Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ Pizzojad - co do kwesti adwokatow to troche wiedzy mam i tu szanse zeby cos osiagnac sa nikle zeby nie napisac zadne.

 

Zeby nie bylo, Ja nie kwestionuje zasadnosci tego czego sie domagasz, jedynie zwracam uwage iz poruszasz sie w sferze gdzie nie jest cos obiecywane a jedynie udostepniane, a to juz roznica. To co mamy obiecane jest zawarte w regulaminie. Reszta to sa dodatki, a ze kiepsko podawane to juz inna kwestia. Ale jak najbardziej wlacz o swoje i masz we mnie kibica.

 

@Johan 1 - z natury jestem spokojny wiec nie chcialem uzywac mocniejszy slow :lol: Co do reszty Twojego wpisu to pelna zgoda i tez uwazam ze mogliby pozwolic na ukladanie wlasnych list programow na ich dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feniks1983@Jak to mówią politycy po aferze hazardowej jest odpowiedzialność karna ale i moralna,etyczna a w tym wypadku dbanie firmy o dobre imię która jak coś zaproponowała klientom to dołoży starań aby

mógł dalej z tego korzystać niezależnie od dalszych okoliczności.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, czy wy nie macie nic innego do roboty tylko siedziec na tym forum calymi dniami i sie klocic o [beep]? co chwile zbaczajac z tematu, wyjdzcie troche na powietrze. Peace!! :)
No to jak od 9.01. pierwszy post i mamy wejście smoka.Gratulacje i pozdrowienia ze spaceru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym mówimy to publicznie składanie obietnic z których cyfra się nie wywiązuje (i najwyrażniej takiego zamiaru nie ma).

Ponadto, podnoszona przez ciebie trudność/niemożliwość/nieopłacalność prawnego wymuszenia wywiązania się z obietnicy przemawia wręcz na niekorzyść cyfry bo teoretycznie dopuszcza możliwość działania z premedytacją i celowego wprowadzania w błąd nabywców.

I na koniec, można się godzić z takim traktowaniem albo nie. Ale, jeśli takie podejście cyfry ktoś uznaje za własciwe lub próbuje je bagatelizować to, prosi się o to żeby w podobny sposób być traktowanym wszędzie gdzie się.

 

Właśnie dokładnie o tym wcześniej pisałem.

A niezgodność towaru z umowa to m.in.:

 

Niezgodność towaru z umową jest pojęciem szerokim i dotyczy nie tylko wady towaru, ale też braku właściwości, cech określonych w umowie, braku zgodności z opisem, wzorem czy próbką.

 

Niezależnie od tego czy właściwości towaru były przez nas ze sprzedawcą uzgodnione, czy nie, towar będzie niezgodny z umową również wtedy, gdy nie odpowiada oczekiwaniom opartym na składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela. Szczególne znaczenie mają zapewnienia wyrażone w oznakowaniu towaru lub reklamie, odnoszące się do właściwości towaru, w tym także termin, w jakim te właściwości towar ma zachować. Często zapewnienia reklamowe producenta znaleźć można jedynie w różnych pisemkach, ulotkach, nalepkach na towarze. Warto je zachować, szczególnie gdy produkt ma większą wartość. W razie reklamacji będziemy mogli się powołać na konkretne obietnice.

 

Dla wszystkich, którzy wątpią , że zapewnienia C+ mają jakież znaczenie co do reklamacji :)

Cytaty pochodzą z http://www.federacja-konsumentow.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. torre24, problem jest i sporo osób go dostrzega, a że techniczne kwestie związane z jego naprawieniem są banalne, to tym bardziej obciąża firmę CYFRA+ i daje nam sygnał, że zwyczajnie ta firma nas lekceważy.

 

Pytanie tylko, czy będziemy bagatelizować taki rzeczy stan i w pewnym stopniu dawać robić z siebie łosia, czy jednak będziemy się starać podnieść poprzeczkę na świadczone przez firmę CYFRA+ usługi i poprawić jakość towaru, za który w końcu płacimy i to wcale niemałe pieniądze.

 

Ciekaw jestem, czy ktoś z Was robił kiedyś bilans, ile już zapłacił firmie CYFRA+ pieniędzy, bo może te sumy podziałałyby odrobinę na wyobraźnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz C+ ma "gorącego kartofla" zmieniono parametry Radia Maryja i Telewizji naszego ojca dyrektora "Trwam"i jej miłośnicy przełączając na ich ulubione programy na dek cyfry zobaczą "Ciemność".Zobaczymy czy C+ poczuje się zobowiązana do zmiany parametrów a jeżeli tak to powinni poprawić całą listę Astry a jeżeli nie to im [beep]rowe bereciki przypomną o ich obowiązkach.Przy okazji są do likwidacji chyba wszystkie radia z tr TVP.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 właśnie o to mi chodzi - gorąca dyskusja na temat problemu, który można rozwiązać w ciągu jednego dnia. W pełni się zgadzam, że Cyfra takim postępowaniem nas lekceważy.

