Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa analiza źródeł. Czasem pisma rządowe są wspaniałym źródłem, mimo iż to samo środowisko ma proponować tę niedobrą segregację czy też w ogóle polega na sojusznikach opłacanych przez Sorosa (nie mówiąc już o moim ulubionym argumencie, drobnym szczególe takim jak rzekoma bezprawność, ale to na tym etapie zapominamy oczywiście), a w innych przypadkach podpisane i rzetelne artykuły są złe, bo są finansowane przez Sorosa. Wyższa szkoła jazdy, diabelski młyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic wspaniałego w tym, ze portale udające niezależne są pośrednio finansowane przez Sorosa, albo jakieś zagraniczne fundacje wspierające aborcję. Ale nie to jest najgorsze, że są cytowane tylko, że nie są weryfikowane informacje tam podawane. A te portale ponoć doczekały się już jakiś pozwów za pomówienia wiec lepiej ostrożnie z bezkrytycznym powielaniem informacji.

 

Ja nie odważyłabym się wymienić z nazwiska jakiejś tuzy medycznej/rządowej tylko dlatego, że gdzieś wyczytałam jak sobie po nim używają, zadaję sobie trud sprawdzenia źródeł, masz przykład, jest dowód w postaci wywiadu radiowego: https://forum.satkurier.pl/topic/32080-koronawirus/?do=findComment&comment=1663904

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

@Sebek00 a ostrzeżenie FDA? Nie zgadzasz się z nim, czy czekasz na uzupełnienie slajdu o polską wersję? I czy w ogóle uznajesz Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) za wiarygodną instytucję?

 

 

Już pisałem po szczepieniu można nawet umrzeć. Chodzi o prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. 

 

 Według badań z Danii ( linkowanych przez Was ) wynika że np zespół Guilliaina-Barrego wystąpił u 0,0001%. 

Ogólnie powikłań czy nawet zgonów po szczepieniu jest bardzo, bardzo mało.

Wiem że można wrzucić info że zmarło 10000 ludzi (może to zrobi na kimś mało zorientowanym wrażenie) po szczepieniu, tylko w skali kilkuset milionów czy może nawet ponad miliarda szczepień to jest ułamek procenta, i tyle.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

@Sebek00 a ostrzeżenie FDA? Nie zgadzasz się z nim, czy czekasz na uzupełnienie slajdu o polską wersję? I czy w ogóle uznajesz Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) za wiarygodną instytucję?

Na prawdę? Próbujesz tutaj kogoś wprowadzić celowo w błąd twierdząc że FDA nie zaleca szczepienia? Mógłbym tu wkleić setki linków z wypowiedziami przedstawicieli FDA i CDC i wszyscy mówią to samo: ryzyko jest minimalne a korzyści olbrzymie.

Najwyraźniej uważasz FDA ze wiarygodne tylko gdy wydaje ostrzeżenia, bo jak dopuszcza szczepionkę do użytku, potwierdza jej działanie i skuteczność to to jakoś nie jest to już istotne?

Jestem ciekawy czy sama się dokopałaś do tego 8 godzinnego filmu i ostrzeżenia po ok 2h? czy może to zorganizowana antyszczepionkowa akcja żeby coś znaleźć ciekawego? Przecież nikt normalny decydując czy się szczepić czy nie, nie wchodzi na stronę FDA i nie przegląda milionów artykułów, webinariów etc. ba pewnie mało kto przeczytał ulotkę, a wy musicie się tak poświęcić żeby "udowodnić" swoją tezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marrak napisał:

Na prawdę? Próbujesz tutaj kogoś wprowadzić celowo w błąd twierdząc że FDA nie zaleca szczepienia? Mógłbym tu wkleić setki linków z wypowiedziami przedstawicieli FDA i CDC i wszyscy mówią to samo: ryzyko jest minimalne a korzyści olbrzymie.

