Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

art... najbardziej etycznie jest dbać o swoje sprawy...

niedawno poprawiałem antenę u abo z 8 letnim stażem co to jeszcze płaci po staremu (wynajem mediasata 100m-cy i jakoś C+ etycznie nie podpowiada , żeby mu ulżyć) więc nie warto mieć jakichkolwiek bólów sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej mają ci lojalni. To wiadomo nie od dziś. :)

 

Ja tez juz z C+ jestem od kilku dobrych lat. Ostatnio się przeprowadziłem i utrzymywanie dwóch abonamentów nie ma wiekszego sensu, gdyz na nowym miewszkaniu juz jedna karta jest. A splitter ułatwi nieco zycie i nie trzeba się przejmować, że nie można czegoś obejrzec, bo akurat coś się nagrywa.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nasuwa się pytanie.

Czy aby na pewno spliter jest tańszy??

Bezprzewodowy kosztuje ponad 450 zł.

To jest 2,5 roku opłaty za multiroom po 15 zł miesięcznie.

A co jak po tym czasie się zepsuje? A co jeśli cyfra coś wymyśli?

 

Uważam, że multiroom nie jest głupią usługą, nie jest też przesadnie drogą usługą. Mam tu na myśli oczywiście tą wersje za 15 zł, bo za 35 to trochę polecieli po bandzie.

Co do biegania co 6 godzin to u mnie to by wyszło raz na dwa dni. Nie wyobrażam sobie oglądanie telewizji więcej niż 3-4 godziny dziennie. Przecież oprócz telewizji trzeba w życiu robić jeszcze wiele innych rzeczy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przewodowy i dylemat ci zniknie tańszy jest niż multiroom wzięty na rok i nie musisz biegać tylko tyle że kabelek telefoniczny trzeba przeciągnąć (ale co za 3 stówki się nie zrobi) i nie zepsujesz szybko czytnika bo jeden gość się wymądrzał że ma 2 lata gwarancji na tuner tylko zapomniał że to jest na elektronikę a nie na mechaniczne uszkodzenia przez użytkownika za które musi zapłacić. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przewodowy i dylemat ci zniknie tańszy jest niż multiroom wzięty na rok i nie musisz biegać tylko tyle że kabelek telefoniczny trzeba przeciągnąć (ale co za 3 stówki się nie zrobi) i nie zepsujesz szybko czytnika bo jeden gość się wymądrzał że ma 2 lata gwarancji na tuner tylko zapomniał że to jest na elektronikę a nie na mechaniczne uszkodzenia przez użytkownika za które musi zapłacić. :lol2:

Chyba wolałbym bezprzewodowy i biegać co 6 godzin oglądania.

Poza tym nie mam żadnego dylematu, nie interesuje mnie w tej chwili taka usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SKY UK instaluja poprostu Twina LNB albo QuadA( jelsi oba boksy HD) i placisz £9.95 za dodatkowy niezalezny sygnal (obojetne jaki masz pakiet) zadnego biegania ani takich histori.

Kiedys lubuli wysylac instalatora zeby podlaczyc box i aktywowac przezl inie telefoniczna (przy okazji sprawdzic czy ktos nie dzieli czasem sygnalu) ale np juz SkyLink Magic eye ( sygnal po kablu antenowym do drugiego pokoju i przedluzka pilota tez sa dostepne w sklepach bez problemu...

Co rownie ciekawe jak sie ma nastawiona antene na sky wystarczy jeden kabel do kazdego pokoju puscic i odbierac platforme freesat czyli FTA z Astry 28.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne do Marka2009@ Czy te doładowanie musi być koniecznie po tych 6 godz.pracy modułu czy np. wiem przed oglądaniem,że została mi 1 godz. pracy i czy wtedy można go doładować na maksa.Panowie czy z tym bieganiem nie ma przesady.Gdy nie było pilota to też trzeba było ruszyć i to częściej d.... do telewizora chyba,że się miało dzieci.Tu może być podobnie.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładowania nie trzeba robić z zegarkiem w ręce. O potrzebie doładowania informuje miganie na zielono diody - to znaczy, że do końca aktywności karty zostało mniej niż godzina. Jeżeli karta zupełnie sie wyładuje - minie aktywnośc karty - znika program. Jeżeli karta jest na skraju wyczerpania - dioda miga na czerwono. Po doładowaniu wszytko od razu wraca do normy. Córka zjawia się doładować karte, gdy miga zielona lampka. Można doładować w każdym momencie i od tego momentu jest liczone 6godz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, jeśli tak, co to zmienia? Marek dzieli się z nami swoimi praktycznymi uwagami na temat tej usługi. Jest, jak na razie, pierwszym i jedynym jej utkownikiem na tym forum. Takie podejrzenia są nie na miejscu. Dezawuowanie samej usługi tylko ze względu na pewne jej niedogodności jest moim zdaniem nieuczciwe. Każdy ma prawo wyboru.

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W interesie Cyfry+ jest minimalizowanie nieautoryzowanego wykorzystania sygnału. Tu chodzi po prostu o pieniądze. Niewykluczone, że usługa będzie ewoluować i np. operator dojdzie do wniosku, że zwiększenie limitu czasowego dla karty będzie dobrym pomysłem? Obym sie nie mylił...

 

Argumenty na temat tego, że czytniki kart się zużyją, są nieco na wyrost. To już szukanie argumentów na siłę.

