Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Rasheed napisał:

 

 

Skoro epidemia zwalnia, to dlaczego rząd planuje kolejne obostrzenia ?

No dobre pytanie...w UK nawet okazało się że decyzja o czwartkowym lockdownie podjęta została w oparciu o model który mówił że dziś powinno umierać nawet 4000 osób dziennie...a szpitale dziś są obciążone w 84% gdy w 2019 czyli przed covidem były w 92%...także troszkę wyobraźni ludzie i zrozumiecie co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to porównywanie procentów ma sens bo w Polsce robiono w ostatnich tygodniach sztucznie miejsce poprzez wypisywanie wielu chorych do domu i wstrzymywanie planowanych zabiegów. W roku 2019 tego nie było. Chyba, że w UK tak nie robiono.

 

"Jeśli lekarz POZ nie zdecyduje o przedłużeniu czasu izolacji domowej, koniec kwarantanny następuje po 10 dniach od daty uzyskania pierwszego dodatniego wyniku testu"

 

Te 10 dni nie powinno się liczyć od daty pobrania próbki ? Jak to jest w rzeczywistości ? Czy może liczą od daty wpisania wyniku dodatniego ?

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzycie w spiski, wasza sprawa. Ja nie twierdzę, że wirusa nie ma. Twierdzę, że rządy i bogacze wykorzystują sytuację. 

Pamiętam jak się śmiano np. z Leppera. Robiono z niego świra, że pewnie kosmitów widział, a nie samoloty z Talibami. Próbowano go zniszczyć na różne sposoby, a nagle się facet "zabił". Czy tajne więzienia CIA nie istniały w Polsce? 

Jak dla mnie to wszystko się obecnie układa w orwellowskim stylu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj skalę spisku CIA z rządem kilku krajów gdzie dotyczyło to więźniów nikomu nie znanych a potencjalnego spisku wszystkich krajów dotyczącego nas wszystkich. Tego się da porównać. Spiski na małą skalę są zawsze możliwe, taki ogólnoświatowy to sci-fi.

 

Jedyny spisek w jaki uwierzę to taki o małej skali czyli tylko np. Chiny ustalają w wąskim gronie kilku komunistów, że wypuszczają wirusa, który uderzy w inne światowe gospodarki a oni na tym zyskają. Nie dotyczy to jednak słuszności restrykcji a jedynie źródła pochodzenia epidemii.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK kilka firm na tzw furlough zarobiło..41 mld i nie dowiemy się które..

I tu nie ma żadnych spisków..wirus jest ale jak podaje choćby NHS średnia wieku zmarłych na covid to 84,2 

Zamyka się sklepy ..kina muzea..a zostawia otwarte szkoły gdzie w jednym pomieszczeniu masz 30 domostw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukimann napisał:

Z jednej strony mówi się o pełnym lockdownie, a może tylko częściowym, a z drugiej drugiej strony forsowany  jest projekt by sklepy i galerie handlowe były otwarte w niedzielę co wywołuje oburzenie z kolei , że upadną sklepiki działajace własnie niedzielę i święta.

Przed 2015 rokiem (czy tam 2016) niedziele były wszystkie handlowe. I jakoś małe sklepiki działały :) Jak obecny rząd wprowadzał zakaz handlu w niedzielę straszono, że uderzy to właśnie w małe sklepiki, bo właściciel nie zawsze może stanąć na kasie, itp. Tymczasem tak się nie stało, a niektóre w niedziele zarabiają kokosy. Sorry, ale taką właśnie narrację forsują od kilku lat dziennikarze z Czerskiej. A ludzie łykają jak bocian żabę :) Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele - upadek małych sklepików. Zniesienie zakazu handlu w niedziele - też upadek małych sklepików. A może by tak pomyśleć? ;)

 

Co do zakazu handlu w niedziele - ja od zawsze byłem i jestem temu przeciwny. Jego zniesienie teraz mogłoby pobudzić gospodarkę. Ale zniesienie go w czasie rekordów zachorowań byłoby moim zdaniem głupotą po prostu. Wielu ludzi tylko czeka aż będzie mogło w niedzielę (wolne od pracy) pospędzać się po sklepach i galeriach handlowych, w szczycie epidemii.

 

Zakaz handlu w niedzielę można znieść/zawiesić, ale po epidemii. Nie w jej trakcie. Tak przynajmniej uważam ja.

 

 

3 godziny temu, Rasheed napisał:

Skoro epidemia zwalnia, to dlaczego rząd planuje kolejne obostrzenia ?

Zwalniać będzie wtedy, jak będzie spadać:

 

  • liczba aktualnie zakażonych
  • liczba hospitalizacji

Dopóki tak się nie stanie, nic nie zwalnia. Ale to akurat oczywiste.

 

Póki co oba wskaźniki rosną i to niestety wykładniczo. Ba, będą rosły nawet jak liczba potwierdzonych przypadków ustabilizuje się na tym samym poziomie, jeszcze ze 2-3 tygodnie.

