Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@krzysiek81s

 

Też miałem tak, że soft nie chciał się załadować po RS-ie. Wysłałem tuner do serwisu, 3 dni i po problemie. Oczywiście za drobną opłatą. Jest to słabość tego tunera, że po częstych zmianach softu, nowy na starszy - starszy na nowy w pewnym odsetku tunerów nie można załadować softu bez interwencji serwisu.

 

Jeśli nie idzie po RS-ie to pozostał ci tylko serwis.

 

Jak jestem przy głosie to chciałbym Wszystkim Forumowiczom z Okazji Świąt Wielkiej Nocy Życzyć Wszystkiego Najlepszego.

Gorąco pozdrawiam Administratora systemu, który nie przeszkadza nam w wymianie myśli i poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden servis jest nie potrzebny , wystarczy dobrze wgrac i po wszystkim .....

@atusat bootloadera ma dobrego lecz zly soft ( a dokladniej bootloader sprawdza co jest wgrane i tyle musial by wgrac linux a to juz inna historia)

 

proponuje co niektorym zasiegnac programistyki , poniewaz snojecie coraz wieksze teorie spiskowe ...

 

 

Tuner mozna podniesc jak juz cos specjalnym programatorem lub wylutowaniem pamieci ale to juz nie ten temat , kolega po wyzej ma tylko wgrany zly soft i boot loader zada od niego softu globo ale z naglowkiem klona yamatu i tyle a jego mozna zmienic tylko w AVMerger_STi710X a nie zadnym hex edytorem chyba ze chcecie na amen ubic tuner poniewaz bootloader sprawdz sume kontrolna i to nie jest stary tuner a na procku sti 71xx wiec jest roznica :P

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

 

Nicht tu nie wywołuje żadnych teori spiskowych.Odośnie bootloadera to ja wiem ,że służy do sprawdzania co i jak jest wgrane w tuner, ale jest podobieństwo ,że można ubić też jego a wszystko zależy od użytkownika co wgrywa od kogo wgrywa i jak wgrywa .Kolega krzysiek81s sprawdzał wgrywać soft już kilka razy przez rs-a i raczej to mu się nie udało.Nie wiem czy coś źle robi przy wgrywaniu softu przez Rs-a czy też naprawdę jest poważna usterka tunera.Bootloader jest też odpowiedzialny za wgrywanie softu oraz sprawdzenie jego jeśli doszło do uszkodzenia przez jakiś poprzedni soft to raczej nic nie zdoła mu wgrać do tunera pozostaje tylko serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak tu może być problem z tym RS po USB na ten temat juz pisałem ma poprzednich stronach tego forum.Mogłeś napisać czym wgrywasz? no ale nie ważne.Proponuję o konsultację w sklepie komputerowym aby polecili ci odpowiednia przejściówkę USB-COM taką która w 100% emuluje komunikację po porcie com.Podejrzewam,że wtedy twój problem będzie rozwiązany z tym tunerem i będzie wszystko w porządku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek81s

120zł

Jeśli chodzi o wirtualny port com z laptopa to jest jeszcze pytanie czy ten tuner współpracuje z wirtualnym portem. Ważne jest też poprawne ustawienie portu com w komputerze. Model Humaxa hd 2000 wspólracował, natomiast fergusony 8900 i 8800 nie.

 

@bigcyc123

Mógłbyś się nie mądrzyć i zacząć pisać w sposób zrozumiały dla przeciętnie zdolnego forumowicza. Chcesz pomóc człowiekowi to wytłumacz logicznie co ma zrobić a jak chcesz innych tylko dołować swoim przerośniętym ego to lepiej wcześniej przemyśl to co chcesz napisać. Do obsługi tunera nie jest potrzebna w żadnym stopniu znajomość języków programowania a od teorii spiskowych są politycy lub podstawieni anonimowi przedstawiciele producenta sprzętu. Normalnemu forumowiczowi nie przyszłoby nawet do głowy bawić się w takie głupoty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie portu to sprawdź w menadżerze urządzeń komputera czy masz przypisany com1 lub com2 itd. tak żeby port ustawiony w menadżerze urządzeń komputera był zgodny z portem programu do wgrywania softu po RS-ie. To że dioda się świeci o niczym nie świadczy. Świadczy tylko, że masz zainstalowany wirtualny port com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@bigcyc123

Mógłbyś się nie mądrzyć i zacząć pisać w sposób zrozumiały dla przeciętnie zdolnego forumowicza. Chcesz pomóc człowiekowi to wytłumacz logicznie co ma zrobić a jak chcesz innych tylko dołować swoim przerośniętym ego to lepiej wcześniej przemyśl to co chcesz napisać. Do obsługi tunera nie jest potrzebna w żadnym stopniu znajomość języków programowania a od teorii spiskowych są politycy lub podstawieni anonimowi przedstawiciele producenta sprzętu. Normalnemu forumowiczowi nie przyszłoby nawet do głowy bawić się w takie głupoty.

Pozdrawiam.

