Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

Dobrze wiedzieć. Tak pomyśleli, że zaraz będę musiał EVOBOXa wymienić po roku czasu, gdyż styki są tak zjechane, że zaczyna mieć problemy z kartą. Szkoda nagrań i ulubionych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po staremu.

Czyli w dalszym ciągu trzeba będzie latać pomiędzy pokojami z kartą od głównego dekodera. Tak swoją drogą czy w dekoderach innych niż HD 5000 są planowane zmiany, których to nie będziena wspomnianym w dekoderze, czy jednak wszystkie dekodery dostaną soft z taką samą zawartością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, co prawda, nie mam dekodera dedykowanego Cyfrowego Polsatu, tylko moduł CAM CI+ od niego, ale ja mój tuner oraz telewizor na noc wyłączam tylko do stanu czuwania (standby). Moi rodzice na dole w salonie mają Evoboksa i wyłączają go na noc zawsze całkowicie z sieci, chyba, że na ten czas mój tato coś tam zaprogramował do nagrywania, wtedy wyłącza go tylko do stanu czuwania. W przypadku burzy, dla bezpieczeństwa zawsze wyłączamy cały taki sprzęt z sieci elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku domkow jedorodzinnych wiekszym zagrozeniem dla sprzetu podczas burzy jest podlaczony kabel antenowy niz zasilanie.

 

Druga sprawa ze odlaczanie zasilania powinno sie odbywac poprzez wyjecie wtyczki i odlozenie jej mozliwie daleko od gniazda. Np. tylko wylaczenie listwy mija sie z celem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także gdy odłączymy antenę podczas burzy, to powinniśmy koniecznie odłożyć kabel antenowy trochę dalej od dekodera. Znam przypadek, że pomimo odłączenia kabla od dekodera, podczas uderzenia pioruna w antenę, łuk przeskoczył od odłączonego kabla prosto w gniazdo antenowe dekodera i spaliła się głowica dekodera. Domownicy nawet widzieli ten łuk elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, piszę w odpowiednim wątku.
Z tego, co widzę, niezłe jest tempo wprowadzania softu z nowym wyglądem dla dekoderów CPT. Ja tam już nawet nie liczę, że na wakacje wszyscy będą posiadać. Dlaczego najstarszy i obecnie najgorszy model wzięliście na początek, @support? Czy nie mogliście zacząć od jakiegoś lepszego i szybszego modelu? W takim tempie to do jesieni się nie wyrobicie. Z tego, co dociera do mnie, ta poprawka nic nie dała. Dalej są zawiechy sprzętu. Ja wam radzę dobrze: zostawcie najsłabsze modele na koniec.

Edytowane przez Barti
Post napisany nieco chaotycznie, częściowo mało czytelnie. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, piszę w odpowiednim wątku.

Z tego, co widzę, niezłe jest tempo wprowadzania softu z nowym wyglądem dla dekoderów CPT. Ja tam już nawet nie liczę, że na wakacje wszyscy będą posiadać. Dlaczego najstarszy i obecnie najgorszy model wzięliście na początek, @support? Czy nie mogliście zacząć od jakiegoś lepszego i szybszego modelu? W takim tempie to do jesieni się nie wyrobicie. Z tego, co dociera do mnie, ta poprawka nic nie dała. Dalej są zawiechy sprzętu. Ja wam radzę dobrze: zostawcie najsłabsze modele na koniec.

 

A nie przyszło Ci do głowy, że jak ten soft opanuje najsłabszy dekoder to reszta łyknie go jak pelikan?

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam od kilku lat TV z CP, ale od kilku dni pojawiają się problemy z odbiorem niektórych programów, zacznijmy jednak od początku.

 

Posiadam takie sprzęty satelitarne jak:

 

antena 80 cm

konwerter monoblock twin
(taki jak tutaj https://dvbsklep.pl/pl/p/Konwerter-Monoblock-Twin-Inverto/40)

 

instalacje montował specjalista !!!

 

dwa dekodery CP:

główny HD 5000 (od samego początku przejścia do CP, będzie już jakieś 5 lat)

muliroom HD 5500s (niedawno wymieniany, bodajże pod koniec tamtego roku)

 

Problem pojawia się na dekoderze głównym HD 5000, otóż jak włączony zostanie dekoder dodatkowy HD 5500s (tak mi się wydaje przynajmniej, że jak tutaj zostaje zmieniony program) to na zaczynają się problemy na tym główmy dekoderze, stopniowo zacina się obraz, potem to i dźwięk zanika, pojawia się czarny obraz z komunikatem: "Brak sygnału z anteny telewizji satelitarnej, sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera"

Tak jest w słoneczne dni jak i pochmurne dni, dziej się to o rożnych porach dnia, rano, w południe czy w godzinach południowych. Wieczorem wszystko działa poprawnie.

 

USTAWIENIA DEKODERA HD 5000:

Sprawdzam moc 95% -100%, jakość sygnału ok 90% (dwa paski świecą na zielono), tak jest na wszystkich kanałach zarówno na tych które działają poprawnie jak i ten na których obraz zanika.

 

Satelita: Hot Bird

Typ Konwertera: Uniwersalny

Zasilanie LNB: Tak

Tryb DiSEqC: DiSEqC 1.0

Port DiSEqC: A

 

Satelita: Astra

Typ Konwertera: Uniwersalny

Zasilanie LNB: Tak

Tryb DiSEqC: DiSEqC 1.0

Port DiSEqC: B

 

USTAWIENIA DEKODERA HD 5500s:

Sprawdzam moc 95% -100%, jakość sygnału ciut lepsza ok 95% (dwa paski świecą na zielono)

 

Satelita: Hot Bird

Typ Konwertera: Uniwersalny

Zasilanie LNB: Tak

Tryb DiSEqC: DiSEqC 1.0

Port DiSEqC: A

 

Satelita: Astra

Typ Konwertera: Uniwersalny

Zasilanie LNB: Tak

Tryb DiSEqC: DiSEqC 1.0

Port DiSEqC: B

 

Odłączyłem już dekoder od zasilania i to nie pomogło, przywróciłem dekoder do ustawień fabrycznych i dalej nic.

 

Wykaz kanałów, na których obraz zacina się, a nawet zanika to m.in Polsat HD, TV4 HD, TVP1 HD, Polsat News HD, Polsat 2 HD, TVN HD, TVN7 HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD nie tylko kanały Polsatu, a także muzyczne, filmowe i wiele innych)

 

Bez zarzutu działa m.in TVP 2 HD i te niekodowane - FTA

 

BARDZO PROSZĘ O  POMOC :)

NIEKIEDY TO NIE DA SIĘ OGLĄDAĆ TV W DZIEŃ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...