Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 hours ago, kemot7 said:

Hej, czy ktoś próbował podłączyć tego boxa poprzez konwerter C/A do zwykłych złącz RCA?

Mam głośniki Creative SBS E2900, które posiadają tylko wejście analogowe. 

Uprzedzam propozycje skorzystania z Bluetooth. Owszem wszystko łączy się, ale słychać wyraźne opóźnienie dźwięku. 

 

Poszukuję jakiegoś w miarę niedrogiego konwertera z sygnału optycznego na analogowy.

Na znanym serwisie aukcyjnym jest tego sporo, jednak gdzieś doczytałem, że aby działały (te najtańsze konwertery), na wyjściu trzeba ustawić sygnał PCM - nie znalazłem tej opcji w boxie.

Jeśli tego nie zrobię, podobno trzeba bardziej zaawansowane urządzenie (które kosztuje niespełna tyle co box).

W ustawieniach dźwięku wybrałem opcje:

Dźwięk Dolby: OFF

Format dźwięku cyfrowego: Decode

 

Po HDMI słyszę dźwięk w TV (niestety ten TV nie ma żadnego wyjścia dźwięku). 

Czy to jednak zadziała na optyku i takim zwykłym konwerterze? 

 

Pozdrawiam.

Tomek

 

 

 

 

Mam taki konwerter. Działa w 100%.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wczoraj w nocy około 23 na czterech kanałach i na kino Polska też jakiś film leciał z Cezarym Pazurą i ze znaczkiem 18+ no i chyba na AXN już nie pamiętam ale specjalnie to sprawdziłem i działały natomiast w tym samym czasie w live channel kanały eska i koło północy kanał metro zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiltel Tak oczywiście w tym samym czasie.Kupiłem niecały miesiąc temu drugi dekoder aktywowałem do drugiego pokoju na razie jest tam oryginalny laucher c+ dziś aktualizowałem do ver.2.7.1 zobaczę w nocy czy tam też blokują na kanałach c+ i w zakładce dvbt naziemne bo nie mam na razie wgranei apk.live channel.

Edytowane przez amstat
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2022 o 23:59, maryn3 napisał:

Mam podłączony taki zwykły konwerter za parę złotych i działa pięknie

 

Ja kupiłem konwerter z neta za 22zł i niestety czasami są z nim problemy. 

Po pierwsze po odłączeniu mu zasilania i podłączeniu, dźwięk nie idzie na głośniki. Dopiero znów zaczyna grać po odpięciu RCA i ponownym podłączeniu.

Czasami też dzwięk przestaje grać samoczynnie i wtedy znów jednie pomaga odłączenie/podłączenie wtyków RCA.

Nie masz takich problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maks27 napisał:

Wczoraj mnie wylogowalo na tym boxie, teraz włączam i ... jestem zalogowany !!!

Miał ktoś taka sytuację ?

Kilka razy miałem taką sytuację, że po włączeniu boxa musiałem się ponownie zalogować (boxa mam od ok. 9 miesięcy).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maks27 napisał:

Wczoraj mnie wylogowalo na tym boxie, teraz włączam i ... jestem zalogowany !!!

Miał ktoś taka sytuację ?

Dokładnie tak samo miałem, wylogowało mnie ale ponieważ nie pamiętam hasła a nie chciało mi się sprawdzać włączyłem coś z dysku. Po kilku godzinach już byłem zalogowany 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grreg2084 napisał:

Z każdą aktualizacją coś muszą schrzanić. Wczoraj po godz. 15 zobaczyłem, że jestem wylogowany (nie wyłączałem dekodera), zalogowałem się i było OK. Dziś po godz. 15 ... to samo.

A ja byłem zalogowany na jakimś obcym koncie. Dodam że Box-a kupiłem w ''EURO RTV'' i nigdy nie był logowany na innym koncie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/14/2021 at 8:14 PM, sp3ps said:

znalazłem ten plik i zassałem właśnie , tylko nie bardzo wiadomo jak tego użyć 

Super wiadomość że jest możliwy reset boxa tylko mógł byś napisać jak przeprowadzić całą procedurę ??

 

On 11/8/2021 at 7:00 PM, Rambo19900 said:

Da się zresetować boxa z poziomu USB . Trzeba tylko zgrać odpowiedni folder ze strony skyworth a. http://myskyworth.com/support/

Klikacie stuck on updating during setup

Zawiesiłem boxa na amen i to mi pomogło

Macie może ten plik jeszcze gdzieś na komputerze? Niestety strona jest "w budowie" i nic nie da się pobrać...

On 1/21/2022 at 7:30 PM, marcin_3 said:

Czy ktoś zgłaszał błąd z HDR-em który jest zawsze uruchomiony po starcie urządzenia mimo że wyłączy się go w opcjach?Czy może użytkownikami tego urządzenia są sami posiadacze tv FULLHD lub tv bez HDR. Przecież jest to wada która prawie dyskryminuje to urządzenie po całości. Większość treści jest w SDR, a przy włączonym cały czas HDR obraz jest wyprany, tj za jasny i z nieodpowiednią kolorystyką. Najgorsze że nie ma sposobu żeby to ustawić na stałe bo tak jest skonstruowany firmware tego urządzenia albo jest to po prostu błąd. Czytając opinie jak użytkownicy zachwalają tego boxa można pomyśleć że wielu nie wie jak powinien wyglądać normalny obraz w Tv.  

Niestety mam ten sam problem, po każdym ponownym uruchomieniu trzeba przejść do ustawień, włączyć HDR na sztywno i przełączyć z powrotem na adaptacyjne. Udało Ci się może znaleźć jakieś rozwiązanie?

On 1/23/2022 at 11:35 AM, zukersss said:

Wczoraj dekoder działał normalnie, dzisiaj rano po odpaleniu wyświetla się zielony ekran. Z pilota można jedynie przejść w tryb uśpienia i z powrotem, nie poprawia nic zmiana kabla HDMI ani wyłączanie z prądu. Kilka stron wcześniej widziałem podobne problemy, które rozwiązać udało się poprzez wgranie firmware z linku, który aktualnie nie działa...

U mnie dokładnie ten sam problem, udało Ci się gdzieś zdobyć ten plik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...