Skocz do zawartości

Kondycja finansowa Cyfrowego Polsatu


Jarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ Bloo411>> Kondycja finansowa CP to 268 325 000 szt. akcji na giełdzie po średniej cenie 14.86 zł ... kapitalizacja spółki (wartość rynkowa spółki) równa sie 3 727 034 250 zł... dość pokaźna sumka na inwestycje. A jak ktoś mówi że Polsat z TVN nie ma stosunków to chyba zapomniał że ciągle istnieje coś takiego jak POT który ściśle łączy obie te firmy... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ herman78 wiesz POT to jedno, a ewentualne kupno przez CP (w co akurat nie wierzę) platformy nowej generacji N to drugie :> . Poza tym nie podniecaj się tak tymi plotkami na temat kupna przez CP N-ki dopóty, dopóki nie pojawią się jakieś wiarygodne informacje na ten temat, a jeśli takimi dysponujesz to poproszę o linki do stron. Aha źródłem nie ma być informacja własna, bo to żadne źródło :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie podniecam... bo jestem tylko pionkiem w tej grze... ale informacją podzialiłem sie z wami... tu wszyscy dzielą sie wszystkim wiec czemu ja nie miałem napisać. Kondycja firmy jak najbardzije ma sie dobrze - co do tematu i nie brak jej funduszy na jakiekolwiek przejęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czemu ma się odbijać? przecież i tak płacą. Klientów wymagających czegoś więcej od CP jest dużo mniej w porównaniu do klientów chcących oglądać jak najniższym kosztem. Codziennie pojawiają się nowi chętni do wzięcia cp - czy myślicie, że w apsach ktoś ich pyta o preferencje? Chcą mini? dostają mini. Chcą familijny dostają familijny. Większość osób przychodzi właśnie z takim założeniem - chce tylko te najpotrzebniejsze kanały albo chcę tylko familijny. O HBo już się nasłuchali i nawet nie ma sił by im to wciskać. Superfilm biorą ludzie, którzy nie pytają się o nic innego - ot przychodzą, żądają full pakietu, wychodzą z nim. Interes się kręci. Wprawdzie coraz więcej osób zaczyna pytać o HD i PVRHD, ale CP nigdy nie będzie platformą dla nich. Kilku klientów można stracić, ale nikt nie wybierze C+ czy Nki jesli w grę wchodzi wiele ale najniższym kosztem. Tak to wygląda w polsacie. Czy do relax mixu dodano cokolwiek w ostatnim roku albo dwóch? po co, skoro i tak mało osób go bierze. Dodano HBO, bo przestało być exclusive. I to wszystko. Tak wygląda sprawa polsatu. Mają po prostu płacić.

 

Co do wykupu n-ki przez cp. lokalny przedstawiciel regionalny też mi podsuwał takie texty, że od nowego roku nka przestanie istnieć itp itp. albo ktoś im tam na łubinowej robi powazne pranie mózgu albo ci ludzie są tak podatni na sugestie i manipulacje. Czasami gdy tych przedstawicieli słucham to odnoszę wrażenie, że ich światem jest polsat, a kto nie jest z polsatem jest przeciwko nim. To samo widać w biuletynach. Do złej gry robią zawsze dobrą minę, pieniądze wpływają, a reszta nie ma znaczenia.

 

Osobiście mam nadzieję, że nka dalej będzie sumiennie podbierać klientów reszcie, bo jedynie skuteczna konkurencja na rynku może doprowadzić do restrukturyzacji mózgów pracowników cp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawet dyskutowałem na ten temat ze znajomym. Moim zdaniem Cyfrowy Polsat o ile się może nie wypala, to jednak skutecznie traci swoje atuty. Problemem tej platformy jest brak podstaw w postaci contentu. Content is the king - mawiają niektórzy w aspekcie dyskusji N czy Cyfra+ - i mają rację. Dopóki Cyfra+ będzie miała 3 czy 4 najlepsze europejskie ligi, ligę polską i dobrą ofertę filmową - dopóty będzie istnieć. Potrzebę zdobywania contentu rozumie też N. Zobaczcie tylko, jak Ligę Mistrzów sprzedawał Polsat (Czy w ogóle to robił?), a jak sprzedaje ją N. Budują też bibliotekę filmową - chociażby poprzez ostatnie umowy z Dreamworks i Paramount. A do tego mają wielkie zaplecze Grupy ITI. I to dlatego dziś coraz częściej mówi się, że konkurować to mogą ze sobą co najwyżej N i Cyfra+, a Cyfrowy Polsat zostanie dla tych, którzy chcą mieć najtańsze pudełko w domu z kilkoma kanałami kodowanymi. I dopóki ten rynek będzie istniał lub dopóki nie będzie konkurencji w tym temacie to także pozycja CP wydaje się być niezagrożona.

