Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zefir napisał(a):

Tylko dlaczego nazywają siebie niezależnymi mediami,skoro nimi nie są.

To co opisujesz jeśli jest prawdą i zależy także co napisałeś i czy nie złamałeś regulaminu jest co najwyżej ocenne co uczciwości. 

Niezależne media to takie które nie są zależne od władzy, co już kilka razy na pewno pisałem. 

Artykuł oprócz tego co opisje @Kirk dotyczy również próby przejęcia WP prze firmę zależną od władzy, co także jest dalekie od standardów w krajach zachodnich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko,że niezależne media to takie.które sa niezależne od władzy,ale też od wpływu innych zewnętrznych źródeł, takich jak korporacje lub wpływowe jednostki. Każdy ma prawo publicznie wyrażać swoją opinię i nie może być przez to w żaden sposób dyskryminowany.(oczywiście są wyjątki)  Moim zdaniem zawsze warto wysłuchać dwie strony sporu.Dlatego sam  z chęcią śledzę media rządowe i antyrządowe. Tutaj też mamy różne zdania i nikt nie manipuluje naszymi wypowiedziami ,które usunąc,a które nie.(oczywiście zgodnie z regulaminem) Tym bardziej,że są tematy i wypowiedzi( Twoje, moderatorów i innych  ) z którymi całkowicie się zgadzam i popieram.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zefir napisał(a):

,ale też od wpływu innych zewnętrznych źródeł, takich jak korporacje lub wpływowe jednostki.

Takich nie ma. Media mają swoich właścicieli prywatnych, zazwyczaj są to korporacje.

 

Media mają patrzeć władzy na ręce, zatem przez niezależność należy przede wszystkim rozumieć niezależność od aktualnie sprawujących władzę.

11 godzin temu, zefir napisał(a):

Dlatego sam  z chęcią śledzę media (...) i antyrządowe.

Takich mediów także nie ma.

Są media krytyczne i punktujące sprawujących władzę. Masz niewłaściwe podejście do tego tematu, które ukształtowują właśnie media zależne od sprawujących władzę.

Jeśli w dyskusji tu na forum nie zgadzamy się ze sobą, to nie znaczy że ktoś jest anty, czy przeciw komuś, tylko poddaje krytyce ten punkt widzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zerknąć do artykułu https://www.liberties.eu/pl/stories/niezalezne-dziennikarstwo/43789#  a w szczególności czym jest niezależne dziennikarstwo zwane niezależnymi mediami. odnosi się do wszelkich mediów informacyjnych, które są wolne od wpływu rządu lub innych zewnętrznych źródeł, takich jak korporacje lub wpływowe jednostki.

Dodam ,że jest to organizacja unina,nie mająca nic wspólnego z naszym rządem.    Civil Liberties Union for Europe (Liberties) jest organem nadzorczym, który chroni prawa człowieka wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej. Nasz zespół tworzą eksperci w dziedzinie praw człowieka i komunikacji. Nawiązujemy ścisłą współpracę z siecią naszych organizacji członkowskich w Brukseli i 18 państwach UE. Jesteśmy zarejestrowani jako organizacja pozarządowa w Berlinie, ale posiadamy również oddział w Brukseli.

Szkoda że masz odmienne zdanie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że różnica w ocenie wynika z tego że nadinterpretujesz tą definicję niezależności. 

Wszelkie media jak już pisałem mają swoich właścicieli. Właścicielami dużych mediów są korporacje. I to jest normalne na całym świecie. Zwłaszcza odcinek informacja w mediach kosztuje dużo i bez dużych pieniędzy nie przetrwają. 

 

Ja tą definicję którą cytujesz  rozumiem tak że chodzi o to żeby właściciel nie kooperował np. z dużą firmą zajmującą się produkcją leków, co mogłoby pozbawić obiektywizmu tego medium na leki.

Tak jak u nas koncern paliwowy, dodatkowo zależny od rządzących, kupił lokalne gazety. Typowy przykład z tej definicji. 

 

Jeśli jednak właścicielem danej stacji jest korporacja od lat zajmująca się mediami elektronicznymi, nie ma tu przesłanek do tego aby mówić o  zależności. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja nie nadinterpretuję  definicję niezależności,tylko przytoczyłem co  twierdzą eksperci w dziedzinie praw człowieka i komunikacji.

Ja się tylko z nimi zgadzam,jak też z tym co mówi nasz słownik PWN ,który definiuje niezależność w następujący sposób: niepodporządkowanie się komuś, czemuś, decydując o sobie; nie będąc wyznaczonym, zdeterminowanym przez coś; wygłaszając bezstronne opinie, nie kierując się interesem żadnej grupy społecznej. I to właśnie  jest ta niezależnoś,a nie ta np.pracodawcy (korporacji)z którą nie zawsze się zgadzamy,choć z racji płacy musimy ją popierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mr. Music napisał(a):

@dvbtowiecSkoro nie ma mediów antyrządowych, to nie ma także prorządowych. 

Błąd w logice. 

Krytyk filmowy nie jest antyfilmowcem.

Tak samo krytyczna stacja stacja telewizyjna nie jest antyrządowa. 

Natomiast media zależne finansowo i personalnie od rządzących są jak najbardziej prorządowe, zwłaszcza jeśli na ich łamach są wyłącznie pieśni pochwalne. 

 

@zefirja nie neguję definicji, ale wyszllśmy od tego że podziełeś media na prorządowe i antyrządowe, starając się to uzasadnić tą definicją. Co jest niewłaściwym rozumieniem sprawy. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bazuję na faktach,Ty na wnioskach,dlatego różnimy się w wypowiedziach.Ja uważam,że wszystko i wszyscy mają swoich zwolenników jak i przeciwników,dotyczy to również naszego rządu.Jedni są za,czyli prorządowi inni przeciw,czyli antyrządowi.Nasze media również są podzielone. I na koniec,media które stają po czyjeś stronie ( rządu,korporacji,osoby, itp)  nie są niezależne ,co starałem udowodnić podpierając się fachowcami tematu z ,,libetes",a nawet słownikiem PWN.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazujesz na swoich przekonaniach co najwyżej. Musiałbym nie znać Twoich przychylnych wypowiedzi w konkretną stronę :)

To czym się podpierasz nie stoi w sprzeczności z niczym. 

Media mają być krytyczne, bo taka jest ich rola i to nie oznacza że są anty. To co piszesz świadczy o tym że nie rozumiesz roli mediów. 

Edytowane przez dvbtowiec
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ronnie84 napisał(a):

Byłoby to śmieszne gdyby nie to że jest prawdziwe. Dla tych co nie doczytają odcinek z 2010r. 

 

https://wolnemedia.net/simpsonowie-a-kocia-choroba-i-szczepienia/

 

 

 

Takich przykładów jest więcej. Ciekawe skąd twórca to wszystko wiedział? Jest na to wytłumaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia mojego kolegi mówiła do niego żeby się nie żenił z pierwszą lepszą, bo ani się obejrzy i go zostawi, a taki dobry z niego chłopak. 

No i ożenił się szybko z dziewczyną którą krótko znał, a po roku wzięli rozwód. 

Ciekawe skąd jego babcia to wiedzieła? Jest na to wytłumaczenie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marek79 napisał(a):

Ja mam pytanie do wszystkich: Czy chcielibyście urodzić się w gronie wieloraczków (5-6-7-8) ?

Ja jak najbardziej bo zawsze jest raźniej w domu i w szkole.

Jak można chcieć coś na co nie ma się najmniejszego wpływu? Zastanów się co piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...