Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - oferta programowa


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet Harryego wywalą. Niezłe "new home of Warner Bros"...

Ale na polskiej imprezce z okazji stulecia wytwórni humory były całkiem dobre, choć wrażenie balu na Titanicu to robiło ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych usunięć swoich ważnych tytułów mam pewną teorię. Oczywiście może być inaczej, ale wydaje mi się, że chodzi o to aby a) nie dobijać stacji linearnych- tam też jest ważny zysk z reklam i opłat od gniazdka, być może im zaczęło ro spadać, więc dadzą te tytuły powiedzmy do TVN albo Warner TV i tam będzie przez jakiś czas jedyna możliwość by się z nimi zapoznać. b) te tytuły zostają przeważnie dostępne w wypożyczalniach typu itunes- tam trzeba za każdy tytuł zapłacić i być może taki Apple płaci za taką licencje duży pieniądz. Tych opcji jest wiele, a niekoniecznie musi to oznaczać jakiś koniec platformy.  Warner to nie tylko HBO MAX a wiele osób o tym zapomina i myśli ze 19,90 będzie mieć wszystko na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO Max to obecnie zmierza w kierunku ostatecznego samozaorania i naprawdę już nie ma czego usprawiedliwiać:

- starych filmów Warnera coraz mniej, łącznie przez 2 miesiące zniknie koło setki tytułów,

- miały być filmy kinowe WB 3 miesiące po premierze i też tego nie ma (mógłbym wkleić tutaj kolekcje wypowiedzi tych co się ze mną kłócili jeszcze rok temu jak to przewidywałem),

- wcześniej koło setki seriali usuniętych często kilkanaście dni po premierze, albo anulowanych. Część miała być w SkyShowtime, ale nie ma (i raczej stawiam tu na problemy ze strony HBO), cześć kupiły inne podmioty (jak Tubi w USA), ale u nas jest cisza. Ogólnie to nic nie wiadomo, wszystko jest w zawieszeniu, takiego "Snowpiercera", którego oglądąłem wyprodukowali i porzucili, też nie wiadomo kiedy i gdzie w ogóle będzie oraz kto ma do tego prawa, bo TNT już nie (przez co nie ma też nowego sezonu w naszym Netflixie),

- duże premiery serialowe 2-3 na pół roku, odcinek po odcinku,

- zbliżające się podwyżki u operatorów,

- last but not least, szeptanki nawet na naszym forum już jakos przygasły ;)).

 

Więc jak tu oni kogoś chcą zachęcić?

 

A kanały linearne to też jest dramat, HBO pokazuje niektóre tytuły z HBO Max z rocznym opóźnieniem (a niektóre daje wcześniej na TNT), TVN ciągle przerabia ten sam zestaw kilkunastu filmów. Do tego HBO i TNT nadają na satelicie z jakością techniczną gorszą nawet od Viaplay. Cinemax jakoś się trzyma ofertowo, ale strona internetowa mu od 2 miesięcy nie działała, teraz przekierowali na HBO Max :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Arkon napisał(a):

Można narzekać, że nic nie ma do oglądania, ale dziwnym trafem najlepiej oceniane seriale są w tym serwisie- "Biały lotos", "Ród smoka", "The last of us" czy "Sukcesja". Jak to mówią mądrzy ludzie- psy szczekają, a karawana jedzie dalej. :)

To fakt. Może tytułów jest mniej, ale za to znacznie lepsze. Ogólnie z tego co widzę to i na Disney+ sporo ciekawych produkcji można znaleźć. Zaskoczył mnie ten serwis. Najgorzej jest chyba na Netflix. Dużo nowości, ale nic szczególnego.  

