Skocz do zawartości

CYFRA+ , tuner Strong 6880


Cyfroman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam taki (powazny?) problem...

 

Wykupilem abonament Podstawowy+ i Canal +, mam dekoder Strong 6880 (wiem ze raczej zly wybor, ale juz to olac). Korzystalem z miesiac bez problemu, ale potem ten problem sie pojawił...

Kanały mimo tego ze miały odpowiedni sygnał (90 - 96) nie wyswietlal sie obraz... Na poczatku nie bylo "widac" tylko nie ktorych, teraz nie widac nic. Postanowilem ze popatrze w ustawienia i "zresetowalem" dekoder do ustawien fabrycznych, po tym wszedlem w liste kanalow, ulubione... a tam? CYFRA + (pusto) no i moje pozostale 4 wiadomo puste listy..

Dlaczego lista kanalow cyfry jest pusta?? W Ustawieniach - > instalacja - > Instalacja kanałow mam ustawienia standardowe, czyli:

Satelita: Hotbird

LNB: LNB1

antena: stała

czestotliwosc: 10719

Polaryzacja: V

Symbol rate: 27500

tryb skanowania: Wszystkie

Operator: CYFRA +

 

Poziom sygnalu na dole po prawej prawie max, gdzies 95%, jakosc - zero.

 

 

Prosze podpowiedzcie mi co mam zrobic :/ zalezy mi na czasie :)

 

 

Z GORY WIELKIE DZIEKI!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze podpowiedzcie mi co mam zrobic

Najszybciej zrób ( mam stronga od grudnia)

Tak wejdź w meny przywróć ustawienia fabryczne..

Wgraj ponownie listę cyfry i wszytko powinno hulać przy założeniu ze kable są w porządku.. najpierw przed ta czynności a przejrzyj podłączenie kabli z czaszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flp

U mnie w ustawieniach jest tak:

Konfiguracja LNB

LNB - LNB1

typ LNB - uniwersalny A

zasilanie LNB -13V/18V

antena - stała

pasmo LNB -DiSEqC

polaryzacja LNB - DiSEqC

Toneburst - A

wejście DiSEqC 1.0 - 1

wejście DiSEqC 1.1 - 1

powtórzenie DiSEqC - wył.

 

niskie pasmo LNB:

niska wartość - 10700

wysoka wartość - 11700

niskie LO - 9750

 

wysokie pasmo:

niska wartość - 11700

wysoka wartość - 12750

wysokie LO - 10600

 

Instalacja kanałów - mam tak samo jak u Ciebie ,

przy wyborze satelity Hotbird -TV 336, radio 56, sygnał ok

przy wyborze satelity Astra - TV 455,radio 199,sygnał ok

 

Przy wszystkich programach poziom sygnału dzisiaj 90/100, jakość 10/10.

Prześledź jeszcze raz ustawienia i znów przeszukaj satelitę, w trybie skanowania wybierz wszystkie kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze podpowiedzcie mi co mam zrobic

Najszybciej zrób ( mam stronga od grudnia)

Tak wejdź w meny przywróć ustawienia fabryczne..

Wgraj ponownie listę cyfry i wszytko powinno hulać przy założeniu ze kable są w porządku.. najpierw przed ta czynności a przejrzyj podłączenie kabli z czaszy

 

 

Wlasnie powrocilem do ustawien fabrycznych, po czym ta lista kanałow znikła...

 

 

@Viki

Ustawienia mam takie jak u Ciebie, a mimo to na HotBirdzie TV znajduje 104 kanały, chociaz bardziej ciekawi mnie to dlaczego nie mam listy kanałow Cyfry+??

Jak ja przywrocic? zainstalowac ?

 

 

 

 

EDIT: Na Astrze znalazlo mi 98 kanałow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie powrocilem do ustawien fabrycznych, po czym ta lista kanałow znikła...

Instalacja kanałów..

