Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - oferta programowa


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kolos22 Kto ich wie... Ale patrząc na to co się dzieje to pewnie wybiorą najmniej logiczne i spodziewane rozwiązanie :).

 

A po otwarciu giełdy WBD w dół już o 17%. Ogólem od startu notowań nowej spółki w kwietniu mamy -43%.

Ostro gonią NFLX we względzie procentowym. Bo jeśli chodzi o kwoty to w jego przypadku mamy spadek z 600 dolców (styczeń 2022) na 220 (sierpień), a WBD leci z szalonych 26$ na 14 ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2022 o 22:37, bgmnt napisał:

Generalnie Zaslav gada jak człowiek z 2010 roku. Kombinacja "Gry o tron" i produkcji o remontach domów czy reality show w jednej linii jako równorzędnych sobie marek to jak ze skeczu SNLa.

 

Mówiąc krótko wracamy do telewizyjnych standardów, gdzie duże marki mają kilka brandów i trzeba za wszystko płacić w jednym pakiecie. A przecież wiesz Discovery to nie widz HBO Original. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konferencji WBD eksperci rynku podkreślają, że dają sobie rok czasu na nową platformę, by właśnie uporządkować swoje brandy (niektóry wyciszyć), bo mają ich za dużo. Osobiście uważam, że powinni postawić na markę HBO, czyli zrobić na wzór Disney+, czyli platforma pod marką HBO, z zakładkami do innych marek.

 

Jak będzie? Przekonamy się za kilka miesięcy co wymyślą. Jednak HBO bardziej kojarzy się z sVOD niż Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy "Elvisa" w serwisach TVOD płatnych za wypożyczenie (najtaniej 40 zł!!! - w Playerze), ale w HBO Max nie. Abonenci HBO Max w Polsce doczekali się więc całych dwóch tytułów (o ile dobrze liczę ;)) 45 dni po kinie.

U nas nigdy tego oczywiście nie obiecywali (co wielokrotnie tu podkreślałem), więc właściwie nic nie można zrobić, nawet jak się zapłaciło za rok z góry, ale ciekawe jak będzie w Stanach bo to był promowany składnik oferty na stronie HBO Max.

https://www.darkhorizons.com/elvis-45-day-hbo-max-release-scrapped/

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bredny napisał:

Mówiąc krótko wracamy do telewizyjnych standardów, gdzie duże marki mają kilka brandów i trzeba za wszystko płacić w jednym pakiecie. A przecież wiesz Discovery to nie widz HBO Original. 

Skąd takie przeświadczenie że trzeba będzie płacić za wszystko???w internecie?? W modelu co miesiąc opłata?? Nikt nic takiego nie powiedział a jeśli by  ktoś cos takiego zrobił to by przestał istnieć i to w bliższej niż dalszej perspektywie.

4 minuty temu, bgmnt napisał:

Abonenci HBO Max w Polsce doczekali się więc całych dwóch tytułów (o ile dobrze liczę ;)) 45 dni po kinie.

U nas nigdy tego oczywiście nie obiecywali (co wielokrotnie tu podkreślałem)

I wielokrotnie mijales się z prawdą bo jak najbardziej obiecywali i to w oficjalnych profilach. A co będzie w Stanach??nic nie będzie, wpadną te filmy  po około 90 dniach ...nowy właściciel nowe  założenia ( moim zdaniem błędne ale zobaczymy) zawsze można przestać płacić choć byłoby to dziwne bo tych filmów WB  jest srednio koło 5 na rok nie mówiąc o tym że nie ma widza którego by zainteresowała każda taka premiera. Czyli realnie zostaje pewno koło 2 lub góra  3 filmów dla  przeciętnego użytkownika na rok ktore chciałby obejrzeć po tych 45 dniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaz.699 Nie mijałem się z prawdą tylko bardzo dobrze przewidziałem sytuację - w przeciwieństwie do Ciebie - przypomnę, że między innymi twierdziłeś, że i w 2023 będą to kontynuowali. Smutne, że nie potrafisz tego przyznać, ale cóż :).

 

A wywody na social mediach nie są i nigdy nie były wiążącą ofertą. Natomiast te na oficjalnej stronie to już trochę inaczej i stąd abonenci w USA mogą chociażby spróbować reklamacji. U nas bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tych filmów WB  jest srednio koło 5 na rok...

Bzdury piszesz. Jeszcze w 2019 roku było kilkanaście filmów kinowych. Przez pandemię było mniej, ale niektóre lądowały od razu w HMAX. Powoli to wszystko wraca do normy. W tym roku będzie to 10+ filmów.

