Skocz do zawartości

HBO, HBO 2 i HBO 3


szymel222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Premiery w HBO 10-16.11.2014

 

Czwartek 13 listopada

20:10 Dziewięć długich miesięcy - komedia, Francja 2013 HBO

 

Piątek 14 listopada

20:25 Niewłaściwa kobieta - dramat obyczajowy, USA 2013 HBO

22:00 Uśpieni - horror, Wielka Brytania/USA 2014 HBO

 

Sobota 15 listopada

16:40 Uwierz - dramat obyczajowy, Wielka Brytania 2013 HBO

 

Niedziela 16 listopada

21:00 Pacific Rim - SF, USA 2013 HBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do serialu "Wataha"... Trzeba pprzyznać, że 5 odc. mocno rozkręcił serial. Działo się chyba więcej, niż we wszystkich poprzednich. Szkoda, że jeszcze tylko 1 odc. do końca. Oby finału nie sknocili. Bardzo polubiłem klimat tej produkcji, mimo że jest miejscami nierówna. Dlatego uważam, że powinni postarać się o kolejny sezon. Jeśli brakuje na produkcję, to mogą spróbować dogadać się z np. TVP. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do serialu "Wataha"... Trzeba pprzyznać, że 5 odc. mocno rozkręcił serial. Działo się chyba więcej, niż we wszystkich poprzednich. Szkoda, że jeszcze tylko 1 odc. do końca. Oby finału nie sknocili. Bardzo polubiłem klimat tej produkcji, mimo że jest miejscami nierówna. Dlatego uważam, że powinni postarać się o kolejny sezon. Jeśli brakuje na produkcję, to mogą spróbować dogadać się z np. TVP. :P

Już w czwartym odcinku było sporo akcji i powoli wszystko się wyjaśniało. Już nie mogę się doczekać niedzieli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już w niedzielę koniec? A ja myślałem, że 12 odcinków jest w sezonie :/

Jak dla mnie serial się rozkręcił i mógłby jeszcze być podciągnięty pod co najmniej 7 odcinków więcej. Tylu ludzi można fajnie obsadzić, tyle wątków.

 

Nie wierzę, że w niedziele skończy się na ostatnim odcinku. Na pewno będą kolejne. Bo jeżeli w niedzielę ma być finał Watahy, to będzie to niepoukładane i będzie zbyt szybko z wyjaśnieniem tych wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do serialu "Wataha"... Trzeba przyznać, że 5 odc. mocno rozkręcił serial. Działo się chyba więcej, niż we wszystkich poprzednich.

Zacytuję klasyka:

A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje.
A polski aktor, proszę pana... To jest pustka... Pustka proszę, pana... Nic! Absolutnie nic. Załóżmy, proszę pana. Że jak polski aktor, proszę pana... Gra, nie?

Widziałem taką scenę kiedyś... Na przykład, no ja wiem? Na przykład zapala papierosa, nie? Proszę pana, zapala papierosa... I proszę pana patrzy tak: w prawo... Potem patrzy w lewo... Prosto... I nic... Dłużyzna proszę pana... To jest dłu... po prostu dłu... dłużyzna, proszę pana. Dłużyzna..

Proszę pana, siedzę sobie, proszę pana, w kinie... Pan rozumie... I tak patrzę sobie... siedzę se w kinie proszę pana... Normalnie... Patrzę, patrzę na to... No i aż mi się chce wyjść z... kina, proszę pana... I wychodzę...

 

Ten serial powinien mieć, co najwyżej trzy odcinki. Akcja byłaby wtedy wartka. A tak! Jak w powyższych cytatach.

Wiadomo po co ta dłużyzna. By było sześć! A dlaczego nie siedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan wręcz przeciwnie, bo jeżeli ktoś pokusiłby się o dobrze napisany scenariusz, to opowieści z rubieży Polski dałoby się rozciągnąć na wieloodcinkowy serial i zapewniam, że nikt podczas oglądania nie miał by prawa się nudzić.

 

Tu nawet nie trzeba wielkiego wysiłku, bo te historie same się dzieją i trzeba je tylko zebrać do przysłowiowej kupy, zmienić prawdziwe nazwiska i nazwy miejscowości i zapisać przy pomocy aktorów na nośniku.

