Skocz do zawartości

Kondycja finansowa Cyfrowego Polsatu


Jarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo CP umoczył d... w telefonii komórkowej i mają problemy finansowe. Kto wie czy nie będą pierwszą bankrutującą platformą cyfrową w Polsce.

Dzisiaj akcje CP wzrosły o 2,58%. Chyba całkiem nieźle jak na bankruta? :D W ciągu ostatniego półrocza akcje wzrosły o 4,98%. Chyba nieźle jak na bankruta? :D

Analitycy KBCS w raporcie z dnia 2008.11.28 wydali rekomendację "kupuj" dla akcji Cyfrowy Polsat. Cena docelowa jednej akcji Cyfrowy Polsat została ustalona na poziomie 16.72 zł. W dniu wydania rekomendacji cena akcji Cyfrowy Polsat wynosiła 13.57 zł.

Klik

Polecają kupowanie bankruta? Szaleńcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo CP umoczył d... w telefonii komórkowej i mają problemy finansowe. Kto wie czy nie będą pierwszą bankrutującą platformą cyfrową w Polsce.

Dzisiaj akcje CP wzrosły o 2,58%. Chyba całkiem nieźle jak na bankruta? :D W ciągu ostatniego półrocza akcje wzrosły o 4,98%. Chyba nieźle jak na bankruta? :D

Analitycy KBCS w raporcie z dnia 2008.11.28 wydali rekomendację "kupuj" dla akcji Cyfrowy Polsat. Cena docelowa jednej akcji Cyfrowy Polsat została ustalona na poziomie 16.72 zł. W dniu wydania rekomendacji cena akcji Cyfrowy Polsat wynosiła 13.57 zł.

Klik

Polecają kupowanie bankruta? Szaleńcy :D

To że akcje rosną to znaczy że inwestowanie w tą firmę prawdopodobnie przyniesie zyski. I super. Tylko że dla abonentów nie oznacza to nic. A może wręcz to że właściciele maksymalizują zyski? Dla mnie było jasne: spółka idzie na giełdę - koniec dodawania nowych kanałów za free. Teraz tylko odpływ abonentów może coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty nie powiesz bankrutujaca platfroma chlopie wielcy znawcy to juz przpowiadaja od poczatku istnienia CP ze nie dlugo zbankrutuja jak widac maja sie dobrze dobre wyniki finansowe, duza liczba abonentow i debiut na giełdzie z ktorego kasy prawie nic nie wydali takze dysponuja oni prawie 800mln wolnej gotowki i wydaje mi sie ze nic tu nie zbankrutuje :) a przynajmniej nie CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wg ich raportów mają się dobrze i piszą, że zarobili miliony . Z drugiej strony gdy słyszę, że obecne promocje są takie a nie inne, bo polsat musi na nich zarobić...

 

bez komentarza.

 

prawda leży na pewno gdzieś po środku i okazać się może, że CP nie stać na zdolnych marketingowców, którzy są skłonni wymyśleć konkretną promocję bez przekrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty nie powiesz bankrutujaca platfroma chlopie wielcy znawcy to juz przpowiadaja od poczatku istnienia CP ze nie dlugo zbankrutuja jak widac maja sie dobrze dobre wyniki finansowe, duza liczba abonentow i debiut na giełdzie z ktorego kasy prawie nic nie wydali takze dysponuja oni prawie 800mln wolnej gotowki i wydaje mi sie ze nic tu nie zbankrutuje :) a przynajmniej nie CP

Wszystkie pieniądze z emisji akcji na giełdzie zebrał ZSŻ właściciel m.in. CP i telewizji Polsat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Wszystkie pieniądze z emisji akcji na giełdzie zebrał ZSŻ właściciel m.in. CP i telewizji Polsat :/

Dokładnie to pieniądze zebrała firma Polaris Finance, której 85% akcji nalezy do pana S.

 

PS.

Nie zmienia to faktu, ze kondycja finansowa CP jest najlepsza ze wszystkich platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda leży na pewno gdzieś po środku i okazać się może, że CP nie stać na zdolnych marketingowców, którzy są skłonni wymyśleć konkretną promocję bez przekrętów.

 

prawda nie leży po środku, ona leży tam gdzie leży.... a leży na miękkim dywanie w gabinecie pana Dominika, który liczy milionowe zyski CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi się, że to jednak C+ jest w najlepszej kondycji... Cyfrowy Polsat do tej pory rósł, ale ten sezon pokazuje, że nie będzie już tak łatwo. Choćby dzisiejsza wiadomość - CP sprzedaje 5 tys. dekoderów przy takiej samej sprzedaży N+CP oraz przy 10 tys. Cyfry+. Pytanie czy to stały trend? Dla mnie tak, bo ogólnie rzecz biorąc i N i Cyfra+ mają od CP lepszą ofertę programową. CP musi coś zrobić, żeby odnowić sobie sprzedaż, a tu jeszcze na platformą wisi możliwość oddania hasła "Mamy wszystkie kanały naziemne".