 

Dziś dostałem odpowiedź na maila z pytaniem o aktualizację listy z Astry. Odpowiedź (spodziewana):

"Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z nami. Odpowiadając na zgłoszenie, zapewniam, że wszystkie sugestie są wnikliwie analizowane i wykorzystywane zarówno przy planowaniu oferty programowej, jak również we wszystkich działaniach związanych z obsługą Abonentów. Informuję, iż aktualnie nie posiadam informacji dotyczących terminu przeprowadzenia aktualizacji listy programów. (...)"

 

I tak samo jak Marek upatruję szansy w zmienionych parametrach rydzykowej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torre24@[beep]rowe berety musieli wywrzeć taką presję na naszą kochaną Cyferkę w myśl Orwellowskiej teorii," Są kanały równe i równiejsze"że C+ w te pędy zmieniła jej parametry i może jedynie Anixe HD pozostałe pozostawiając tak jak było czyli gdzie była ciemność tam jest nadal.Czyli jak nie hukniesz pięścią w stół to panowie technicy nic nie zrobią w tym zakresie.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVE zniknął bo jest teraz kodowany TVE 1 i TVE2 a TV3 K nie znalazłem w spisie z Astry/ http://pl.kingofsat.net/pos-19.2E_esp.php /.Za to nie poprawiono kilku radiowych jak paczka kanałów radiowych Canalsat Radios obecnie 11567,50 V 22000 5/6 czy hiszpańskich Radios/11685,50 V/.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bowiem CYFRA+ informowała swoich abonentów o sposobie działania swoich odbiorników PVR i lojalnie uprzedzała, że wiąże się to z manipulacjami na HDD tych odbiorników według własnego widzimisię i w dodatku za nasze pieniądze, to pewnie wielu potencjalnych użytkowników tego sprzętu zastanowiłoby się przynajmniej dwa razy, nim wzięłoby te pudła do domu.

Przy podpisywaniu umowy miałeś przekazaną informację o tym, że na dekoderach PVR 150GB twardego dysku jest zarezerwowana do użytku Cyfry celem udostępnienia usług VOD, których oferty zawierają "aktualizowane cyklicznie filmy i inne formy audiowizualne" "z wykorzystaniem satelitarnej transmisji danych" (Art 4 i Art 14b Regulaminu).

Inaczej mówiąc: Poinformowano Cię, że Cyfra będzie co jakiś czas zapisywać na dysku PVRa nowe filmy i kasować stare za pomocą transmisji przez satelitę.

 

Przede wszystkim usługa VOD działa w sposób wadliwy, co prowokuje do takiej samowoli, jak to obecnie ma miejsce, bowiem użytkownik powinien mieć wybór w menu odbiornika, czy życzy sobie by ów odbiornik był wzbudzany OTA z trybu stand by, czy też nie, a poza tym powinien mieć możliwość wyboru, które pozycje z oferty VOD go interesują i jedynie te pozycje powinny być rejestrowane przez odbiornik na HDD.

Patrz wyżej. Podpisując umowę wyraziłeś zgodnę na to, że na dekoder PVR będą zapisywane filmy z oferty VOD, więc nie rozumiem dlaczego teraz masz pretensje, że Cyfra to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. Yarpen Zirgin, rozumiem że Twoja tu rola, to rola adwokata firmy CYFRA+?

 

Jakkolwiek by jednak nie było, to jeśli nawet przyjąłem do wiadomości fakt, że na owych 150MB HDD firma CYFRA+ będzie dokonywała jakichś operacji (czego nie potwierdzałem własnym podpisem, bo papierowa umowa, jaką zawierałem z CYFRĄ+ jest jeszcze z okresu kiedy nie śniło się im o VOD), to nie wyrażałem jednocześnie zgody, by świadczono ją w tak bezczelnej formie, która stawia mnie w roli przedmiotowej.

 

Innymi słowy opis owej usługi, powinien być bardzo dokładny i zawierać klauzulę, że odbiornik będzie przez operatora wzbudzany zdalnie, i że pies z kulawą nogą nie będzie tu brał pod uwagę preferencji abonenta, tylko CYFRA+ będzie dokonywała przetasowań w swojej ofercie i w ofercie partnerów, choćby "HBO OD" tak, jak im się tylko będzie podobało.

