Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No bo chodzi o to żeby niestety zabrać ludziom wolność na całym świecie.
I jeszcze coś: to nie do końca jest tak że wszędzie jest tak samo nienormalnie. Ostatnio zniesiono restrykcje w Portugalii, Danii, Norwegii i jeszcze gdzieś.
Z drugiej strony, Polska na dzień dzisiejszy i tak ma stosunkowo liberalny reżim sanitarny jak na standardy światowe.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakończyć swoje bicie piany w tym temacie jeszcze krótkie podsumowanie.Jezeli na dzień dzisiejszy,po tym co się już wydarzyło przez ponad 1,5 roku w Polsce i na świecie ktoś nadal uważa,że nic się nie stało.że lockdowny,policyjne pały,armatki wodne,godziny policyjne to medyczne metody walki z epidemią to mu wspólczuję bezmyślności i naiwności.Ludzie nie są głupi,dali się nastraszyć z początku ale większosć już zdążyła zauważyć,że coś tu jest nie halo.Ci bardziej dociekliwi szukają przyczyn.Na razie to spekulacje ale wiele "spiskowych" teorii już się ziściło a inne się z sobą zazębiają.Na tę chwilę niczego nie można wykluczyć oprócz tego,że to "ostatnia prosta" czy też :jeszcze tylko dwa tygodnie".

  • Popieram 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najdłużej trwające dwa tygodnie w historii. Niestety, tak jak wspomniałeś, wiele rzeczy, które jeszcze 2 lata temu wyśmiewano od teorii spiskowych, za jakiś czas się ziści. I wtedy ci co w to nie wierzyli, wyjdą na foliarzy...

Edytowane przez mastano
  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aandin napisał:

Agenda 2030 ONZ. Klaus Schwab. Tam szukaj odpowiedzi.
 

 

Czy dyskusja nie polega na odpowiadaniu na pytanie zamiast odsyłania gdzieś indziej ? Zadałem bardzo konkretne pytania, nie chce szukać odpowiedzi bo liczę na dyskusję w tym miejscu.

25 minut temu, aandin napisał:

Na razie to spekulacje ale wiele "spiskowych" teorii już się ziściło a inne się z sobą zazębiają.Na tę chwilę niczego nie można wykluczyc.

 

Super, czyli coś jest albo nie, nie można wykluczyć ani potwierdzić. Bardzo przekonujące, od dziś nie będę chodził do lekarzy.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rasheed napisał:

nie chce szukać odpowiedzi bo liczę na dyskusję w tym miejscu.

A mnie się nie chce wspierac czyjegoś lenistwa.Jak jesteś dociekliwy to sam poszukasz i znajdziesz a nie będziesz wyręczał się kimś.

26 minut temu, Rasheed napisał:

 

Czy dyskusja nie polega na odpowiadaniu na pytanie zamiast odsyłania gdzieś indziej ? Zadałem bardzo konkretne pytania, nie chce szukać odpowiedzi bo liczę na dyskusję w tym miejscu.

 

Super, czyli coś jest albo nie, nie można wykluczyć ani potwierdzić. Bardzo przekonujące, od dziś nie będę chodził do lekarzy.

Ja nie chodzę od półtora roku chociaż jestem pacjentem onkologicznym i póki co jeszcze żyję nie szczepiąc się i nie nosząc maski jak baran.Do tego mam już swoje lata.Wkrótce skończę 56.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aandin napisał:

A mnie się nie chce wspierac czyjegoś lenistwa.Jak jesteś dociekliwy to sam poszukasz i znajdziesz a nie będziesz wyręczał się kimś.

 

Ale nic tam nie znajdzie, tylko ludzie z tzw."querdenker"sceny przerabiaja cytaty z ksiazki Schwalba ,dowiedli tego dziennikarze z FAZ i nie tylko oni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze cofnąć się w czasie do roku 2009 i świńskiej grypy.

https://grypa666.wordpress.com/2009/12/20/wstrzasajace-nowe-dowody/

 

"(...)dopiero w 2009 roku zniesiono odpowiedzialność dla firm za możliwą śmierć i uszkodzenie zdrowia spowodowane szczepionkami."

