Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest o tyle dziwna że na stronie internetowej Cyfry+ jest lista kanałów z Astry i jest traktowana jako atut.I zwykła przyzwoitość wobec klientów powinna spowodować ruszenie leniwych "tyłków" i zaktualizowanie kanałów z obu satelit.

To powinna być norma i coś naturalnego.Lecz niestety nie dla tych panów.Żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Czego Ty chcesz? Aby firma wykonała usługę, za którą jej nie zapłacisz, bo masz fanaberię oglądania na dekoderze Cyfry kanałów z Astry?

 

Tak się czasem zastanawiam, czy logika to już zamierająca sztuka?

 

Skoro odbiornik PACE PVR obsługuje przełącznik DiSEqC i oferuje obsługę dwóch satelitów, a dodatkowo gotowe listy pobierane na odbiorniki CYFRY+ zawierają kanały zarówno z Hot Birda, jak i Astry, to logicznym się wydaje żeby były one aktualne.

 

A jeśli jest inaczej, to świadczy to źle o pionie technicznym tej firmy.

 

Jeśli zatem CYFRA+ ma w ... tyle część kanałów na własnej (przypominam), liście to jeśli nie chce się dalej ośmieszać niech lepiej w ogóle zaniecha obsługi satelity ASTRA na swoich odbiornikach.

 

Ciekaw jestem jak się to odbije na statystyce, a głównie liczbie abonentów tej firmy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego oburzenia na Cyfrę i na mnie. Zrozumcie i zaakceptujcie wreszcie ten fakt, że Cyfra robi tę listę dla Astry właśnie "z łaski", bo nie ma takiego obowiązku, aby ją udostępniać na swoich dekoderach. Dlatego wasze oburzenie i psioczenie na techników Cyfry nie jest w żaden sposób uzasadnione i wygląda jak pretensje do McDonald's, że nie mają w swojej ofercie produktów KFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarpen Zirgin@Właśnie dlatego "Polska to dziwny kraj" i mamy dziadostwo bo każdy każdemu robi łaskę a to pan hydraulik przyjdzie z łaski jak będziemy mieli zalane już pół mieszkania Cyfra zrobi listę da możliwości do jej oglądania ty robisz wszystko jak Cie to obchodzi/antena konwerter diseq itp /a Cyfra potem mówi róbta co chceta ale wam nie pomożemy abyście mogli z tego w pełni korzystać bo to nie nasza sprawa a kogo gajowego Maruchy.Więc się pytam po co ta namiastka listy i dlaczego w pozostałych platformach jakoś nie trzeba tak czekac na tą łaskę więc jak to jest jakaś odpowiedzialność za dany produkt/tu listę/jak ma to miejsce w renomowanych firmach czy umycie rączek i wpieranie dalej to nie nasza sprawa a czyja się pytam.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yarpen Zirgin

 

Skoro nie rozumiesz naszego oburzenia to nie zabieraj głosu w temacie , który jest dla Ciebie obcy . Mam kupione tunery od Cyfry+ i na każdym tunerze jest lista kanałów z Astry , to psim obowiązkiem Cyfry+ jest aktualizacja tych list . Kupując ( wypożyczając ) tuner płacę za pełne możliwości danego sprzętu , a nie za 50% .

Jeżeli kupuję książkę to chcę mieć całą książkę , a nie kilka kartek wewnątrz okładek . Proste to jest dla Ciebie ? .

Cyfra+ nie daje nam tunerów za darmo , pobiera za to opłaty i za te właśnie opłaty sprzęt powinien być na bieżąco aktualizowany , bez żadnej łaski .

Jeżeli Ciebie nie interesują kanały z Astry to nie powinieneś udzielać się w tej dyskusji .

 

@Marek

W pełni popieram Twoje żądania . Więcej takich postów , a może coś się zmieni w podejściu Cyfry+ do swoich abonentów .

