Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Przesiadłem sie z mi box 4k na canlala bo tak był tu chwalony bardzo na kodi forum choc dzis przewalilem 79 stron tego tematu i juz tak pochlebnie sie nie wypowiadaja. Mam tez mi stica na starutkim philipsie i nawet to mi wystarcza.

Box jak box chodzi poprawie - wrzucilem wolfa kodi i pare innych głupot. ale od dnia zakupu nurtuje mnie jedna powazna kawesta. Wziolem go z komisu jako teoretycznie nowka (69 pln zakup) ale nie był nowka bo juz był ktos zalogowany na konto canal i google. Czy jak wyzeruje i zarejestruje sie na nowe wlasne konto w canal nie bedzie z tym problemu? nie zalezy mi na canal bo mam liste m3u pod kodi lub tivimate.

pytanie 2. jak to jest z pendrive. Wsadziłem 128 gb niby cos pomarudziło przygotowało ale w ustawieniach widnieje info ze pen (samusng) odlaczony i np w x-eplore nie widze tej pamieci. powinien byc jakos specjalnie sformatowany?

pytanie 3. jak poradzic sobie z palikacjali np instagram ktore ładuja sie w landcape a powinny w portret mode?
Pytanie 4. jaki tani pad do grania moze byc no name? mam xbox360 ale pad sie nie paruje.
pytanie 5. normalne ze lan jest tylko 100? bo 5g jest trzy razy szybsze. Troche to dziwne ale moze tak musi byc

Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z powyższym urządzeniem. Podczas pierwszej instalacji i tuż przed aktywacją dekoder zapętlił się na ekranie gdzie wykrył, że jest dostępna nowa wersja oprogramowania... Obok do wyboru mam "aktualizuj" i "pomoc". Wybranie którejkolwiek z tych opcji wyświetla kolejny ekran "coś poszło nie tak". Można tak sobie wciskać - chodzi w kółko. Internet jest skonfigurowany (tyle zdążyłem), ale na wszelki wypadek też podłączyłem po LANie. Po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu przechodzi całą procedurę wzbudzania Androida i wyskakuje to co napisałem na początku. Pilot działa. Czy jest jakiś sposób na wykonanie hard resetu/przywrócenia ustawień fabrycznych, ale nie z menu Androida (tam nie mogę się dostać)? Myślałem o jakiejś kombinacji przycisków w pilocie z np. jednoczesnym włączeniem zasilania??? 

 

Znalazłem ten przypadek na YT, w jednym z komentarzy było "Zgrywasz sobie plik producenta na kartę sd sformatowaną na fat32 wyłączasz boxa wsadzasz kartę i go uruchamiasz. Zresetuje się i działa dalej". Tylko co to za plik i gdzie go znaleźć? ;)

 

 

Edytowane przez ml69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem tego boxa. Nie uruchamiałem darmowego miesiąca od canal+ od razu zainstalowałem alternatywny launcher. Z działania DVB-T jestem zadowolony z androida również. Ten box przedłuży żywot mojego TV Panasonic który nie wspiera DVB-T 2 HEVC. Przez HDMI CEC mogę sterować boxem nawet pilotem od TV i w tej kwestii mam pytanie. Przy pierwszym włączeniu boxa sterowanie przez HDMI CEC działa dopiero wtedy gdy ręcznie wybiorę wejście AV lub fizycznie wyjmę i ponownie włożę wtyk HDMI. Gdy w ustawieniach boxa zamiast wyłączania mam włączone uśpienie sterowanie pilotem TV działa już cały czas mogę wyłączać i włączac TV i pilot cały czas działa. Dopiero jak w pełni wyłączę box to znowu muszę ręcznie wybierać wejscie HDMI aby zmusić pilot TV do działania. Mam nadzieję, że zrozumiale to opisałem. Można jakoś to tak ustawić żeby nawet po "pełnym" wyłączeniu  boxa pilot od TV działał z automatu?

