Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - oferta programowa


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@domin107nie przeczę sobie. Jeżeli chodzi o zawartość to jest/był serwis który najbardziej do mnie trafiał co nie zmienia faktu, że spodziewałem się, że będzie zdecydowanie więcej pozycji w 4K. Często zdarza się, że nawet nowe produkcje nie mają UHD. Poza tym najlepszy w Polsce nie znaczy idealny.

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domin107 napisał:

No to pewnie film wpadnie do serwisu w tym układzie po 90 dniach. Taką ci różnicę zrobi?

Przeczysz sobie. Mówisz niewiele pozycji w 4k a za chwilę, że to najlepszy serwis.

Zaorany ? Zmieniony.

Po tym co ogłosili wygląda to sensownie. Będzie nowe dc, jeden serwis. 

Względnie 2 lata spokoju. 

 

A ja wcale nie jestem pewien czy te 45 dni nie zostanie na okres do startu nowej platformy. Ale tak naprawdę te 90 dni nie robi różnicy przeciętnemu użytkownikowi szczególnie że tych filmów od WB w ciągu roku jest bardzo mało. Po drugie  to że ludzie myślą że serwis zostanie zaoranym to jakieś nieporozumienie. On zostanie zmieniony technicznie ale treści HBO Max będą jak najbardziej dostępne razem z Discovery plus .. stawiam tez że jako nazwa HBO Max będzie uczestniczyć w starcie tej usługi. Nikt nie jest samobójca i nie będzie reklamował nowego produktu zupełnie od zera. Większy problem mam z ceną i potencjalnym wyborem który powinien być jasny. Nie muszę brać wszystkiego ale mogę to zrobić czyli będzie możliwość oddzielnego zakupu HBO Max jak i Discovery plus.. Bo jeśli pójdą w chamskie wciskanie zwiększonej oferty za wyższa cenę albo we wciskanie reklam w zamian za dużo niższa cenę to przegrają.

Edytowane przez Kaz.699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowe produkcje WB są w 4K, od film zewnętrznych w HD.
HBO Max przez najbliższe półtora roku będzie dalej rozwijane. Ciekawe po ilu dniach wpadać będą premiery od WB, te 45 dni to wg mnie za krótki okres.
Wydaje się, że będzie jeden pakiet na z produkcjami obecnie dostępnymi w HBO Max i Discovery+. Sport będzie oddzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, matinen napisał:

@domin107nie przeczę sobie. Jeżeli chodzi o zawartość to jest/był serwis który najbardziej do mnie trafiał co nie zmienia faktu, że spodziewałem się, że będzie zdecydowanie więcej pozycji w 4K. Często zdarza się, że nawet nowe produkcje nie mają UHD. Poza tym najlepszy w Polsce nie znaczy idealny.

Ja również uważam, że powinno być więcej treści w 4k.

Ale co już gdzieś podkreśliłem treści hbo najbardziej do mnie przemawiają. Może nowa gra o tron otworzy ścieżkę kolejnych seriali w 4k.

Z swojej perspektywy powiem, że akurat te treści, które mnie interesują ciągle są.

Nowe otwarcie jest szansą, że nie będą odcinać kuponów nie kiepską strategią (dc) czy słabymi pozycjami z potencjałem (nowy matrix, mortal kombat).

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, domin107 napisał:

Z swojej perspektywy powiem, że akurat te treści, które mnie interesują ciągle są.

Nowe otwarcie jest szansą, że nie będą odcinać kuponów nie kiepską strategią (dc) czy słabymi pozycjami z potencjałem (nowy matrix, mortal kombat).

 

No właśnie u mnie jest to samo to co mnie interesuje jest tam dalej a nie ma u konkurencji dlatego czuje się trochę śmiesznie bo z tych wypowiedzi wynika że w ogóle tam nic nie ma dodawanego tylko wszystko usuwają. Daj boże żeby Disney i Netflix razem wzięte mieli takie treści jak HBO.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Pawop said:

Wszystkie nowe produkcje WB są w 4K, od film zewnętrznych w HD.
HBO Max przez najbliższe półtora roku będzie dalej rozwijane.