 

Innymi słowy - według mnie mnie Boże Narodzenie nie będzie normalne. O imprezach sylwestrowych (zorganizowanych) też można raczej pomarzyć.

 

Jeszcze co do łóżek w szpitalach i za co już krytykowany jest Niedzielski. Tak, są "ukrywane". Może nie tyle ukrywane, co istnieją tylko teoretycznie. Tu minister słusznie zauważył problem, pomylił się tylko w przyczynach. Szpitale je wykazują, bo za to jest kasa. I potem jest tak, że łóżka wolne niby są, ale lekarz chorego nie przyjmie, bo fizycznie brak miejsc (nie ma personelu albo nawet i łóżek, bo liczą np. łóżka pediatryczne).

 

Wsadzenie do szpitala kogoś z zewnątrz może pomóc przeciąć te praktyki. Stąd panika i krytyka. Bo zaraz się okaże, że ktoś biznes na epidemii robił.

 

To może jednak spowodować inną patologię - łóżka będą (np. utworzone siłą przez wojewodów), ale bez zabezpieczenia w pomoc medyczną. Chorych będą przywozić i kłaść, ale nikt nie będzie się nimi zajmował.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie galerii handlowych w niedziele teraz w dobie koronawirusa było by głupotą. Ale po pandemii rząd będzie miał doskonałą okazje naprawić błąd z zakazem handlu w niedziele. Ten zakaz ( według mnie ) przynosi więcej strat niż korzyści. Dlaczego? 

Za dużo pisania i nie o tym temat.?

 

Żona dziś dostała propozycje przejścia na oddział Covid bo posypał się personel. Póki co nie zgodziła się, ale jeśli nie znajdzie się nikt inny chętny to raczej przejdzie. 

Jak coś to dam znać po niedzieli jak to wygląda od środka. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracamy do starych, jakże sprawdzonych sposobów. Galerie handlowe zamknięte, kościoły otwarte.

Ale to jeszcze nie jest "nardowy lockdown" wg Morawieckiego, pewnie dlatego, że można pójść do lasu :).

I oczywiście protesty muszą przenieść się do Internetu ("Premier: proszę bardzo protestujmy, ale w sieci"), bo inaczej w ogóle będzie armgeddon.

Widzę szansę na stworzenie kolejnej "narodowej" aplikacji za dziesiątki milionów złotych. ProtestGO albo coś takiego.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wprowadzono nowe pojęcia:

 

W przypadku 70-75 zakażeń na 100 tys., rząd wprowadzi narodową kwarantannę.

 

Jeżeli będzie powyżej 50 przypadków na 100 tys. obywateli, rząd wprowadzi lockdown.


Czyli to jest teraz to nie jest lockdown. Hmmm, ciekawe. Czekam aż premier wyjaśni zatem co nas czeka gdy ogłosi lockdown a potem narodową kwarantanne. Może tak zamkniemy się wszyscy na miesiąc, później wojsko pozbiera zwłoki a ci co przeżyją będą wolni od pandemii ?

  • Popieram 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielski: "Powoli przychodzi już czas, by zadać sobie pytanie nie o to, co państwo może zrobić dla ciebie, tylko co ty możesz zrobić dla tego, żeby zahamować rozwój epidemii. "

 

Ręce opadają.

Oczywiście o "Szpitalu Narodowym", który już miał od tygodnia działać cisza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - była sobie ospa we Wrocławiu w 1963 roku - WHO - Światowa Organizacja Zdrowia prognozowała że będzie trwała 2 lata - zachoruje 2000 osób a umrze 200 osób.

Zamknęli praktycznie cały Wrocław. Zaszczepiono 98 procent społeczeństwa. Zachorowało 94 osoby - zmarło 6 osób.

Stan epidemii trwał 2 miesiące - w sumie wygasła po 25 dniach.

Nikt się nie pytał - nie prosił - nie protestował - po prostu od górnie robili wszystko żeby ograniczyć jak najbardziej - jak najszybciej.

Można było - można.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Epidemia_ospy_we_Wrocławiu

 

Ospa2.png

 

To tak gwoli przypomnienia co by było teraz jakby tak wybuchła w dzisiejszych czasach.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Beks napisał:

Tusk po swoich "rządach" to nie powinien nic komentować. Na szczęście w Brukseli :) 

 

Proszę Cię, dzięki jego rządom, obecny "rząd" ma za co jeszcze funkcjonować i dawać swoje 500 plusy.

I to jest fakt, nie opinia, bo jego fanem nigdy nie byłem ;). I "szkoda, że z Brukseli" napisałem w takim kontekście, że łatwo komentować kiedy jest się daleko.

 

Ale jestem też pewien, że mimo wszystko tamten rząd nie odwaliłby piątki dla zwierząt i zakazu aborcji w środku epidemii...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...