Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Teraz w lutym kończy mi się stara umowa i mam starego Fergusona z modułem CI+ i tak zastanawiam się czy w Polsacie są jakieś tunery obsługujące obrotnice albo więcej niż tylko Hot Bird?

Ja swojego czasu na Echostarze CP miałem podpięty zestaw czterech konwerterów na Hotbird,Astra 19,2,Astra 28,2,oraz Sirius 4,8E.Oczywiście przełącznik 4/1.

Ps.jak napisał BARTI dekodery CP nie obsługują obrotnic.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderach CPT nie ma ograniczeń dotyczących ilości kanałów, jedynie nie można modyfikować głównej listy operatora. Można za to układać własne listy ulubionych, oraz usuwać kanały dodane samodzielnie.

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odnośnie dekodera HD3000.Ów dekoder posiada na tylnym panelu złącze IR do wtyku fotokomórki od pilota.I moje pytanie, czy ktoś z was wykorzystuje tą opcję? Ps.widziałem na kilku portalach aukcyjnych w/w przekaźniki IR do pilota,lecz nie wiem czy warto zakupić owy przekaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma problem z odbiorem kanałów. Poniżej info od niego. Co należałoby zrobić, żeby dekoder prawidłowo działał.

 

Rzecz dzieje się w Niemczech. Dekoder polsatu pvr hd 7000 podłączyłem do instalacji w budynku wielorodzinnym, w którym jest jedna antena i kabel poprowadzony do mieszkań (niestety nie mam info jaki jest konwerter, ile ich jest itd). Poinformowano mnie, że można odbierać sygnał z trzech satelit, Hot Bird, Astra i coś tam jeszcze, dla mnie mniej istotne więc nie zapamiętałem. Jeśli chodzi o Astrę, dekoder łapie sygnał, wyszukuje kanały. Jeśli chodzi o Hot Bird - nie. Podłączony na innej instalacji - działa normalnie, wcześniej używałem na zezie i dwóch dekoderach w jednej instalacji, też wszystko grało. Miałem ustawiony tryb Diseqc MINI, port A. W nowej instalacji na tych ustawieniach nic nie łapie. Pytanie: czy jest to kwestia ustawień, ponieważ próbowałem różnych konfiguracji Diseqc, portów i nic, ALE co dziwne, przy przywracaniu ust. fabrycznych, na sekundę pojawia się sygnał hot birda, w tym czasie dekoder np. ustawia godzinę, a po chwili sygnał znika na dobre. Podsumowując: czy ktoś mógłby poradzić jak ustawić dekoder, aby odbierać Hot Bird, i czy w ogóle ten dekoder temu podoła czy można już zapomnieć? Pozdrawiam i z góry dzięki za każdą pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie karta powinna odebrać uprawnienia po podłączeniu dekodera pod sprawną instalację antenową i podłączając zasilanie. Nawet w tzw. Standby dekoder "nasłu[beep]e" satelitę i sprawdza właśnie m.in. uprawnienia. 

Zdarza się jednak, że uprawnienia nie przechodzą i działa pakiet techniczny bliżej nieokreślony czas, dłuższy niż planowane przez CP 30 dni od nadania przez serwis CP. Osobiście znam przypadek kilku lat działania pakietu technicznego zamiast Mini HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem od kuriera Evobox i mam pytanie, bo niby w ICOKu mam taki sam pakiet zrobiony na nową kartę, ale na evoboxie mam zdaje się pełny pakiet.

Na HD7000 nie mam na starej karcie HBO, a na EVO HBO działa.

Chciałbym się dowiedzieć co jest grane, bo póki co 2 karty działają, z tego co wiem ta z dekodera HD7000 niedługo wysiądzie ( MR ) ale chciałbym oglądać seriale w IPLI na EVO w 720 oraz mieć swoje wykupione kanały, gdyż dekoder HD7000 już nie jest w głównym pokoju i nie mogę, bo mimo zalogowania się w ipli na EVO do konta CP ICOKu, tych pakietów nie ma, tak samo nie mogę włączyć 720p bo wywala abym kupił ipla extra....;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech Astra jest najpopularniejsza. Pewnie trzeba w menu tunera pozmieniać porty DISEqC. To, że HotBird na chwilę się pojawia, to zbieżność częstotliwości.

 

Kolega przestawiał porty i nic się nie działo.

News z dziś - zrobił zdjęcie multiswitcha - https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlt1/v/t35.0-12/12736670_1309043992455080_1484105513_o.jpg?oh=256a5b3f2c74b3db349f58de3f5cc7ef&oe=56C7A600

 

Oraz jego uwagi

 

u mnie jest tak w trybie diseqc na porcie 1 i 3 wyszukuje astre, a na portach 2 i 4 nic, teoretycznie, chociaż nie wiem, patrząc na to podłączenie, to na portach 5 i 7 powinno znajdować tego drugiego satelite (właściciel twierdz ze hotbird)

ale w dekoderze sa tylko 4 programy w trybie diseqc:/
te pierwsze 4 kable od lewej to astra, cztery od prawej to teoretycznie hotbird

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie karta powinna odebrać uprawnienia po podłączeniu dekodera pod sprawną instalację antenową i podłączając zasilanie. Nawet w tzw. Standby dekoder "nasłu[beep]e" satelitę i sprawdza właśnie m.in. uprawnienia. 

Zdarza się jednak, że uprawnienia nie przechodzą i działa pakiet techniczny bliżej nieokreślony czas, dłuższy niż planowane przez CP 30 dni od nadania przez serwis CP. Osobiście znam przypadek kilku lat działania pakietu technicznego zamiast Mini HD.

Czy da się w takim razie jednoznacznie odpowiedzieć dlaczego np w przypadku który znałeś pakiet techniczny utrzymał się tak długo ? Dlaczego te uprawnienia nie przychodziły ?

Edytowane przez placid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrrr...

No i stało się. Przedwczoraj wymieniłem zapętlającego się przy aktualizacji HD3000 na HD5500s. Wszystko śmigało wręcz bajecznie, sygnał na 100%, jakość na 80-85%. Dekoder pozostawał w trybie monitorowania.

Dziś rano uruchamiam telewizor - Brak sygnału z anteny satelitarnej.

 

Włączyłem i wyłączyłem urządzenie na panelu - zaskoczył! Jest sygnał na 100% i jakość na jakieś 80%. Wchodzę w EPG - ekran znowu czarny, pojawia się okno Aktualizacja Programu TV, proszę czekać... Okienko znika na ułamek sekundy i znowu się pojawia - i tak w nieskończoność.

 

Kolejny restart na panelu. Dekoder uruchamia się śpiewająco, ale przy próbie uruchomienia EPG sytuacja powtarza się. :(

 

Ktoś miał coś podobnego?

 

EDIT: Co ciekawe, program wyświetla się np. w Menu -> Kanały i na pasku danego kanału. Problem dotyczy wyłącznie aktualizacji EPG.

Edytowane przez przemek.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...