Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ty nadal swoje, zrozum to jest system INARIS zgodny ze swoim własnym standardem nadawania  HbbTV a nie standardem międzynarodowym wykorzystywanym w DVB-T2 czy DVB-S2. Po stronie nadawczej musi być system nadający w tym systemie sygnał. 

Jak w Polsce wprowadzą system IARIS  to będzie można poprzez aplikacje sobei odbierać. Aktualnie z rozwiązań korzystają tylko niemieccy nadawcy.  

 

To tak jak byś stwierdził że poprawka firmware zrobi z dowolnego sprzętu DVB-T sprzęt odbierający DVB-T2 HEVC. W sumie jest to tylko  częściowo możliwe na starszych  tunerach DVB-T2 z Androidem z obsługą AV1. 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu Nie ma żadnego systemu IARIS. Jest ich implementacja, tak samo jak istnieje wiele implentacji dekodowania audio. Ponownie pokazujesz, że nie wiesz o czym piszesz :).

"Our Inaris HbbTV Solution provides all software components as an extension to existing DVB/IPTV or OTT software deployments to support HbbTV applications."

Do "odbioru" 99% treści HbbTV wystarczy Chrome z odpowiednio ustawionym user agentem, a często i bez.

 

sonne2.jpg

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, oto HbbTV przez "aplikację" Chrome na moim komputerze... Mam nadzieję, że wystarczy abyś zrozumiał o chodzi z tym, że piszesz głupoty porównując to do DVB-T2 :D.

 

zzz.jpg

 

I nie ma czegoś takiego jak "polski system" HbbTV. Jest ogólny standard z którym rozwiązanie INARIS jest zgodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zgodne. Inaris DVB/IPTV  to kompleksowy system do zarządzania i nadawania do wdrożenia po stronie nadawczej  operatora.    Dopiero mając go można sobei odbierać w aplikacji HbbTV. 

 

https://www.tara-systems.de/solutions/inaris-dvb-iptv-solution/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zgodne i gotowe do wdrożenia na sprzętach ATV, co wkleiłem wyżej. Tematu dalej ciągnąc nie będe bo jest to bezcelowe. Nie rozumiesz, że to całe HbbTV to trochę HTMLa...

Tu masz ciekawy plugin gdybyś chciał się sam pobawić: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/hybridtvviewer/

Zajmuje zawrotne 120 KB :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna pomoc. Dziecko bawiło się pilotem od Boxa z C+ i coś "genialnego" wykombinowało. Wszystko jest powiększone, "krawędzie" są obcinane. Jak poniżej: nie można bardziej dostać się na lewą stronę, przez co np. nie widać w menu pozycji "Ulubione" czy też kafelki z lewej strony są obcięte. Podobnie u góry: nie widać górnego głównego menu (Start, Live, Aplikacje itd.).

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak przywrócić prawidłowy wygląd/układ ekranu?

 

b74a00abc57b7.jpg

Edytowane przez grreg2084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bgmnt napisał:

Jest zgodne i gotowe do wdrożenia na sprzętach ATV, co wkleiłem wyżej. Tematu dalej ciągnąc nie będe bo jest to bezcelowe. Nie rozumiesz, że to całe HbbTV to trochę HTMLa...

Tu masz ciekawy plugin gdybyś chciał się sam pobawić: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/hybridtvviewer/

Zajmuje zawrotne 120 KB :).

To jest prosty EMULATOR HbbTV do walidacji poprawności kodu aplikacji HbbTV a nie aplikacja do oglądania i korzystania z niej w boxach. Nie ma obsługi tokenów to nie można oglądać materiałów pod to podpiętych poza reklamami czy trailerami.  

Oglądnij przez to Kultura 2  czy Historia 2 po zainstalowaniu na tunerze czy nawet kompie z kartą TV  ciekawe czy dasz radę. 

 

 

Korzystam z RedOrbit HbbTV dla Chrome Działa nawet test TVN. ab7d389b37fd7.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu No ja doskonale wiem do czego jest ten plugin. Napisałem czego możesz użyć, żeby pobawić się HBB w przeglądarce.

Ciesze się, że odkrywasz temat. Szkoda, że wcześniej wypowiadałeś się nie mając o nim pojęcia :).

kultura2.jpg

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uważacie, że ten sprzęt może mieć problem z utrzymaniem stabilnego połączenia z domowym WiFi? 