 

Pytanie tylko czy przypadkiem nie realizuje się scenariusz zasygnalizowany w ostatnim zdaniu. Rozumie to chyba też sama platforma, która dodaje teraz chociażby Discovery HD i coraz aktywniej sięga po reklamę - co ważne - już nie tylko w mediach Grupy Polsat. Ogromnym zagrożeniem dla Cyfrowego staje się powoli Telewizja Na Kartę - bezpośrednio atakuje pakiety Mini i Minimax, a jej prostota prawdopodobnie zacznie bardziej trafiać w gusta grupy, która do tej pory wybierała słoneczną platformę. Pytanie też jakim porozumieniem skończą się negocjacje nowej umowy z TVN. W najgorszym dla Cyfrowego Polsatu wypadku do pakietu bezpłatnego TNK może trafić Polsat, do płatnego - TV4. Pytanie co wtedy? Pakiet Mini zacznie tracić jeszcze bardziej. I choć za brakiem popularności pakietu Mini będzie szło podnoszenie się ARPU CP to będzie to sukces połowiczny. Bo problemem zacznie być brak technologii ARPU podnoszących.

 

Nie bez powodu C+ jest najbardziej dochodową platformą. Mając o połowę klientów mniej ma 2 razy większe ARPU. Bo ma content i pakiety Premium. I znów także N rozumie tę strategię - stawia na VOD, gdzie marże są także przypuszczalnie wyższe niż przy "zwykłych" pakietach.

 

To wcale nie znaczy, że coś się Cyfrowemu stanie. Jego pozycja przy 2 milionach abonentów nie jest zagrożona, a CP ma jeszcze szansę się opamiętać i wejść w rejony, które zdywersyfikują jego przychody i podniosą ARPU. Przy czym nie wydaje mi się, że takim sposobem są kanały HD za 6zł od sztuki (Gdy konkurencja oferuje w pakietach tematycznych - N lub bardziej znośnych cenach - Cyfra+) i telefonia komórkowa. Telefonia komórkowa to inny biznes, gdzie chociażby wydatki reklamowe idą w miliony. Spokojna żółto-czarna reklamówka to za mało, by przebić się na tym rynku, szczególnie gdy jest się operatorem wirtualnym.

 

W każdym bądź razie czas pokaże, co będzie. Moim zdaniem przed Libickim trudny egzamin - dopiero teraz zaczyna się jego rządzenie w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Potężny inwestor o krok od klubu Ekstraklasy

 

Jeden z najbogatszych polskich biznesmenów, Zygmunt Solorz-Żak, już za kilka tygodni stanie się oficjalnie głównym inwestorem Śląska Wrocław - czytamy w "Sporcie".

Budżet wrocławskiego klubu jeszcze przed rundą wiosenną wzrośnie co najmniej o 10 milionów złotych.

 

To, że medialny magnat zainwestuje w Śląsk jest już niemal pewne, albowiem negocjacje są już bliskie końca.

- Za tydzień, najdalej dwa, poinformujemy o wszystkim media - mówi prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

 

To będziemy mieli mecze ITI vs. Cyfrowy Polsat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potężny inwestor o krok od klubu Ekstraklasy

 

Jeden z najbogatszych polskich biznesmenów, Zygmunt Solorz-Żak, już za kilka tygodni stanie się oficjalnie głównym inwestorem Śląska Wrocław - czytamy w "Sporcie".

Budżet wrocławskiego klubu jeszcze przed rundą wiosenną wzrośnie co najmniej o 10 milionów złotych.

 

To, że medialny magnat zainwestuje w Śląsk jest już niemal pewne, albowiem negocjacje są już bliskie końca.