 

Ps. A dane z giełdy sobie darujcie, przynajmniej na jakiś czas. Mamy grudzień, dla mnie to już coś a'la rajd Mikołajkowy, wcześniej za to epidemia grozy. Giełda jest rozchwiana "kryzysem" światowym i rządzi się swoimi prawami ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi się, że to jednak C+ jest w najlepszej kondycji...

 

Oj chyba Ci się źle wydaje. C+ miała najwyższe przychody z jednego klienta, jezeli jednak chodzi o zysk netto całej firmy to przoduje CP. Cyfra ma ponad 2X mniej klientów i wyzsze koszty od CP. Po grudniowej promocji proporcje bedą nieco inne, ale tylko "nieco". Z informacji wynika, że sprzedaż CP nie jest taka zła w sytuacji kiedy platforma ta nie włączyła się (jeszcze) do "wojny na promocje". Zaskakuje słaba sprzedaż n-ki. Z informacji podanej na stronie wynika, że łączna sprzedaż n i tnk wynosi mniej więcej tyle co co CP, a jednocześnie pisze sie tam o sprzedaży kilku tysiecy kart tnk dziennie, to na samą n przypada dużo mniej nowych klientów niż na CP i to pomimo "rewelacyjnych" promocji n-ki i "słabych" promocji CP. Zaskakuje też rewelacyjna sprzedaż platformy TP. Jezeli tendencja ta się utrzyma to platforma ta niedługo dogoni n-kę. Czyli mamy mocnego czwartego (a raczej piątego bo TNK to formalnie odzielna platforma) gracza na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... dzisiaj u mnie była przedstawicielka (bardzo ładna) Cyfry+ i pytała się do kiedy mam umowę z CP... Coś się chyba szykuje niedobrego z CP...

 

A no coś sie szykuje... Ja mam info od przedstawiciela że N'ka idzie na sprzedaż od stycznia i CP jest nią powaznie zainteresowana... czy to głupota... nie wiem ale pomysł nie głupi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przedstawiciela regionalnego CP... ale przecie nie trzeba ukrywać że N'ka jest kompletnie nierentownym produktem... co widać po ilości abo i cenie akcji TVN'u na giełdzie po wykupie częsci N'ki. Oczywiście to wszystk nie jest wyznacznikiem aczkolwiek Libnicki zapowiadał konsolidacje a po komentarzu kolegi z innego tematu widać Cyfra czegoś sie zaczyna obawiać... nawet promocja "świąteczna"... od kiedy Cyfra jest taka chojna?? Wszystko daje do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można mówić, że N już jest sprzedana - w tym roku z opcją zakupienia pakietu kontrolnego po 3 latach kupiła ją spółka TVN S.A. . A to oznacza, że właściciela można szukać na co najwyżej 49% - a i to jest wybacz, dziwne, skoro właśnie N osiąga rentowność - bo przecież przekroczą 500 tys. w grudniu.

 

Natomiast nadal uważam, że dziś Cyfra+ jest w lepszej sytuacji finansowej - także ze względu na ARPU - bo jeśli mówimy o zysku to trzeba brać pod uwagę proporcję abonenci/ARPU. 500 tys. abonentów N to jak 850 tys. abonentów CP - itd... Nie znaczy to, że jest w dobrej sytuacji rynkowej ;-) Zresztą przyszły rok znów może przynieść zmiany - na razie znamy 2 informacje: to, że N uruchomi swoje kanały filmowe premium oraz to, że prawdopodobnie paczka kanałów Polsatu znajdzie się w N. Do tego przetarg na Ligę Mistrzów i ligę hiszpańską - znów mamy szanse na przetasowania na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Bartek nie wiadomo czy w ogóle Polsaty pojawią się w N. To wszystko zależy od negocjacji. Moim zdaniem jakby już doszłoby do takiej sytuacji, to raczej w N pojawią się tylko Polsat i TV4, ewentualnie Polsat 2. Reszta kanałów tematycznych jest zbędna, bo po co N-ce kanały o tematyce, które już ma. Po co robić konkurencje swoim kanałom w postaci tematycznych Polsatu.

 

@ herman78 co do przejęcia N-ki przez CP, to raczej nie wierzę i jak narazie jest to mało realne. Słyszałem, że jest to w ogóle wymysł ludzi pracujących w APSach CP i to głównie oni rozsiewają takie plotki :> . Jak już N-kę miałby ktoś kupić to z pewnością nie CP tylko Cyfra+, która ma lepsze stosunki z N niż CP. No, ale po co gdybać o czymś co w najbliższej przyszłości się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to temat o tvnach w cp ani na odwrót, więc tylko powiem, że ta umowa działa w obie strony i wierzę jednak w jej podpisanie. A jeśli podpiszą to kanały będą wszystkie (pewnie tylko bez Sportu). Polsatowi tylko danie całej paczki będzie się opłacać.

 

A o tych plotkach też słyszałem. Ciekawe po co je ktoś wypuscza i co się święci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...