Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Wśród propozycji restrykcji są też:

-restauracje, kluby i bary działające tylko do 21:00

-tymczasowe wyłączenie targowisk (handlarzom miałyby być wypłacone rekompensaty)

-nauczanie zdalne dla uczniów powyżej 12. roku życia

-zamknięcie sklepów sprzedających wyłącznie alkohol od g. 19:00

-wyłączenie stref monopolowych ze stacji benzynowych po tej godzinie

-powrót do imprez masowych bez udziału publiczności (zamknięcie dla kibiców stadionów i hal sportowych)

-ograniczenie możliwości organizacji zgromadzeń i manifestacji (maksymalnie 10 osób).

 

 Nieoficjalnie rząd szykuje drugi lockdown. 

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koronawirus-w-polsce-rzad-zastanawia-sie-nad-kolejnymi-restrykcjami-co-jest-na-stole/wnj65hv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest lockdown, a wymyślanie kolejnych pseudoograniczeń. Wirus w restauracjach będzie zarażał od 21 dopiero. Piwa nie będzie mozna kupić w monopolowym, ale na Orlenie tak. No ekstra, nobel dla pomysłodawcy :).

 

Ale panika musi być spora, bo: "Jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk, rząd analizuje przywrócenie handlu w niedzielę. Miałoby to rozładować ruch w sklepach."

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/handel-w-niedziele-rzad-rozwaza-cofniecie-zakazu/0qjle3p

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między PL a Czechami...

https://www.donald.pl/artykuly/WD7xUWCM/czechy-minister-zdrowia-w-odezwie-do-narodu-przyznal-sie-do-popelnionych-bledow-i-przeprosil

 

Cytat

- To naturalne, że w społeczeństwie jest obecna frustracja i rozczarowanie, że znów czegoś zakazujemy, że rząd jest zagubiony i niezdecydowany. Ja też jestem człowiekiem i rozumiem te uczucia - mówił Prymula.- Wiem, że nowe restrykcje wywołują krytykę. Niektórzy myślą nawet, że ingerują w ich wolność i codzienne życie.
[...]
W pełni rozumiem, że tak to postrzegacie. Rozumiem i chcę za to przeprosić, ale musicie zrozumieć, że gdybyśmy nie zareagowali, wirus wymknąłby się spod kontroli. Daję słowo, że będziemy na bieżąco monitorować efekty wprowadzanych środków i oceniać ich funkcjonalność i konieczność. Jeśli sytuacja na to pozwoli, od razu złagodzimy obostrzenia - obiecał.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Beks napisał:

 

Coraz więcej idiotycznych pomysłów, zero jakiejkolwiek logiki. Jedynie czasowe ograniczenie szkół i imprez masowych ma realny wpływ na sytuację. Cała reszta to głupie pozorowanie ruchów, które coraz mocniej będzie dowalać gospodarkę, a nie pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 18:54, glaca napisał:

Tylko dzisiaj we Włoszech zmarło 800 osób. Już dawno przegonili Chińczyków jeśli chodzi o liczbę zmarłych. Najgorsze, że nie widać szans na poprawę. 

Niedługo i my będziemy mieli taki dzienny bilans zgonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiler napisał:

https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/10/11/who-przyznalo-ze-covid-jest-niewiele-grozniejszy-od-grypy/

Wirusy były, są i będą. Także musimy nauczyć się z tym żyć, a nie siać panikę.

 

 

 

Jeśli porównać przykładowo dane dotyczące zgonów z powodu grypy w okresie  od września 2018 do marca 2019 r. - ilość 105, do dzisiejszego raportu zgonów w ciągu doby z powodu COVID-19 - 116 osób, dodatkowo zaczyna brakować miejsc w szpitalach i personelu to rzeczywiście nie ma co panikować.

7 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

...

 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo nie wiemy jak wielki byłby przyrost bez maseczek. Być może maseczki to spowolniły. Pamiętaj, że część ludzi to olewa i nie chodzi w maseczkach, inni mają je pod nosem albo na brodzie, inni noszą tę samą maseczkę przez cały tydzień. Do tego zwykłe materiałowe to ochrona w 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz ochotę panikować - proszę bardzo, Twoja sprawa. :) Ja jestem tym już zmęczony. Nie ma innych tematów, problemów, chorób tylko COVID. Staram się żyć normalnie, ale oczywiście ostrożnie. To, że nasza służba zdrowia jest niewydolna i źle dotowana to wiemy od prawie 30 lat. Chociaż jestem pozytywnie zaskoczony, bo kilka dni temu byłem na zabiegu wycięcia migdałków i personel bardzo miły i pomocny, oddział po remoncie. Żadnego covidowego szaleństwa tam nie było. Nawet testu mi nie robili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Falcon napisał:

Nie 116 lecz 11 osób zmarło na covid.

