Skocz do zawartości

Pomoc przy wymianie dekodera na nowszy model


roc45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jestem abonentem Cyfrowego Polsatu.

Obecnie posiadam dekoder Sagem ESI-88

Z racji tego że zaczął szwankować zgłosiłem chęć wymiany dekodera przez stronę https://sklep.polsatbox.pl/wymien-dekoder-na-nowy

Po 3 dniach zadzwonił do mnie konsultant który powiedział że ta opcja mnie nie dotyczy ponieważ mam dekoder własnościowy oraz umowę na czas nieokreślony.

Zależało by mi na nagrywaniu dlatego jedyny model który wchodzi w grę to EVOBOX PVR.

Oznajmił także że jedyną możliwą opcją w tym przypadku jest wypowiedzenie umowy oraz ponowne jej zawarcie na inny dekoder oraz na inne pakiety.

 

Co o tym sądzicie ?

Czy to prawda, że nie mogę wymienić sprzętu na nowszy czy specjalnie tak mówią żeby zniechęcić klienta ?

 

Liczę na waszą pomoc

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez roc45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem u nich od 2006 roku i nie miałem dotąd żadnych problemów.

Oczywiście to jest jasne że muszę przedłużyć żeby wymienić sprzęt, tylko czemu nie mogę tego zrobić gdy mam ten na własność ?

Zadzwonię do nich jeszcze raz i porozmawiam z innym konsultantem a jak to nie pomoże to wybiorę się do punktu.

Według mnie jest to nie możliwe żeby nie można było wymienić sprzętu ze starego na nowy nawet jak ma się obecny na własność

Nie wymieniał bym gdyby nie to że nagrywa się z opóźnieniem albo czasem w ogóle się nie nagrywa nawet przy prawie pustym dysku, potrafi też się tak zaciąć że trzeba odłączyć od prądu i ponowne podłączyć. Sprzęt ma jednak już 10 lat i chyba pora na niego.

Wypowiedzenie umowy nie wchodzi w grę

Edytowane przez roc45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony że dali Ci go na własność. Widać porządna firma. W innych masz dzierżawę i nie masz na własność nawet jak koszt zapłacony podczas dzierżawy osiągnie wartość dekodera, a jak go zgubisz lub nie zwrócisz to masz karę o tej wartości! Tak np. Orange robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz , zaraz... A od kiedy to ESI 88 był dawany na własność?.Z tego co pamiętam to dekodery PVR były dawane tylko na wynajem.Miałem kiedyś ten dekoder i też mi zaczął szwankować,poszedłem do APS i został mi wymieniony na HD 7000 bo nie mieli ESI 88 na stanie i obyło się bez jakiegokolwiek przedłużania umowy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WinExpert napisał:

Jestem zaskoczony że dali Ci go na własność. Widać porządna firma. W innych masz dzierżawę i nie masz na własność nawet jak koszt zapłacony podczas dzierżawy osiągnie wartość dekodera, a jak go zgubisz lub nie zwrócisz to masz karę o tej wartości! Tak np. Orange robi

Cyfrowy Polsat obecnie nie daje już dekoderów na własność. Wtedy kiedy zmieniałem sprzęt było to w 2012 roku to można było wykupić na własność albo dzierżawić a ja wykupiłem

Edytowane przez roc45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, qrczak napisał:

Zaraz , zaraz... A od kiedy to ESI 88 był dawany na własność?.Z tego co pamiętam to dekodery PVR były dawane tylko na wynajem.Miałem kiedyś ten dekoder i też mi zaczął szwankować,poszedłem do APS i został mi wymieniony na HD 7000 bo nie mieli ESI 88 na stanie i obyło się bez jakiegokolwiek przedłużania umowy.

Obecnie podobno tylko EVOBOX PVR jest do wyboru jeżeli chodzi o te z nagrywarką

Edytowane przez roc45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sagemcom - mam ich inny dekoder, WHD 80 pod brandem Orange... I też się wiesza, wariuje, niekiedy wolno działa, ale nagrywania nie testowałem...