Przecież Cyfra+ jest dla nas , bez nas nic nie znaczy , gdyż bez naszych opłat nie ma racji bytu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupując dekoder Cyfry+ przyjmujecie do wiadomości, że jest on dedykowny do odbioru kanalów tego dostawcy, a możliwość korzystania z Diseqc i Astry jest niejako "przy okazji". Jeżeli przykładowy hydraulik Marka przyjdzie naprawić kran, to jego zgoda na zamontowanie klamki do drzwi jest wyłącznie dobrą wolą, bo nie wchodzi w zakres oferowanych przez niego usług. Dlatego jedynym obowiązkiem Cyfry jest udostepnienie listy kanałów, które są w jego płatnej ofercie, i nie ma żadnego obowiązku tworzyć list dla Astry. Nie zmieni tego wasze gardłowanie o "psim obowiązku" czy płaceniu za "pełne możliwości sprzętu", bowiem sprzęt wam sprzedano lub wynajęto do korzystania z usług Cyfry, a nie do wrzucania kanałów z Astry.

 

Inaczej mówiąc:

Książkę, macie w całości. To, ze chcecie do niej doszyć dodatkowe kartki z innej powieści, to już nie jest problem wydawcy. Może wam pomóc to zrobić, ale absolutnie nie musi.

C'est la vie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. Yarpen Zirgin, nie wiem logiką którego kraju się kierujesz, ale nie jest to Polska logika.

 

Nie wiem też, czy kojarzysz, że firma CYFRA+ świadczy swe usługi właśnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a nie Bangladeszu, więc jeśli chce tu na dłużej zagrzać miejsce, to MUSI spełniać oczekiwania obywateli tego kraju, którzy to są klientami tej firmy.

 

Jeśli więc mówimy, że ta lista ma być zaktualizowana, to ma być i kropka, bo jeśli nie, to więcej niż pewne, że za kilka miesięcy spadną słupki wzrostu tej firmy, a zaczną rosnąć mądrzejszej konkurencji.

 

To prawa rynku i specyfiki określonego rynku, a kto to lekce sobie waży, ten z pewnością szykuje sobie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarpen Zirgin@ Kupując lub dzierżawiąc każdy dekoder/CP,n-ki,C+TP/przyjmujemy do wiadomości,że jest on dedykowany dla danej grupy odbiorców i wszędzie wgrane są listy programowe programów poza ścisłą listą programów danej platformy.Dodatkowo dekodery CP mają możliwość samemu zaprogramowaniu dowolnego kanału.To jest stan faktyczny z tym,że wszędzie prędzej czy później listy te są aktualizowane więc zachodzi pytanie czemu tam a nie u nas.Przy okazji jak to piszesz to można urwać resor jeżdżąc po naszych pięknych drogach.O ile się nie mylę istnieje zasada jeżeli coś jest zainstalowane to niezależnie czy jest jako podstawowe czy dodatkowe powinno działać i tyle.Napiszę w tej sprawie do UOKiK no i zobaczymy czy to potwierdzą.Ten przykład z książką nie całkiem trafiony gdyż aby był adekwatny to już wcześniej powinny być jakieś dodatkowe kartki przez wydawce dołączone i w między czasie część ich stała się nieaktualna.Mam nadzieje ,że masz większy staż w TV Sat to masz szansę zmienienia właściwej optyki widzenia a jeżeli nie to jesteś w kręgu twardogłowych,których nikt i nic nie przekona.Pozdrowienia Ps.A co byś powiedział o dekoderach Ferguson,które miały kłopot z odbiorem programów C+ po dołączeniu nowego systemu kodowania C+.Metodą naszej C+ Ferguson mógłby powiedzieć a co to nas obchodzi ten tek nie jest specjalnie dedykowany do odbioru C+ i umyć rączki.A co robią tworzą nowy soft do tych deków usuwający ten defekt i tak postępują firmy dbające o klienta i swoją markę a C+" otworzyła nam oczy" i co żeby działać jak inni umywa rączki niestety.Może nowy Prezes pogoni trochę to towarzystwo bo czym chcą utrzymać lub zwiększyć bazę abonentów.Promocje i niskie ceny odpadają,są tak dobrzy, że ze swojego transportera nadają dla konkurencji Fox-a ale nie dla swoich i w tak drobnej sprawie jak aktualizacja list umywają ręce.Oby w końcu wkurzeni abonenci nie odwrócili się od C+i prezesowi przyjdzie jako ostatniemu zgasić światło.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1:

Nie wiem też, czy kojarzysz, że firma CYFRA+ świadczy swe usługi właśnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a nie Bangladeszu, więc jeśli chce tu na dłużej zagrzać miejsce, to MUSI spełniać oczekiwania obywateli tego kraju, którzy to są klientami tej firmy.

