Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, michael112 napisał:

Notabene, właśnie dziś pojawiły się w internecie artykuły, iż Sąd Najwyższy stwierdził że rząd nie miał prawa zakazać ludziom wychodzenia z domu. Tym samym, zapowiedzi ministra zdrowia że być może do tego również dojdzie są niebywałą wręcz bezczelnością i kpiną z prawa

 

 

Niedzielski zapowiedział że nie zamierza ludzi zamykać w domach na pytanie dziennikarza o wyrok sądu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie 30 tyś dodatnich wyników lub wyżej to może zamkną nas na amen. W takiej sytuacji powinni ogłosić stan wyjątkowy a nie jakieś rozporządzenia wydają i po sprawie. I tu pytanie skąd wziąć na to kasę bo my to nie Niemcy  hmm.

Mam nadzieję że będzie dużo ludzi 20.03 w Warszawie na marszu wolności  , mimo obostrzeń jakie rząd wydał. 

Edytowane przez XMAREKK30
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, the cable guy napisał:

Z tymi szczepionkami jest tak, że statystycznie wychodzi mniejsze ryzyko się zaszczepić niż zachorować. 

 

Właśnie o tym pisałem gdy oczekiwałes, że bezpieczna szczepionka będzie wtedy gdy nie będzie żadnych zgonów. Takie ryzyko jednak zawsze istnieje w medycynie. Nawet tak oczywista sprawa jak narkoza jest obarczona ryzykiem, podpisujemy przed zabiegiem szereg oświadczeń, które zdejmują odpowiedzialność z lekarzy i producentów. Mamy tego świadomość ale ryzyko jest minimalne a korzyści ogromne. Z tymi zatorami po Astrze sytuacja jest o tyle zagmatwana, że codziennie notujemy niewyjaśnione zgony z powodu skrzepów.

 

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

W takiej sytuacji powinni ogłosić stan wyjątkowy a nie jakieś rozporządzenia wydają i po sprawie.

 

I tutaj się radykalnie nie zgadzam. Mam zresztą o to żal do Krzysztofa Bosaka że o to zabiegał na początku p(l)andemii. Gdyby do tego doszło, to w majestacie prawa mogliby zrobić z obywatelami niemalże wszystko, niczym w Związku Sowieckim. Z dwojga złego już lepiej jak te lockdowny robią tymi pożal się Boże rozporządzeniami, bo przynajmniej można je ignorować i liczyć na sprawiedliwość w sądzie po odmowie przyjęcia mandatu. W ogóle w obecnej sytuacji jestem zdania, że w przyszłości konstytucja powinna być zmieniona w taki sposób żeby utrudnić władzy możliwość wprowadzenia stanu nadzwyczajnego najbardziej jak tylko się da. Moja propozycja to obowiązek zatwierdzenia stanu wyjątkowego większością głosów w referendum i to z koniecznością powtarzania tej operacji nie rzadziej niż co 3 miesiące - w razie nieuzyskania większości lub niezorganizowania referendum stan kończy się z mocy prawa (automatycznie). Jedyną sytuacją, w której bym się zgodził z tego zrezygnować, to działania wojenne, ale: po 1) prowadzone na terytorium Polski; po 2) muszą to być działania rozpoczęte wskutek agresji państwa zewnętrznego, a zatem nie wojna wywołana przez Polskę przeciwko innemu państwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś michael112,  mnie bardziej chodziło o to że w tej chwili firmy zostały pozostawione same sobie a przy stanie wyjątkowym dostali być może  jakieś odszkodowania za utratę dochodu. W Niemczech firmy dostały pokaźna pomoc w formie gotówki żeby przetrwać a u nas sam widzisz jako to wygląda,  same bankructwa nam się szykują. Nie mówię że taka opcja jest najlepsza ale być może firmy by jakoś przetrwały tą wariacje. Mój chrzestny ma firmę w Niemczech i taka pomoc mu dużo pomogła żeby przetrwać a jakie są tego minusy to nie mam pojęcia. Wiadomo coś za coś nikt nic za darmo nie daje:) 