 

Mówisz że jedynie EVOBOX PVR wchodzi w rachubę - jeszcze jest polsat box 4K - tyle że on jedynie nagrywa do chmury... Jeszcze jak Twój telewizor nie koduje nagrań (np. LG kodują nagrania tak że tylko na danym egzemplarzu telewizora odtworzysz) lub nie potrzebujesz ich oglądać na innym urządzeniu (wystarczy na tym co nagrałeś), możesz pokusić się o CAMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WinExpert napisał:

Co do Sagemcom - mam ich inny dekoder, WHD 80 pod brandem Orange... I też się wiesza, wariuje, niekiedy wolno działa, ale nagrywania nie testowałem...

 

Mówisz że jedynie EVOBOX PVR wchodzi w rachubę - jeszcze jest polsat box 4K - tyle że on jedynie nagrywa do chmury... Jeszcze jak Twój telewizor nie koduje nagrań (np. LG kodują nagrania tak że tylko na danym egzemplarzu telewizora odtworzysz) lub nie potrzebujesz ich oglądać na innym urządzeniu (wystarczy na tym co nagrałeś), możesz pokusić się o CAMa

Nie chcę żadnych nagrywań do chmury chce po prostu na dysk. Zwykły dekoder i CAM nie wchodzi w grę, a jeżeli chodzi o 4K to mój telewizor nie wspiera więc bez sensu taki brać. Ten mój dekoder ma 10 lat i ma prawo się zepsuć po tylu latach

Edytowane przez roc45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, roc45 napisał:

Jestem u nich od 2006 roku i nie miałem dotąd żadnych problemów.

Oczywiście to jest jasne że muszę przedłużyć żeby wymienić sprzęt, tylko czemu nie mogę tego zrobić gdy mam ten na własność ?

Zadzwonię do nich jeszcze raz i porozmawiam z innym konsultantem a jak to nie pomoże to wybiorę się do punktu.

Według mnie jest to nie możliwe żeby nie można było wymienić sprzętu ze starego na nowy nawet jak ma się obecny na własność

Nie wymieniał bym gdyby nie to że nagrywa się z opóźnieniem albo czasem w ogóle się nie nagrywa nawet przy prawie pustym dysku, potrafi też się tak zaciąć że trzeba odłączyć od prądu i ponowne podłączyć. Sprzęt ma jednak już 10 lat i chyba pora na niego.

Wypowiedzenie umowy nie wchodzi w grę

Napisz wiadomość do -cp go-i wszystko załatwisz.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Byłem wczoraj w Punkcie Obsługi i rozmawiałem z pracownikiem.

Przedłużyłem umowę oraz dodatkowo wymieniłem dekoder na nowy.

Wszystko okazało się prostsze niż myślałem.

Okazało się że konsultant na infolinii wprowadził mnie w błąd.

 

Dziękuje za porady

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OlafS napisał:

@roc45

Ale jaki jest stan prawny nowego dekodera :?:  - masz go na własność czy będziesz/nie będziesz płacił czynsz :?:

@OlafSPoprzedni miałem na własność bo go wykupiłem w 2012 roku. Wtedy mogłem sobie jeszcze wybrać czy chce płacić za niego co miesiąc czy wykupić.

Teraz już nie sprzedają na własność tylko trzeba dzierżawić za 10 zł miesięcznie.

Dostałem go jak przedłużyłem umowę

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WinExpert napisał:

Chyba nawet taniej jest w Orange.

A stary mogłeś sobie zostawić jak na własność, ale pewnie na karcie starej brak uprawnień?

 

Co do nagrywarki - polsat box 4K ma nagrywarkę ale do chmury

@WinExpertumowę mam dopiero od czerwca. Mój znajomy też ma EVOBOX PVR i ma za 5zł.

Próbowałem żeby mi włączyli na tym starym Pakiet Darmowy z podstawowymi kanałami ale niestety nie udało się. Jak już będę miał nowy to tam mają odbierać tylko kanały FTA

 

 

10 godzin temu, Ozzy666 napisał:

@roc45

Ale nawet te najnowsze 4K udostępniają bez dzierżawy miesięcznej. 

@Ozzy666To też zależy od oferty

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...