Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy specjaliści od nieszczepienia się też dyskutują z mechanikiem udając specjalistów, gdy oddają auto do warsztatu ? Czy tylko udają specjalistów z medycyny ? Oj, chyba nie, bo pewnie gdy zachorują to stosują to, co lekarz zalecił. A jednak przy szczepionkach udają mądrzejszych od naukowców i lekarzy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aandin napisał:

Ty też nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.Skoro szczepionka nie zapobiega transmisji wirusa to jaki sens mają te śmieszne paszporty?Pytam już chyba setny raz i nikt nie potrafi tego sensownie wyjaśnić.

Taki paszport daje tyle, że zachęca do szczepień, bo masz z tego profity, a sama szczepionka ogranicza cięższe przechodzenie choroby oraz uczy organizm zwalczać chorobę jeszcze przed zakażeniem. Osoba zaszczepiona jak złapie wirusa, to dalej go rozsiewa. Szczepionka uczy organizm walczyć z wirusem, dlatego jest duże prawdopodobieństwo jak ją organizm dobrze przyjmie, że szybciej go zwalczy i będziesz rozsiewać krócej, dlatego masz większe prawdopodobieństwo tego, że kogoś nie zarazisz, bo już będzie po wirusie. 

Dodatkowo osoba zaszczepiona, z paszportem, dalej ma obowiązek zakrywania ust, by w razie jakby i tak tego wirusa złapała, zmniejszyło prawdopodobieństwo zakażenia kolejnej osoby przez mniejsze rozsiewanie wirusa.

 

Jeżeli tak błahej odpowiedzi powtarzanej wyżej kilkanaście razy nie rozumiesz, to po prostu nie potrafisz przyznać się do błędu, brniesz dalej w swoje przekonania i jest ci głupio - po prostu skończ pisać i nie udawaj dalej [beep]a.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 19:11, aandin napisał:

Ty też nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.Skoro szczepionka nie zapobiega transmisji wirusa to jaki sens mają te śmieszne paszporty?Pytam już chyba setny raz i nikt nie potrafi tego sensownie wyjaśnić.

No właśnie nie potrafią. Certyfikat Covidowy ma porównywalną  wartość jak paszport Polsatu albo naklejka u dentysty: "Dzielny pacjent".  Szczepienie przeciw sars-cov2 nie jest obowiązkowe. Z tym szczepieniem nie wiążą się żadne dodatkowe prawa lub obowiązki chociaż w przestrzeni publicznej jest mylne wyobrażenie , że  takie prawa i obowiązki istnieją. Zgodnie z obowiązującą do dziś treścią art. 115 § 14 k.k. z 1997 r. „dokumentem jest każdy przedmiot lub inny zapisany nośnik informacji, z którym jest związane określone prawo, albo który ze względu na zawartą w nim treść stanowi dowód prawa, stosunku prawnego lub okoliczności mającej znaczenie prawne”.

Niech Sejm - a będzie miał w mojej opinii  przynajmniej 400 głosów - przegłosuje obowiązkowe szczepienie i dokument nabierze mocy prawnej. A tak jest tylko kolejnym kawałkiem papieru bez mocy prawnej. 

Edytowane przez markar
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markarJest jeszcze coś jak regulamin wewnętrzny. Jeśli linia lotnicza w trosce o zdrowie pasażerów wprowadzi do regulaminu że pozwala na pokład wejść osobie zaszczepionej, lub potwierdzonej testem że jest zdrowa, to może to zrobić.

Tak samo jak wprowadza do regulaminów że nie możesz posiadać niebezpiecznych przedmiotów i musisz się poddać oględzinom zarówno Ty jak twój bagaż na tą okoliczność.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kolejny kroczek do normalności. Paranoja to jest wasz upór w dążeniu do rozprzestrzenia się COVID. Są narzędzia to należy je zacząć stosować a jak nie będziecie to normalne jest ograniczanie praw i wolności.

26 minut temu, the cable guy napisał:

Szczepienia nie są obowiązkowe. Teoretycznie nie zmuszają, prawda?

Możesz wykonać test, masz wybór, więc gdzie tu zmuszanie?

19 minut temu, aandin napisał:

szczepionka nie chroni przed transmisją wirus

A my ci tyle samo razy odpowiadamy, że chroni bo zmniejsza ryzyko transmisji.

Edytowane przez marrak
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja was tysiąc razy pytałem skąd wy to wiecie skoro w ChPL nie ma na ten temat ani słowa. Jak tak wg ciebie wygląda "normalność" to wypada ci tylko współczuć. Ja przeżyłem starą komunę i nie dam się nabrać na nową. Jak widać kolejne pokolenia muszą się uczyć na własnych przeżyciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, aandin napisał:

A ja was tysiąc razy pytałem skąd wy to wiecie skoro w ChPL nie ma na ten temat ani słowa

https://www.pfizerpro.com.pl/sites/default/files/comirnaty_chpl.pdf

Cytat

W porównaniu z placebo, skuteczność szczepionki mRNA przeciw COVID-19 w zapobieganiu pierwszemu wystąpieniu COVID-19 od 7. dnia po 2. dawce wynosiła 94,6%

 

21 minut temu, aandin napisał:

Jak tak wg ciebie wygląda "normalność" to wypada ci tylko współczuć

Nie normalność, ale powrót do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kowjanko napisał:

Czy producenci szczepionek, pewni swoich wyrobów, przyjęli w końcu odpowiedzialność za nieprzewidziane skutki uboczne?

Czasami wystarczy zrobić porównanie żeby nie pisać bzdur

Pierwszy z brzegu inny lek

przykładowa ulotka

czytamy w niej uwaga:

Cytat

Zgłaszanie działań niepożądanych Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub fspameuty. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do (...)

Cytat

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

 

I tak masz w prawie każdej ulotce. Czyli niespodzianka inne leki także nie mają katalogu zamkniętego nieprzewidzianych skutków ubocznych. Zaskoczony? Nie czytasz innych ulotek?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież szczepionka nie ma wpływu na transmisje wirusa. Czemu wciąż powtarzacie te bzdury? Koniecznie musicie sie uwierzytelniać tymi banialukami?

DVB - chodzi mi o odpowiedzialność finansową, prawną, którą sprytnie zdjęli z siebie  producenci, czy już ja przywrócili, bo mi sie nic o uszy nie obiło.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego brak w ChPL interakcji z innymi lekami czy wpływu na różne schorzenia. Nawet nie wiedzą jaki jest wpływ szczepionki na kobiety w ciąży. Jesteście młodzi i zdrowi to szczepcie się do woli. Ja mam nadciśnienie,podwyższony cukier i ciągle leczę się onkologicznie. Nie będę ryzykował. Przyjdzie Novavax czy Valneva to się zastanowię.

Edytowane przez Kirk
Po każdym zdaniu stawiamy spację. Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...