 

Dochodzi bowiem obecnie do takich absurdalnych sytuacji, że obie dodatkowe usługi VOD, stanowią rolę służebną wobec usługi "CYFRA+ VOD" i dla tej usługi operator potrafi dowolnie rozpychać się łokciami, uszczuplając tak ofertę "CANAL+ na Życzenie", jak i "HBO OD".

 

Nie bez znaczenia jest tez fakt, że w owych zawieranych umowach, nie ma ani słowa o tym, że odbiornik PACE PVR, który nie jest wcale bardzo oszczędnym odbiornikiem, pobiera z sieci EE, podczas odświeżania oferty VOD wcale nieliche wartości, i że dzieje się to nieraz wbrew użytkownikom tego odbiornika.

 

Mam oczywiście nadzieję, że zawsze owe odbiorniki będą działać nienagannie, i że nigdy podczas takiego wzbudzenia, kiedy użytkowników nie ma w domu nie dojdzie do sytuacji kryzysowej spowodowanej zwarciem, czy innym losowym zdarzeniem, które skutkować będzie poważnymi stratami w mieniu.

 

Ciekaw jestem jak wtedy CYFRA+ wybrnie z tego impasu na sądowej sali?

 

Jednym słowem nie dajmy wchodzić sobie na głowę i poprośmy firmę CYFRA+, by umieściła w menu odbiornika opcję, pozwalającą wyłączyć możliwość wzbudzenia go zdalnie ze stanu "stand by", co pozwoli odświeżać ofertę VOD, jedynie wtedy, kiedy ów odbiornik będzie przez użytkownika używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johan1

 

Nie obraź się ale do Ciebie idealnie pasuje określenie pieniacz. Piszesz długie epistoły na temat działania VOD Cyfry, które akurat żadną tajemnicą nie jest. Dekoder działa dokładnie tak jak jest napisane w instrukcji oraz jak to już wiele razy wyjaśniono na tym forum. Jeśli to ci nie odpowiada to po kiego grzyba go brałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprośmy firmę CYFRA+, by umieściła w menu odbiornika opcję, pozwalającą wyłączyć możliwość wzbudzenia go zdalnie ze stanu "stand by", co pozwoli odświeżać ofertę VOD, jedynie wtedy, kiedy ów odbiornik będzie przez użytkownika używany.

Chyba żartujesz kolego.Dekoder jest na rynku od półtora roku i c+ nie może sobie z nim poradzić, nawet użytkownicy mediasatów wykupionych na własność przez lata nie doczekali się możliwości sowodnego układania listy kanałów a ty chcesz prosić by operator świadomie pozwolił ci blokować vod na którym zarabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. Kot_Sylwester, uważasz że minimum godności i zadbania i swoje prawa, to pieniactwo?

 

Nie sądzę, żeby tak to można było nazwać, bo jeśli wykreujemy postawy rabie, to staniemy się rabami, czy tam dojnymi krowami, których nikt nie pyta o zdanie, tylko liczy ile korzyści będzie mógł z nich wycisnąć.

 

Nie życzę sobie zwyczajnie, by ktoś robił coś bez mojej wiedzy i kiedy mu tylko przyjdzie fantazja, bo to zwyczajnie nie licuje i nie jest praktykowane nigdzie, poza oczywiście świadczeniem omawianej tu usługi VOD.

 

Nie wiem, czy byłbyś rad, gdyby Ci operator sieci komórkowej grzebał w telefonie i włączał go kiedy mu tylko przyjdzie na to ochota, a wiedz że operatorzy komórkowi mają takie możliwości dopóki w telefonie jest włożona bateria, tylko na szczęście nie korzystają z tej możliwości nagminnie.

 

Przyznam się Wam, że prowadziłem już na temat świadczenia usługi VOD rozmowy z CYFRĄ+, ale są oni tak mało elastyczni w tym temacie, że człek zaczyna nabierać podejrzeń, że może nie chodzi tylko o to grzebanie w HDD, ale może również o pobieranie gromadzonych danych telemetrycznych. :D

 

Choć przyznaję, że brzmi to nieco nieprawdopodobnie, niemniej kto ich tam wie. ;)

 

PS.

Płacę za pełną ofertę, więc MUSZĘ mieć niestety i PACE PVR, bo jeśli płacę, to chcę mieć możliwość skorzystać z tego za co płacę, ale ...

... wyłączam to dziadostwo z prądu, ilekroć kończę z niego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...