Będzie zwijane, a nie rozwijane. Tutaj nie ma co liczyć na fajerwerki. Dziś wyleciały kolejne orignalsy, w tym np. serial "Pico da Neblina".

8 zobaczymy co z Elvisem - niby zapowiedzieli tylko obecność w platformach TVOD.

"Batman" i "Fantastyczne Zwierzęta" najpierw pojawiały się w HBO Max, a jakiś miesiac później w TVOD, więc już jest jakaś zmiana.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nikt nie wie. Zaslav wypowiada okrągłe zdania jak politycy przy korycie ;).

Najbardziej prawdopodobne są odpisy podatkowe. W ramach sztuczek księgowych w ogólnym bilansie to im wychodzi na plus, że się pozbywają "obciążeń".

Nowy szef WBD myśli prosto - jeśli "Doktor Pryszczylla", kosztująca powiedzmy 100 tysięcy dolarów za sezon, przyniesie mu 20 mln dochodu z całego świata, a taki kosztujący 100 mln dolarów, niedostępny już serial "Vinyl" pewnie się do teraz nie zwrócił to wybiera co wybiera...

Swoją drogą, w nowym Gemiusie Disney+ już się praktycznie zrównał z HBO Max jełśi chodzi o RU. A czas korzystania ma już 2x dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

10 godzin temu, domin107 napisał:

No to pewnie film wpadnie do serwisu w tym układzie po 90 dniach. Taką ci różnicę zrobi?

Po tym co ogłosili wygląda to sensownie. Będzie nowe dc, jeden serwis. 

Względnie 2 lata spokoju. 

 

Dla mnie dobrze, że wydłużyli okno dla kin. Już o tym pisałem, że dzisiaj jest za krótkie. Co nawet widać na forach, gdzie ludzie jak tylko jest premiera filmu w kinach, to już nogami przecierają, kiedy na platformie.Tak jak Warner wyszedł przed szereg z szybkimi premierami na sVOD, tak teraz wychodzi przed szereg do przedłużenia okna kinowego. Patrząc na to, że inni też ponoszą straty w obecnej sytuacji, jest szansa, że też pójdą za Warnerem i przedłużą okno kinowe. Kina znowu działają i przynoszą ogromną kasę.

 

Jak napisałem wyżej. Zmiany wydają się rozsądne. To jest fuzja, połączeniu dwóch brandów i mnóstwa marek. To nie jest takie łatwe, tym bardziej, że Discovery ma innego widza i tam innego rodzaju treści są hitami niż to ma w przypadku widzów Warnera (w tym HBO). Dlatego to podzielili na "rodzaj" męski i żeński aby to podkreślić.

Manewrów będzie jeszcze mnóstwo, bo mają mnóstwo do zrobienia. Dlatego też nie dziwie się na razie braku ekspansji na nowe rynki. Najpierw trzeba zrobić to dobrze gdzie są, aby iść dalej w świat.

Zresztą o tym pisałem wiele razy. Netflix i Disney jako konkurencja są poukładani (przejęcie FOX przez Disney już dawno było, więc mieli czas na ułożenie się i poukładanie - gdzie zresztą też był na początku bałagan i ogromne zwolnienia, których nie da się uniknąć) i jadą przez świat jak rozpędzony TGV. Warner miał wagony gotowe ale lokomotywy zabrakło aby ten pociąg napędzić.

Tytuły będą znikać, pojawiać się. Jedne na licencji, jedne w koprodukcji itd. Inne mogą wylecieć, bo np nie miały oglądalności. Nawet nowe, głównie brandowane Max, gdzie AT&T poszło w ilość a to też nie odpowiada obecnej strategii WBD, gdzie akurat w przypadku WB to ma być jakość. Albo będą wypadać/wpadać aby generować ruch, który jest tanim ruchem ale działa dla przeciętnego widza (niestety ale taki podatny jest przeciętny widz), bo wtedy rośnie ogromnie szansa, że to włączy.

