Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio pojawil sie u mnie problem z odbiorem, a antena przestawiana nie byla. problem wystepuje miedzy innymi przy bbc hd, cartoon network, ktorys z kanalow discovery, espn america i kilka innym. sila sygnalu ok. 75%, natomiast jakos na tych nakalach spada do 2-4%

czego moze to byc wina?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam białego n-boxa i pojawił się dzisiaj problem-zupełny brak sygnału (dekoder zachowuje się tak jakby nie był wogóle podlączony do anteny). Z anteną jest wszystko ok bo mam do niej podłączonego Philipsa PVR HD Cyfry i śmiga bez problemowo. Po podlączeniu kabla od anteny N-box dziwnie szumi a skala od mocy sygnału ani drgnie. Chyba serwis bo nie ma żadnej możliwości wejść w ustawienia bo mam do wyboru tylko fakture. Pytam z ciekawości co poszło i ewentualnie co mam zrobić z dekoderem-zanieść do punktu sprzedaży czy wyslać do N-ki i czy dadzą mi dekoder zastępczy? Jest to dla mnie problem bo mieszkam w UK i będe w Polsce raptem dwa dni. Proszę o odpowiedz kogoś kto miał podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem - okazalo sie ze problemem byla zle ustawiona rozdzielczosc - po wlączeniu wtyczki do sieci dekoder ustaiwal sie na chyba SD3, a mając podłączony dekoder do tv przez hdmi (jesli tak masz) trzeba ustawic inną rozdzielczosc - zmien przyciskiem RES na dekoderze na 576 lub 1080, powinno zadzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn natury technicznej, ostatnia aktualizacji listy kanałów dostępnych w telewizji nowej generacji n nie przebiegła w pełni automatycznie.

Spowodowało to komplikacje w odbiorze programów polegające na niemożności wyświetlenia programów poza kanałem pierwszym.

Aby przywrócić normalny tryb pracy dekodera, prosimy o odłączenie dekodera od zasilania na okres minimum 2 minut a następnie jego ponowne uruchomienie. Dekoder pobierze nową listę kanałów i jego działanie ustabilizuje się.

Niestety po ponownym uruchomieni sprzętu, nastąpi usunięcie listy zaprogramowanych wcześniej nagrań.

 

UWAGA! Jeżeli do dekodera kiedykolwiek wcześniej był podłączony przez łącze USB tuner

cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, konieczne jest wykonanie resetu fabrycznego bez

formatowania dysku. Nie ma konieczności odłączania dekodera od napięcia zasilania.

Aby wykonać taki reset, należy:

 

a) w przypadku dekodera nbox (biały kolor obudowy, nie wyposażony w wewnętrzny twardy dysk):

Należy nacisnąć kolejno znajdujące się na panelu przednim przyciski: MENU, RES, STRZAŁKA W PRAWO.

Najpierw należy nacisnąć i przytrzymać przycisk MENU, zachowując wciśnięty przycisk MENU nacisnąć i przytrzymać przycisk RES, a następnie, przytrzymując oba te klawisze wciśnięte,

nacisnąć i przytrzymywać przycisk STRZAŁKA W PRAWO. Po około 5-7 sekundach dekoder

uruchomi się ponownie i jego prawidłowe działanie zostanie przywrócone.

 

B) w przypadku dekodera nbox Recorder (czarny kolor obudowy, wbudowany wewnętrzny dysk twardy):

Należy nacisnąć kolejno znajdujące się na panelu przednim przyciski: EPG, RES, STRZAŁKA W PRAWO.

Najpierw należy nacisnąć i przytrzymać przycisk EPG, zachowując wciśnięty przycisk EPG

nacisnąć i przytrzymać przycisk RES, a następnie, przytrzymując oba te klawisze wciśnięte,

nacisnąć i przytrzymywać przycisk STRZAŁKA W PRAWO. Po około 5-7 sekundach dekoder

uruchomi się ponownie i jego prawidłowe działanie zostanie przywrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy ze zwykłym nBox Recorder znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Jedynie właściciele nBox Turbo mają jakieś większe problemy po tych ostatnich dwóch problemach (czyli aktualizacją kanałów jak i aktualizacji soft z dnia 26.07.2010).

nBox zaczęły szwankować na maksa i większość nie potrafi sobie poradzić z ich "resetowaniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, jak kolega kaeres pisał, ale jest drugi aspekt tej oferty na allegro i to chyba najważniejszy: platforma n nie sprzedaje swoich dekoderów abonentom na własność, więc takie oferty na allegro, to raczej sprzedaż sprzętu do którego ktoś poprostu nie ma prawa (paserstwo) i po skończonej umowie dekoder powinien zostać zwrócony do punktu n-ki, a tymczasem ktoś go nielegalnie sprzedaje w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, jak kolega kaeres pisał, ale jest drugi aspekt tej oferty na allegro i to chyba najważniejszy: platforma n nie sprzedaje swoich dekoderów abonentom na własność, więc takie oferty na allegro, to raczej sprzedaż sprzętu do którego ktoś poprostu nie ma prawa (paserstwo) i po skończonej umowie dekoder powinien zostać zwrócony do punktu n-ki, a tymczasem ktoś go nielegalnie sprzedaje w internecie.

Dokładnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn natury technicznej, ostatnia aktualizacji listy kanałów dostępnych w telewizji nowej generacji n nie przebiegła w pełni automatycznie.

Spowodowało to komplikacje w odbiorze programów polegające na niemożności wyświetlenia programów poza kanałem pierwszym.

Aby przywrócić normalny tryb pracy dekodera, prosimy o odłączenie dekodera od zasilania na okres minimum 2 minut a następnie jego ponowne uruchomienie. Dekoder pobierze nową listę kanałów i jego działanie ustabilizuje się.

Niestety po ponownym uruchomieni sprzętu, nastąpi usunięcie listy zaprogramowanych wcześniej nagrań.

 

UWAGA! Jeżeli do dekodera kiedykolwiek wcześniej był podłączony przez łącze USB tuner

cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, konieczne jest wykonanie resetu fabrycznego bez

formatowania dysku. Nie ma konieczności odłączania dekodera od napięcia zasilania.

Aby wykonać taki reset, należy:

 

a) w przypadku dekodera nbox (biały kolor obudowy, nie wyposażony w wewnętrzny twardy dysk):

Należy nacisnąć kolejno znajdujące się na panelu przednim przyciski: MENU, RES, STRZAŁKA W PRAWO.

Najpierw należy nacisnąć i przytrzymać przycisk MENU, zachowując wciśnięty przycisk MENU nacisnąć i przytrzymać przycisk RES, a następnie, przytrzymując oba te klawisze wciśnięte,

nacisnąć i przytrzymywać przycisk STRZAŁKA W PRAWO. Po około 5-7 sekundach dekoder

uruchomi się ponownie i jego prawidłowe działanie zostanie przywrócone.

 

B) w przypadku dekodera nbox Recorder (czarny kolor obudowy, wbudowany wewnętrzny dysk twardy):

Należy nacisnąć kolejno znajdujące się na panelu przednim przyciski: EPG, RES, STRZAŁKA W PRAWO.

Najpierw należy nacisnąć i przytrzymać przycisk EPG, zachowując wciśnięty przycisk EPG

nacisnąć i przytrzymać przycisk RES, a następnie, przytrzymując oba te klawisze wciśnięte,

nacisnąć i przytrzymywać przycisk STRZAŁKA W PRAWO. Po około 5-7 sekundach dekoder

uruchomi się ponownie i jego prawidłowe działanie zostanie przywrócone.

 

Po kilku dniach śledzenia problemu okazuje się, że problem na głównym forum n-ki jest ostro moderowany.

Moderacja ta polega na wycinaniu w pień każdej niemal informacji, która jest niewygodna dla n.

Jak podejrzewam przedstawiciele n-ki dostali od kierownictwa takie rozkazy więc się nie dziwię, że chcą pracę utrzymać ale to świadczy o tym, że problemy n-ki w tym temacie są przez nich nie do ogarnięcia.

Ja zostałem zbanowany za upomnienie przedstawiciela n-ki.

Ba, nie upomnienie lecz złożyłem prośbę ze wskazówkami jak w łatwy sposób załatwić tą sprawę.

Od przeszło pół roku istnieje na wspomnianym forum n-ki lista ogólnych i znanych wszem i wobec problemów z dekoderem TURBO (softem) ale ŻADEN absolutnie ŻADEN z przedstawicieli n-ki nie potwierdził jego przeczytania i bezczelnie oczekują od użytkowników u których problemy z dekoderem występują uzyskiwania numerów umów i opisu problemów na PW z zastrzeżeniem ...UWAGA... do godziny 16:30

Później pozostaje standardowo telefon do BOK, w którym zostaniemy poinformowani przez konsultanta - któremu również kazali nic nie wiedzieć - o resecie urządzenia który nic nie daje.

ZACHOWANIE N-KI JET KARYGODNE i mam nadzieję, że jej macki tutaj nie sięgają i ten post nie zostanie usunięty jak każdy nie wygodny na ich forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie czy wszystko mam dobrze bo mi zakodowali kanały i wziąłem zmieniłem antenę na drugą w innym pokoju i teraz mam siła 0%, a jakość 35% do 45% i BRE 0.0E0 i mam cały czas ekran aktywacyjny. Antena jest dobrze ustawiona bo na tym kablu działa CP i to jest konwerter Twin. a poza tym na początku na tym kablu tuner aktywował się i pięknie działał. Co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...