 

Ogólnie zgadzam się z tym co napisałeś jest dużo racji w tym wszystkim:)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, na początku sobie go nie wyobrażałem. A potem przeprowadzono wybory prezydenckie i okazało się że na cały kraj znałem jeden przypadek zakażenia wśród członka komisji wyborczej. Właśnie wtedy przestałem bać się wirusa. Teraz boję się tylko kwarantanny, którą nazywam aresztem domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rasheed napisał:

 Po drugie, stan wyjątkowy jest konieczny by firmy otrzymały odszkodowanie. Nie można komuś zamykać biznesu i mówić, że ma sobie radzić sam. Jeśli państwa nie stać na lockdown to niech go nie wprowadza.

 

O to mi właśnie chodziło, o odszkodowania dla firm i  tu ogłoszenie stanu wyjątkowego to jedyny ratunek. Rząd tego nie zrobi bo go dosłownie na to nie stać :( Dla państwa polskiego lepiej wprowadzić lockdown i dać parę groszy firmom na odczepne a potem rząd ogłasza że  pomógł  firmom a że ta kasa starcza na miesiąc czasu bo o takich pieniądzach mówimy to już inna sprawa. Liczy że się dało a nie pomogło :(  Jak ktoś ma na utrzymaniu dużą grupę ludzi to taka pomoc rządu to nic innego jak odłożony o miesiąc zgon firmy.  

21 godzin temu, michael112 napisał:

Rzeczywiście, na początku sobie go nie wyobrażałem. A potem przeprowadzono wybory prezydenckie i okazało się że na cały kraj znałem jeden przypadek zakażenia wśród członka komisji wyborczej. Właśnie wtedy przestałem bać się wirusa. Teraz boję się tylko kwarantanny, którą nazywam aresztem domowym.

 

Ja również przestałem się bać tego wirusa od dłuższego czasu. Czemu ponieważ nie jest tak jak go opisują a zgonów jest na tyle mało na covid19 że w porównaniu ze zgonami inne niż covid19 to jest pikuś . Brak opieki jest tego skutkiem że ludzie starsi umierają albo w domach albo jest już na tyle za późno na ratunek. Ludzie umierali i będą umierać czy to na grypę czy na swoje choroby ale w większości  tych zgonów można było temu zapobiec.  

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko idzie w tym kierunku żeby nas zamknąć na amen w naszych domach. Pan Niedzielski powiedział że jak będzie 30 tyś wyników dodatnich to będą musieli wprowadzić ostrzejsze obostrzenia. Wniosek nasuwa się  jeden że na święta Wielkanocne zamkną nas w domach i max 5 osób na święta w domach. Pan Niedzielski to chyba jakiś  jasnowidz skoro  wie co będzie za tydzień lub za parę miesięcy :)  Ciekawe co na to ludzie powiedzą że nie będą mogli pojechać do swoich bliskich ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie The Cable Guy ale jak wiesz rząd może wszystko a przykładem zamieszania był sylwester gdzie mówili że nie można wychodzić a potem Niedzielski mówił że  nikt  nic nie wprowadzał a mimo to policja zatrzymywała ludzi na ulicach i dawała mandaty i kierowała do sanepidu , nie wszędzie tak było ale było :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

 

Ja również przestałem się bać tego wirusa od dłuższego czasu. Czemu ponieważ nie jest tak jak go opisują a zgonów jest na tyle mało na covid19 że w porównaniu ze zgonami inne niż covid19 to jest pikuś . Brak opieki jest tego skutkiem że ludzie starsi umierają albo w domach albo jest już na tyle za późno na ratunek.

Zwrócę uwagę tylko na jedno. COVID19 przeniósł się mówiąc kolokwialnie na młodszą część populacji, czyli osoby w wieku 30 do 70 lat.

Lekarze informują że w szpitalach leżą coraz młodsi ludzie i coraz młodsi umierają. Starsi w większości już po szczepieniu i to przyniosło efekt.