9 godzin temu, Kaz.699 napisał:

Po drugie  to że ludzie myślą że serwis zostanie zaoranym to jakieś nieporozumienie. On zostanie zmieniony technicznie ale treści HBO Max będą jak najbardziej dostępne razem z Discovery plus

Nie czytaj takich wpisów a będziesz żył spokojniej. Wypisują to ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym piszą.

9 godzin temu, Kaz.699 napisał:

 Większy problem mam z ceną i potencjalnym wyborem który powinien być jasny. Nie muszę brać wszystkiego ale mogę to zrobić czyli będzie możliwość oddzielnego zakupu HBO Max jak i Discovery plus.. Bo jeśli pójdą w chamskie wciskanie zwiększonej oferty za wyższa cenę albo we wciskanie reklam w zamian za dużo niższa cenę to przegrają.

Dla mnie to też zagadka. Z jednej strony same treści Discovery (bez ich tam dodatkowych kanałow) mnie interesują jako tako ale cała zawartość Discovery już nie. Nie przepadam za papką. Jeśli to będzie jednak tylko wybór w pakiecie ale w rozsądnej cenie (jak oni to nazywają "pakietem TV"), to można przełknąć. Ale jak będzie wybór to wolę jednak samo HBO MAX (czy jak to się tam będzie nazywać docelowo)

 

9 godzin temu, domin107 napisał:

Ale co już gdzieś podkreśliłem treści hbo najbardziej do mnie przemawiają. Może nowa gra o tron otworzy ścieżkę kolejnych seriali w 4k.

HBO ma najciekawsze treści, jeśli ktoś chce omijać szerokim łukiem papkę. Nie wiem dlaczego dalej ludzie uważają, że trzeba mieć wszystkie platformy i wszystko przyrównują do Netflixa. Albo idą do sklepu, chcą kupić ketchup i nie kupują tego co lubią i używają tylko biorą wszystkie z półki.

Jasne, NF ma najwięcej treści ale tych treści tak naprawdę nie ma wcale.  Jak ja mam przy gotowaniu włączyć jakieś badziewie, to wolę muzykę posłuchać. Jak wieczorem mam włączyć jakiś badziew, to wolę książkę poczytać. Ale to mój świadomy wybór. Wybieram 2-3 platformy na stałe, które mi dostarczają najciekawsze treści i tyle styka (i na dzień dzisiejszy na pewno jest tam HBO MAX). I tak to więcej niż moje moce przerobowe.

 

Wizję przedstawili. Teraz łączenie w platformę, układanie biznesu itd. Jak sami twierdzą, rentowność dopiero będzie od roku 2024. Przynajmniej ktoś w końcu zrobił krok w tył i chce w końcu uzdrowić Warnera. No i przede wszystkim szansa na platformę techniczną na najwyższym poziomie zarówno od silnika jak i jakości wyświetlanych treści.

A na koniec fajne podsumowanie od filmożerców

https://filmozercy.com/wpis/bedzie-nowa-platforma-streamingowa-hbo-max-polaczy-sie-z-discovery-kiedy-premiera-w-polsce

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zwijane, a nie rozwijane. Tutaj nie ma co liczyć na fajerwerki. Dziś wyleciały kolejne orignalsy, w tym np. serial "Pico da Neblina".
8 zobaczymy co z Elvisem - niby zapowiedzieli tylko obecność w platformach TVOD.
"Batman" i "Fantastyczne Zwierzęta" najpierw pojawiały się w HBO Max, a jakiś miesiac później w TVOD, więc już jest jakaś zmiana.
 
 
 
Będzie rozwijane w tym sensie, że będą dochodziły nowe i klasyczne produkcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Pawop said:

Będzie rozwijane w tym sensie, że będą dochodziły nowe i klasyczne produkcje.

 

No to wiadomo, że coś tam dodawać będą przez ten czas.

Ale czy to będzie miało jakieś ręce i nogi to wątpie. Czekają nas kolejne cancelle i rzeczy wyrzucane bez zapowiedzi.