Normalny forumowicz wie ze wgranie nielegalnego oprogramowania traci gwarancje i ponosi koszty oraz wgranie oprogramowania z niewiadomego zrodla ...... Czesc czyta fora i nie wie co .... Jak wyzej napisalem , tunera nie ma uszkodzonego ...... Jest napisane zrozumiale ( osobny temat jaki autor rozpoczol) ...

 

 

@krzysiek81s jaki wirtualny ???? ja uzywam przejscowki usb com profic za ponad 30pln ( nie te chinskie po 5 czy 10pln leza w koszu) i nie mam problemu z tunerami

 

 

@atusat bootloader tylko sprawdza i nic wiecej zapewniam cie ( ma zapisane globo wersja id i takie zwykle komendy jak np MHW ) a tunera nie ubije to nie buble fredki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Jeśli nie dociera do ciebie, że przejściówka usb-com ze stosownym oprogramowaniem tworzy w komputerze tzw. wirtualny port com to twoja znajomość informatyki jest conajmniej wątpliwa. Hardwerowy port com spotykany jest w starszych laptopach lub w laptopach Della, oraz w komputerach stacjonarnych.

Jeśli chodzi o wgrywanie alternatywnego softu to nie mów, że nigdy tego nie robiłeś.

Szanujący się programista zakłada, że boot loader z winy nieostrożnego użytkownika może nawalić, dlatego pisząc mały programik serwisowy umożliwia klientowi jego odnowienie , albo zabezpiecza go tak żeby nie można go było uszkodzić. Sam piszesz, że tuner jest sprawny, więc po co go wysyłać do serwisu. Dać użytkownikowi narzędzie i sam sobie poradzi.

Albo chcesz komuś udzielić pożytecznej wskazówki to jej udziel, ale nie recytuj formułek jak z fabrycznego serwisu, który tylko czeka aby oskubać nieobeznanego użytkownika.

PS. A do fredki wymyślono czyścik i każdy może sobie poradzić w takiej jak wyżej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkownik dostal odpowiedni soft ktory ma wgrac i po wszystkim ....... Co do portow com sporo sie mylisz miedzy Urzadzeniem A ( komputer ) a urzadzenieniem B ( laptop) i chinskie przejscowki......Z fredkami mylisz sie czyskik jest tylko do zmiany softu z JEPSSENIE na orginal i nic pozatym lub grzebiac w hex a Globo ma inaczej i zawsze bedzie miec to nie koranski bubel !!! :read:

 

Ja go nie odsylam do servisu lecz wy caly czas mu to wypisujecie, testuje rozne oprogramowanie i moge powrocic z kazdego ( tak posiadam odpowiedni sprzet)

 

I napisze po raz 1000000 bootloader nie ma tu nic do tego skoro jest sprawny :read:

 

Uzytkownik ma napisane co ma zrobic i jak ( dostal odemnie odpowiednie oprogramowanie ) ale wasza nie wiedza i dalsze bez CELOWE informacje nic nie wnoszace to zmieniaja .......

 

Dla mnie skaczyl sie temat z ludzmi co ciagle pisza swoje a nie wiedza o czym ......... :szukaj::google:

 

@bgrbgr jak czytasz forum :censored: DVHK to je zmien ... tam sa same brednie i zacofanie zapewniam cie , posty amatowow nie majacych pojecia o niczym

 

Pozdrawiam I Wesolych Swiat.....

 

 

@krzysiek81s jak jestes zainteresowany to za darmo ci podniose tuner ( pokryjesz koszt przesylki w obie strony , czym wyslesz to bedzie twoja sprawa) JAk jestes Slazak to mozna sie spotkac ;) a tak kurier lub poczta.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Właściwie to sposób, forma i treść tego co piszesz potwierdza wszystko to co wcześniej napisałem. Nie czytam formum DVHK. Nie zarzucaj ludziom niewiedzy, bo źle to świadczy o tobie. Wielu ludzi z tego forum wskaźnik inteligencji ma o wiele wyższy od ciebie a że nie znają kilku sztuczek serwisowych dotyczących tunera sat. tego faktu nie zmienia. Efekt końcowy to pomoc koledze z forum aby jego sprzęt był znowu sprawny. Na tym kończę i...

Pozdrawiam Świątecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestników tego forum.

Zacznę od mojej wypowiedzi do kolegi @krzysiek81s miałem podobny problem rok temu z tym tunerem 9500hd nic nie pomogło żaden soft wgrywałem przez rs-a i nic sprawdzałem to już wiele razy.Zaniosłem tuner do serwisu i po tygodniu odebrałem go osobiście.Serwis uznał,że to moja wina i że został uszkodzony czy też zablokowany bootloader który odpowiada za obsługę tego tunera oraz softu.Moim zdaniem Panowie @atusat oraz @bgrbgr z tego forum słusznie się wypowiadali na ten temat związane z tym boot loaderem jest to prawda,Panowie STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ z informacji co czytałem na innych stronach tego forum Pan atusat jest z zawodu elektronikem dlatego ma dużą wiedzę w tej dziedzinie.Z informacji jaką otrzymałem ze strony serwisu,że nie zawsze użytkownik sobie z tym fantem pomoże odnośnie boot loadera.Wgrywam tylko i wyłącznie softy od strony producenta.