Przez jakiś czas miałem z tym problem. Pojawiła się aktualizacja i było ok, ale po kolejnej aktualizacji problem wrócił. Może to przypadkowo się złożyło, ale do tego samego WiFi mam też podłączone inne urządzenia i nie ma takiego problemu.

Jeżeli ktoś też tak miał albo wie coś więcej na ten temat - to byłbym wdzięczny za jakieś informacji i spostrzeżenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres wpisujesz RĘCZNIE a nie korzystasz z danych dostarczonych przez sygnał z DVB-T2, poza tym część materiałów nie ma tokenów to można oglądać.

    Teraz zrób tak by adres wyciągnąć ze strumienia  streamu tunera boxa  aby  aplikacja wczytała się i działała na boxie.    

Wszystko wydaje się proste do puki nie przyjdzie czas na realizację. 

Przykładowy HbbTV podawany wcześniej że działa na Nokii 8000 czy Nvidia Shield nie obsługuje tunerów  tylko stream z SAT>IP który zawiera dodatkowo dane HbbTV i z nich wczytuje aplikację. Tunerów sprzętowych niestety nie obsługuje aplikacja Live TV do odbioru HbbTV. 

 

@k05 Nie mam żadnego problemu z utrzymaniem stabilnego połączenia, box mi działa tylko na WiFi ok 10-15 urządzeń w paśmie 5G normalnie i paśmie 2G dla połączenia przez VPN.

Problemem raczej zawsze jest router albo jak zauważyłeś mnogość urządzeń .  

Edytowane przez Ktosiu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu Sugerujesz, że sygnalizacja Hbb to jest jakaś czarna magia? Nie jest. Poczytaj specyfikację. Gdyby komuś się chciało i HbbTV miało komercyjny sens to byłby plugin do KODI chociażby do tego.

Ale, że URL portali są publiczne dostępne, samo Hbb to tylko ciekawostka używana w 5 krajach na krzyż, a nie ma tam żadnego ekskluzywnego kontentu to nikt w to nie będzie się bawił.

A zwłaszcza Canal+, który do dziś nie ogarnął temat blokady treści z kłódeczką ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest czarną magią. Ja wiem że było by to możliwe na tym boxie tylko należało by zmienić hardware boxa poszerzając go o odpowiedni układ, po prostu groszowa sprawa albo skorzystać z transformacji sygnału na SAT>IP/IPTV  tak jak to jest w rozwiązaniach stosowanych w systemach z  INARIS.

Nawet jak by C+ wprowadziło HbbTV dla kanałów w ofercie C+ onine  ( nawet tych co już normalnie nadają taki sygnał czy do swoich )  to będzie ono działać bez problemu na online ale nie na tunerze DVB-T2.  

Bardziej spodziewam się takiego rozwiązania w przyszłości dla HbbTV na tym boxie jeśli oparte było by to na systemie podobnym do INARIS. 

 

 To nie problem też zastosować w sieci operatora IPTV przecież, wielu stosuje i nawet o tym ludzie nie maja pojęcia  że to co widzą to aplikacje HbbTV np. do obsługi VOD, głosowań . Jak myślisz po co operatorzy stawiają na własne boxy z obsługą własnych aplikacji, maja dokładne dane o każdym użytkowniku z czego korzysta, co ogląda i jak długo właśnie z tego typu rozwiązań.     Rozchodzi sie tylko o rodzaj medium którym tu jest stream przez internet a nie odbiór z anteny przez tuner. 

Dla przykładu Vectra stosuje w streamingu obsługę przez aplikację HbbTV albo TV marki LG mają mogą korzystać z aplikacji  HbbTV w aplikacji Player. 

 

p.s. Zainstalowałem program do obsługi streamingu z tunera Enigma2 na Nvidia Shield , w nim akurat jest obsługa HbbTV ale w wersji jaką dostarcza INARIS.  Dostępne wszystkie standardowe kanały niemieckie online z HbbTV.  Nie ma nawet potrzeby odbierać programu TV by przeglądać HbbTV wystaczy mieć interet. W niektórych przypadkach wymagana geolokalizacja do oglądania materiałów. Wolno trochę działa bo rozdzielczość materiałów ustawiona Full HD.  

 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bgmnt napisał:

@KtosiuA zwłaszcza Canal+, który do dziś nie ogarnął temat blokady treści z kłódeczką ;).