Nie sa olbrzymie tego zresztą nie wiemy.  Przed chwilą pisałem to na profilu ministra Niedzielskiego na twitterze napisze tutaj

 

Dlaczego wariant delta atakuje w samym środku lata (w zeszłym roku liczba zakażeń była mała) w krajach o największej wyszczepialności Izrael, Wielka Brytania i Hiszpania a teraz dochodzą prawdopodobnie Niemcy?

 

Czy nie jest czasem tak że wariant delta rozsiewają zaszczepieni i jest to wariant skutków ubocznych szczepionek. 

 

Wypytujecie tu o dane że więcej osób zakażonych to zaszczepieni - sprawdźcie sobie Izrael tam już 3 dawkę dają. Tam już się mówi że Pfizer jest do kitu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marrak napisał:

Próbujesz tutaj kogoś wprowadzić celowo w błąd twierdząc że FDA nie zaleca szczepienia?

Nic takiego nie pisałam.

Faktem jest, że FDA wydało pozwolenie na dopuszczenie szczepionek do obrotu, w procedurze użycia w sytuacji wyjątkowej.

 

W slajdzie jest ostrzeżenie o możliwych konsekwencjach zdrowotnych - najciekawszy jest moim zdaniem punkt ostatni.

I obejrzałam ten nudny, ponad dwugodzinny film, bo na tym właśnie polega dociekanie prawdy. A stawką jest moje zdrowie/życie, a nie udowadnianie jakiejś tezy.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że my tutaj naprawdę nie wiemy z kim mamy do czynienia. Ba, o naszych forumowych ekspertach jak najprędzej powinny się dowiedzieć tuzy medyczne - bo to po prostu wstyd żeby takiej elementarnej prawdy nie znali!

 

1 minutę temu, Zuzia napisał:

A stawką jest moje zdrowie/życie, a nie udowadnianie jakieś tezy.

 

 

 

Wydawało mi się, że dyskutujemy w oparciu o merytorykę, a nie emocje. Dobrze, że to tu padło! Forum SATKuriera jak gladiatorska arena, gdzie walczymy o życie.

Zastanawiająca jest ta korelacja tej antyszczepionkowej krucjaty z tak wymownym zdaniem o aborcji. Brakuje już tylko czegoś o Żydach albo chemtrailsach, ale to po prostu moja osobista uwaga. Akurat w większości przypadków tak bojowych dyskutantów ten pakiet pojawia się w pełni, jest praktycznie nierozrywalny.

 

8 minut temu, Golbi84 napisał:

Czy nie jest czasem tak że wariant delta rozsiewają zaszczepieni i jest to wariant skutków ubocznych szczepionek. 

 

Korelacja nie oznacza przyczynowości. Można to co stronę pisać, a i tak nie trafia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zxcvbnm od kiedy aborcja stała się pozytywnym zjawiskiem, nie widzę w niej nic wspaniałego, ani w organizacjach ją wspierających, które mają ambicje finansować przy okazji "niezależne" portale mówiące nam co mamy myśleć. A o "Żydach" albo "chemtrailsach" nikt poza Tobą tu nie wspomina.

 

Nie każdy chce przyjmować preparat dopuszczony warunkowo. Naukowcy, lekarze są podzieleni w swoich opiniach, ja też mam prawo mieć wątpliwości. Stawką jest zdrowie/życie nie w sensie walki na forum lecz w sensie podjęcia właściwej decyzji o szczepieniu lub jego zaniechaniu. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu obserwatorów zwraca na to uwagę, ja myślę, że nawet tego awatara nie należy traktować przypadkowo, zaskakująca zbieżność pakietu teorii spiskowych, poszukiwania prawdy i treści religijnych. Pewien znany popularny popularnonaukowy vloger nagrał o tym dobry film w swoim czasie, ale wokół innego choć równie komicznego zjawiska. W przeciwieństwie jednak do nowych autorytetów medycznych na forum o tematyce satelitarnej nie odnoszę się do tego jak do dogmatu czy niepodważalnej tezy, ale zwracam uwagę, wyczulam. ;) 

Łatwo jest szachować słownictwem, zgrywać ofiarę i produkować codziennie nowe interpretacje internetowej publicystyki pasujące pod określony sposób myślenia i rozumienia otaczającego świata. Tyle, że to po prostu niebezpieczne i groźne... a z drugiej strony śmieszne, bo tego typu przyjęcie pozycji oblężonej twierdzy tylko ośmiesza tę narrację o "prawdzie", "stawce zdrowia/życia". Ludzie, którzy mogli utracić zdrowie w wyniku agresywnych manifestacji, ataków na personel medyczny czy wieców jakoś nagle nikogo nie obchodzą.  