Ja na Twoim miejscu bym jednak tak nie bagatelizował :)

7 minut temu, the cable guy napisał:

Przecież nie mają prawa zrobić ograniczeń w przemieszczaniu się bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Dobrze to wiedzą po wyroku sądu. Także mogą sobie ogłaszać w TV co chcą. Ogłoszenie w TV nie czyni tego prawem. 

Problem polega na tym że wyrok sądu zapada po miesiącach od zatrzymania Cię przez Policję, wymierzenia kary. Wszyscy wiedzą że rozporządzeniami zgodnie z konstytucją nie można ograniczać praw obywatelskich u nas, a jednak są naloty na otwierające się branże i są zatrzymywani ludzie. Ci co mają siłę i środki na prawników walczą w sądach. Co mają zrobić Ci drudzy?

U nas nie ma precedensu, każda sprawa traktowana jest indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze statystyk wynika, że liczba hospitalizowanych jak i zmarłych jest o ponad 1/3 mniejsza niż w listopadzie zeszłego roku przy podobnej ilości zakażeń.

Tak więc jak na razie te teorie o wielkiej zajadłości brytyjeskiego koronawirusa i przenoszeniu się na mlodszą część populacji to bardziej medialna papka niż rzeczywistość.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Zwrócę uwagę tylko na jedno. COVID19 przeniósł się mówiąc kolokwialnie na młodszą część populacji, czyli osoby w wieku 30 do 70 lat.

Lekarze informują że w szpitalach leżą coraz młodsi ludzie i coraz młodsi umierają. Starsi w większości już po szczepieniu i to przyniosło efekt.

Ja na Twoim miejscu bym jednak tak nie bagatelizował :)

 

Spokojnie Dvbtowiec diabli złego nie bierze :)  A tak na poważnie młodzi  nie mylić z nastolatkami też umierają ale po szczepieniu a przykład jest nauczycielka lat 36  przedszkolanka umarła po podaniu szczepionki AstraZenec  ( zakrzep krwi )  :(  Jeśli już umierają to tylko  z braku opieki a nie z powodu  COVID19 , także nie rób zamętu z tymi zgonami młodymi , bo bardzo dużo jest młodych nauczycieli i stąd zgony są ale  po szczepieniach  z firmy AstraZenec bo takie szczepionki są dla nauczycieli przygotowane  :( 

Edit:

Przeniósł się na młodych bo Ci starsi już są na innym świecie i nie ma kogo już zarażać.

Edytowane przez Kirk
Odrobinę powagi. Nie dodawaj do wpisów na ten temat "hehehe", bo to nie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, XMAREKK30 napisał:

także nie rób zamętu z tymi zgonami młodymi , bo bardzo dużo jest młodych nauczycieli i stąd zgony są ale  po szczepieniach  z firmy AstraZenec bo takie szczepionki są dla nauczycieli przygotowane  :(

Zdaje się że to nie poparte żadnym danymi, zetem to Ty siejesz teraz zamęt. Ile tych osób zmarło po szczepieniu? Skąd dane?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jax napisał:

XMAREKK30 a jak zachorujesz?

Czego Ci oczywiście nie życzę.

Pandemia jest i nie ma co jej bagatelizować.

Dużo zdrowia życzę.

Pozdrawiam 🙂

 

Daj sobie spokój Jax bo ty Ciągle mnie straszysz a co będzie jak zachorujesz a ja mówię Ci Diabli złego nie biorą  :)  Pandemii moim zdaniem nie ma bo to jest wymysł rządu polskiego a jeśli coś jest to wirus jak co roku i tyle w temacie Jax. Dla mnie możesz nawet wierzyć że zaraz będzie covid19 2 generacja :) 

 

4 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Zdaje się że to nie poparte żadnym danymi, zetem to Ty siejesz teraz zamęt. Ile tych osób zmarło po szczepieniu? Skąd dane?

 

Dobra Dvbtowiec kończę z tobą dyskusję i życzę Ci miłego dnia :)

Edytowane przez Kirk
Usunięto bezsensowny dodatek "hehehehehe". I więcej krytycyzmu w wyrażaniu opinii bym prosił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...