No właśnie ten nowy soft bez kombinacji (przy standardowym logowaniu) nadal nie ogarnia kłódeczki ? To nawet śmieszne nie jest, bo myślałem że już dawno to ogarnęli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma ta informacja do boxa Canal+  który i tak nie  będzie odbierał HbbTV z DVB-T2 w Polsce  ?     

 

 

p.s. Tak przy okazji sprawdziłem tez działanie niemeckich programach z  HbbTV na CANAL+ BOX 4K i działa płynnie przy ustawieniach Full HD.  Bez problemu współpracuje ze streamingiem z satelity. Wiadomo , kompletnie nie współpracuje z polskim HbbTV nadawanym naziemnie. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 18:16, Ktosiu napisał:

A jak się ma ta informacja do boxa Canal+  który i tak nie  będzie odbierał HbbTV z DVB-T2 w Polsce  ?     

 

Nigdy nie mów nigdy, skąd to przekonanie i pesymizm, wszystko zależy od pieniędzy, jeżeli będą chcieli zainwestować w siebie i w poprawę softu czyli komfort użytkowania, rozbudowę aplikacji i systemu w tym boxie oraz co najważniejsze zadowolenie swoich klientów to zrobią to w miesiąc, chcieć to móc, trzeba chcieć i myśleć pozytywnie, duże korpo też mają czasami pozytywne myślenie i chęci :) Canal+ powinien iść za głosem swoich abonentów, baza nie wzrośnie, ale może mocno spaść, więc trzeba im dobrze robić :) Po za tym jakość Canal+ niestety spadła w porównaniu np. z latami 90tymi więc niech się w końcu wezmą do roboty :) 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to tylko był problem softu to 99% tunerów z kilkuset marek na rynku miało nowe oprogramowanie czy firmware do obsługi HbbTV. 

 To kwestia zakupu dodatkowych  licencji HbbTV, implementacji kluczy licencji do urządzenia itp.  a nie kwestia pogrzebania sobei w firmware  i wypuszczenia aktualizacji co pewnie było by możliwe.

Może i masz rację, pogłówkują zapłacą i będzie ale nie widzę sensu by taki Canal+   płacił za coś z czego nie korzysta. Prościej wyłączyć tuner przy okazji aktualizacji. W sumie Canal+ Box 4K bardzo dobrze wspiera HbbTV i szkoda było by stracić możliwości zwłaszcza przy używaniu starszych TV z niższymi wersjami albo bez HbbTV.   :P 

 

Poza tym Polska wychyliła sie przed wieprze ( czytaj inne kraje europejskie mające HbbTV )  i ma w użytku  wersję praktycznie nigdzie nie stosowaną. Ustawodawca sam sobie ukręcił stryczek i wypuścił bubel legislacyjny i po części technologiczny  na rynek przyjmując wersję HbbTV 2.0.2 która dopiero jest wprowadzana  i obsługiwana TYLKO na nowych urządzeniach.   Wersja pewnie stanie się dopiero standardem w ciągu najbliższych 2-5 lat. 

Na razie większość co ma starsze TV albo wersje HbbTV przynajmniej 2.0.0 powinni się cieszyć że w ogóle im działa dzięki zgodności ze starszymi wersjami nadawanego sygnału w Polsce. 

 

Jak na razie to tylko operatorzy TV kablowych pomyśleli i stosują  standard zgodny z przyjętym w Polsce gdzie nośnikiem sygnału  jest stream  a nie sygnał TV naziemnej, ich nie blokuje ustawa ( w sumie nie obowiązuje nawet ) . Prościej po prostu dodać taką samą usługę niż na siłę uaktualniać sprzęty.   Dla przypomnienia, sieci kablowe zwłaszcza te oparte o rozwiązania SAT>IP czy IPTV  stosują HbbTV od kilku lat z powodzeniem od 2015 roku dodając własny sygnał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może tak, że odpalam sobie np TVP INFO chodzi chwile pojawia się czarny ekran kręci się kółko i wraca do menu tunera. Dzieje się tak może 2/3 razy a potem cały czas normalnie już działa. Nie wiem czego to wina. Na 2 tunerach tak się lubi dziać.