 

A materiałów jest na niekończący się serial. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się jakichś rewelacji w ostatnim odcinku "Watahy", niemalże wszystko zostało już mocniej lub słabiej zasugerowane. Cieszy, że to już koniec, delikatnie mówiąc nie jest to najlepszy polski serial, chociaż widziałem gorsze np. "Misja Afganistan", ale to marne pocieszenie. Na szczęście wystartował inny miniserial "Olive Kitteridge"- dla mnie kilka poziomów wyżej niż "Wataha".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś sugerował, że Marek Włodarczyk to nie jest polski Chuck Norris :). Problem polega na tym, że niektórzy każdy serial emitowany lub produkowany przez HBO będą wychwalać pod niebiosa. A przecież nawet Wajda czy Kieślowski mieli nieudane produkcje, co dopiero HBO :). Bardzo chętnie zmienię zdanie, jeśli ostatni odcinek "Watahy" rzuci mnie na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteśmy w domu :wink: Pierwszy, jakiś środkowy (pewnie czwarty) i ostatni odcinek, to cały serial tak powinien wyglądać.

To dziwne, bo to nie po mojemu, że wytrwam do końca. I jestem też ciekaw, czy przypadkiem koniec tej "zagadki" nie będzie należał do tych pospolitych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie piszcie tutaj, kto zabił i kto za tym wszystkim stoi, bo spalicie klimat!

"Wataha" uważam, że trzyma poziom i w końcu mamy jakiś mistery serial po polsku. Ostatni polski serial z zagadkami zrobiony na wysokim poziomie to był tvnowski "Naznaczony" z Adamczykiem i ze Skolimowskim. "Wysoki poziom" jak na warunki polskie. Wiem, że niektórzy chcieliby od razu dostać nowych "Zagubionych" czy coś w tym rodzaju. Ale przecież nawet tacy "Zagubieni - Lost" miał dobry start, a potem z sezonu na sezon widzowie odpadali, bo już ich te tajemnice zaczęły męczyć. Zostali tylko najwytrwalsi.

 

Czy "Wataha" jest naszym oryginalnym pomysłem, czy to znowu remake czegoś z zagranicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie piszcie tutaj, kto zabił i kto za tym wszystkim stoi, bo spalicie klimat!

W trzecim odcinku było wiadome kto zrobił bum :D, a w czwartym pokazały się twarze co za tym stoją, a w piątym ukazano zleceniodawcę, więc wszystkie "karty" zostaną już odkryte w niedziele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czujesz klimatu, Arkon. :P Nie jest to może Detektyw, ale nadal lepsze to niż np. Kriminalni. :P

Wataha i Kryminalni według mnie są na takim samym poziomie, bo to jedyne POLSKIE seriale, które oglądam ^^

Co do Watahy, to jest to genialny serial, ale trochę za dużo wątków wprowadzono, żeby je rozwiązać w jednym odcinku, chociaż... zobaczymy :)

Małe info od ludzi z HaBeO:

Drugi sezon miałby być kręcony na Ukrainie, ale jaka jest tam sytuacja, to każdy wie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie piszcie tutaj, kto zabił i kto za tym wszystkim stoi, bo spalicie klimat!

W trzecim odcinku było wiadome kto zrobił bum :D, a w czwartym pokazały się twarze co za tym stoją, a w piątym ukazano zleceniodawcę, więc wszystkie "karty" zostaną już odkryte w niedziele :D

 

Jeszcze piątego odcinka nie widziałem, ale chyba już po pierwszym odcinku można zorientować się, kto za tym stoi. Wiadomo, że to musi być ktoś bardzo bliski naszego głównego bohatera - jego przyjaciel lub przyjaciółka.

 

W "Wataha" podoba mi się dobór aktorów nieoczywistych, np. Mariusz Saniternik (znany z filmów J.J. Kolskiego) czy dawno nie widziany Jarosław Boberek, który może pozbyć się łaty Pana Posterunkowego z "Rodziny Zastępczej"(choć ciągle słyszany w dubbingu). Do tego pojedynek sióstr Popławskich (zwłaszcza w odcinku z dzieckiem Czeczeńskim).

 

Wyczytałem, że za scenariusz odpowiada częściowo brytyjka Julie Rutterford (napisała kilka odcinków seriali "Przekręt", "Życie na Marsie" i "Shameless"). Czy HBO kupiło gotowy pomysł scenariuszowy z zagranicy i przerobili go na warunki polskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł na temat serialu w Gazecie Telewizyjnej, dodatku do Gazety Wyborczej. W skrócie wg. autorki to serial straconych szans- stracona historia, postaci i klimat. Z większością tam zawartych tez się zgadzam. Pozwólcie, że zacytuję dwa ostatnie zdania: "Uczymy się sztuki tworzenia dobrego serialu. Szkoda, że tak wolno." Nic dodać, nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...