Skocz do zawartości

CYFRA+ , tuner Strong 6880


Cyfroman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tunera już mam go dość. Ma coraz częściej zwisy często kanały nagle się zacinają ( naprawdę super sygnał i jakość) przykładowo na Animal Planet oglądam sobie i nagle się obraz kratkuje zrywa go na potęgę, nacisnę OK i nagle jakość idzie z 3/10 na 10/10. Takie przypadki są jeszcze na paru kanałach. Jutro idę wymienić na inny tuner może Pace może jakiś Philips, a może Thomson zobaczę co będą mieli. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ DiSEqC jest rzadko spotykany. Chyba myślałeś o 1.2. Ten dekoder obsługuje poziomy DiSEqC 1.0 i 1.2. Z tego wynika, że powinien radzić sobie z 2.1.

 

BTW: Na TO forum Cię skierował? ;-)

 

"rzadko spotykany" no to gicior , podziekuje kolesiowi ze sklepu ze ten jest najpopularniejszy :D

zdaje sie ze musze to jednak wymienic do tego stronga , dzieki

tak na to forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfra_lbn, nie zapomnij podać powodów wymiany tego tunera.

 

Na przykład proponuję powiedzieć: takiego odpadu produkcyjnego jak tuner STRONG SRT 6880 jeszcze nie widziałem; nie spotkałem jeszcze produktu tak niedopracowanego i awaryjnego itp.

 

Pharlap, najpopularniejszy jest DiSEqC 1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj pierwszy post na forum i juz niestety klopoty z tym badziewnym tunerem.

Chcial bym sie zapytac czy tez macie taki problem, ze po wlaczeniu kanalu Disney Channel zawsze trzeba zmieniac jezyk na polski? Wystarczy, ze dam jeden kanal nizej lub wyzej i powracam do D. Ch. to juz mam go po angielsku.

Czy jest to tylko problem wystepujacy na strongu 6880 czy tez na innych tunerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dekoder cóż pościłem im opinie o tym [beep]ie zwanym dekoderem. Gościu w punkcie cyfry był ta zdesperowany i pokazał mi magazyn z dekoderami zwróconymi, 90% na magazynie to dekodery Stronga. Powiedział że już podobno cyfra+ skarżyła się na te dekodery do producenta francuskiego, ale więcej nie wiedział. Cóż wziąłem dekoder PACE chodzi wyśmienicie żadnych cięć itp. wszytko tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Wyłączyłem wcześniej opcję operatora podczas wyszukiwania programów i miałem do wyboru 1283 programy. Dziś chciałem tą funkcję włączyć ponownie ponieważ Cyfra fajnie podaje numerki programów. Zrobiłem tak: tryb skanowania - wszystkie kanały; operator - CYFRA+; Nacisnąłem automatyczny (czerwony guzik). Przeprowadza skanowanie, ale zamiast listy kanałów Cyfry+ mam cały czas wszsystkie kanały dostępne na HotBird. Czy ktoś wie jak mam powrócić do wcześniejszego stanu nie przywracając ustawień fabrycznych? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@musiolek

a wcisnij przycisk "FAV" na pilocie i sprawdz czy tam nie ma już przypadkiem Twojej listy CYFRA+ ( może jesteś na liscie kanałow pod przyciskiem "sat" -HotBird)

ja najpierw wyszukałem kanały Cyfry+ a potem niekodowane, po tej operacji miałem obie listy, i obie mogłem uaktualniac, więc nie było problemu ;)

 

 

 

widze że dużo osob narzeka na dekodery STRONG i je zwraca, może dzięki temu coś ruszy w tym temacie i bedzie update softu, z drugiej strony mam szczescie bo u mnie wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Od 3 dni zero zwisów i problemów z tunerem. Dziwne tym bardziej że poprzednio po 3 razy dziennie musiałem przywracać ustawienia fabryczne lub wyłączać z sieci. Czyżby problemy nie leżały po stronie tunera tylko dostawcy?

Sorki pochwaliłem. Właśnie przycięło mi dźwięk. Problem nadal istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam problem z tunerem Strong 6880, byłem w sklepie komputerowym z cyfrą+ i chciałem wymienić na inny obojętnie odbiornik cyfry+, dostałem taki sam, od nowa problemy

Twierdzili, że nie mogę na inny wymienić

 

Co mam dalej zrobić?...................

 

 

 

poz.łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odbiornik na wynajem, wymienili na taki sam i dalej mam problem , na inny nie ma takiej możliwości, taką informacje dostałem w punkcie sprzedaży cyfry, próbowała pani coś wpisywać w stronę internetową i nie ma takiej możliwości

Będę musiał się z kontaktował z serwisem cyfry+ nic nie pozostaje.

Będę wymieniał do skutku, 2 tunery i dalej to samo (coś z obrazem i dźwiękiem) trzeba restartować lub przywracać do ustawień fabrycznych.Zapytam się znowu możliwość wymiany na inny, ale pewnie to samo będzie, jaki tuner pod cyfre+ jest dobry może kupie drugi, ale pierwszego dopilnuje.

 

poz.łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem w salonie cyfry+, wcześniej skontaktowałem się telefonicznie w serwisie cyfry+, trzeba mieć zgodę od cyfry żeby dokonać zmian na inny odbiornik, do wyboru dostałem taki sam Strong 6880 lub PACE, skorzystałem i wiosłem tego PACE bez żadnych problemów działa tak jak należy, nie wiesza się , polecam? Dzięki wszystkim za informacje, chciałem jeszcze dokupic odbiornik do cyfry, ale nie wiem czy będzie dobry np.TUNER FERGUSON FX 7600UCI 2XCR CYFRA+ POLSAT 7016 lub

LINBOX 7818 CRCI, USB - FUNKCJA PVR lub LINBOX 7819 CR - PVR,USB,HDMI - Cyfra+, TNK !!!

 

 

Proszę o info..........

 

 

 

poz.łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Otóż mam serverrflink100 i 2 karty klienckie, jedna siedzi w phonixie ( karta skystar2) działa ok., i druga w strongu6880. Tylko że ta druga ani drgnie, tzn nawet czerwona dioda od zasilania nie świeci gdy ją włożę do gniazda stronga. Proszę o pomoc bo już nie wiem co może być przyczyną, kombinowałem już na wszystkie znane sposoby znalezione na forach.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...