 

Uważam, że gdy oferta będzie bardziej dostępna, ma spore szanse powodzenia. Większość populacji, gdy słyszy określenia splitter, wsady, kable RS232, puka się w głowę i mówi: a po co mi to? W Cyfrze dostają urządzenie, które po prostu działa. I o to chodzi.

 

Nie mówię, aby nie krytykować samej usługi, gdyż sam to robię. Ale nie popadajmy w udowadnianie sobie wyższości jednych świąt nad drugimi. Nie o to przecież chodzi.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art... ma 100% rację pisząc o obiekcjach przy rozpowszechnianiu usługi "spliter". Żadna z osób ,którym opowiadałem o możności zastąpienia spliterem 2. czy 3. abonamentów w jednej rodzinie, słysząc o ewentualnych niedogodnościach np. zawiechy, ryzyko zablokowania możliwości działania, koszt i ew. amortyzacja - nie zdecydowała się na kupno. Tacy są Polacy, jak coś kupują chcą , aby działało "na pewno". Splitery dziś działają prawie bez utrudnień, ale w przyszłości...

Sądzę, że multiroom też będzie wolno zmierzał ku lepszemu i praktyczniejszemu działaniu. Na dziś sam nie jestem zainteresowany, ale "nigdy nie mówmy nigdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że 90% postów w tym wątku piszą osoby które albo są filantropami albo handlują c+, albo splitter widzieli na zdjęciu w necie więc go potępiają i wyjeżdżają prawie że z moralnością, proponuję pisać od teraz w tym wątku o spostrzeżeniach z użytkowania Multiroomu jak sama nazwa wskazuje a dyskusje o działaniu czy nie dzialaniu splitterów lepiej chyba przenieść do wątku Splitter bo zaczyna się nam powoli temat zacierać. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zaczyna się zacierac, ale raczej z powodu dyskredytowania multiroomu na rzecz splitterów.

 

Jednak z powodu podobieństwa zastosowań nie uciekniemy przed porównaniami ze splitterami oraz, co moim zdaniem ważniejsze, przed ewentualnymi zagrożeniami dla splitterów.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 2 lata temu kupiłem rflink za ok. 450 zł i od tamtego momentu mam pakiet Cyfry, początkowo za ok. 120 zł, a potem prestiż HD + za ok.90 zł ( w promocji 50% ). Dzięki splitterowi mam to na dwóch tv niezależnie i zaoszczędziłem- 12x 120zł + 12x 90zł- 450 zł ( koszt splittera ). Nie chce mi się tego liczyć, ale parę PLN jestem do przodu. Jak go kupowałem już wtedy straszono , że przy wymianie kart padną splittery a wszystko działa jak dotąd ok. Dekoder też kupiłem swój i mi się dawno zwrócił bo dzierżawa ich szrocika za 20 zł- to śmiech na sali ( miałem go ze 2 miesiące, to wiem co sobą reprezentuje ) . Jak ktoś chce , to może płacić Cyferce za wszystko,w tym za Multiroom- żeby nie było ,że jest to off- topic,oni skrupulatnie doliczają do rachunku kolejne pozycje. Wolny kraj, każdy ma swój rozum i portfel i może z nim zrobić co chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba krótko stwierdzic pomysl z doladowywaniem karty jest chybiony i to powaznie , pownien byc z prawdziwego zdarzenia podzial z konwertera twin 2 rownorzedne karty i po zabawie ale z racji naszego podejscia do sprawy (Polskie piekielko sie klania- czyli dzielenie z sasiadem itd itp...) Jest jak jest...

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jestem powiązany z C+, ponieważ od ponad 10 lat płacę regularnie abonament za możliwość korzystania z odbioru programów. Inne powiązania są mi nieznane.

Odnośnie sprawdzenia najdalszej odległości doładowania karty, będę to testował dzisiaj a wnioskami podzielę sie jutro.

Doładowanie karty odbyło się z odległości ok 1,60 m.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ten watek i widze ze chyba jeszcze nikt jasno nie napisal ( chyba ze przoczylem co jest mozliwe ) jak to jest z tym doladowaniem modulu dodatkowego...co 6 h czy po 6h itp.

spiesze wiec z wyjasnieniem

 

dekodery: philips dsx/dsb, strong, kenwood dtf-1 i thomson TS4850 naliczaja czas pracy w sposob ciagly czyli zarowno jak dekoder jest wlaczony jak i w stanie czuwania

 

pozostale dekodery firmowe C+ naliczaja tylko czas kiedy dekoder jest wlaczony

 

ciekawi mnie ta kwestia w odniesieniu do dekoderow uniwersalnych typu ferguson itp. wiec jezeli ktos ma lub bedzie mial takie doswiadczenie to chetnie przeczytam

 

modul mozna aktywowac nawet z 3 m ale nie poleam tego rozwiazania. czas aktywacji jest odrobine dluzszy, niby niezauwazalny ale skraca zywotnosc akumulatorka w module dodatkowym.

oczywiscie efekt bylby widoczny np. po kilku miesiacach wylacznego doladowywania z tych 3 m ale jednak tak jest

dla zabawy mozna oczywiscie potestowac ta odleglosc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy juz dwie osoby mające styczność z modułami, zadam kilka pytań uzupełniających.

 

Piszesz, że doładowywanie z większej odległości powoduje wieksze zużycie akumulatoraka w module dodatkowym. Czy to oznacza, że akumulator jest tylko tam? Ma to sens, biorąc pod uwagę, że moduł główny może mieć zasilanie z dekodera. I drugie pytanie: czy wiesz, jak można doładował akumulator, gdy już padnie?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...