Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nBoxowe pytanko. Czy można to białe pudełeczko ustawić taj by nie przechodziło w standby po wyłączeniu tv?

Czasem chciało by się posłuchać samej muzy bez wizji ale jak wyłączam tv to mi dekoder przechodzi w stan czuwania:(

 

U mnie działa taki sposób:

1.nboxa połączyłem z kinem za pomocą kabla optycznego

2.nbox z tv połączony poprzez hdmi

3. kino z tv - hdmi

 

po uruchomieniu całości, przełączeniu się na nRadio (podgląd na TV) - wyborze stacji radiowej, której chcę posłuchać - wyłączam sam TV

nBox pozostaje włączony, nic się nie blokuje a ja mam możliwość przełączania kolejnych stacji radiowych pilotem nBoxa.

 

Mój zestaw to Sony Bravia + kino Sony + nBox CLRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem, czy ktoś używał turbodekodera w taki sposób. Wyjazd na wakacje, zabieram dekoder ze sobą - nie jest oczywiście podłączony do żadnej anteny tylko podłączam do jakiegoś tv i w wolnej chwili oglądam filmy wcześniej nagrane na dysku (używam jako typowego odtwarzacza). Po włączeniu go do prądu oczywiście szuka sygnału, kanałów itd. ale ja włączam LIST i mam swoje nagrania. Wszystko lux - aż do dziś. W tym samym momencie włączam LIST i ... nic nie reaguje (chce ustawiać antenę i kanały).

Czy ktoś wie - ma z tym coś wspólnego ostatnia aktualizacja, bodajże z początku wakacji? A może teraz należy jakoś inaczej uruchomić LIST (przypomnę - turbodekoder podłączony tylko do prądu, bez anten).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym momencie włączam LIST i ... nic nie reaguje (chce ustawiać antenę i kanały).

Może zwykła zwiecha? U mnie swego czasu, ale będąc podłączonym do anteny sat, nie reagował na nic oprócz zmiany kanałów. Wejście do Setupu, do opcji poprzez przycisk APP było niemożliwe. Musiałem zresetować go kombinacją klawiszy z boxa.

 

Chociaż, pytanie brzmi, ile ten twój wyjazd trwa? Może w międzyczasie miały się zaktualizować uprawnienia do odbioru, a skoro dekoder nie był podłączony do anteny sat to się nie zaktualizowali i zablokowało ci całego nboxa. Nie wiem czy to możliwe, ale znając naszych operatorów tv-sat bardzo możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy nbox recorder 250 giga będzie działał poprawnie na instalacji z monoblockiem pojedynczym? Wiem że nie można oglądać i nagrywać jednoczesnie ale chodzi mi o to czy nbox nie będzie wariowal. Chce od czasu do czasu coś nagrać a instalacji na razie nie chce ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj aktywowałem sobie n. Wyłączyłem nboxa (w sumie to wyłączyłem, włączyłem, wyłączyłem) koło 23. Dzisiaj wróciłem do domu to dekoder był zawieszony na godzinie 23.25. Musiałem odłączać go od zasilania i wyjąć kartę. Ktoś może mieć pomysł czemu nbox się zawiesił ? Czy to jednorazowy przypadek czy może jakiś feler dostałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej temat urósł do 108 stronic więc sorki nie będę ich czytał. Powiedzcie co myślicie o HD 5800s z Nki, czy ten port usb w nim jest już obsługiwany i ogólnie co ten deko potrafi, warto toto brać, mówię o tym podstawowym dodawanym do umów na czas nieoznaczony i do prepaida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W sprzedaży pojawił się nbox recorder w opcji prepaid. Jestem nim zainteresowany ale nie podoba mi się, że trzeba mieć ciągłość w opłacaniu oferty. Aby recorder nie stał się zbędną skrzynką to czy można wgrać do niego E2? Musi byc jakaś określona seria czy ewentualnie można do każdego egzemplarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piszę w tym temacie ponieważ jego tematyka wydała mi się najodpowiedniejsza dla mojego problemu a nie chciałem zakładaćnowego wątku.

Kupiłem w zeszłym tygodniu nboxa recordera w promocji za 199zł. na własność.

Kartę aktywowałem, soft jest zaktualizowany (aktualizacja 32 w diagnostyce), problem polega na tym że nie wywołuje mi się menu z aplikacjami po wciśnięciu przycisku APP po prostu nic się nie dzieje, przycisk z lewej obok wywoływania teletekstu nad kolorowymi także nie wywołuje radia internetowego nic się nie pojawia, pilot na pewno sprawny ponieważ sprawdzałem inny od nboxa i jest tak samo. Dodam że internet jest dobrze skonfigurowany ponieważ po wciśnięciu klawisza z domkiem pojawia mi się nportal.

Dodam że korzystam tymczasowo tylko z jednego sygnału antenowego a ant.2 jest wyłączona w menu ale to nie powinno mieć znaczenia.

Nie wiem czy jest to usterka dekodera i czy mogę go oddać do sprzedawcy czy po prostu ma tak być, niech się ktoś w tej sprawie wypowie bo nie wiem gdzie leży problem. A i jeszcze jedno mam bluemenu.

pozdrawiam

__________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że na tym dekoderze nie ma radia internetowego tak jak jest to np. w ITI 2849?

Edycja:

Już się pokapowałem że dostęp do radia jest poprzez epg, dziwne jest też to że po naciśnięciu OK na oglądanym programie nie otwiera się okienko z listą tak jak to jest w 2849 ale chyba taki urok tego softu, zresztą po 3 miesiącach i tak enigma zawita do tego boxa i skończy się problem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej temat urósł do 108 stronic więc sorki nie będę ich czytał. Powiedzcie co myślicie o HD 5800s z Nki, czy ten port usb w nim jest już obsługiwany i ogólnie co ten deko potrafi, warto toto brać, mówię o tym podstawowym dodawanym do umów na czas nieoznaczony i do prepaida.

port jest serwisowy. Jedyne co ci daje to ładowanie komórki i serwisowanie dekodera. :)) Raczej do niczego innego ci się nie przyda. Były dyskusje o oprogramowaniu które je uaktywnia ale to raczej mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj nowa aktualizacja dla CLRA i innych:

LINK

 

Oby naprawili youtube i dodali brakujące logotypy :)

______________________________________________________

Zgodnie z zapowiedzią jest dostępny nowy soft (u mnie CLRA).

Właśnie pobieram, jak dociągnę to powiem co i jak :D

_______________________________________________________

YT działa. Są nowe logotypy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...