 

Fakty są takie, że nawet zaraz po premierze było mglisto z tym czego można się spodziewać w HBO Max (brak jasnej deklaracji o premierach kinowych - teraz już wiemy dlaczego, wybiórcze i opóźnione dodawanie seriali oryginalnych), a teraz nieporządek zrobił się jeszcze większy. A userzy też przez ciągłe cięcia i niepewność mogą się odwracać od serwisu.

 

Swoją drogą, na konferencji pochwalili się też, że aplikacja Discovery+ ma 4.9/5 w App Store. Taki delikatny przytyk do 2.2/5 HBO Max... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kazekk napisał:

Czyli szykują się najlepsze treści na rynku 

A ktoś z tu obecnych ma podgląd na apke Discovery+ ale w US? Chodzi mi o jakość wrzucanych materiałów i oglna mechanike platformy. To dałoby jakiś podgląd czego można się spodziewać po połączeniu platform.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, być może nawet crossover "90 Day Fiancé" i "GoT" patrząc na zapowiedzi ;).

@2PaC Technologicznie raczej skansen. HD 3-4 Mbps, pojedyncze treści w 4K poniżej 15 Mbps i tylko na Fire Stick i Apple TV i z tego co pamiętam bez HDR ;).

Apka to chyba pozostalości dawnego Dplay i Eurosport Playera.

Nic specjalnego, bardzo generyczna, ale robi to co powinna. Ale aż tak dobre opinie dziwią. Może kwestia grupy docelowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, 2PaC napisał:

A ktoś z tu obecnych ma podgląd na apke Discovery+ ale w US? Chodzi mi o jakość wrzucanych materiałów i oglna mechanike platformy. To dałoby jakiś podgląd czego można się spodziewać po połączeniu platform.

Wczoraj to tłumaczyli w ten sposób, dlaczego wybierają "technologię" Discovery+

Cytat

The service will feature the full “unique and complementary” content libraries of both services, but will use the tech stack of Discovery+, which Perrette said received more positive feedback from users than HBO Max’s interface.

 

Natomiast patrząc na wyniki akcji, gdzie w czasie wczorajszej prezentacji nastąpił spadek, to Wall Streat przyjął dobrze tą fuzję i ten plan WBD

https://www.google.com/finance/quote/WBD:NASDAQ?sa=X&ved=2ahUKEwiZ1bCJz6_5AhWkpYsKHaFuCBgQ3ecFegQILBAY

2 minuty temu, kolos22 napisał:

Zaslav jest twórcą Discovery+, więc boję się o całkowite "zajechanie" HBO, tak że tam będzie tylko gotowanie, plotki, dokumenty o mało interesujących rzeczach

Nic nie zajedzie. Przecież wczoraj wyraźnie oddzielili treści, jakość treści i klienta docelowego w przypadku Discovery i w przypadku Warnera. To dwa przeciwstawne bieguny. Są tego świadomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, kolos22 said:

@bgmntZaslav jest twórcą Discovery+, więc boję się o całkowite "zajechanie" HBO, tak że tam będzie tylko gotowanie, plotki, dokumenty o mało interesujących rzeczach, a filmy i seriale oraz dokumenty w stylu HBO nie będzie w ogóle miejsca.

Już wczoraj poinformowali, że w Ameryce od września do HBO Max wchodzą produkcje jak ta:

 

fixer.jpg

 

To wybija to argumenty jakoby HBO Max miało mieć tylko jakościowy content, no bo to jest typowa telewizyjna papka.

 

Więcej: https://variety.com/2022/tv/news/fixer-upper-chip-joanna-gaines-magnolia-hbo-max-1235332338/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bgmnt napisał:

To wybija to argumenty jakoby HBO Max miało mieć tylko jakościowy content, no bo to jest typowa telewizyjna papka.

 

Jak sam widzisz ta "papka" ma logo HGTV.

