Skocz do zawartości

CANAL+ online - pytania, problemy, komentarze


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez-tytu-u.png

 

Proszę bardzo - teraz nagle znikąd normalnie działa z powrotem w przeglądarce na PC. Absolutny cyrk. Nic u Siebie nie zmieniałem, ponieważ oczywiście nie musiałem. Wina leżała po stronie Canal+ który coś kombinuje. Oczywiście nie wyjaśnili skąd ten błąd i jak go naprawili - nie dostałem na skrzynkę mailową żadnej odpowiedzi z informacją i wyjaśnieniem.

49 minut temu, viaplayfan napisał(a):

CANAL+ za mało płaci TVP za kanał TVP Sport w swojej aplikacji. Zdjęcie mam z FB z grupy C+.

 

Nie działa w aplikacji C+ mecz Blaszczu vs Piszczu.

https://zapodaj.net/plik-XoQaa4iZPH

A powinno mieć to znaczenie? Na smartfonach np. YouTube zawsze proponuje 1080p nie ważne jaki ekran. Dzięki temu zyskuje się mniej obcięty bitrate.

 

Odnośnie meczu - to kwestia licencji (czyli tego o czym piszesz - pieniążków). Na TVP Sport w Canal+ Online dosyć często się ten komunikat pojawia - zauważyłem, że TVP Sport sporo transmisji nie udostępnia w Canal+ Online. 

Edytowane przez Umkwatata
Usunięcie zdublowanej wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



CANAL+ za mało płaci TVP za kanał TVP Sport w swojej aplikacji. Zdjęcie mam z FB z grupy C+.
 
Nie działa w aplikacji C+ mecz Blaszczu vs Piszczu

Ogarnij się, to są kwestie licenyjne. Nie ma tu nic do rzeczy ile C+ płaci TVP
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Umkwatata said:

Proszę bardzo - teraz nagle znikąd normalnie działa z powrotem w przeglądarce na PC. Absolutny cyrk. Nic u Siebie nie zmieniałem, ponieważ oczywiście nie musiałem. Wina leżała po stronie Canal+ który coś kombinuje. Oczywiście nie wyjaśnili skąd ten błąd i jak go naprawili - nie dostałem na skrzynkę mailową żadnej odpowiedzi z informacją i wyjaśnieniem.

Myślisz, że zgłoszenie pomogło? Na to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Biała_vanna napisał(a):

Może masz coś z deka namieszane. U mnie po dłuższym użytkowaniu zrobił się śmietnik więc wszystko poszło od nowa i obecnie leci pod Ms Edge na czystym systemie plus aktualizacje. Lapek nie należy do najnowszych, ale spokojnie ogarnia CANAL+ Online i resztę serwisów. Nie chodzi o wydajność, ale ustawienia DRM, wejdź w Edge na edge://settings/content/ i zobacz jak masz ustawione opcje.

 

edge-enable-drm.jpg

Zobacz też w edge://flags co pokazuje po wpisaniu hasła DRM.

Punkt 1 - ustawienie tak jak u Ciebie. Obydwie pozycje włączone. 

 

Punkt 2 - mam coś takiego:

https://files.fm/u/msp77kgzy5

 

Niestety, nie chce mi się dołączyć samo zdjęcie więc zostawiam link. Jak mam ustawić te dwie pozycje? Na Enabled?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Biała_vanna napisał(a):

Myślisz, że zgłoszenie pomogło? Na to wygląda. 

Powiem tak - dokładnie, na to wygląda. Raczej nie ma tu innego wytłumaczenia.

 
Niemniej nie rozumiem w jakim celu doprowadzają do sytuacji w których pojawiają się błędy i tym samym części abonentów uniemożliwiają oglądanie, przyjmują potem co prawda zgłoszenia i "naprawiają" taki błąd bez jakiejkolwiek odpowiedzi do osoby zgłaszającej i bez poinformowania czego ten błąd dotyczył lub czym był spowodowany.

Nie są tam prowadzone żadne testy przed wprowadzeniem takich zmian? Nie sprawdzają czy wszystko będzie chodzić poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, viaplayfan napisał(a):

Na smartfonach np. YouTube zawsze proponuje 1080p nie ważne jaki ekran

no trochę chyba pomyliłeś fakty :) jak a na ekranie HD 1280/720 obejrzysz transmisje o rozdziałce 1080 :) nie da się gdyż ekran smartfona nie ma wyższej rozdziałki i transmisja 1080 zostanie " zbita " do 720  - to chyba logiczne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patryszq napisał(a):

nie da się gdyż ekran smartfona nie ma wyższej rozdziałki i transmisja 1080 zostanie " zbita " do 720  - to chyba logiczne

Bitrate nie będzie zbity. Będzie to 720p ale z wyższym bitrate.

