Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie i zarazem problem. Mianowicie chciałbym usunąć jeden film nagrany na dysku mojego nbox turbo dekodera. niestety nie mogę się doszukać tego w menu dekodera. Widzę tylko możliwość wykasowania wszystkich filmów nagranych na dysk. Pytanie czy jest możliwość usunięcia jednej pozycji z nagranych filmów tak aby pozostała część została nienaruszona. Posiadam nboxa serii CLRA. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego instrukcja obsługi się kłania!!!!!!

 

a może nie wiesz jak kanały się przełącza, wchodzi w gry, you tube

 

 

jak chcesz przełączyć kanał to wpisujesz numerek, lub wciskasz ok i pojawia ci się lista kanałów lub poprzez EPG do którego możesz wejść poprzez naciśnięcie przycisku o tajemniczej nazwie EPG

 

 

jak chcesz wejść w gry lub you tube to wciskasz przycisk app i pojawia się menu i przewijasz je strzałkami w bok i zatwierdzasz wybraną pozycję ok :jupi::jupi::jupi:

 

 

teraz kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niezmiernie ciekaw jak i gdzie @wally79 znalazł opcję usunięcia wszystkich nagrań z dysku.

@krokodyl - do turboboxa nie ma instrukcji obsługi. Jest tylko wbudowany skrótowy bardzo przewodnik, ale i po zapoznaniu się z nim można się domyśleć, że nacisnięcie OK na liście nagrań uruchamia dostęp do opcji dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam Wchodzę w Setup, następnie w Ustawienia i w końcu Ustawienia domyślne. W ten sposób mogę skasować wszystkie nagrania z dysku poza ofertą VOD

kolego instrukcja obsługi się kłania!!!!!!

 

a może nie wiesz jak kanały się przełącza, wchodzi w gry, you tube

 

 

jak chcesz przełączyć kanał to wpisujesz numerek, lub wciskasz ok i pojawia ci się lista kanałów lub poprzez EPG do którego możesz wejść poprzez naciśnięcie przycisku o tajemniczej nazwie EPG

 

 

jak chcesz wejść w gry lub you tube to wciskasz przycisk app i pojawia się menu i przewijasz je strzałkami w bok i zatwierdzasz wybraną pozycję ok :jupi::jupi::jupi:

 

 

teraz kumasz?

Krokodylku mój kochany :mrgreen: chyba nie czytałeś mojego pytania. Odpowiedź uzyskałem od lukas_k zapewniam Cię że obsługa mojego turbacza nie sprawia mi aż tak dużego kłopotu. Jednak podpisując umowę z N-ką otrzymałem instrukcję obsługi z opisem ale nie do nboxa turbo tylko do zwykłego nboxa recordera bez oprogramowania do turbo. Dlatego zapytałem. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio nagrywałem sobie film "Pacyfik". Jak go chciałem obejrzeć to miałem tylko komunikat że film nie został nagrany z powodu utraty sygnału. Jest to dla mnie śmieszne bo nagrywałem ten film oglądając go i nie zauważyłem żadnej utraty sygnału ,zanikania obrazu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja na poprzednim sofcie sprzed 14 lutego miałem:

1. Brak możliwości nagrania filmu Ranczo na TVP HD. Udało się dopiero jak podczas nagrywania nie włączałem TVP HD bo jak włączałem to kicha

2. Kilka razy komunikat o utracie sygnału co nie miało miejsca

Natomiast na sofcie z 14 lutego zaliczyłem już komunikat o nienagraniu się 2 godz.programu z powodu braku miejsca na dysku... a 70% wolnego miałem, gdzie 2h w jakości HD może ze 2-4% zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory nagrywałem i odtwarzałem nagrany film bez problemów w każdym momencie, to się zdarzyło po tym jak kazałem nagrać film który miał się zmieścić a okazało się ze było 0% miejsca.. problem nadal się powtarza i nie chce go resetować bo stracę wszystkie nagrania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co Ci się teraz nagrywa? Nic bo masz ciągły "brak miejsca na dysku" pomimo tego, że masz wolne miejsce? Ja jak pisałem miałem taką sytuację (na turboboxie) nawet jak 70% było wolnego i nawet parę dni temu się powtórzyła. Zauważyłem, że ma to miejsce wtedy jak leci dany kanał od 2 czy 3 godz. Naciskam R, aby nagrać aktualnie emitowany od pół godziny (wg EPG) program i kicha. Zrób może reset miękki - EPG->RES->Strzałak w prawo - stracisz tylko ustawienia i własne listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam n-ke od miesieca wszystko dobrze działało do dziś,po wlaczeniu nki mam napis "brak dzwieku i obrazu" co oznacza proces aktywacji. Dodam ze jestem uzytkownikiem telewizji n w Niemczech. Po wyłaczeniu dekodera nic sie nie zmienia. Najdziwniejsze jest to ze wszystko ze przez ten miesiac dobrze dzialalo a teraz nagle przestalo. W ustawiniach anteny sila wynosi ok 55-60 % a jakosc 40 % i nie mozna tego zmienic pomimo ustawienia anteny w roznych kierunkach. Co moze byc przyczyna?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo ma dysk 500 GB.

Co do szumów to były 4 rodzaje dekoderów - w kolejności hałasu

1. BSLA - najgłośniejszy

2. BZZB ver.1 - głośny

3. BZZB ver.2 (grubsze nóżki) - cichutki i z odległości 2m w środku nocy słabo słyszalny

4. CLRA (turbobox) - niewiele cichszy od nr 3, ale zawsze coś.

Inna inszość to jak rozumiem dopiero dostałeś sprzęt to i przez ok.tydzień (instalacja 2 kablowa) będzie Ci szumiał całą dobę. Jak ściągnie VOD to o nim zapomnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...