Skocz do zawartości

TVP Info i TVP KULTURA z ASTRY i z HotBird'a-różne bitrate


biedrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy ktoś wie dlaczego TVP Info oraz TVP KULTURA są też na Astrze 19,2E? a nie tylko na HotBird'zie? Dziwi mnie to, że na astrze oba te kanały mają większe bitrate od tychże programów na hotbirdzie. Znów na hotbirdzie tvp info jak i kultura serwują nam EPG a z nów na astrze nie. Z których TP korzystacie Wy?

 

Czy są jeszcze jakieś polskie programy zdublowane tyle, że na innych częstotliwościach i różniące się bitrate'm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały TVP na HB nadają jedynie na potrzeby platform cyfrowych. Jeśli chodzi o Astrę, telewizja publiczna ma tam transponder dla własnych potrzeb - może tamtą drogą nadawać kanały w ramach testów a także do sieci kablowych oraz jako dosył do nadajników naziemnych - analogowych i cyfrowych. A bitrate mają większy bo TVP nie ma zapchanych transponderów na Astrze i chociaż tym może się popisać, bo ofertę programową i tak ma chu*ową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pytanie do techników i operatorów programów TVP FTA z Astry:

-Dlaczego w ostatnich dniach, kolejny raz w ciągu kilku m-cy /chyba 3 raz/ popełniają jakiś błąd w nadawaniu, który powoduje ciągłe restarty tunerów Ferguson FX7600 , FX6600 i również innych, o czym można przeczytać także na forum tvp.pl - problemy techniczne i innych forach ?

Programy innych nadawców FTA na Astrze, H-B i innych satelitach odbiera się bez zakłóceń.

Kiedy skończą się głupie eksperymenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Dziś rano znów stwierdzam restarty na tunerze Ferguson FX 7600, jest to chyba 5 raz w ciągu ostatniego półrocza.

Problem dotyczy nie tylko odbiorników Ferguson FX, ale także Lygbox, Maximum TS 3002 o czym można przeczytać na różnych forach, w tym na forum tvp.pl w dziale: kwestie techniczne.

Ale widocznie specjaliści z TVP nie czytają nawet własnego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja także odbieram "TVP Kultura", "TVP Polonia" i "TVP Historia" z "Astry" ("TVP Info" nie, bo często tam kodują pasmo "TVP Warszawa", a nie chcę co chwila mieć napisu "program zakodowany" :D ).

 

Może to już nieaktualne myślenie, ale uważam, że zawsze sygnał, który "leci" na satelitę prosto od nadawcy jest lepszy, od tego kopiowanego.

 

Mam nadzieję, że może niedługo "TVP" przeniesie swoje przekazy swoich kanałów na "Hot Birda" (ktoś niedawno na tym forum pisał, że są takie plany) i wtedy będziemy mogli odbierać wszystkie kanały "TVP" prosto z Woronicza :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także odbieram "TVP Kultura", "TVP Polonia" i "TVP Historia" z "Astry" ("TVP Info" nie, bo często tam kodują pasmo "TVP Warszawa", a nie chcę co chwila mieć napisu "program zakodowany" :D ).

 

Może to już nieaktualne myślenie, ale uważam, że zawsze sygnał, który "leci" na satelitę prosto od nadawcy jest lepszy, od tego kopiowanego.

 

...

 

Ale co znaczy w tym przypadku "kopiowany" ?Źródłem sygnału na HB nie jest przekaz z Astry tylko sygnał prosto z Woronicza zapewne w pełnej rozdzielczości PAL.Może ktoś sprawdzi w jakiej rozdzielczości są kanały TVP na Astrze bo kiedyś część miała obniżoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...