Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej 14k brutto nie masz ( nie odpowiadaj bo dżente.... nie rozmawiają)

Jakiś Dyrektor, kierownik, inny "menadżer" domyślam się, że nie poszukują pracowników. Pewnie na magazyn lub kierowce, ale tam zarobki dużo, dużo niższe od 14k brutto.?

 

Pawop

Też ogólnie jestem przeciwko rozdawnictwu, ale uważam że najbiednieszym niestety nie kiedy "patologi" forma pomocy w formie gotówki mija się z celem. ( jakieś paczki, dofinansowanie czynszu itp. jestem na tak) Uważam że ja ( może nie słusznie) zainwestuje te pieniądze lepiej, czyli w faktycznie dzieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przeciwnikiem obecnego "systemu" socjalnego, bo jest to w zasadzie rozdawanie bez żadnej kontroli. Pieniądz może dostać każdy za to, że ma dziecko a to nie jest dobra droga. Trzeba dodać kryterium dochodowe i wtedy można takie programy wprowadzać, bo będzie to wsparcie dla osób, które naprawdę go potrzebują. To samo tyczy się 13-stej i 14-stej emerytury, lepsze byłoby comiesięczne dołożenie choćby 50-100zł co byłoby dobrym wsparciem, a nie to co mamy teraz.

Szkoda tylko, że @TimesSquare cały czas nie rozumiesz problemu z jakim w Polsce borykają się naprawdę setki tysięcy rodzin i to wcale nie z własnej winy. Stykamy się z wieloma wykluczeniami, pewna część rodzin boryka się z problemami zdrowotnymi itd. itd. Takie rodziny nie mają możliwości odłożenia pieniędzy co miesiąc, często wykorzystują całe środki jakimi dysponują. A w obecnym stanie gospodarki, w obecnej rzeczywistości takich rodzin będzie coraz więcej, bo bezrobocie będzie rosło, tak samo jak inflacja przez co pieniądze będą warte coraz mniej. Swoją oceną sytuacji naprawdę krzywdzisz wiele osób.

 

Dlatego też zdalne nauczanie w obecnym stanie nie jest idealnym rozwiązaniem. Braki w sprzęcie, braki internetowe, to wszystko będzie stopniowo wychodzić w niższym poziomie wyedukowania. Szkoda, że MEN woli zajmować się wprowadzeniem "treści patriotycznych", zamiast pomyśleć o uczniach i pomocy chociażby poprzez jakąś logiczną platformę.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Falcon napisał:

Drogi naziemniaku

Zastanawia mnie jedna rzez w Twoim przypadku. Czemu starasz się obrazić rozmówców, kiedy czujesz że brak Ci argumentów. Takie słownictwo świadczy tylko o Tobie - kolejny raz zaczepiasz i prowokujesz.

 

 

11 godzin temu, Falcon napisał:

natomiast póki co słowo "feedback" ani nie jest zapożyczeniem, ani nie ma go w słowniku języka polskiego

Czasami wystarczy poszukać:

https://sjp.pwn.pl/sjp/feedback;2557637.html

Cytat

feedback [wym. fidbek] «oddziaływanie skutku jakiegoś zjawiska na jego przyczynę»

To że w domu być może dysponujesz słownikiem z 1978 roku w którym nie ma tego słowa, nie oznacza że w miedzy czasie już go nie zdefiniowano w słowniku :) Ktoś tu coś pisał o "uwstecznianiu"?

 

Po drugie zanim słowo trafi do słownika, zanim zostanie spolszczone, najpierw przez wiele lat krąży w obiegu potocznym. Korporacje to także ludzie, Polacy, którzy używając potocznego języka, słów zapożyczonych wpływają na rozwój j. polskiego.  Żadne słowo nie znajduje się w słownikach przypadkiem.

