Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam jako 1-dniowy posidacz recordera:

 

1. Ile trwa aktualizacja oprogramowania

2. Co wtedy sie wyświetla? Jak się zachowują wskaźniki po lewej stronie?

3. Czy jeżeli mam słaby sygnał to może to zawiesić aktualizacje w nieskończoność?

4. Jaka ma być siła i jakość sygnału żeby na pewno działał??

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakości powyżej 60% aktualizacja trwa około 30 minut ale nie jest to zasadą... Może trwać nieco dłużej. Na tv będziesz miał Info o pobieraniu softu: Digital Satelite Receiver bodajże jest ten ekran podpisany a pod spodem są wskaźniki informujące o postępie aktualizacji...Przy 58 % jakości też powinien się zaktualizować ale może to nieco dłużej potrwać, ale nie w nieskończoność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tv będziesz miał Info o pobieraniu softu: Digital Satelite Receiver bodajże

 

Ekran aktualizacji wygląda mniej więcej tak:

 

5883.jpg

 

Jak DOWNLOAD PROGRESS dojdzie do 100% to oznacza, że soft z satelity został ściągnięty w całości do jakiejś pamięci podręcznej i będzie dopiero ładowany do pamięci właściwej co trwa następne kilka min. Ogólnie od 20 do 30 min. przy poziomie sygnału ok.60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam sygnał 70/100, ale przy próbie aktualizacji mam czarny ekran, na wyświetlaczu miga napis TEST, wskaźniki po prawej tez migają i to juz tak od godziny.

Miał tak ktoś?

P.

 

Jeden kabel antenowy czy dwa? jak jeden to wepnij do do wejścia sat 1, jeżeli jest wpięty do tego wejścia to spróbuj go odłaczyć na chwile od prądu podłączyć ponownie. powinno pomóc.

 

nie ja zawsze w nboxie mam ekran ściągania mam obraz przez HDMI

 

polarnik - kłamiesz!!!!!!

 

Szczerze jeszcze nigdy się nie spotkałem z tym, że po hdmi ta plansza jest widoczna... a masz podłączone tylko hdmi czy euro też wpięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wpięte i euro (taki multiroom dla ubogich) oraz HDMI i powyższa plansza wyświetla się tylko po scarcie (takie przynajmniej wejście sygnalizuje TV). Podobnie początkowe plansze startowe też po scarcie są tylko dostępne. Później już pod sam koniec startu nbox samoczynnie przełącza się on na HDMI jakie kiedtś wybrał użytkownik i TV również na HDMI się przełącza ze scarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam sygnał 70/100, ale przy próbie aktualizacji mam czarny ekran, na wyświetlaczu miga napis TEST, wskaźniki po prawej tez migają i to juz tak od godziny.

Miał tak ktoś?

P.

 

Jeden kabel antenowy czy dwa? jak jeden to wepnij do do wejścia sat 1, jeżeli jest wpięty do tego wejścia to spróbuj go odłaczyć na chwile od prądu podłączyć ponownie. powinno pomóc.

 

Na razie jeden kabel, w ANT1, programy odbieram normalnie, co mam odłączyć: antenę czy decoder, to drugi robie za kazdym razem bo z opisanego stanu nie ma innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeden kabel, w ANT1, programy odbieram normalnie, co mam odłączyć: antenę czy decoder, to drugi robie za kazdym razem bo z opisanego stanu nie ma innego wyjścia.

Jak się dekoder załącza po ponownym podłączeniu zasilania, to nie wykrywa aktualizacji? Czy też wykrywa, ale ty wybierasz "zainstaluj później"?

Jaka to seria dekodera? CLRA, czy któraś z BZ..? Jeśli CLRA, to wzięty jako turbo, czy zwykły recorder?

Jaki masz numer wersji oprogramowania w sekcji Loader menu Diagnostyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z moim TURBO mam taki problem. Wyłączam go pilotem jak idę spać. Rano gdy wstaję o godzinie 7.00 na moim TURBO jest godzina nocna ostatnio była to 3.21 (w ciągu dnia też się tak wiesza). Dekoder nie reaguje na pilota ani na przyciski panela przedniego. Podnosi się dopiero po odłączeniu od sieci i odczekaniu kilku minut. Testuje się około 1 minuty i działa kilka ,kilkanaście dni i od nowa. Spotkał się jeszcze ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...