Firmy, jak to zwykle bywa, przede wszystkim dopasowują ofertę do oczekiwań większości. Z tego zaś, co pamiętam, większość użytkowników Cyfry korzysta z dekoderów wyłącznie do odbioru programów Cyfry, a nie do podłączania Astry. Ponadto, jak by na to nie patrzeć, możliwość korzystania na niektórych dekoderach z Diseqc jest usługą, której Cyfra jednak nie ma obowiązku wam świadczyć, więc pisanie, że "musi" wam dać tę listę jest kuriozalne.

 

Pomijam już to, że Cyfra jest najdłużej działającym operatorem telewizji cyfrowej w Polsce, więc już zagrzała na dłużej miejsce w naszym kraju.

 

Jeśli więc mówimy, że ta lista ma być zaktualizowana, to ma być i kropka, bo jeśli nie, to więcej niż pewne, że za kilka miesięcy spadną słupki wzrostu tej firmy, a zaczną rosnąć mądrzejszej konkurencji.

ROTFL

Kilku frustratów, którzy nie potrafią się pogodzić z faktem, że Cyfra nie musi aktualizować listy kanałów z Astry nie spowoduje spadnięcia słupków wzrostu w znaczącym stopniu.

 

Poza tym, Johanie, jeżeli nie pasuje ci fakt, że Cyfra nie aktualizuje listy kanałów Astry na swoich dekoderach, to kto Ci broni kupić dekoder uniwersalny?

 

 

Marek:

Yarpen Zirgin@ Kupując lub dzierżawiąc każdy dekoder/CP,n-ki,C+TP/przyjmujemy do wiadomości,że jest on dedykowany dla danej grupy odbiorców i wszędzie wgrane są listy programowe programów poza ścisłą listą programów danej platformy.Dodatkowo dekodery CP mają możliwość samemu zaprogramowaniu dowolnego kanału.To jest stan faktyczny z tym,że wszędzie prędzej czy później listy te są aktualizowane więc zachodzi pytanie czemu tam a nie u nas.

To jest taka sama dobra wola wgrania tych programów, jak w przypadku CP, n-ki czy C+TP. Cyfra, jak już pisałem, absolutnie nie ma obowiązku tego robić i nie dziwię się, że tego nie robi: Są to konkretne koszty, które musi ponieść.

 

Przy okazji jak to piszesz to można urwać resor jeżdżąc po naszych pięknych drogach.O ile się nie mylę istnieje zasada jeżeli coś jest zainstalowane to niezależnie czy jest jako podstawowe czy dodatkowe powinno działać i tyle.

O ile się nie mylę, to w specyfikacjach dekoderów, regulaminie usług Cyfry czy umowach NIE MA wpisanej usługi dostarczania kanałów z Astry, więc jednak to nie musi działać. Dostawca jest zobowiązany wyłącznie do dostarczenia klientowi tego, co klient zamówił w umowie. Wszelkie rzeczy "ponad" umowę są wyłącznie gestem dobrej woli dostawcy, który może się z tego wycofać w dowolnym momencie. Nawet jak klient będzie gardłował, że to mu się "należy" i "powinno działać".

 

Napiszę w tej sprawie do UOKiK no i zobaczymy czy to potwierdzą.

Stawiam zakład, że stwierdzą, że Cyfra nie ma obowiązku udostępniania tej listy. :-D

 

Ten przykład z książką nie całkiem trafiony gdyż aby był adekwatny to już wcześniej powinny być jakieś dodatkowe kartki przez wydawce dołączone i w między czasie część ich stała się nieaktualna.

Jeżeli te kartki nie stanowią treści książki, która została sprzedana, a są jedynie wrzutką na inny temat, to wydawca też nie ma obowiązku ich aktualizować. Treść umowy sprzedaży obejmuje książkę, a nie wrzutki.

 

Mam nadzieje ,że masz większy staż w TV Sat to masz szansę zmienienia właściwej optyki widzenia a jeżeli nie to jesteś w kręgu twardogłowych,których nikt i nic nie przekona.

Nie przekonują mnie żądania tego, co się nie należy. Jeżeli idę do McDonlads, to doskonale wiem, że nie mam po co żądać dań z KFC, nawet jeżeli przez jakiś czas było coś podobnego, bo restauracja nie ma takich dań w ofercie. Tak samo jest z platformami cyfrowymi.