Jak to wymieszane ? Masz oddzielne zakładki NG i disney. 
Jemu chodzi o opłatę.
Ja jestem za wymieszaniem oferty i jedną ceną, jak to ma miejsce w D+
Osobiście uważam, że powinni postawić na markę HBO, czyli zrobić na wzór Disney+, czyli platforma pod marką HBO, z zakładkami do innych marek.
Marka HBO nie pasuje do produkcji Discovery czy reality show. Mogliby pójść drogą Disneya i Paramountu i nazwać to po prostu Warner+ lub coś w tym stylu, żeby kojarzyło się z koncernem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pawop napisał:


Bzdury piszesz. Jeszcze w 2019 roku było kilkanaście filmów kinowych. Przez pandemię było mniej, ale niektóre lądowały od razu w HMAX. Powoli to wszystko wraca do normy. W tym roku będzie to 10+ filmów.

No ja nie wiem naliczyłem 9 w roku 2023  tylko dlatego że część przenieśli z tego roku. A jest ważniejszy aspekt są to produkcje od animacji po ekranizacje komiksów nie ma takiego kogo by to wszystko interesowało. Mnie osobiście interesują z tych 9 tylko dwie produkcje. HBO Max stoi bardzo dobrym doborem tytułów w tym spoza USA ale na pewno nie tym oknem 45 dni które dodatkowo ma się zamienić w 90 dni więc nie wiele dłużej.. Żeby nie było uważam za totalna wiochę rezygnacje w przeciągu roku z tego pomysłu mogli to zrobić od nowego roku gdyby mieli minimum szacunku do własnych klientów. Ale i tak pod kątem zawartości nadal sa najlepsi obok canal Plus on-line. Przegląd zrobiłem ostatnio Netflixa i to jest masakra jakaś...tam nic totalnie nie ma... jeśli chodzi o dobór filmów fatalnie to wygląda. Disney ma gorsza zawartość filmową ale przynajmniej przemyślaną ofertę familijna i jakość techniczną przynajmniej. Podsumowując na razie są i tak daleko z przodu ale czuję że ta fuzja bokiem im wyjdzie choć z drugiej strony może nie mieli wyjścia. 

10 minut temu, dvbtowiec napisał:

Będzie na pewno drożej, a z treści Discovery korzystał nie będę.

Jeśli Disney zrobił to w cenie 30 zł to i oni to zrobią problem jest gdzie indziej. W ogóle nie za bardzo wiadomo o co w tym wszystkim chodzi i ile ma tego być i jak to techniczne będzie ogarnięte

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pod warunkiem że to nie podnosi ceny usługi.

Obecnie za HBO płacę 19,99.

Korzystam ze stałego rabatu, jaki platforma udzielała dla osób rejestrujących się do określonej daty.

Po fuzji wszystko się może zmienić, łącznie z likwidacją tego przywileju, bo formalnie będzie to nowy podmiot.

Może skończy się na 30zł a może nieco więcej.

 

Zawszę będzie to więcej niż 20zł. A obecna cena mnie satysfakcjonuje. Czy zapłacę więcej? Jeszcze nie wiem. Oglądam zbyt mało telewizji, więc pewnie nie. Balansuję pomiędzy kosztami a korzyściami.

W tym sensie dodanie nowych treści dla mnie korzystne nie będzie.

 

Treści TVN, Eurosport, czy samego Discovery nie skupiają mojej uwagi na tyle aby za nie dodatkowo płacić.

W moim odczuciu dobra byłaby pakietyzacja. Ktoś chce mieć wszechstronność, dopłaca 10 czy 15zł i ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też było kilkaście postów, które mówiły jak drogie będzie HBO Max w porównaniu do HBO GO. Też miała być duża podwyżka.

Oni nie krzykną jakiejś ceny z kosmosu bo nikt tego nie kupi, ale też nie zrobią kilku oddzielnych tworów.

Zaslav mówił, że chce żeby całe treści były w jednym miejscu co tym samym oznacza wyrok śmierci dla playera.

Mnie interesują i treści tvn i discovery i zwłaszcza eurosportu z racji tenisa i igrzysk.

Więc chce te treści w nowym projekcie platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będziesz je zapewne miał. Ale możesz je mieć także w opcjach pakietyzacji, dopłacasz i masz.

Zmuszanie do płacenia za coś czego nie oglądam, będzie oznaczać rozstanie się z platformą.

Wiem że moja decyzja nikogo nie wzruszy w połączonych firmach, ale jeśli takich decyzji będzie więcej, może to oznaczać kłopoty dla nowego podmiotu.

Mnie interesują filmy i seriale wyłącznie. Cena i oferta aktualnie dostępnej platformy HBO Max mnie satysfakcjonuje. Oferta zawsze może być lepsza, ale wszyscy szukają kompromisów.

30zł i więcej będzie dla mnie decyzją nie przedłużanie subskrypcji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo Discovery, playery czy Eurosporty mnie w ogóle nie interesują. Tu się zgadzam- powinna być cena dotychczasowa, bo jest znakomita, a jako kogoś interesują te dodatkowe treści może mieć rozszerzony, dodatkowo płatny pakiet. Chyba, że dodadzą te treści nie zmieniając ceny, w co wątpię. Nie chcę, żeby streaming zmienił się w jakiś Polsat z paradokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...