- Za tydzień, najdalej dwa, poinformujemy o wszystkim media - mówi prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

 

To będziemy mieli mecze ITI vs. Cyfrowy Polsat :)

No a to wszystko pokazywać będzie C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no smiac mi sie tu chce jak czytam nie ktore wypowiedzi nie ktorrzy przewiduja upadek CP od czasu jak sie pojawil tj od chyba 9 lat jak dobrze pamietam a jak widac ma sie dobrze i rozwija sie a najlepiej to oprazuja wymiki ktore spolka publikuje i dodajmy ze sa prawdziwe bo jest na GPW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż o kondycjje finansową CP martwił bym sie C+ i n bo to one mają problemy z przychodami.N zapowiadała jak startowała o liczbie 800tys.w ciągu 2 lat skończyło sie na 500tys.C+ miała mieć po ok.6 latach działalności rentowność, a ją uzyskała po 10 latach,a na dodatek Canal+ ma długi we Francji i może go nie być stać na utrzymywanie polskiego C+.

 

ps.CP musi w tym roku powiększyc oferte hd,wprowadzić dekoder hd PVR ,i kupić LM inaczej odchodze od tej platformy.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż o kondycjje finansową CP martwił bym sie C+ i n bo to one mają problemy z przychodami.N zapowiadała jak startowała o liczbie 800tys.w ciągu 2 lat skończyło sie na 500tys.C+ miała mieć po ok.6 latach działalności rentowność, a ją uzyskała po 10 latach,a na dodatek Canal+ ma długi we Francji i może go nie być stać na utrzymywanie polskiego C+.

ps.CP musi w tym roku powiększyc oferte hd,wprowadzić dekoder hd PVR ,i kupić LM inaczej odchodze od tej platformy.!!

ja jestem ciekawy co by się stało jakby spełnił się najczarniejszy scenariusz francuskiego Canal+ to ciekawe czy polski canal+ też upadłby :? a może ktoś inny przeją by interes i by była jakaś fuzja :?::?::?: (zaznaczam że to są moje spekulacje i proszę ich nie brać na serio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N zapowiadała jak startowała o liczbie 800tys.w ciągu 2 lat skończyło sie na 500tys

wiem bo czytałem wywiad wiosną 2006 roku z tym prezesem ITI i mówił,że chłonność polskiego rynku jest ogromna i patrząc na zachodnie kraje i ich zintresowanie HD oraz sprzedaż telewizorów hd w Polsce ich platforma może spokojnie przekroczyć 800tys.abonentów w ciągu około 2 lat.Śmiać mi się chciało jak to czytałem bo wiedziałem że będzie tak jak zwykle wielkie zapowiedzi,ale i tak CP bedzie górą i tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale dzisiaj zdecydowałem się na sprzedaż akcji Cyfrowego Polsatu. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie kondycja finansowa platformy na giełdzie się nie poprawi (od razu znaleźli się chętni, którzy kupili moje jednostki :lol2:). No cóż, już prawie 10 miesięcy miałem zainwestowane w platformę, akcje nabyłem po 13.05PLN, sprzedałem po 14.76PLN. Nie jest źle, choć liczyłem na lepsze wyniki sądząc dużym zainteresowaniem jakim cieszy się ta platforma wśród klientów. :smile:

 

BTW: Temat został przeczyszczony z off-topiców super narzędziem czyszczącym :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale dzisiaj zdecydowałem się na sprzedaż akcji Cyfrowego Polsatu. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie kondycja finansowa platformy na giełdzie się nie poprawi (od razu znaleźli się chętni, którzy kupili moje jednostki :lol2:). No cóż, już prawie 10 miesięcy miałem zainwestowane w platformę, akcje nabyłem po 13.05PLN, sprzedałem po 14.76PLN. Nie jest źle, choć liczyłem na lepsze wyniki sądząc dużym zainteresowaniem jakim cieszy się ta platforma wśród klientów. :smile:

 

BTW: Temat został przeczyszczony z off-topiców super narzędziem czyszczącym :>

Moim skromnym zdaniem Źle zrobiłeś akcje CP pójdą w po wynikach kwartalnych do góry jak zarobi ze 100 mln zł tak analitycy wyliczyli i pewnie cenę docelową podniosą do 15 zł i więcej.

:read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak czuję, że tak właśnie będzie. W końcu od razu znaleźli się nowi nabywcy akcji, które wtedy sprzedałem. Ale nie chcę już ryzykować i ponownie kupować, bo w tej chwili być może będzie to mało opłacalne, albo zaliczę jeszcze straty. I tak nic nigdy nie wiadomo - czysta loteria ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...