 

A co byś powiedział o dekoderach Ferguson,które miały kłopot z odbiorem programów C+ po dołączeniu nowego systemu kodowania C+.Metodą naszej C+ Ferguson mógłby powiedzieć a co to nas obchodzi ten tek nie jest specjalnie dedykowany do odbioru C+ i umyć rączki.A co robią tworzą nowy soft do tych deków usuwający ten defekt i tak postępują firmy dbające o klienta i swoją markę

Obawiam się, że nie rozumiesz zasadniczej różnicy w problemie:

Ferguson sprzedaje dekodery i jeżeli nie będą one umożliwiały oglądania Cyfry, to żaden abonent tej platformy ich od nich nie kupi, więc zmieniają soft aby dostosować się do nowych parametrów nadawania i ten odbiór umożliwić.

Cyfra sprzedaje kanały telewizyjne oferowane przez siebie na satelicie Hotbird i dodaje do nich własne dekodery, które są dedykowane do odbioru tych kanałów. W efekcie nie musi tworzyć list do odbierania kanałów z innych satelitów na swoich dekoderach, bo klient do Cyfry przychodzi po zakup programów oferowanych przez tą firmę na Hotbirdzie, a nie kanałów FTA na satelicie np. Astra.

 

C+" otworzyła nam oczy" i co żeby działać jak inni umywa rączki niestety.Może nowy Prezes pogoni trochę to towarzystwo bo czym chcą utrzymać lub zwiększyć bazę abonentów.Promocje i niskie ceny odpadają,są tak dobrzy, że ze swojego transportera nadają dla konkurencji Fox-a ale nie dla swoich i w tak drobnej sprawie jak aktualizacja list umywają ręce.Oby w końcu wkurzeni abonenci nie odwrócili się od C+i prezesowi przyjdzie jako ostatniemu zgasić światło.

Nie przeceniaj swojej siły. Jesteście taką małą kroplą w morzu abonentów Cyfry, że wasze przejście do innych platform niewiele zmieni. Poza tym: Czemuście się tak uparli na te dekodery Cyfry? Skoro nie spełniają waszych wymagań to kupcie sobie uniwersalne i będziecie mieli te kanały, które sobie wybierzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym tutaj to się w główkach poprzewracało.

Otóż żyjemy w wolnym kraju, w którym gospodarka i działalność firm jest oparta o mechanizmy rynkowe, czy inaczej mówiąc kapitalistyczne, a podstawa wszelkiej sprzedaży towarów i usług jest zdobycie , utrzymanie i pielęgnowanie Klienta.

Więc pisane tutaj przez osoby ( moim zdaniem w jakiś sposób opłacane przez C+) bajeczki o tym, że nic operator nie musi , a klienci mogą sobie iść, gdzie indziej to taki PRL-owski koszmarek.

Myślę, że Prezes C+ ma nieco odmienne zdanie na temat klientów, tyle, że takie głosy być może do niego nie dochodzą - mało tego w swoich ostatnich wypowiedziach przebakiwał coś o zmianie strategii firmy i właśnie utrzymywaniu klienta obecnego, a nie zdobywaniu nowego agresywnymi promocjami.

Na koniec tylko jeszcze tyle, że coraz więcej starych i stałych klientów C+ rezygnuje, bo nie są w żaden sposób doceniani przez firmę , a dodatkowo traktowani tak jak tu na forum lekceważąco..

 

P.S. Jak Kolega wyżej wie lub nie wie, to woda = kropla wydrąży każdą skała, nawet tak zatwardziałego jak w tym przypadku :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yarpen Zirgin

Nie wiem i nie chcę wnikać dlaczego z takim uporem bronisz swojego stanowiska. Przytoczę ci tylko dwa pierwsze zdania z działu "oferta" na stronie cyfry:

CYFRA+ to platforma o najbogatszej ofercie programowej na rynku. Daje wybór ponad 100 kanałów telewizyjnych i radiowych oraz dostęp do kilkuset stacji niekodowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizzojad:

@Yarpen Zirgin

Nie wiem i nie chcę wnikać dlaczego z takim uporem bronisz swojego stanowiska. Przytoczę ci tylko dwa pierwsze zdania z działu "oferta" na stronie cyfry:

CYFRA+ to platforma o najbogatszej ofercie programowej na rynku. Daje wybór ponad 100 kanałów telewizyjnych i radiowych oraz dostęp do kilkuset stacji niekodowanych.