Cyfra automatycznie .. pobierze ci listę cyfry.. wyłączysz operatora Cyfra pobierze całego ( prawie całego)

 

 

W tym problem, ze nie pobiera mi tej listy kanałow... Dlatego nie wiem co zrobic zeby pobrała.

W instalacji kanałow przy wyborze operator mam wybrane CYFRA+ mimo tego nie mam listy kanałow ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie,mam na tym dekoderze postawiony jeszcze jeden dekoder i boję się trochę,że Strong może się przegrzać.Czy ktoś miał tego typu problem z tym dekoderem ? Wiem,że przysłanianie otworów wentylacyjnych nie jest wskazane,a dekoder jest często ciepły.

 

Ogólnie jak na razie jestem z niego zadowolony,choć mam go dopiero od niedawna.Przez ten czas raz musiałem go wyłączyć z sieci,bo był czarny obraz.Z odbiorem kanałów nie mam problemów,ale mam tylko multipakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,mam na tym dekoderze postawiony jeszcze jeden dekoder i boję się trochę,że Strong może się przegrzać.Czy ktoś miał tego typu problem z tym dekoderem ? Wiem,że przysłanianie otworów wentylacyjnych nie jest wskazane,a dekoder jest często ciepły.
Zwracaj częściej uwagę na Strong'a, gdy jest uruchomiony. Zrób też test i zdejmij ze Strong'a ten drugi tuner i wtedy obserwuj, jak sprzęt Cyfry się nagrzewa. W zasadzie nie powinno się przykrywać otworów wentylacyjnych, jeszcze pół biedy jak takie otwory dodatkowo znajdują się po bokach dekodera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nagrzewa się i to dość mocno,na dodatek tym drugim dekoderem,który jest na nim jest Echostar 717 który też się strasznie grzeje,więc nie jest to za dobre połączenie :) Mam obydwa podpięte do listwy i kiedy wiem,że nie będę dłuższy czas nic oglądał to wyłączam ją,tylko tyle mogę zrobić ponieważ nie mam miejsca by ustawić je jakoś obok siebie :/ A Stronga dałem na dół bo jest wypożyczony i gdyby coś się stało to mi wymienią na nowy,wątpię żeby mi udowodnili,że to z mojej winy się przegrzał.Echostara zaś mam na własność i ostatnie 2mc umowy z Polsatem potem prawdopodobnie będę miał na nim pakiet mini więc wolabym żeby był sprawny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam drodzy użytkownicy.

 

Zwracam się do Was o pomoc, gdyż mój problem jest poważny. Przed chwilą pokręciłem coś moim dekoderze i nie mogę tego naprawić. Wszedłem do MENU, następnie dałem INSTALACJA, potem USTAWIENIA TERMINALA i tam zmieniłem przedostatnią opcję o nazwie CVNB?(nie pamiętam tego skrótu) i tylko jak to zmieniłem, obraz zamrugał i zniknął całkowicie. Odrazu chcąc się ratować wyłączyłem z prądu i podłączyłem ponownie, niestety dalej cisza. Nawet jak teraz nacisnę klawisz MENU to widzę ten napis tylko na wyświetlaczu, nie ma nic na ekranie TV. Nie wiem co się stało? Kanały przełączają się teoretycznie, ale zmiany są tylko na wyświetlaczu. Co mam teraz zrobić aby przywrócić wszystko do normalnej formy? Jest jakiś sposób na reset bez użycia pilota i obrazu? Proszę o pomoc drodzy forumowicze, bo rodzina mi już suszy głowę :( Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zmieniłeś system kodowania z PAL na jakiś inny NTSC czy SECAM.. ja obstawiam, że NTSC.

Nie wiem jak się tutaj robi twardy reset.. ale na włączonym dekoderze naciśnij na pilocie MENU -> 3 RAZY ZEJDŹ W DÓŁ ->OK->OK->RAZ W DÓŁ->OK->3 RAZY W DÓŁ-> I TERAZ W LEWO LUB W PRAWO i powinno zaskoczyć:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...