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najwięcej ciekawych produkcji oglądam w HBO Max, nie tylko seriale ale też świetne filmy jak choćby "Odkupienie", "Paryż, 13 dzielnica", "C'mon, C'mon" , "Najgorszy człowiek na świecie", "Elvis", "Punkt wrzenia" czy świetna "Diuna". Jeśli to był słaby rok, to nie wiem gdzie było więcej ciekawych filmów i seriali. Na pewno nie w Netflixie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Cofnij się jeszcze do 2020 to może kolejne 5 filmów zbierzesz z ocenami 7/10 jak w większości te co wymieniłes (poza "Diuną", bo to rzeczywiście jest ponadprzeciętny film) :).

Taki popularny mem jest z pieskiem i tekstem "this is fine".

I jak takie zaprzeczanie faktom mieliśmy latami z C+, kiedy oferta ubożała aż skończyło się tym co jest teraz, to podobne akcje widzę tutaj.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, k05 napisał(a):

Netflix to na pewno wygrywa w kategorii "cena". Jest najwyższa ;).

 

A co do HBO MAX - dużo filmów z Cinemax nadrabia ofertę. Aż szkoda, że niektóre filmy są u nas tak słabo wypromowane. 

Niestety oni też nie umieją w marketing, tu Netflix wszystkich zostawił w tyle. Potrafią największą szmirę opakować w złotko i sprzedawać jak świeże bułeczki. Mnie nie interesują wojny na górze, ja się kieruję swoim gustem i wiem, że od lat najlepsze filmy i seriale są w HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze te 5 filmów, nawet sprzed 2020roku niż nowości typu "My i wy" czy "Murder Mystery 2" ;).

Teraz, Arkon napisał(a):

Niestety oni też nie umieją w marketing, tu Netflix wszystkich zostawił w tyle. Potrafią największą szmirę opakować w złotko i sprzedawać jak świeże bułeczki. Mnie nie interesują wojny na górze, ja się kieruję swoim gustem i wiem, że od lat najlepsze filmy i seriale są w HBO.

"M jak miłość" to podobno najchętniej oglądany serial w polskiej telewizji. A czy jest dobry? No nie bardzo. To, że "wszyscy oglądają" nie oznacza, że coś jest dobre.

Ja, podobnie jak Ty, sam wybieram co oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z tym Potterem będzie tak jak z "Bondami" - chyba kilka razy wypadały i wracały do oferty. Ten najnowszy też miał wylecieć z końcówką lipca zeszłego roku, a potem powrócił i jest dostępny do dnia dzisiejszego (chociaż oznaczony jest do usunięcia na koniec kwietnia 2023).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał(a):

Niestety oni też nie umieją w marketing, tu Netflix wszystkich zostawił w tyle. Potrafią największą szmirę opakować w złotko i sprzedawać jak świeże bułeczki. Mnie nie interesują wojny na górze, ja się kieruję swoim gustem i wiem, że od lat najlepsze filmy i seriale są w HBO.

Netflix to jest jakiś fenomen. Z jednej strony mamy HBO i ich Sukcesja, Warrior, Biały Lotos, itp. które niby wszyscy uwielbiają i oglądają, a w gruncie rzeczy dostają raptem kilka wzmianek w ogólnodostępnym Internecie.

Wtem pojawia się Netflix z kolejnym średniakiem pokroju Wednesday, Dom z papieru, Squid Game i okazuje się, że przez kolejne tygodnie pół Internetu żyje tymi produkcjami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej- mistrzowie marketingu. Zauważ, że chyba wszystkie piloty mają przycisk Netflixa, a tylko nieliczne jakichś innych serwisów. Porównajmy w miarę obiektywne oceny na ImDb- "The last of us" ma 8,9, "Sukcesja" 8,8, a najnowszy hit Netflixa "Nocny agent" 7,7, co i tak jest naprawdę dobrym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to też, mnie się jeszcze choćby "Hacks" podobało, podobnie nietypowy serial superbohaterski "Peacemaker" albo dobry "Minx". Jak widać mnóstwo dobrych, oczywiście moim zdaniem, filmów i seriali. Dlatego 20 zł jakie za niego płacę, to absolutnie niewielka cena za taki kontent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...