesji kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz czemu akurat TV6 ma taką nazwę a nie inną? To jest czysty marketing a nie wymyślanie nazw od tak.
A jak myślisz czemu akurat TV6 ma taką nazwę a nie inną? To jest czysty marketing a nie wymyślanie nazw od tak.

Próbowali jakoś wybrać nie zajętą jeszcze cyfrę i im się to udało - jednak teraz po zakupie Polskich Mediów przez Polsat taki czysty marketing już nie ma sensu. Stąd jak najbardziej popieram ostateczne wchłonięcie tych stacji przez Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...