Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lol.gif A czy przypadkiem nBox-y nie są oferowane tylko na wypożyczenie i po zakończonej umowie trzeba sprzęt zwrócić do n-ki :] A na obudowie zapewne była jakaś plomba, która miała na celu zabezpieczenie otwierania dekodera przez nieuprawnione osoby. To życzę miłego zwrotu nBoxa bez tłumaczenia się z zerwanej lub odklejonej plomby :>

 

w necie ZERO na ten temat, a na alledrogo

widziałem białe nBoxy z kartami TNK niby działające... więc, ktoś to robił już

Oj żebyś ty tylko wiedział co potrafią ludzie zrobić, żeby tylko wcisnąć komuś kit - poza tym nboxy oferowane na allegro, to i tak nielegalny proceder (powód podałem wyżej), a ty po zakupie takiego dekodera możesz być posądzony o paserstwo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bardzo głośna praca nbox recordera podlega reklamacji? Ostatnio to nie da się już wytrzymać bo tak głośno pracuje. Podłożyłem nawet specjalne gąbki pod nóżki ale niewiele to daje.

 

Miałem recordera serii BSLA i jak dla mnie był głośny. Padł mi w nim zasilacz i udało się wymienić na serię BZZB. Ten ma wentyl na spodzie obudowy i wysokie gumowe nóżki. BZZB jest cichuteńki, cichszy od Philipsa PVR C+. Wiem, bo mam oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol.gif A czy przypadkiem nBox-y nie są oferowane tylko na wypożyczenie i po zakończonej umowie trzeba sprzęt zwrócić do n-ki :] A na obudowie zapewne była jakaś plomba, która miała na celu zabezpieczenie otwierania dekodera przez nieuprawnione osoby. To życzę miłego zwrotu nBoxa bez tłumaczenia się z zerwanej lub odklejonej plomby :>

 

w necie ZERO na ten temat, a na alledrogo

widziałem białe nBoxy z kartami TNK niby działające... więc, ktoś to robił już

Oj żebyś ty tylko wiedział co potrafią ludzie zrobić, żeby tylko wcisnąć komuś kit - poza tym nboxy oferowane na allegro, to i tak nielegalny proceder (powód podałem wyżej), a ty po zakupie takiego dekodera możesz być posądzony o paserstwo :]

 

 

Mam to gdzieś! Na alledrogo sobie kupiłem w uczciwej :jupi: licytacji :> :mrgreen: za uczciwe 135zł (z kartą!) :brawo::lol2: i tylko i wyłącznie po to, by KOMBINOWAĆ do woli bez strachu o utratę gwarancji! ble, ble... :jupi::lol2::lol2:

 

Nka dobrze robi że daje sprzęt w dzierżawę ... To dobre dekodery... Prędzej czy później znajdzie się jakiś mądraliński z zapałem który podepnie się pod Flasha i go trochę "z EDUKUJE"

 

Jakie paserstwo?

Ja zadzwoniłem ... jedynie...

Głupi nie jestem! by klikać kupTeraz czy licytować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma wentyl na spodzie obudowy i wysokie gumowe nóżki. BZZB jest cichuteńki, cichszy od Philipsa PVR C+.

 

Miałem BZZB, ale chyba z pierwszej serii bo nóżki były takimi 3mm podkładkami gumowymi. Porządne nóżki, w kształcie gumowych półkul znalazły się dopiero w CLRA. Inna sprawa, że ani poprzedniego, ani obecnego dekodera nie słyszałem, pomimo tego, że w nocy głowę mam 4m od niego. No może jak uruchomiłem przez pierwsze 3-4 dni rżnął po nocy VOD. Teraz nawet nie wiem, że go mam.

 

@MIKOLA - już na pewnym forum męczą się z nboxami od pół roku, ale coś marny zapał mają. Najwidoczniej czasy edukowalnej Cyfry+ czy Wizji TV już nie wrócą. Nikomu się nie chce. Mnie też, a leżą mi gdzieś tam stare JTAG-i i Phoenixy i w kurz obrastają. No ale wtedy jak się raz "ulepszyło" to można było i przez rok czy dwa lata bez problemu oglądać za 0 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten recorder, który masz, to z jakiej jest serii? Ja mam CLRA i działa cicho. A ta głośna praca jest po wyłączeniu dekodera czy w czasie jego pracy?

Ten recoder co posiadam jest serii BSLA. Słyszałem go nawet wtedy jak biegła Kowalczyk. Jeśli podlega on wymianie to jak wygląda taka procedura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz dekoder+zasilacz+pilota i Idziesz do punktu serwisowego nki (koniecznie serwisowego - nie sprzedaży - wykaz znajdziesz na n.pl) i mówisz, że dekoder bardzo rzęzi, że spać się nie da. Wypiszą jakieś papiery i odbierasz lepszy model. Oczywiście tracisz wszelkie nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków to wina ustawień anteny... Box nic do tego nie ma...

I tutaj się mylisz. Specjalnie zaprosiłem kolegę, z tunerkiem FTA HD. Podłączyliśmy pod moją instalację antenową i kanały ARD HD czy ZDF HD działały bardzo pięknie i bez zacięć.

 

@Jacek1, w sumie masz rację że zapewne wystarczy przy wymienie trafić na recorder z serii CLRA ale nie aktywować płatnej aktualizacji do turbo. Jednak trzeba jeszcze mieć to szczęście i trafić na ten CLRA.

U mnie w mieście jest jeden punkt gdzie można wymieniać dekodery i zazwyczaj trzeba nawet czekać na wymianę, a co się trafi to już zupełna loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek1, w sumie masz rację że zapewne wystarczy przy wymienie trafić na recorder z serii CLRA ale nie aktywować płatnej aktualizacji do turbo. Jednak trzeba jeszcze mieć to szczęście i trafić na ten CLRA.

U mnie w mieście jest jeden punkt gdzie można wymieniać dekodery i zazwyczaj trzeba nawet czekać na wymianę, a co się trafi to już zupełna loteria.

Oznaczenie serii recordera jest na zewnątrz pudełka, więc dla nich to jeden rzut oka, aby zobaczyć jakie mają. Może byłbyś się z nimi w stanie nawet telefonicznie dogadać aby wymienili ci właśnie na takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowy,więc proszę o wyrozumiałość!

Jestem w posiadaniu recordera i chcę dowiedzieć się czy tak inni też mają-

mianowicie gdy oglądam jakikolwiek program powiedzmy od 10 minut i nagle chciałbym np:nagrać piosenkę na ty programie, to rejestruje od tych 10 minut a nie od momentu wciśnięcia "R".

Inni też tak mają???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbosoft 148 zł zwykle kosztuje.

A naciśnięcie R nagrywa bufor - na turboboxie do 2h nawet, ale wystarczy przed naciśnięciem R zmenić kanał i bufor zostanie wyczyszczony. Funkcja doskonała. Niejednokrotnie już oglądałem wieczorem jakiś program/film, ale nie chciało mi się i wtedy naciskałem R i miałem nagraną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... nic... a nic... USB tylko do sticka jest, a LAN tylko do nPortalu/nRadia/YouTube/kontroli nagrywania via Internet/multiroom (w przyszłości). Wiem co Ci chodzi po głowie, ale zapomnij o tym. Może w przyszłości uruchomią coś a'al DLNA - czyli dostęp z nboxa do zdjęć/muzyki/filmów na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...