 

Edytowane przez Andrew90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 17:58, pietrek1 napisał:

Naziemna działa cały czas mimo, że nie ma HbbTV, może jakoś prawnie to ominęli lub olali :) Szkoda że głowica bardzo słaba i łapie tylko idealny bardzo mocny sygnał - na przygranicznych czeskich przy słabych antenach z dużej odległości już nie złapie, musi być dobra antena, a inne łapią nawet na słabszym sygnale.

 

Zaciekawiło mnie to, czemu ta informacja na tunerze była podana, że wejście czasowo wyłączone - a jednak działa - ale to dobrze :) Co ciekawe, ja jak wyszukiwałem kanały w tym tunerze, to znalazło mi... 48 stacji - jedyne stacje, których nie ma, to... płatne z MUX 4 :) - w tym tunerze też nie zauważyłem błędu, który występował na poprzednim tunerze - czyli jakość/siła - 78%/90%, a - Nie znaleziono programów... i czasami inna wartość na podglądzie przy stacji, a czasami w ogólnej informacji o sile i jakości sygnału na danym kanale - w dużym oknie przy ręcznym skanowaniu sygnału, ale fakt, zgadzam się z Tobą. 

 

W dniu 30.10.2022 o 17:58, pietrek1 napisał:

Ciężko powiedzieć co wniosły nowe zmiany w sofcie, ale nie widzę już możliwości zainstalowania osobnej aplikacji do nowego softu dla canal+ więc jak mam aktywny i wykupiony płatny Canal+ to używać muszę teraz wyłącznie launchera oryginalnego canal+, teraz jest dobra promocja H&M - 12 miesięcy po 20 zł czyli cena OK, bo więcej za Canal+ nie opłaca się dać, szkoda tylko że wymuszają oryginalny launcher, bo jak dam starą wersję aplikacji Canal+ to już niestety nie działa na tych nowych softach, a nowa wersja uruchamia automatycznie launcher od Canal+ więc raczej nie widzę plusów nowych softów a minusy :) .. Dziwię się, że taki nowoczesny box nie ma aplikacji HbbTV, chyba całkowicie większość producentów olała ten standard..

Uuu... to spory minus. Akurat myślałem nad popróbowaniem innych launcherów, ale skoro jest tak, jak napisałeś, to chyba dam sobie z tym spokój. Brak HbbTV dziwi mnie. 

 

Mam ten tuner już od tygodnia, trochę korzystałem, i dalej korzystam - i zdążyłem już sobie wyrobić opinię:

 

Włączanie i wyłączanie - szybkie, ale to być może dlatego, że od razu po włączeniu tunera mam do wyboru, czy to ja się loguję czy ktoś inny, i po wybraniu dosyć szybko mi się pokazuje strona główna. 

 

Generalnie fajnie wygląda podział na kategorie - Start, Live TV, różne kategorie, DVB-T, i inne - ciekawie to wygląda, tak dosyć nowocześnie. 

 

Jeżeli chodzi o działanie kanałów online, to tak: włączanie - jak dla mnie dosyć szybko, ale zdarzała się sytuacja, że jeszcze jakiś czas po odpaleniu transmisji miałem lekko rozmyty obraz - potem dopiero miałem płynny, dobrej jakości obraz. Działanie - zazwyczaj bez problemów - dobrze, szybko. Wyłączanie - tutaj aż tak bardzo mi nie przeszkadza wyjście z danego kanału w porównaniu do wyłączenia danego kanału z puli NTC. 

 

Osobiście... nie jestem w stanie zrozumieć działania DVB-T - przecież jakoś dekoder musi odbierać, i gdzieś informacja o sile i jakości sygnału jest widoczna, to nie rozumiem, dlaczego tego nie ma podanego... nie ma też ręcznego skanowania kanałów - tylko całe pasmo skanuje - nie wiem, dlaczego... 

Pierwotnie jak zobaczyłem te kafelki, to sobie pomyślałem - OK, ale teraz... mogłoby być lepiej - przede wszystkim na części kafelków w ogóle nie ma logo kanałów - jest tylko nazwa kanału pod... pustym kafelkiem. Kanały znalazło mi i zapisało w kolejności pod LCN. Czy jest możliwość zmiany ułożenia, rozmieszczenia tych kafelków - nie wiem, nie patrzyłem. 

Przemieszczanie się mini joystickiem po tych kafelkach - ok. 

 

Czuję osobiście, że... im dłużej korzystam z tego tunera, tym korzystanie z DVB-T jest dla mnie gorsze - co prawda wybranie tych kanałów od startu to nie jest jeszcze tragedia, ale... potem jest już jak dla mnie gorzej. 

