Jump to content

Recommended Posts

Wiem, że jest w n-ce, ale chodzi mi o inne platformy- Cyfrowy Polsat i Cyfrę+. Wiem, że DD na jest także w kablówkach, które dają sygnał cyfrowy (a przynajmniej w Vectrze z tego co pamiętam). 16/9 kiedyś będzie na HBO, ktoś, gdzieś, kiedyś napisał, że od czerwca chyba, wiadomo, wszystko to nie są informacje od samego HBO, ale może kiedyś się czegoś więcej dowiemy. Jeśli ja byłbym prezesem takiego HBO to dla mnie wstydem byłoby nie nadawać swoich kanałów w 16/9 skoro mam taką możliwość, dziwne jest ich zachowanie w tej sprawie. Wiadomo, że na HBO HD będzie 16/9.

Fajne loga. Czarne napisy na czarnym tle i wyswietla "Zakodowany sygnal". :?

Moze ktos wstawic screen ?

A 16:9 na kanałach SD HBO raczej nie będzie. 16:9 Będzie na HBO HD napewno :wink:

Nie żartuj. Niemożliwe. :)

Moze ktos wstawic screen ?

Mam nadzieję, że starczy Ci takie, nie chciałem dawać większych:

HBO:

hbofn9.th.jpg

HBO2:

hbo2fg2.th.jpg

HBO Comedy:

comedyuy6.th.jpg

Ładne, o sto kroć lepsze od poprzednich szczególnie dobra zmiana dla HBO Comedy ;p Pasują do kanału HD ;>

Teraz jest biała literka i brak loga :/ dziwne. Co oni kombinują? 8)

Widzieliście co było na HBO2? Obraz był w formacie 4:3 choć powinien być w 16:9, był taki... rozciągnięty w górę w dół.

Oto screen:

hbo2mg1.jpg

Może nie widać, ale jest rozciągnięty (góra, dół). Czy tak wcześniej było?

Teraz lecą Piraci z Karaibów i wygląda to jak naciągnięta kinówka 221:100 do formatu 16:9. Może wreszcie zaczną nadawać w panoramie ;)

Mój TV przełącza w tryb 16/9. A więc stało się, szkoda że proporcje obrazu nie poprawią jego jakości...

Nie rozumiem dlaczego nie mogą wyświetlać obrazu w letterboksie i tylko przekazywać sygnał z informacją o formacie 16/9 żeby telewizor sam się przełączył w ten tryb, tak jak to robi Polsat Sport na przykład.

Może to pierwsze (nieudane) kroki przejścia na 16/9? Fajnie by było, ale coś im nie wychodzi, tak było na Polsat2 na początku, teraz już potrafią przełączyć na anafoba, to samo na Polsat Sport/Extra.

Czy u Was HBO2 w Cyfrze jest spłaszczone? :D Nie oglądam tego kanału zbyt często ale wczoraj to zauważyłem. Mam ustawione 4:3, letterbox i ludzie są strasznie krępi na tym kanale :lol:

Nie tylko w Cyfrze tak jest, taki efekt można zobaczyć też w Cyfrowym Polsacie, nie wiem jak jest w n-ce.

Chyba ktoś zrobił porządek z tymi kanałami. Od wczoraj HBO2 ma proporcje takie jak należy a na obu głównych kanałach od wczoraj nie widziałem filmu 3:4. Wszystkie panoramiczne.

Niestety platformy (Cyfra i CP) dają zły format, wczoraj patrzę na film, a on jest spłaszczony, wyglądało to beznadziejnie i tak było na obu platformach, tak jakby nie umieli normalnie ustawić tego, poza tym już nie raz było tak, że film, który powinien być w 4:3 leciał w 16:9 i na odwrót... :roll:

A wie ktoś coś na temat tej promocji co miała być? Czy jest znany jakiś termin kiedy będą odkodowane HBO? Bo ktoś coś mówił, że na jesieni.

Dziwne te osoby jakieś. Szkoda bo myślałem, że chociaż zobaczę jak wyglądają 2jka i Comedy bo nigdy ich jeszcze nie miałem okazji zibaczyć :P

Ja wiem... Wyglądają tak samo, tylko HBO 2 nadaje cały czas w 16:9 (niektóre filmy są przez to 'spłaszczone') :)

Jeśli nadawca nie potrafi ich "ponownie" nadawać no to wychodzi to co wychodzi i często film, który jest w formacie 4:3 operator daje w 16:9 :/