Skocz do zawartości

Dab+ w miejscu MUX8


Artur912
 Udostępnij

Czy jesteś za tym aby w miejsce mux8 wstąpił dab+?   

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za tym aby w miejsce mux8 wstąpił dab+?

    • Tak
      13
    • Nie
      8
  2. 2. Czy kanały mux8 powinny trafić do mux4?

    • Tak
      9
    • Nie
      12

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem za tym aby zniknął mux8 a zostały mux1-mux6 w paśmie UHF. Dużo zresztą osób nie odbiera mux8 z powodu innej poloryzacji, nadajnika itd. Jestem również za tym żeby 4 kanały czyli Metro, Nowa TV, Zoom TV i WP trafiły na mux4 i w ten sposób połowa muxu dla Polsatu a połowa dla komercyjnych. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tą dyskusję kilka razy przerabialiśmy. 

DAB+ to przeżytek. Nikomu do szczęścia nie jest potrzebnych 150 stacji radiowych nadających ten sam repertuar, bo z innego unikalnego i ambitniejszego się zresztą nie utrzymają. 

Kto ma deficyt stacji radiowych z powodzeniem znajdzie ich tysiące w sieci. 

Instnienie MUX8 ma sens, gdyż pasmo UHF jest ciągle podgryzane pod internet. 

Bez MUX8 NTC przestanie się rozwijać. 

MUX4 w całości jest zarezerwowany dla Polsatu. Zatem snucie planów że kanały z MUX8 trafią do MUX4 i robienie z tego ankiety jest chyba pobożnym życzeniem. 

Argument że MUX8 dużo osób nie odbiera, do mnie nie trafia, gdyż DAB+ to także inna polaryzacja w wielu miejscach i nie wszystkie MUXy DAB+ da się odebrać na wysuwanej anrente z radia. 

Kto chce mieć większy wybór, ten antenę na MUX8 ma i odbiera. 

W czasach analogu TVP1 było w paśmie VHF i nikt nie marudził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur912 napisał:

Jestem również za tym żeby 4 kanały czyli Metro, Nowa TV, Zoom TV i WP trafiły na

Najlepiej jakby trafiły na śmietnik, bo szkoda pasma na kanały powtórkowo-reklamowe w deficytowym DVB-T. Ewentualnie mogą to puszczać wyłącznie w sieci światłowodowej.

👀

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur912 napisał:

Jestem również za tym żeby 4 kanały czyli Metro, Nowa TV, Zoom TV i WP trafiły na mux4 i w ten sposób połowa muxu dla Polsatu a połowa dla komercyjnych. 

To nie przejdzie. 😃 Kanały z MUX-8 jak już, to trafią do MUX-5 lub MUX-6. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wszystkie telewizyjne kanały naziemne powinny być nadawane w jednym paśmie a radiowe w drugim.

2.Miejsce kodowanych programów nie jest w naziemnej telewizji! Dla nich powinny być tylko kablówki, satelita czy internet.

Edytowane przez miś1
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur912 napisał:

Ja jestem za tym aby zniknął mux8 a zostały mux1-mux6 w paśmie UHF. Dużo zresztą osób nie odbiera mux8 z powodu innej poloryzacji, nadajnika itd. Jestem również za tym żeby 4 kanały czyli Metro, Nowa TV, Zoom TV i WP trafiły na mux4 i w ten sposób połowa muxu dla Polsatu a połowa dla komercyjnych. 

W zasadzie zostało tu napisane wszystko.

5 godzin temu, Gierek napisał:

A ciekawi mnie jedna rzecz - tak czysto teoretycznie - czy dałoby się rady zrobić dwa multipleksy w VHF? 

Pewnie dałoby się, może trochę chęci i mogłyby powstać MUX 7 i MUX 8 w VHF dla DAB+, chętni na pewno by się znaleźli.

13 minut temu, miś1 napisał:

1.Wszystkie telewizyjne kanały naziemne powinny być nadawane w jednym paśmie a radiowe w drugim.

2.Miejsce kodowanych programów nie jest w naziemnej telewizji! Dla nich powinny być tylko kablówki, satelita czy internet.

Tak, tak, tak - 100% racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie jednego pod rozwagę. Obecnie pasmo UHF traci zakres 700MHz na rzecz internetu. 

Niebawem może stracić 600MHz.

Jeśli sądzicie że na tym się zakończy, to jesteście w błędzie. 

Finalnie pasmo UHF będzie coraz uboższe dla telewizji. 

 

Chętni na DAB+ mówicie że się znajdą. 

Jakoś ich nie widzę od lat. 

Nadawcy prywarni nie mają ochoty wchodzić do DAB+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ramirez napisał:

Nie przedłuży się koncesji na FM to się znajdą od razu chętni na DAB+ Tylko u nas nikomu nie zależy. Najlepiej wszystko opóźniać, nie dotrzymywać terminów i jakoś to będzie. 

Dokładnie myślę to samo. Jak będą kończyły się obecne koncesje, postawić warunek, iż przedłużenie tylko w emisji DAB+ i po problemie. Policzyć, komu, kiedy kończą się obecne koncesje i tę ostatnią datę podać jako koniec emisji analogowej radia w Polsce.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę że OBOWIĄZKOWA zmiana na system DAB+ upowszechni odbiorniki cyfrowe z DAB+, które przez to stanieją.

 

PS. Niektórzy boją się zmian i często w uporze maniakalnym sprzeciwiają się postępowi.

 

Zobaczmy na przykład palacza, który zrobi wszystko by kupić kolejną paczkę papierosów. I będzie ciułał by tylko ja kupić. I to mimo wprowadzania kolejnych opłat "prozdrowotnych" dalej będzie palił.

 

Edytowane przez miś1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...