Czy to kończy tą jakże pouczającą dla Ciebie dyskusję? :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Polskim Radiu Olsztyn była audycja z udziałem słuchaczy o szczepionkach przeciwko COVID-19. wielu słuchaczy dzwoniło i mówiło, że się nie zaszczepi, bo rząd (i tu chyba wiadomo co padało)...

 

Na Boga - jak można aż tak ulec wszechobecnej propagandzie, żeby najzwyczajniej w świecie całkowicie wyłączyć mózg zwalniając go z myślenia?

 

Jak można nawet to upolityczniać? Polska kupiła szczepionkę tę samą, co reszta państw. Wyprodukowała ją firma zagraniczna. Gdzie tu polityka?

 

A drwiono ze mnie jak pisałem, że wielu w moim przekonaniu wyznaje doktrynę "Na złość babci odmrożę sobie uszy". Wiele osób z tej nienawiści do rządu jest w stanie naprawdę to zrobić. Mam wrażenie, że wiele osób wręcz trzyma kciuki, żeby było w Polsce jak najgorzej, zgodnie z zasadą "Im gorzej, tym lepiej". Wszelkie dobre rzeczy związane z epidemią u niektórych  moim zdaniem, wywołują gniew i frustrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jaszek napisał:

Dzisiaj w Polskim Radiu Olsztyn była audycja z udziałem słuchaczy o szczepionkach przeciwko COVID-19. wielu słuchaczy dzwoniło i mówiło, że się nie zaszczepi, bo rząd (i tu chyba wiadomo co padało)...

 

Na Boga - jak można aż tak ulec wszechobecnej propagandzie, żeby najzwyczajniej w świecie całkowicie wyłączyć mózg zwalniając go z myślenia?

 

Jak można nawet to upolityczniać? Polska kupiła szczepionkę tę samą, co reszta państw. Wyprodukowała ją firma zagraniczna. Gdzie tu polityka?

 

A drwiono ze mnie jak pisałem, że wielu wyznaje doktrynę "Na złość babci odmrożę sobie uszy". Wiele osób z tej nienawiści do rządu jest w stanie naprawdę to zrobić. Mam wrażenie, że wiele osób wręcz trzyma kciuki, żeby było w Polsce jak najgorzej, zgodnie z zasadą "Im gorzej, tym lepiej". Wszelkie dobre rzeczy związane z epidemią u niektórych wywołują gniew i frustrację.

Kpisz czy o drogę pytasz? I dlaczego wszystko tak upolityczniasz? Na serio twierdzisz,że wśród wyborców PSL, PO, SLD, Hołowni i pokrewnych jest więcej przeciwników szczepień niż wśród zwolenników PiS, Konfederacji i okolic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padały argumentu w stylu "Nie zaszczepię się, bo rząd nie radzi sobie z epidemią", oraz "gdyby nie rząd, to epidemii by już nie było" oraz że "szczepionki to taki sam absurd co maseczki i że sam pomysł szczepień to wina rządu". O wypowiedzi prezydenta też było. I o instruktorze narciarstwa. Serio nie widzicie absurdów? A to spoko :)?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dvbtowiec napisał:

Ilekroć widzę wypowiedzi kolegi Jaszka, to mam przeczucie że ominęły mnie święta :)

 

A ja jak widzę Twoje, to czuję się jakby ponownie odwiedził mnie Mikołaj :) A będąc poważnym, to z Tobą to da się kulturalnie popisać, pomimo widocznych różnic w poglądach na dane rzeczy :) Niewiele tu takich osób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można powiedzieć: nie chcę, nie zaszczepię się i już. Zrzucanie odpowiedzialności za własny wybór na polityków to dla mnie akurat przejaw totalnego zmanipulowania umysłu. Sorry, nie chcę nikogo obrażać, ale tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Beks napisał:

(...)sytuacja się stabilizuje. Spada liczba pacjentów(...). W połowie listopada było to ponad 1000 , a obecnie ok.650. 