Tak. Na nowej platformie będą różne treści, jak zapowiedzieli "dla wszystkich domowników". Jednak pod marką HBO treści mają się wyróżniać od marek Discovery :) Do czasu startu nowej platformy także zapewne w Polsce będziemy świadkami "kombinowania" z treściami pod szyldem HBO Max.

Edytowane przez muza_tv
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv No i co z tego? 80% treści HBO ma "inne logo", czy to w kwestii produkcji (Hulu, Showtime, CW itd) czy koprodukcji (seriale robione z RAI, francuskim Canal+ itd itp). Ale koniec końców lądują pod jednym brandem, który pod ich kątem jest postrzegany.

Nawiązywałem ogolnie do tego, że niektórzy oszukują się, że "papka" do czasów połączenia do samego HBO Max nie trafi, ale jest zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pawop napisał:

Przez te półtora roku do startu nowej platformy, treści Discovery+ zapewne trafią do HBO Max

Nie do końca. Wczoraj mówili, że HBO jest obecnie pod obserwacją mocną jako ich "klejnot koronny" i chcą zrozumieć, dlaczego przy świetnych treściach jest "problem" z osiągnięciem wysokich oglądalności.

Do tego będą od czasu do czasu lawirować treściami i coś przesuwać z HBO MAX do D+ i  odwrotnie.

Jeśli się jakaś papka pojawi na HBO od czasu do czasu, kogo to interesuje. Ważne co jest podstawowym fundamentem. Nie znam tego co wpadło z HGTV, więc nawet nie wiem jakiej to jakości.

Nawet Amazon szykuje jakieś reality show jak Kosmiczna miłość - https://www.youtube.com/watch?v=xtRP5asRRxk

 

Tysiąc razy pisałem, a niektórzy nadal nie rozumieją. Musi być od czasu do czasu jakaś papka aby przykuć widza masowego. A masowego widza jest najwięcej i na nim się najwięcej siana zarabia przez oglądalność.

To nawet w TV linearnej widać, że największą oglądalność nie ma serial czy film, tylko jakieś g.wniane reality show albo program rozrywkowy. Ważne jest tylko aby się nie zgubić i na tyle wyważyć, że nawet jak się ta papka od czasu do czasu pojawi, nie rzuca cienia na jakość innego kontentu czy całej marki.

WBD wyraźnie zaznaczyło, że Warner to film, serial i kino i to inny docelowy widz. A Discovery to głównie lifestyle. To dwa różne bieguny. Razem mają dawać jakość w filmach i serialach a dla masowego papkę jako rozrywkę. Na HBO MAX hitem jest GOT czy Sukcesja bo ma takich widzów, którzy takiego kontentu oczekują a na Discovery (gdzie podali marki/franszczyzny) klient oczekuje czegoś innego.

Nie ma teraz co jeszcze dopisywać jakieś teorii wyssanych z palca

Mają rok na ogarnięcie kuwety i połączyć w jedno kilkadziesiąt marek, studiów przy okazji z planem naprawczym dla Warnera, który przez wiele ostatnich lat nie był dobrze zarządzany a przez to kasa szła jak krew w piach.

 

BTW A te filmy DC jak Batgirl to dobrze że skasowali. Okazuje się, że nie 90mln tylko około 70mln i przez "luki" podatkowe zarobią na tym jeszcze ok 20mln.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre podsumowanie tego co wiadomo: https://upflix.pl/aktualnosci/duze-zmiany-w-hbo-max-to-poczatek-konca-platformy-w-formie-jaka-obecnie-znamy-2022-08-05

Jest też info, którego wczoraj nie wyłapałem: "Zaslav zapowiedział także stopniowe odejście od obecnych ofert promocyjnych, co pewnie już wkrótce poskutkuje stałą ceną HBO Max dla wszystkich klientów."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmntCiekawe co będzie w PB po zmianie HBO MAX na XZXZXZ, czy będzie dostępny na tej platformie i czy zostanie możliwość opłacania XZXZXZ w abonamencie operatora???

 

*XZXZXZ - nie chciałem pisać trzech iksów, bo wiadomo 😉

Edytowane przez kolos22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...