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, u mnie sterowanie pilotem od tv było od samego początku - sterowanie przez hdmi było włączone chyba domyślnie. I nawet jak wyłączę dekoder z prądu na pół dnia, to po ponownym włączeniu do prądu dekoder uruchamia się sam i nadal działa sterowanie pilotem. 

Dekoder mam podłączony do amplitunera i z amplitunera do tv.

Amplituner i tv Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 08:49, zukersss napisał:

 

Na podanej stronce aktualnie nic nie ma, poza informacją, że serwis jest w budowie. Czy ktoś posiada aktualny link lub plik z updatem? Również mam problem z zielonym ekranem...

Mam plik który wyleczył mojego boxa z zielonego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mike102 napisał:

Z tego co pamiętam, u mnie sterowanie pilotem od tv było od samego początku - sterowanie przez hdmi było włączone chyba domyślnie. I nawet jak wyłączę dekoder z prądu na pół dnia, to po ponownym włączeniu do prądu dekoder uruchamia się sam i nadal działa sterowanie pilotem. 

Dekoder mam podłączony do amplitunera i z amplitunera do tv.

Amplituner i tv Sony.

Mój TV Panasonic jest jakiś bardziej kapryśny pod tym względem.

3 godziny temu, darek 65 napisał:

Mam plik który wyleczył mojego boxa z zielonego ekranu.

Jak możesz to podaj link do tego pliku, bo może kiedyś się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tego boxa ale nie mogę uruchomić Canal+. Box był zafoliowany, wygląda jak zupełnie nowy ale jak próbuje go zarejestrować na swoim koncie podanym kodem to mam odpowiedź że kod jest nieprawidłowy. Coś z tym można zrobić? Cały czas jest plansza z rejestracją boxa i nie mogę z niej wyjść, nie pomaga wyłączenie zasilania ani przytrzymanie klawisza +. Za każdym razem wraca do tej planszy. Wiem że mogę zainstalować innego launchera, ale czy potem uruchomię Canal+?

Po którymś kolejnym wyłączeniu pojawiła się plansza aktywacyjna z nowym kodem i dalej wszystko poszło już OK. Problem rozwiązany.

Edytowane przez pacik
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy do tego BOXa da się wgrać alternatywną apkę do skanowania kanałów TV naziemnej, bo ta co jest wgrana to jakaś porażka, jak znajdzie na początku słabszy nadajnik to zapisuje programy ze słabszego, mimo że kilka MHz dalej jest mocniejszy sygnał i jeszcze jakiś paradoks ale nie zapisuje kanału WP i na dodatek wszystkie kanały 18+ są zablokowane. Więc może jest jakaś inna apka np. wyciągniętą z innego BOXa z Androidem którą można wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, buberek4040 napisał:

Witam,

Czy do tego BOXa da się wgrać alternatywną apkę do skanowania kanałów TV naziemnej, bo ta co jest wgrana to jakaś porażka, jak znajdzie na początku słabszy nadajnik to zapisuje programy ze słabszego, mimo że kilka MHz dalej jest mocniejszy sygnał i jeszcze jakiś paradoks ale nie zapisuje kanału WP i na dodatek wszystkie kanały 18+ są zablokowane. Więc może jest jakaś inna apka np. wyciągniętą z innego BOXa z Androidem którą można wgrać.

 

Niestety ale na ten moment nie ma takiej aplikacji co jest bardzo dziwne w dobie XXI wieku. Nikt nie potrafi takiej aplikacji zrobić ? czy może i tak nie ma sensu bo np. canal plus czy inne tego typu boxy od operatorów będą "blokować" wgrywanie tych aplikacji. Może muszą być ściśle przeznaczone do konkretnego boxa ?. Przeszukałem już chyba "cały" internet, nie Ty pierwszy zadajesz takie pytanie na innych forach i nikt nie potrafi takiej aplikacji podać. Też jest śmieszne, żeby google z tą Live Channels nic nie robił. Zero aktualizacji od paru lat. Czy tak trudno wprowadzić opcję sortowania kanalow, list ulubionych, no ale to jest google oni tam są oderwani od rzeczywistości i pewnie nie widzą co to dvbt ;) Też apeluje ;) może ktoś korzysta z boxa od Mecool z dvbt (tam jest taka aplikacja) w telewizorach z Androidem też są dedykowane aplikacje do dvbt z lepszą funkcjonalnością i uda się komuś "wyciągnąć" plik apk z systemu.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2022 o 14:06, darek 65 napisał:

Mam plik który wyleczył mojego boxa z zielonego ekranu.

A możesz udostępnić ten plik ? 

 

Co prawda, po zamieszczeniu postu oczekując na plik , próbowałem różnych kombinacji, aby rozwiązać problem i ostatecznie udało mi się dokonać restartu urządzenia korzystając z ADB, co rozwiązało problem (od tamtej pory działa bez zarzutu)

 

Ale nie wykluczone, że plik ten może przydać się w przyszłości.

 

BTW. Czy ktoś wie czy planowana jest aktualizacja do GoogleTV dla tego boxa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ircios napisał:

Żadna apka Ci nie pomoże, abyś mógł oglądać programy 18+. 

Wszystko jest opisane o tym sprzęcie 

U mnie na DVB-T działają kanały 18+ ale to może dlatego, że ja nie aktywowałem boxa za pomocą kodu tylko od razu to pominąłem i zainstalowałem alternatywny launcher i Live Chanells. Jeśli ktoś ma problem, że nie działają programy 18+ to niech spróbuje przywrócić boxa do ustawień fabrycznych i niech pominie aktywację i od razu zainstaluje alternatywny launcher potem aplikację Live Chanells i niech sprawdzi czy działają kanały 18+.

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kiltel napisał:

U mnie na DVB-T działają kanały 18+ ale to może dlatego, że ja nie aktywowałem boxa za pomocą kodu tylko od razu to pominąłem i zainstalowałem alternatywny launcher i Live Chanells. Jeśli ktoś ma problem, że nie działają programy 18+ to niech spróbuje przywrócić boxa do ustawień fabrycznych i niech pominie aktywację i od razu zainstaluje alternatywny launcher potem aplikację Live Chanells i niech sprawdzi czy działają kanały 18+.

Zrobiłem jak napisałeś. Nie zauważyłem audycji oznaczonych kłódką w epg Live Channels. Potwierdzę jeszcze w nocy czy programy są odblokowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarPuszczy napisał:

Przestało działać wyjście optyczne, miał Ktoś taki problem?

W 3 sztukach play now tv box też mi padło. Samo z siebie po czasie, zaczęło się od trzasków/rwania dźwięku, wymieniałem kable, cudowałem i padło na amen. Światło świeci, dźwięku brak, totalna cisza. Resety nie pomagają.

Tak już te pudełka mają, masówka klepana po taniości - na plus oczywiście ochrzczone i zgodne z VOD/Widevine ale jakość wykonania mizerna.

 

Jak masz dowód zakupu reklamuj/wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MAciejK napisał:

Zrobiłem jak napisałeś. Nie zauważyłem audycji oznaczonych kłódką w epg Live Channels. Potwierdzę jeszcze w nocy czy programy są odblokowane.

Ok. Koniecznie daj znać. Będziemy wiedzieli czy moje przypuszczenia są prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wgraniem Launcher menagera na boxie. Zgodnie z radą na downloaderze poprzez podanie adresów wgrywa się wolf launcher ale wprowadzając drugi adres jest odpowiedź o nieprawidłowym adresie. Stosując inną radę,  instalując z pena LM_CANAL+TVBOX.apk, menager się nie uruchamia a żeby stosować ADB jestem za cienki. Jakieś inne rady? Poza tym nie na wszystkich programach w Canal+ nie mogę zobaczyć programów wstecz do 8 godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...