 

14 godzin temu, Pawop napisał(a):

Ogarnij się, to są kwestie licenyjne.

No właśnie dotyczące licencji od TVP. Play w streamingu normalnie pokazuje ten mecz w swojej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, mingo said:

Punkt 1 - ustawienie tak jak u Ciebie. Obydwie pozycje włączone. 

 

Punkt 2 - mam coś takiego:

https://files.fm/u/msp77kgzy5

 

Niestety, nie chce mi się dołączyć samo zdjęcie więc zostawiam link. Jak mam ustawić te dwie pozycje? Na Enabled?

Mam dokładnie tak samo, ustawienie domyśle działa. Nie wiem, czemu nie każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawop napisał(a):

To TVP kupując prawa określa jak i gdzie będzie je mogła pokazać.

Czyli w Play w streamingu może, a w CANAL+ Online w streamingu nie może.

 

To po co C+ kupił takie dziadostwo.

9 godzin temu, Pawop napisał(a):

Bitrate też bedzie zbity, bo zmieni się profil, a nie sama rozdzielczość.

W C+ Online tak. W takim YouTube nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorcy końcowego nie interesuje zagadnienie licencji i praw autorskich. Ma w ofercie kanały TVP i chce oglądać normalnie całą ramówkę. Ta czarna plansza o braku licencji wygląda źle nie tylko dla samego C+, ale także psuje wizerunek samego nadawcy TVP. Rozumiem jakby blokada była od święta raz na miesiąc, ale nie stale z regularną częstotliwością.

Gdzie tkwi problem? Skoro Vectra i Play dają w streamingu całość, a C+ nie może? Nie chodzi o kanał premium dodatkowo płatny. Przecież dostępni są w DVB-T2 i tam nie kodują, nawet jeśli widz odbierze sygnał NTC w Gorlitz w Niemczech.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, swordfish said:

Odbiorcy końcowego nie interesuje zagadnienie licencji i praw autorskich. Ma w ofercie kanały TVP i chce oglądać normalnie całą ramówkę. Ta czarna plansza o braku licencji wygląda źle nie tylko dla samego C+, ale także psuje wizerunek samego nadawcy TVP. Rozumiem jakby blokada była od święta raz na miesiąc, ale nie stale z regularną częstotliwością.

Gdzie tkwi problem? Skoro Vectra i Play dają w streamingu całość, a C+ nie może?

Usługa Vectry i UPC w streamingu nadaje TVP Sport tylko w swojej sieci. Odbiorca końcowy w podróży nie obejrzy. Pyta ktoś "po co kupili takie dziadostwo"? 

18 hours ago, viaplayfan said:

W takim YouTube

Masz tam zawartość premium, której prawa kosztują grubą kasę? Obejrzysz dajmy na to mecz Premier League na żywo? Nie, dlatego jest inny model działania, także ochrony treści więc po co w ogóle do CANAL+ porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.vectra.pl/oferta/9361/

Mają swój mobilny internet i można oglądać wtedy w aplikacji Vectry TV Smart GO TVP Sport.

 

W Play masz internet od Play i można oglądać w aplikacji Play NOW.

 

A w CANAL+ nie ma takiej możliwości, nie obejrzy się dużej liczby transmisji LIVE na TVP Sport w aplikacji C+ Online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, viaplayfan napisał(a):

Można wziąć od Vectry internet mobilny i oglądać gdzie się chce w aplikacji Vectry, w CANAL+ nie ma takiej możliwości. Rozumiesz różnicę?

 

2 godziny temu, maks27 napisał(a):

Internet mobilny Vectry działa na sieci Play i będzie działać ?

 

Godzinę temu, viaplayfan napisał(a):

A w CANAL+ nie ma takiej możliwości, nie obejrzy się dużej liczby transmisji LIVE na TVP Sport w aplikacji C+ Online.

Odwrotnie, w CANAL+ przynajmniej coś da się obejrzeć poza domem, a w Vectrze nic poza siecią operatora. Szerzej w stosownym wątku.

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...