Świetnie. To teraz uruchom swój sprzęt i sprawdź ile jest kanałów FTA dostępnych na dekoderach Cyfry z satelity Hotbird. :-D

 

 

FFan:

Niektórym tutaj to się w główkach poprzewracało.

Owszem. Paru osobom, które żyją w przekonaniu, że jak tupną nogą, to firma zrobi coś dla nich gratis.

 

Otóż żyjemy w wolnym kraju, w którym gospodarka i działalność firm jest oparta o mechanizmy rynkowe, czy inaczej mówiąc kapitalistyczne, a podstawa wszelkiej sprzedaży towarów i usług jest zdobycie , utrzymanie i pielęgnowanie Klienta.

Nie da się ukryć. Tak samo jak tego, że lista kanałów z Astry jest udostępniana przez Cyfrę w ramach dobrej woli, a nie obowiązku. Tak samo jest z jej aktualizacją.

 

Więc pisane tutaj przez osoby ( moim zdaniem w jakiś sposób opłacane przez C+) bajeczki o tym, że nic operator nie musi , a klienci mogą sobie iść, gdzie indziej to taki PRL-owski koszmarek.

Mam pomysł:

Idź do McDonald'sa i powiedz im, że skoro mają sprzęt kuchenny, to muszą Ci umożliwić zakup potraw z oferty KFC. Ciekawe co Ci odpowiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yarpen Zirgin

Napisałeś na poprzedniej stronie:

Zrozumcie i zaakceptujcie wreszcie ten fakt, że Cyfra robi tę listę dla Astry właśnie "z łaski", bo nie ma takiego obowiązku, aby ją udostępniać na swoich dekoderach. Dlatego wasze oburzenie i psioczenie na techników Cyfry nie jest w żaden sposób uzasadnione i wygląda jak pretensje do McDonald's, że nie mają w swojej ofercie produktów KFC.

Do tego właśnie odniosłem się cytując informację ze strony cyfry. Albo sam nie pamiętasz co napisałeś stronę wcześniej alnbo tylko udajesz głupiego.

Żeby ci ułatwić percepcję:

1. Tak, zgadzam się, cyfra nie ma obowiązku oferować czegokolwiek.

2. Nie, nie masz racji. Od momentu kiedy cyfra podała informację że zapewnia "dostęp do kilkuset stacji niekodowanych" sama DOBROWOLNIE nałożyła na siebie obowiązek dostarczania usługi dostępu do kanałów FTA - nie tylko z HotBird'a ale i z astry ponieważ na swoich stronach zamieściła wykaz dostępnych kanałów z astry.

3. Sądząc z tego co wyczytałem w tym i innych wątkach , usługa o której mówimy jest świadczona na żenująco niskim poziomie.

4. Uprzedzając twoje ewentulane uwagi, próby wyegzekwowania lepszego standardu obiecanej usługi przed sądem mają nikłe szanse powodzenia. Z drugiej jednak strony dyskusja na tym forum też jest formą nacisku na nieuczciwego kontrahenta który obiecuje coś czego nie robi pomimo tego że koszta dotrzymania tej akurat obietnicy są pomijalnie małe.

5. Last but not least. Twoje porównanie do fastfood'ów jest delikatnie mówiąc idiotyczne - żadna z sieci fastfood'ów nie zamieszcza w swoich ofertach stwierdzeń ja to zacytowane w moim poprzednim poście więc analogia jest kompletnie chybiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Yarpen Zirgin, prześledziłem Twoje [beep]ny w necie i jestem zdania, że masz problem.

 

... ale to nie mój problem.

 

Dodam tylko, że Twoje argumenty są tak właśnie nieprzystające do rzeczywistości, jakbyś spadł kolego z Księżyca na nasz szacowny Glob.

 

Powtarzam zatem, że:

 

- jeśli CYFRA+ nie chce by jej abonenci mieli dostęp do kanałów niekodowanych z satelity ASTRA, to powinni skrócić swoje listy kanałów

- jeśli jednak już umieszczają na swoich listach kanały z satelity ASTRA, to niechaj będą one przynajmniej aktualne, bo inaczej bije to w wizerunek tej firmy

- nie bez znaczenia jest i to, że kilka polskich kanałów o sporej popularności, jak choćby TVP Historia, czy choćby TV TRWAM znajduje się właśnie na satelicie ASTRA, więc brak dostępu do tych kanałów, to byłby strzał we własną stopę.