Brak informacji o sile i jakości sygnału - w/w - to mogę przeboleć. 

EPG - tylko dla jednej audycji mi się pokazuje - słabo... 

 

(ciekawostka - porównując kanały online i DVB-T - jak oglądałem kanał online, to na samym dole ekranu pod informacją o godzinach trwania audycji jest dużo więcej ikonek od DVB-T - gdzie często widziałem tylko... jedną)

 

Logo kanału - osobiście zamiast w rogu to dałbym je w informacji o danym kanale - po lewej stronie - mogłaby też dojść numeracja. 

 

Wyjście - to jak dla mnie jest zwykła droga przez mękę... Muszę naciskać lewy przycisk, aby się wydostać z sekcji DVB-T - to jest jak dla mnie niekomfortowe. 

 

Co ciekawe, jeszcze się nie spotkałem z "legendarną" kłódką dla audycji +18. 

Działanie tunera - jakoś dużych problemów nie widziałem u siebie w tunerze. 

 

Czuję też wewnętrznie, że... boli mnie pilot - taki trochę biedny - jak dla mnie brakuje następujących przycisków:

 

1. Klawiatury numerycznej - przy dodaniu numeracji - dla kanałów online i DVB-T - lub do własnego wyboru - strasznie mogłoby to zwiększyć komfort użytkowania. 

2. Przycisk do EPG - wejście do EPG z poziomu pilota - też mogłoby być przydatne. 

3. Przyciski do nagrywania na pilocie. 

4. Przyciski zmiany kanałów - P+/P-

5. Przycisk do informacji o danym kanale - ewentualnie. 

 

(być może też jeszcze coś innego - ale tutaj to nie mam pojęcia)

 

Mogłyby dojść do tunera opcje wyboru, trybu pokazywania kanałów na liście - czy tak, jak teraz, czy numerycznie, możliwość segregowania kanałów NTC, wspomniane wcześniej opcje pokazywania siły i jakości sygnału na danym kanale z telewizji naziemnej, możliwość ręcznego wyszukiwania kanałów. 

I błagam, lepsze EPG, informacje o kanale powinny być lepsze... 

 

Rozumiem, że DVB-T w tym tunerze to tylko dodatek, ale można było to lepiej rozwiązać. 

 

Tak wstępnie:

 

plusy:

 

- fajna strona główna

- dla mnie w porządku (na moim tunerze) działanie kanałów on-line

- całkiem prosta pierwsza instalacja

 

minusy:

 

- problemy z DVB-T (EPG, mało informacji, sposób wydostawania się z danego kanału NTC, i inne)

- pilot 

- EPG

- (pomimo wszystko) brak HbbTV

 

Wstępna opinia - 6/10. 

 

Jeżeli macie jakieś pytania, to pytajcie, chętnie odpowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG to zwykle problemem nadawcy a jest ich kilku, skoro widzisz to co nadaje dla programu to dlaczego marudzisz że to problem.  Odbierasz 100% nadawanego dla TV naziemnej. Jak chcesz więcej to należy skorzystać z EPG dostępnego przez internet tak jak to jest np. w tunerach na Enigma2 posiadających rozbudowane EPG z zewnętrznych źródeł.  Ilość informacji jest identyczna jak na porównywalnych innych boxach. 

 

 

Box nie ma służyć do odbioru TV naziemnej tylko do świadczenia usług streamingu  więc nic dziwnego że nadawca ma gdzieś poprawę  firmware pod tym względem. 

 

HbbTV jest i działa na tym boxie tylko brak wsparcia dla tunera DVB-T2 w rozwiązaniu przyjętym i używanym w Polsce ( tylko obsługa sygnału z DVB-T2 ).   Zagraniczne stacje zwłaszcza niemieckie działają bardzo dobrze z HbbTV.  Canal+ raczej nie będzie zainteresowana zmianami by wprowadzić lepsze rozwiązana skoro sama nie korzysta z tego a innym nie będzie szedł na rękę robiąc cokolwiek za nich. 

 

To jest właśnie żenada dla ustawodawcy, wybierając  najnowsze wersje  HbbTV do obsługi w programach nie brał wcale pod uwagę że nie ma kompletnie w sprzedaży sprzętów do ich obsługi, chodzi o inne urządzenia niż TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...