I to by było na tyle z teorii spiskowych odnośnie systemowego i celowego fałszowania danych o nowych zakażeniach. No, chyba, że fałszują też liczbę hospitalizacji. W porozumieniu z samorządami, które nierzadko nadzorują szpitale, na których są oddziały COVID-owe.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dyrektorzy, żeby przytulać kasę, liczyli każde łóżko, nawet pediatryczne, jako COVIDOWE. Uchodziło im to na sucho całe lato, dopóki nie zaczęła się na dobre epidemia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszek

Oczywiście nie wykluczam incydentalnych nadużyć z łóżkami. Ale jeśli szpital miał zakontraktowane np. 100 łóżek covid, to tyle wykazywał i za tyle brał kasę a nie np.120.

I latem to chyba działały w większości dla pacjentów z covid szpitale jednoimienne. 

 

I to Twoje ciągle narzekanie na nieodpowiedzialne społeczeństwo, dyrektorzy szpitali to oszuści, lekarze nie lepsi a pielęgniarką się robić nie chce. Tylko rząd jako jedyny robi co może w walce z epidemią tylko.... ludzie są "guzik" warci.

Napisalem to jako takie uproszczenie Twojego przekazu w tym temacie. 

 

I odnośnie szczepień, moja rodzina się szczepi ale na covid póki co nie będziemy się szczepić, i nie ze względów politycznych tylko zdrowotnych. Poprostu nie mam zaufania do skuteczności tej szczepionki ani ewentualnych skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niemal co piąty mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego mógł przejść przez zakażenie koronawirusem. Wstępne wyniki masowo wykonywanych badań przesiewowych pokazują, że duża część populacji województwa posiada przeciwciała przeciw SARS-CoV-2."

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26589073,koronawirus-nawet-co-piaty-mieszkaniec-zachodniopomorskiego.html#s=BoxMMt1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sebek00 napisał:

I odnośnie szczepień, moja rodzina się szczepi ale na covid póki co nie będziemy się szczepić, i nie ze względów politycznych tylko zdrowotnych. Poprostu nie mam zaufania do skuteczności tej szczepionki ani ewentualnych skutków ubocznych.

Twoja żona to chyba wyboru za bardzo nie będzie miała. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są pierwsze przypadki reakcji alergicznej na szczepionkę Pfizera w UK wsród pracowników slużby zdrowia: https://www.telegraph.co.uk/global-health/science-and-disease/coronavirus-news-vaccine-pfizer-nhs-oxford-covid-uk-cases/

oraz cztery przypadki porażenia nerwów twarzy: https://www.dailymail.co.uk/health/article-9030943/Four-volunteers-got-Pfizers-vaccine-developed-Bells-palsy.html

 

NHS, czyli brytyjski odpowiednik Ministerstwa Zdrowia wydał komunikat, aby osoby, które maja historię reakcji alergicznych na leki, żywność itd (kto dzisiaj nie ma) nie przyjmowały szczepionki ;).

 

Oczywiście są to jednostkowe przypadki, ale tak samo rozdmuchiwane jak przypadki "młodych, zdrowych itd", których dotknęły powikłania albo śmierć po zarażeniu COVID.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, the cable guy napisał:

Twoja żona to chyba wyboru za bardzo nie będzie miała. :D 

Przecież nie będą obowiązkowe, i nie tylko Ona jest przeciw szczepieniu. Tylko żeby dobrze zrozumieć... w tej chwili jest przeciwko, powody j.w.

 

Daleki jestem od teorii spiskowych, ale w maju z wypowiedzi epidemiologów wynikało, że szczepionka najwcześniej może się pojawić na jesieni 2021, bo badania, testy itd. itp. Teraz okazuje się że już jest w grudniu 2020. Najpierw firma x ogłosiła że ma "ekstra" szczepionkę za chwile firma y i następnie firma z. Czy czasem nie chodzi o odzyskanie kasy zainwestowanej w te badania? Bo na jesieni 2021 faktycznie mało kto będzie chciał się szczepić. Ale to tylko teoria.?

Edytowane przez Sebek00
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...