 

Nie chodzi tu więc o kilku "frustratów", jak to niegrzecznie nazwałeś, tylko o całkiem sporą rzeszę abonentów CYFRY+.

 

Jak dla mnie EOT, przynajmniej jeśli chodzi o Ciebie, szanowny kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pizzojad, a powiedz mi, gdzie tam jest napisane, że te setki niedokowanych są nadawane z astry? Jak dla mnie to równie dobrze może to się odnosić do EUROBIRDa.

 

Odnośnie McDonalds i KFC to nie trafiony przykład, bardziej mi tu pasuje kierowca taksówki, który grzecznościowo pomoże z bagażami bez dodatkowych opłat, tj. zniesie, czy też przeniesie do samochodu. Nie musi, ale może to zrobić.

Ewentualnie o GPS w telefonie, który po podłączeniu modułu ma taką funkcję. Operator telefoniczny nie ma obowiązku dostarczania tych modułów, bo telefon ma możliwość ich obsługi i wy się domagacie, żeby do każdego sprzedawanego modelu dołączał za darmo taki moduł.

 

Jestem podobnego zdania co Yarpen, ale uważam, że jeżeli coś takiego już jest to Cyfra powinna może nie za każdą zmianą kanału robić aktualizację, ale np. raz na miesiąc cy raz na dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. danio, "kupujesz, masz" co to za dziwny język, przecież nie mówimy tu o tym co możemy sobie kupić i mieć, bo każdy człek przy przy zdrowych zmysłach dobrze to wie, i nie musisz tego nam wszystkim uświadamiać.

 

Kupiłem i mam, dostęp do wielu satelitów i ich oferty, ale my tu mówimy o ofercie CYFRY+ i ich żałosnym podejściu do obsługi własnego sprzętu, na którym to jest dostęp do kanałów z satelity ASTRA i jednocześnie go niema.

 

Nie sądzisz, że przydałaby się tu jakaś konsekwencja?

 

To w końcu MY wszyscy płacimy za ten produkt i mamy prawo wymagać, by był zgodny z naszymi oczekiwaniami, a takie podejście do tematu, które stawia takie firmy jak CYFRA+ i jej podobne w roli jakiegoś dyktatora, który narzuca swoje EGO wszystkich parszywym klientom, tarzającym się przed swym suwerenem w prochu, jest co najmniej śmieszne, jeśli nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło szydło z worka dot @Yarpen Zirgin a mianowicie jak wynika ze stopki dołączył wczoraj i napisał do tejpory 6 postów wszystkie w dziale "Narzekamy na Cyfrę " jeden wcześniejszy na temat dekodera oraz 5 dot.list programowych: a to o fanaberii i opłatach za usługę,a to o łasce ze strony Cyfry a to o przyjęciu do wiadomości o dedykowanym deku no i te błyskotliwe odpowiedzi jakby wszechwiedzący tatuś pouczał małoletnie dziateczki.Na forum n-ki taki gość od razu nazwany byłby TROLLEM.A jak tak to wszelka dyskusja z nim nie ma sensu i oczywiście żyjemy w demokratycznym kraju gdzie i TROLL ma prawo do swojego poglądu który wyłożył nam w tych 5 swoich postach a my mamy prawo mieć swoje zdanie w tej kwestii i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pizzojad, a powiedz mi, gdzie tam jest napisane, że te setki niedokowanych są nadawane z astry? Jak dla mnie to równie dobrze może to się odnosić do EUROBIRDa.

Tutaj: http://www.cyfraplus.pl/technologie/uklad_kanalow,channels-astra.html

 

Odnośnie McDonalds i KFC to nie trafiony przykład, bardziej mi tu pasuje kierowca taksówki, który grzecznościowo pomoże z bagażami bez dodatkowych opłat, tj. zniesie, czy też przeniesie do samochodu. Nie musi, ale może to zrobić..

Oczywiście że nie musi. No chyba że, tak jak cyfra umieści na samochodzie reklamę że gratisowo wnosi bagaże - wtedy to już inna para kaloszy.

 

Ewentualnie o GPS w telefonie, który po podłączeniu modułu ma taką funkcję. Operator telefoniczny nie ma obowiązku dostarczania tych modułów, bo telefon ma możliwość ich obsługi i wy się domagacie, żeby do każdego sprzedawanego modelu dołączał za darmo taki moduł.

