Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem przejsc z CP na C+ ale jak was poczytalem to w koncu nie wiem co mam robic. :?:
Nie sugeruj się opiniami innych a zastanów się czy ta zmiana Cię usatysfakcjonuje pod względem programowym i cenowym.Jeżeli tak to przechodź i tyle.Przecież ich gusta nie muszą być Twoimi a w końcu to Ty zostaniesz z tym co wybierzesz i jak mówi przysłowie jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że odbiorniki Philips HD combo oferowane przez Cyfrę+ nie spełniają wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych . Tutaj można zapoznać się z dokumentem: http://www.mi.gov.pl/files/0/1791408/St ... cznik1.pdf

Najbardziej moją uwagę przykuł pkt 6:

6. Procedura przeszukiwania pasma

Odbiornik cyfrowy powinien być zdolny do automatycznego przeszukiwania całego zakresu

częstotliwości dostępnego dla głowicy w.cz. oraz dostrojenia do prawidłowej struktury ramki DVB-T,

kodowania kanałowego i modulacji w celu dostarczenia wejściowego strumienia transportowego

do następnych modułów. Dane o dostrojeniu powinny być przechowywane na liście usług, aby

umożliwić szybkie wybranie żądanego strumienia transportowego.

Jak wiemy, listę stacji DVB-T przygotowują technicy C+, podobnie jak tą satelitarną, którą następnie odbiornik ściąga z satelity podczas "wyszukiwania" kanałów. Na razie nie mają z tym jeszcze zbyt wiele roboty, ale ciekaw jestem co będzie, gdy wystartują multipleksy w całej Polsce, a podczas testów parametry wielokrotnie będą się zmieniały. Opóźnienia w reagowaniu techników C+ mogą wynieść nawet kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Bzdura!!

Tu sie wypowiedzialo max 50 osob z problemami z tym sprzetem. Na kilkaset tysiecy jego uzytkownikow to margines. Z tego pewnie część to byli ludzie zatrudnieni w tym celu przez konkurencje.

Mam tez N-ke i uwazam N-box rekorder za zdecydowanie gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję użytkować obydwa dekodery i oczywiście stwierdzam, że Nbox jest bardziej przyjazny dla użytkownika. Nie odpowiadał mi trochę pilot ale pewnie idzie się przyzwyczaić (używałem go 2 tyg.) ale jeżeli chodzi o oprawę graficzną epg, vod oraz samego menu dekodera bije go na głowę. Podobnie rzecz ma się z zarządzaniem własnymi nagraniami oraz ich odtwarzaniem i przewijaniem. Jeżeli chodzi o stabilność działania oraz szybkość przełączania kanałów to sprzęty są porównywalne. Na szczęście należę do grona użytkowników PVRa, z którym nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdur? Bzdury to ty wypisujesz bo gdzie w Polsce masz kilkaset tysięcy użytkowników Philipsa PVR? Moim zdaniem nikt kto widział w działaniu nbox recorder i Philips PVR nie napisze, że PVR jest lepszy.

 

Ja pisze. N-box Rec kompletnie mi nie odpowiada. Za to jego odpowiednik cyfry jak najbardziej. Fakt , opakowanie i grafika n-boxa sa ladniejsze, ale to niczym nie swiadczy. Mam obie platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura!!

Tu sie wypowiedzialo max 50 osob z problemami z tym sprzetem. Na kilkaset tysiecy jego uzytkownikow to margines. Z tego pewnie część to byli ludzie zatrudnieni w tym celu przez konkurencje.

Mam tez N-ke i uwazam N-box rekorder za zdecydowanie gorszy.

 

 

Problem z tym dekoderem istnieje i jest dobrze znany Cyfrze. Podobno jest to związane z tym, że dekoder był produkowany przez Pace i Philipsa, dwa rodzaje procesorów, dwa rodzaje podzespołów, a oprogramowanie tylko jedno. Stąd też po aktualizacji oprogramowania na części dekoderów zanikają kanały. Sam korzystam z tego dekodera i był już raz wymieniany i dalej to samo - zaniki kanałów, pojawianie się innego kanału (np. zamiast Canal+ miałem Polonie), jedyna rada na infolinii to wymienić dekoder...

A klientów jest sporo zgłaszających to, bo nawet w pierwszym punkcie, gdzie chciałem wymienić, dowiedziałem się, że czekają na dostawe, bo codziennie wymieniają przynajmniej 2 dekodery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narzekać to narzekać - dekodery = tragedia (może coś pomoże nowy soft ale na to się szybko nie zapowiada) do tego prehistoryczna grafika rodem z ATARI

HD w C+ płacimy, Dekodery w dzierżawie - płacimy................ itp najlepsze jest na koniec, byłem z C+ prawie 8 lat - dostałem karę za tygodniowe opóźnienie w zwrocie sprzętu (nałożyły mi się wczasy i stąd spóźnienie) niestety dostałem list, że wzywa się do opłacenia kary w wysokości 300zł za nieterminowy zwrot (upomnienie przyszło już po zwrocie sprzętu) - niestety moje prawie 8 lat nie było w stanie przekonać do anulowania grzywny :/ Tak więc się traktuje klientów ze ZŁOTYM PLUSEM :censored: Dlatego teraz n'ka + CP dla sportu :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taka propozycję piszmy wszyscy do cyfry + (gotowy formularz na stronie cyfry w zakładce kontakt ) żeby dodała nową listę kanałów z pakiety TVP ,czyli TVP HISTORIA ,TVP HD .Ja osobiście wysłałem w przeciągu 4 dni 2 maile i juz dostałem odpowiedz 2 razy (tutaj trzeba pochwalić Cyfrę za szybką reakcję i kontakt z abonentem.W poprzedniej platformie Mojej czyli N to była tragedia na odpowiedz na maila czekało się od 2 tygodni do miesiąca ,a nawet na niektóre brak odpowiedzi wogóle

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem abonentem cyfry i tego badziewia pvr hd.Nie mam pojecia jak dziala nbox ale jesli tak jak ten od cyfy to wspolczuje.Srednio raz w tygodniu trzeba przeszukiwac liste gdyz gina kanaly.Ustawione nagrania czasem sie nie nagrywaja,obslugiwanie tego tunera za pomoca pilota to masakra!bardzo glosne dzialanie tunera w nocy jak sciaga VOD ale to raczej wina dysku jak tunera problemy z wyswietlaniem epg.Tyle mi przychodzi do glowy na te chwile.Tuner nie jest absolutnie wart 20 zl w obecej sytuacji.Od jakiegos czasu mam wrazenie jakby cyfra robila wszystko na sile w odpowiedzi na to co proponuje konkurencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...