 

pozdrawiam i życzę Zdrowych Pogodnych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich uczestników tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem dzisiaj sobie z tym problemem.

Wgrałem zwykły soft do tego tunera. Nie jakiś powrotny z YUMATU.

Okazało się, że do tego tunera nie nadaje się byle jaki kabel usb - rs.

Wgrałem soft przez RS ze starego komputera PC i wszystko śmiga aż miło.

Tydzień się z tym męczyłem.

 

Proponuje to samo wszystkim. Tylko RS sprzętowy !!!

 

Wszystkim dziękuję za pomoc.

Internet jest wielki. A ten dziwny soft to naprawdę porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupię sobie taki moduł:

 

http://www.hollex.pl/karty-pay-tv/cyfrowy-polsat/1248-modul-cyfrowy-polsat-hd-cam-prepaid-199zl

 

to będę mógł oglądać na 9500HD kanały Polsatu na przemian z Cyfrą+. Czy wogóle potrzebuję ten moduł, czy wystarczy sama karta?

Polsat dziala w parze z tunerem polsatu lub z modulem , wiec jesli chcesz ogladac polsat to musisz miec modul z karta ...

 

Tak dziala poprawnie karta C+ i modul wystarczy w ,emnu gniazda wylaczyc komunikaty karty i modulu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tobie kolego krzysiek81s pomogło, ale ja rok temu musiałem dać tuner do serwisu.Też wgrywałem soft przez Rs ze starego komputera PC,który posiada gniazda com oczywiście przewód null-modem i nic nie pomogło.Sprawdzałem to wiele razy na różnych softach od strony producenta i nic.Po naprawie przez serwis wyszło to ,że przez ten soft który wgrywałem został uszkodzony bootloader a więc można go ubić tak jak pisali panowie wyżej.Zaproponowano mi żeby nie wgrywać softów z innych źródeł.Teraz wgrywam tylko softy od strony producenta.

 

pozdrawiam

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie prog. z satelity Amos 2/3 (4,0 zachód) a dokładniej chodzi mi o programy OTV Music z Tp. 10,722 H 27500 3/4 PID V 515 PID A 514 oraz MTV UKRAINA 10,890 V 3/4 PID V 1270 PID A 1282 podejrzewam,że ktoś z domowników coś mi namieszał.Cały czas było wszystko w porządku te prog. działały.Jeszcze jedno mam pytanko czy można zmienić tapetę boot na inną tworzoną na jakimś prog. komputerowym jeśli tak to proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem jest taki,że masz zmienione PID-Y Video podam ci prawidłowe parametry tych Tp.

 

1.OTV MUSIC --- 10722 H 27500 3/4 PID V 513 PID A 514

 

2.MTV UKRAINA -- 10,890 V 27500 3/4 PID V 1281 PID A 1282

 

Odnośnie co do zmiany tapety boot oraz radio w tunerze jest możliwe przez odpowiedni program komputerowy.Mam trochę zrobionych tych tapet do 9500HD jeśli cię zainteresuje to mogę przesłać ci kilka na PW.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Czy jak kupię sobie taki moduł:

 

http://www.hollex.pl/karty-pay-tv/cyfrowy-polsat/1248-modul-cyfrowy-polsat-hd-cam-prepaid-199zl

 

to będę mógł oglądać na 9500HD kanały Polsatu na przemian z Cyfrą+. Czy wogóle potrzebuję ten moduł, czy wystarczy sama karta?

 

Uzupełniając wypowiedź bigcyc123 wydaje mi się, że bez dokupienia modułu pod cyfrę+, cyfrowy polsat będzie się gryzł z knałami cyfry. Moduł CP w górny slot, moduł z kartą cyfry+ dolny slot , oraz dodatkowo wyłączć komunikat modułów w menu. Sprawdzone - działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atusat

Masz rację,że miałem coś poknocone teraz wpisałem te parametry co zapodałeś i wszystkie programy działaja jest super !!

Już wysłałem ci mojego e-maila w sprawie tych tapet do 9500HD.

 

Jeszcze jeden program mi nie działa z sat.EUROBIRB 16 wschód Nat Geo Music proszę ciebie bardzo o pomoc.Podejrzewam,że domownicy się bawili tym tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak podałeś te parametry teraz działa ten program Nat Geo Music jest super!!

 

Przy okazji otrzymałem od ciebie te tapety do 9500 naprawdę ładnie to zrobiłeś super !!teraz to wygląda lepej niż te co są wgrane fabrycznie wszystkie tapety co wysłałeś mi są naprawdę fajne ta jedna z mojego rzutu oka jest w 3D coś pięknego.Mój znajomy też ma ten tuner 9500 i powiedział mi,że innych tapet nie załaduje do tego tunera.Ale są ludzie co naprawdę, coś mogą zrobić.

 

Mam jeszcze jedno pytanie związane z jednym programem na satelicie TURKSAT (42 wschód) ajest tam prog. Clup TV bym prosił o podanie dokładnych patametrów.

 

Wielkie dzięki kolego atusat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...