I jak rozumię jeśli operator da ci taki moduł żeby cię zachęcić do podpisania umowy właśnie z NIM. To, jeśli ten moduł po miesiącu przestanie działać to przejdziesz nad tym faktem do porządku dziennego bo przecież wcale ci nie musiał go dawać.

 

Jestem podobnego zdania co Yarpen [...]

Aż boję się to napisać bo strasznie zalatuje teorią spiskową. Ale, to dziwny zbieg okoliczności że w dyskusji pojawia się kolejna osoba która dopiero co zarejestrowała się na forum i tak jakoś przypadkiem ma takie samo zdanie (odmienne od całej reszty) co inny kolega o podobnym stażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizzojad, ja odniosłem się do cytatu, który sam zamieściłeś:

 

@Yarpen Zirgin

Nie wiem i nie chcę wnikać dlaczego z takim uporem bronisz swojego stanowiska. Przytoczę ci tylko dwa pierwsze zdania z działu "oferta" na stronie cyfry:

CYFRA+ to platforma o najbogatszej ofercie programowej na rynku. Daje wybór ponad 100 kanałów telewizyjnych i radiowych oraz dostęp do kilkuset stacji niekodowanych.

I jak widać, nic nie ma odnośnie z jakiej satelity są te niekodowane programy, Ty natomiast rzuciłeś listą programów.

 

Jak rozumiem wg. Ciebie jedyną i słuszną linią poglądów jest Twoja i własnych poglądów nie mam prawa mieć? To jest forum, praktycznie każdy ma prawo się zarejestrować i udzielać prezentując zgodne z regulaminem poglądy. Uważam co uważam, ale jakbyś doczytał, zwłaszcza ze zrozumieniem, to byś wiedział, że podzielam po części również wasz pogląd, że jak lista jest to wypadało by ją aktualizować. No ale po co, doczytałeś co Ci potrzebne i możesz snuć teorie spiskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie, nie masz racji. Od momentu kiedy cyfra podała informację że zapewnia "dostęp do kilkuset stacji niekodowanych" sama DOBROWOLNIE nałożyła na siebie obowiązek dostarczania usługi dostępu do kanałów FTA - nie tylko z HotBird'a ale i z astry ponieważ na swoich stronach zamieściła wykaz dostępnych kanałów z astry.

 

Ja tu nie chce wnikac w to kto ma racje. Jedno mnie jednak zainteresowalo, od kiedy podany uklad kanalow na stronie naklada obowiazek dostarczania uslugi FTA z Astry? Przeciez to nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisow z KC i za te kanaly nie placimy (w regulaminie tych stacji tez chyba nie ma uwzglednionych?).

 

Inna sprawa, jest to ze skoro juz jest taka mozliwosc i Cyfra udostepnia mozliwosc ogladana kanalow z tego satelity to faktycznie wypadaloby troche to poukladac. Ale nie jest to wedlug mnie obowiazkiem tylko ich umiejetnoscia podejscia do sprawy, a widac to podejscie jest poki co slabiutkie, bo samej Cyfrze ewentualna latka "flejtucha" w tej sprawie nie przeszkadza i wedlug Nich nie godzi bezposrednio w Cyfre. I tu chyba robia blad....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostępie do "k

Pizzojad, ja odniosłem się do cytatu, który sam zamieściłeś:

 

@Yarpen Zirgin

Nie wiem i nie chcę wnikać dlaczego z takim uporem bronisz swojego stanowiska. Przytoczę ci tylko dwa pierwsze zdania z działu "oferta" na stronie cyfry:

CYFRA+ to platforma o najbogatszej ofercie programowej na rynku. Daje wybór ponad 100 kanałów telewizyjnych i radiowych oraz dostęp do kilkuset stacji niekodowanych.

I jak widać, nic nie ma odnośnie z jakiej satelity są te niekodowane programy, Ty natomiast rzuciłeś listą programów.

Jak widać kolejny świeżego chowu adwokat cyfry próbuje udawać głupiego.