 

No tak, bo przecież fakt, że infekcja koronawirusem spowodowała śmierć w przypadku osób, które mogły dalej normalnie żyć to nic takiego ;)

Gratuluję takiej logiki, naprawdę gratuluję jeszcze najlepiej wyjedź z argumentem, że umierają głównie starsi. Wtedy już całkowicie pokażesz swoją [beep]ką ignorancję.

 

 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcon: Weź na logikę taki przypadek. Jest ktoś chory na cukrzycę i nadciśnienie od kilku lat. Normalnie funkcjonuje, chodzi do pracy tylko musi brać leki, chodzić do lekarza. Nagle dostaje gorączki, ma trudności z oddychaniem. Okazuje się, że ma Covid. Stan się pogarsza, po kilku dniach umiera. Zgodnie z Ministerstwem Zdrowia nie umarł na Covid. Czy to to jest logiczne rozumowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj widzę nikt nie dojdzie do porozumienia w zakresie epidemii. Każdy ma swoje podejście to tego tematu i nie widzę sensu, aby się o to kłócić.

 

Ja jestem akurat zwolennikiem dystansu, dezynfekowania i maseczek. Są naukowe badania, które potwierdzają, że to działa. Polecam poczytać publikacje The Lancet w zakresie COVID-19. Nie są to artykuły pisane na podstawie wykresów czy własnego widzimisię, a przeprowadzonych badań.

 

Natomiast wszystkim osobom, które nie wierzą w COVID-19, porównują ją do grypy, są zagorzałymi przeciwnikami podstawowych środków do walki z epidemią, czyli DDM życzę przede wszystkim zdrowia, zdrowia dla ich bliskich i znajomych. Nikomu nie życzę przechodzenia tej choroby znając przebieg choroby u osób, u których wystąpiła. Przebieg diametralnie różni się od zwykłego przeziębienia czy grypy, zwłaszcza, gdy środki, które istotnie pomagają pokonać infekcję grypową w tym przypadku nie działają albo ich działanie jest bardzo ograniczone. Wiele starszych osób z chorobami współistniejącymi potrafi sobie poradzić z infekcjami grypowymi, natomiast tutaj organizm jest na tyle osłabiony przez wirusa, że doprowadza to do zgonów. Pamiętajmy nie tylko o czubku własnego nosa, ale także o osobach w naszym otoczeniu, w tym o seniorów, którzy są grupą najbardziej narażoną na COVID-19. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie uważam się za specjalistę, dlatego bliżej mi do stanowisk lekarzy niż youtuberów którzy swoją wiedzę czerpią zapewne z artykułów spiskowej teorii dziejów.

Oczywiście że wszędzie są nieprawidłowości, no ale jednak nie dam sobie wmówić że jeśli tysiące zgonów były związane z grypą, to lekarz nie wpisał grypy, tylko zapalenie płuc np.

O ile się nie mylę, to zapalenie płuc może być powikłaniem pogrypowym w przypadku grypy a nie jej źródłem, a tą chorobę lekarze znają dobrze i wiedzą jak przebiega.

Natomiast w przypadku COVID dotychczasowe dane pokazują że ten wirus podstępnie atakuje płuca i to jest jego głównym czynnikiem destrukcyjnym. Niewydolność oddechowa prowadzi do niewydolności serca, to z kolei do niewydolności nerek. Dlatego przy braku obciążeń zdrowy organizm zazwyczaj znajdując się na tej granicy, z pomocą współczesnej medycyny sobie z tym poradzi. Obciążony organizm ma problem.

Patrząc na to w ten sposób, widzę zasadniczą różnicę w klasyfikacji choroby jako COVID.

 

Nie dalej jak wczoraj słuchałem lekarzy którzy mówili iż pacjenci którzy do nich trafiają w stanie ogólnym dobrym, po zobrazowaniu płuca mają w złym stanie i choroba może w każdej chwili doprowadzić do niewydolności oddechowej. Dlatego zostają na hospitalizacji i dlatego podaje się im tlen i czeka na rozwój wydarzeń. Zatem nie szarżujmy z opiniami, nie nabijajmy się z ze znanych ludzi gdy znajdą się w szpitalu, bo jesteśmy kompletnymi laikami w temacie. Wierzę lekarzom.