O aborcji nie będę się rozwijał, zakończę to tym, iż po prostu ten fragment wcześniejszego posta powinien być wycięty; do tematu pandemicznego, który już mocno uległ pewnym prowokacjom i nadużyciom wtłacza się między wierszami jakieś swoje refleksje nt. innych zagadnień, w przypadku których w momencie dyskusji zwykłych ludzi w internecie czy na ulicy też decydują emocje. I o dziwo religia też tutaj ma znaczenie.

Co jest nie tak ze względów naukowych z dopuszczeniem warunkowym - chciałbym poznać jakieś merytoryczne uzasadnienie tego. Przez 298 stron nie padł tu tak naprawdę żaden argument, jest za to za dużo retoryki i chwytów erystycznych. Skoro stawką jest życie to warto dla tej walki odrzucić patetyczny ton, który w internecie jest po prostu śmieszny i zaproponować coś dającego się jakkolwiek uzasadnić. Chętnie poznam przyczyny, dla których tego typu artykuł nie jest odpowiednim źródłem informacji. Zły przypis, niedopowiedzenie, nieuzasadnione uproszczenie? Przyczyny rzeczywiste, a nie takie, przez które najpewniej w ogóle nie zagląda się na Demagoga czy Medonet. Frazy o finansowaniu to język propagandy na użytek polityczny, a nikt tutaj nie jest przedstawicielem żadnej opcji politycznej, to perfidna agitacja w białych rękawiczkach (nomen omen).

https://demagog.org.pl/fake_news/mutacje-to-klamstwo-a-szczepienia-to-eksperyment-fake-news/

Najczęściej o "niezależności" mówi się w kontekście najbardziej namacalnych przykładów tego, jak określona opcja polityczna czy formacja lobbingowa wpływa na dane medium. Sputnik, portal Kresy, Najwyższy Czas, tego typu rynsztok. Gazetki Bubla też są niezależne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nawet awatar znalazł się w ogniu krytyki, kolega nie docenia zalet obrazu dość znanego malarza tylko widzi samą "religię", rzecz gustu, nie każdy musi być koneserem takiej sztuki.

 

Lobbujące grupy interesów jednak zdarzają się na tym świecie, podam wymowniejszy przykład - Federacja Przedsiębiorców Polskich, apeluje do rządu o wprowadzenie obowiązku szczepień, a w jej radzie jako wiceprzewodniczący zupełnie przypadkiem zasiada... prezes AstraZeneca Pharma Poland.

 

4 godziny temu, Zxcvbnm napisał:

Frazy o finansowaniu to język propagandy na użytek polityczny, a nikt tutaj nie jest przedstawicielem żadnej opcji politycznej, to perfidna agitacja w białych rękawiczkach (nomen omen).

Demagog (cóż za adekwatna nazwa) brał pieniądze od rządu (PIS), Facebooka, ambasady amerykańskiej, sorosowej Fundacji Batorego i to jest fakt - informacja dostępna nawet na ich portalu. Nie zabraniam nikomu upajać się "analizami" studentów i cenić ich wyżej niż polemiki profesorów z danych dziedzin, ale dla mnie wynoszenie takiej "twórczości" na piedestał, jako obiektywnej, to już lekka przesada, delikatnie mówiąc.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia Czy my nadal dyskutujemy o pandemii czy o powiązaniach finansowych gazet i portali? Czy kwestia kapitału portalu przez podmiot x czy y dyskwalikuje rzetelneść i obiektywizm pracujących w nim dziennikarzy? Tak to przedstawiasz. 