 

+jeszcze trochę o Nowym Porządku Świata

https://grypa666.wordpress.com/2009/12/20/nowy-porzadek-swiata/

 

Kto szuka ten znajdzie. Jednak pamiętajcie, że w internecie także i śmieci nie brakuje więc używajcie własnego rozumu. Przede wszystkim korzystajcie z ładnej pogody i z przyrody a w telewizji to oglądajcie programy przyrodnicze i dokumentalne.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne życie wiązało i wiąże się zawsze z szeregiem ograniczeń. Mieszkając w cywilizacji zostałeś do tych zasad przystosowany od dziecka i traktujesz je jak normę. Nie podobają Ci się nowe ograniczenia jedynie :)

Ja bym chciał np. normalnie zrobić grilla na balkonie. No i ktoś mnie ogranicza przepisami :)

To przykład tego "normalnego życia". 

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przyznajmy że nie akceptuję ograniczeń wprowadzonych konkretnie w związku z wirusem Sars-Cov2. Przypominam że nie miały być wprowadzone na stałe. Mamy cały czas "stan epidemii", czyli coś ekstraordynaryjnego. Nie stan normalny. To jest właściwie quasi-stan nadzwyczajny, tylko że nie określony w konstytucji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 22:37, DanielK napisał:

I jeszcze tu masz odpowiedź:

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5414

 

 

Nie ma tam odpowiedzi na podstawowe pytanie, jak ktoś kto rzekomo rządzi światem potrafił do tego przekonać szefów wszystkich państw a zatrucie szczepionek zorganizować w taki sposób, że nikt z kilku różnych firm tego nie ujawnił. Gdyby szczepionki miały zabijać w ciągu kilku lat to pomyśl jak wiele osób musi być do tego zaangażowanych na etapie badań, produkcji itp. Takie treści w internecie są niebezpieczne w przypadku gdy osób, które nie chcą logicznie pomyśleć lecz chłoną każdą sensację jak gąbka wodę.

W dniu 2.10.2021 o 19:35, aandin napisał:

Żeby zakończyć swoje bicie piany w tym temacie jeszcze krótkie podsumowanie.Jezeli na dzień dzisiejszy,po tym co się już wydarzyło przez ponad 1,5 roku w Polsce i na świecie ktoś nadal uważa,że nic się nie stało.że lockdowny,policyjne pały,armatki wodne,godziny policyjne to medyczne metody walki z epidemią to mu wspólczuję bezmyślności i naiwności

 

Manipulujesz słowem. Nie było w chwili wybuchu epidemii żadnych medycznych metod. Nie istniały takie. A lockdowny to nie metoda leczenia lecz "gra na czas" by spowolnić rozwój choroby do czasu wynalezieniu leku/szczepionki. Miałeś wtedy lepszy pomysł ?

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RasheedGdzie ja napisałem,ze szczepionki mają zabijać?Na te chwilę to preparat medyczny z warunkowym dopuszczeniem w fazie testów.ChPL nie podaje jakie są interakcje z innymi lekami ani chorobami bo tego żaden producent w tym momencie nie wie.Ja nie będę ryzykował własnym życiem będąc obciążony chorobą nowotworową i podwyższonym ciśnieniem.Producent nie podaje również jak długo trwa ochrona po tej niby szczepionce i nie podaje,że chroni przed zakażeniem.To tyle.Proszę czytać ChPL a nie podpisywać kwitki w "wyszczepialniach" zgadzając się na udział w eksperymencie na własne ryzyko.Epidemie chorób związanych z wirusami przeziębieniowymi trwają wg aktualnej definicji słowa praktycznie non stop.Wystarczy spojrzeć w statystyki jaka była epidemia prawdopodobnie grypy w latach 2017-2018 i nikt z tego powodu nie zamykał pacjentom możliwości leczenia bo to wbrew medycynie.Powtarzasz od dawna skompromitowane bzdury o lockdownach.W medycynie takiego terminu brak.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rasheed napisał:

A lockdowny to nie metoda leczenia lecz "gra na czas" by spowolnić rozwój choroby do czasu wynalezieniu leku/szczepionki. Miałeś wtedy lepszy pomysł ?

 

Dobra. Szczepionki zostały wynalezione, leki chyba też. To w takim razie proszę skończyć cyrk maseczkowy i z termometrami bezdotykowymi przynajmniej wobec osób, które się zaszczepiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w tym temacie coraz śmieszniej. Ciekawe dlaczego chirurdzy noszą maseczki, w Hiszpanii też nie mają z tym problemu, nie mówiąc o krajach azjatyckich. Oczywiście Polak wszystko wie lepiej. A szczepionki mają zapobiegać ciężkiemu przebiegowi choroby i zapaści w służbie zdrowia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...