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem mój powiat - +27 w dobę. Moja niewielka gmina +2 w dobę. Tak źle chyba nie było od początku epidemii. Wietrzę znowu rekord w skali kraju. 

 

Pół mojej rodziny (kuzynostwo) na kwarantannie. Na szczęście od dłuższego czasu się nie odwiedzamy (wszyscy mieszkają w moim powiecie).

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie rekord bo to będzie drugi i ostatni chyba dzień tak dużej liczby testów, potem liczba ta spada. Niby mamy możliwości na 70tys testów ale laboratoria się blokują. Wczoraj było ogromne kolejki samochodów do laboratoriów i wiele osób było odprawionych z kwitkiem. Z dnia na dzień lekarze POZ będą kierowali więcej ludzi, więc to zapchanie będzie jeszcze większe.

 

A tymczasem w Małopolsce mamy już drugą Lombardię:

 

"Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przyznał, że w Małopolsce lekarze już teraz muszą podejmować decyzje o tym, który pacjent zostanie podłączony do respiratora, a który nie. Marcin Jędrychowski dodał, że w jego ocenie można mówić już o "drugiej Lombardii".

 

- Śmiertelność będzie wzrastała. To będzie naturalną konsekwencją ograniczonych zasobów, jakimi dysponujemy. Nie ma się co oszukiwać, że jeśli chodzi o wąskie gardło, jakimi są intensywne terapie, w którymś momencie będą podejmowane racjonalne decyzje, że ratujemy 30-, 40- czy 50-latka, a niestety osoba, która jest w wieku podeszłym i jest obciążona dodatkowymi chorobami (…), to takie intensywne leczenie nie będzie wdrażane - przyznał Jędrychowski. Dalej dyrektor dodał, że "takie decyzje w województwie małopolskim już są podejmowane" przez zespoły medyczne." (gazeta.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1,5 kilometra stania w kolejce na test na koronawirusa - to rzeczywistość niektórych osób, które od godziny 6 rano próbowały zrobić sobie w Warszawie test na koronawirusa w Państwowym Zakładzie Higieny, Wielu nich skierowania ma od lekarzy pierwszego kontaktu, są to więc pacjenci objawowi.

- Kolejka ustawia się z jednej i z drugiej strony, od ulicy Konstancińskiej po ulicę Limanowskiego i w stronę ulicy Powsińskiej. Tam jest zablokowany pas ruchu, rano kolejka sięgała nawet 1,5 kilometra. te osoby mówiły, że czekały w kolejce nawet po kilka godzin - relacjonowała reporterka TVN 24 Małgorzata Mielcarek.

- Dramat, są źle podawane godziny przyjęć. Jestem po operacji i mam skierowanie do sanatorium. Nie ma w ogóle dla takich osób żadnego pierwszeństwa - mówiła jedna z kobiet, która stoi w kilkugodzinnej kolejce.

 

Kolejki przed punktami wymazowymi są też m.in. w Krakowie i we Wrocławiu. "Podejście drugie. Mamy nadzieję, że przed 12 się wyrobimy. Mi łeb pęka, mąż ze zbitą gorączka. Wrocław. Brochów" - napisała jedna z mieszkanek, która zamieściła w mediach społecznościowych nagranie kolejki. " (Gazeta.pl)

 

To już jest nie do opanowania.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8099 dzisiaj. Te pięciocyfrowe liczby możemy ujrzeć jeszcze w sobotę...

 

Wg mnie trzeba pomyśleć o wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Nie ma wyborów, więc nie będzie kontrowersji z tym związanych. W ramach tego blokada powiatów (zakaz wjazdu/wyjazdu chyba, że zawodowo), godzina policyjna, całkowite zamknięcie uczelni wyższych, ograniczenia funkcjonowania szkół średnich, zakaz jakichkolwiek zgromadzeń (imprezy sportowe, rodzinne), limity w galeriach handlowych.

 

I czas już chyba pomyśleć o budowie prowizorycznych szpitali (w jakichś halach, itp).

 

Sądzę, że więcej niż 15-20 tys./dobę nie będzie, bo nasza przepustowość w badaniu na to nie pozwoli. Ale zaczną radykalnie rosnąć hospitalizacje i respiratory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...