Tak samo jak wyrwane z kontekstu wypowiedzi członków dużej organizacji. 

Troska o zdrowie czyje? Twoje? Czy nasze? Czy w każdej Twojej sprawie z troską wypowiadasz się publicznie na forum? 

Czy może zupełnie przypadkiem wyszukując określone treści, starasz się zasiać wątpliwość u zdecydowanych do szczepień?

 

Jeśli tak troszczysz się o zdrowie, to może załóżmy wątek o aspirynie, którą masz od lat w szufladzie. Jestem ciekaw czy równie dociekliwie będziesz szukać powiązań finansowych, wypowiedzi na konferencjach, czy artykułów w prasie, na temat jej szkodliwowości dla zdrowia. 

 

Tak się składa że ja również od początku zwróciłem uwagę na Twój awatar. To nie moja sprawa i nie chcę tego szerzej komentować, ale nie sądzę aby był on przypadkowy. 

Taki awatar można różnie rozumieć.  I powiem szczerze tylko raz w tej sprawie, wykorzystywanie symboli religijnych do awatarów jest niesmaczne. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Tak się składa że ja również od początku zwróciłem uwagę na Twój awatar. To nie moja sprawa i nie chcę tego szerzej komentować, ale nie sądzę aby był on przypadkowy. 

Taki awatar można różnie rozumieć.  I powiem szczerze tylko raz w tej sprawie, wykorzystywanie symboli religijnych do awatarów jest niesmaczne. 

Zabrakło argumentów, to awatar poszedł w ruch, Twoje wypowiedzi na ten temat są niesmaczne i nie na miejscu. To samo tyczy się Zxcvbnm. Waszymi wpisami powinien zainteresować się moderator, również pod kątem konstytucyjnego zakazu dyskryminacji z jakiegokolwiek powodu.

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:

@Zuzia Czy my nadal dyskutujemy o pandemii czy o powiązaniach finansowych gazet i portali? 

Skoro ktoś o tym pisze: https://forum.satkurier.pl/topic/32080-koronawirus/?do=findComment&comment=1671086  każdy ma prawo odpowiedzieć.

Cytat

Jeśli tak troszczysz się o zdrowie, to może załóżmy wątek o aspirynie, którą masz od lat w szufladzie.

Wątek nosi tytuł "Koronawirus", a nie "aspiryna w szufladzie u Zuzi" więc podobnej klasy wtręty są zbędne.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy w awatarze widzi coś innego. Idąc za Wikipedia:

Cytat

Awatar (także avatar) – reprezentacja uczestników światów wirtualnych.

I wątpię aby ktokolwiek oceniał kunszt malarski obrazu w tak małej grafice, jak to raczyłaś uzasadnić.

 

Wracając do tematu

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-wariant-delta-w-polsce-ministerstwo-blisko-60-proc-zakazonyc,nId,5369669

Cytat

Blisko 60 proc. zakażonych to osoby do 39 lat

Cytat

"W grupie najbardziej zaszczepionej (od 60. roku życia) zakażenia wariantem Delta to jedynie 14 proc." - dodał. Podkreślił, szczepionki chronią nas przed nowymi mutacjami koronawirusa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Każdy w awatarze widzi coś innego. Idąc za Wikipedia:

I wątpię aby ktokolwiek oceniał kunszt malarski obrazu w tak małej grafice, jak to raczyłaś uzasadnić.

 

Wracając do tematu

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-wariant-delta-w-polsce-ministerstwo-blisko-60-proc-zakazonyc,nId,5369669

 

Często pouczasz jak interpretować statystyki, a sam tego nie potrafisz. Skoro rzucasz, że blisko 60% zakażonych Deltą w Polsce to osoby do 39 lat, a tylko 14% od 60 r.ż. to się zastanów, która z tych grup częściej jeździ np. na wakacje za granicę i która jest bardziej aktywna? Ale nie, przecież to wyłącznie efekty szczepień. 😂

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...