Zacznijmy więc od początku:

1. Napisałem że TAM (na stronie cyfry) jest informacja o dostępie do "do kilkuset stacji niekodowanych".

2. W tym miejscu ty (sądząc z postów wcześniejszych, dobrze zorientowana w temacie osoba) zacząłeś sugerować że TAM (na stronie cyfry) nie ma nic o kanałach z Astry i równie dobrze może chodzić o kanały z EUROBIRD'a

3. W odpowiedzi podałem ci linka TAM (na stronę cyfry) gdzie są wymienione kanały z Astry.

4. Ty nadal twierdzisz że TAM (na stronie cyfry) "nic nie ma odnośnie z jakiej satelity są te niekodowane programy"

 

p.s. Satelita jest rodzaju męskiego więc piszemy TEN satelita a nie TA satelita - tak samo jak chyba nikt nie powie sztuczna satelita zamiast sztuczny satelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Jedno mnie jednak zainteresowalo, od kiedy podany uklad kanalow na stronie naklada obowiazek dostarczania uslugi FTA z Astry? Przeciez to nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisow z KC i za te kanaly nie placimy (w regulaminie tych stacji tez chyba nie ma uwzglednionych?)

 

Nikt nie twierdzi że w świetle kodeksu cywilnego albo jakiegokolwiek innego taka lista rodzi jakiekolwiek obowiązki. Chociaż, gdyby nając dobrego adwokata to kto wie, nie jestem prawnikiem więc nie będę tej kwestii rozst[beep]ł. Napisałem zresztą w tym samym poście który cytowałeś:

4. [...] próby wyegzekwowania lepszego standardu obiecanej usługi przed sądem mają nikłe szanse powodzenia[...]

To o czym mówimy to publicznie składanie obietnic z których cyfra się nie wywiązuje (i najwyrażniej takiego zamiaru nie ma).

Ponadto, podnoszona przez ciebie trudność/niemożliwość/nieopłacalność prawnego wymuszenia wywiązania się z obietnicy przemawia wręcz na niekorzyść cyfry bo teoretycznie dopuszcza możliwość działania z premedytacją i celowego wprowadzania w błąd nabywców.

I na koniec, można się godzić z takim traktowaniem albo nie. Ale, jeśli takie podejście cyfry ktoś uznaje za własciwe lub próbuje je bagatelizować to, prosi się o to żeby w podobny sposób być traktowanym wszędzie gdzie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
(...)

Inna sprawa, jest to ze skoro juz jest taka mozliwosc i Cyfra udostepnia mozliwosc ogladana kanalow z tego satelity to faktycznie wypadaloby troche to poukladac. Ale nie jest to wedlug mnie obowiazkiem tylko ich umiejetnoscia podejscia do sprawy, a widac to podejscie jest poki co slabiutkie, bo samej Cyfrze ewentualna latka "flejtucha" w tej sprawie nie przeszkadza i wedlug Nich nie godzi bezposrednio w Cyfre. I tu chyba robia blad....

 

Ano robią a słowo "flejtuch" wydaje się w tym wypadku stanowczo zbyt delikatne, bo to już nie jest flejtuch w sensie niedbalucha, tylko wręcz zarzewie poważnego konfliktu (http://pl.wikipedia.org/wiki/Flejtuch).

 

To, jak w ogóle skonstruowana jest lista na odbiornikach CYFRY+ woła zwyczajnie o pomstę do nieba, czy do piekła (do wyboru), jako że, jak to mówią nasi sąsiedzi zza Buga, bez pół litra tego nie rozbierzesz i jest ona zwyczajnie ułożona bez ładu i składu.

 

I mówię tu już nie o jakimś satelicie ASTRA, ale kanałach za które płacimy zgodnie z umową, czyli wchodzące w ofertę naszej szacownej CYFRY+.

 

Nawet CP oferuje obecnie odbiorniki, które mają do 8 (!) list ulubionych, gdzie w CYFRZE+ na ich najlepszym odbiorniku edycja listy jest w ogóle niemożliwa, a ustawienie pseudo ulubionych jest możliwe w tak prymitywny sposób, że przypomina w porównaniu z rozwiązaniami, choćby ze wspomnianego Sagemcoma od CP, jakieś wymysły kompletnego technicznego [beep]a.

 

Może kiedy ktoś jest niewolnikiem odbiorników CYFRY+ przez kilka już lat, przywykł do tego jarzma, ale komuś, kto użytkuje ich odbiorniki od niedawna, musi taki stan rzeczy w naturalny sposób przeszkadzać, bo konia z rzędem temu, kto pamięta pod którym numerem występuje każdy kanał z oferty i potrafi bez użycia przycisku "E" na pilocie znaleźć to, czego na szybko potrzebuje i bez studiowania ostatnich stron ilustrowanego magazynu od CYFRY+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...