Skocz do zawartości

CYFRA+ , tuner Strong 6880


Cyfroman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

całkiem niedawno kupiłem zastaw Cyfry plus z dekoderem Strong 6880 dla mojej babci bo chciała koniecznie tą telewizję katolicką Trwam oglądać :] , ale że odbierać można ją z Astry 19 to dokupiłem konwerter (GOLDEN INTERSTAR GI-205 MONOBLOCK ) zezujący na Astrę. Czasza z pojedyńczym konwerterem ustawiona jest na HotBird

zmontowałem ten konwerter podwójny ustawiłem LBN 1 dla Astry i LBN 2 dla HotBird oraz poprawki typu: Polaryzacja H (pozioma)

SR 22000 Mb/s

Pid Video 513

Pid Audio 660

nie wiem jak ustawić transponder na 53

mniejsza z tym no i niema tej "Babcinej" telewizji a powinna być niema też TV Kultura które też powinno być . Napisałem do gościa od którego kupiłem konwerter zezujący to mi napisał żebym ustawienia LBN zmienił 1 dla HotBird a 2 dla Astry, no ale wtedy jest sygnał a niema jakości i ręce mi opadją nie wime co zrobić do Cyfry nie mogę się dodzwonić i lipa :? .

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje podejść do Stronga i szybkim i zdecydowanym ruchem wyłączyć go z kontaktu :) PÓźniej włączyć i znając życie to będzie działał :jupi: A ja mam inne pytanie działa wam normalnie TVP Info bo u mnie na Strongu non stop są problemy i albo klatkuje albo go wogóle nie ma, na inych kanałach jak jest to kontorlka żółta świeci się ciągle. A na TVP info jak są problemy to miga. Co z tym zrobić. Wcześniej były porady o usunięciu listy kanałów ale to nic nei daje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
Oczywiscie, ze jest.

Wejdz w menu dekodera i tam jest cos takiego jak nagrywanie, i tam ustawiasz kiedy ma sie wylaczyc czy wlaczyc

Witam serdecznie,

mam pytanie (kolejne) dot. nagrywania. O tym że w Menu jest opcja nagrywania wiem, wiem też jak programować ( :jupi: ), ale ...

Mam magnetowid SONY SLV-SE730, po zaprogramowaniu (p)Stronga nic nie dzieje się, a powinien on chyba uruchomić Sonego. Proszę o pomoc i rady. Dekoder jest podłączony do wideo kablem SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, co oznaczają wszystkie ikonki w górnym pasku informacyjnym po prawej stronie ekranu? Szukałem w instrukcji obsługi ale nie znalazłem. I jeszcze jedno pytanie: czy zauważacie lekkie drżenie obrazu na TV4 czy tylko u mnie tak jest?

 

Na TV4 (w przypadku aktualnie nadawanego formatu 4:3) drżenia obrazu nie zauważyłem.

 

Ikony od lewej do prawej oznaczają:

# - kanał kodowany

[D-D] - dostepność fonii AC3

[...] - dostępność napisów

(O) - dźwięk stereo lub mono, jeżeli po bokach białego koła nie ma nawiasów.

 

Ostatnia ikona oznacza kanał tv lub radiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wada fabryczna, a ten tuner jest odpadem fabrycznym. W kazdym egzemplarzu jest tak, jak u Ciebie.

Bez przesady, (p)Strong nie jest taki zły, inne dekodery mają również takie same problemy - to tylko sprzęt. Ja mam również Stronga i nie mam problemów, o ile się nie grzebie, samemu przez przypadek nie włączy np. jakiegoś guzika na pilocie czy też w Menu to wszystko działa czy to jest Philips, Mediasat, Pace, Strong, HD, HD PVR, Polsat, N czy C+.Mówicie, że jest kiepski, a ile używaliście dekoderów (2??). Ja mam do czynienia z dekoderami C+ i jednym CP i wszystko działa, wiadomo, im więcej użytkowników tym więcej "problemów".

ps.1 pamiętajcie o AC3 i TVNie :wink:

 

ps.2 jak nagrywać na wideo z Stronga ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Również mam podobne problemy ze Strongiem. Najbardziej uciążliwy to jego zwiechy. Wyciągam wtyczkę czasami ze 3 razy dziennie. Listwę w końcu kupię bo już mam dość schylania się do kontaktu. Próbowałem ustawić odbiór z HB i Astry ale udało mi się tylko z jednej albo drugiej. Przeczytałem cały temat i jeszcze się pomęczę. Wcześniej miałem TNK i działało bez problemu. A ustawianie list to już katorga. Nie wiem o co chodzi ale kilka razy, nic nie robiąc, zmieniała mi się lista kanałów na FAV, później wróciły do listy kanałów ale nie wiem jakim cudem. Da się to jakoś przełączać? Czy w Strongu są wszystkie stacje radiowe, które oferuje C+ bo nie mam np. Trójki, TOK FM?

 

Wcześniej dostałem Thomsona. Od początku nie reagował na pilot. Musiałem restartować i po załączeniu, gdy się od razu przyciskało, reagował do jakiegoś czasu. Po godzinie udało mi się zainstalować kanały i kilka razy restartując wytrzymał jeden wieczór. Rano zero reakcji, nawet diody się nie świeciły. Zaniosłem do Cyfry i po sprawdzeniu wymienili na ten sam model. Poprosiłem o sprawdzenie i tez nie działał na pilot, udało się z trudem ustawić kanały ale ciągle się wieszał. Przyniósł kolejny i to samo. Wymienił kable, pilot, baterie, kartę i nic. 3 dekodery poszły do magazynu. Minęła godzina z hakiem i dostałem Stronga (sprzedawca mówił że system mu nie pozwala na wymianę na inny model ale drugi mu pomógł i jakoś poszło). Ten przynajmniej jakoś działa... Najlepszy dekoder jaki na razie miałem to TechiSat z TNK, aż łeżka się kręci gdy wspomnę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po podpisaniu umowy (co bylo w zeszly czwartek) mozna udac sie do przedstawiciela firmy i wymienic za free dekoder 6880 na inny (ktory dzierzawie za darmo) ?

 

pytam bo chce sobie posortowac kanaly i napotykam na problem w postaci przesuwania recznie paruset kanalow

 

moj cel to miec wszystkie kanaly cyfry + fta hotbird + fta astra (tak mam disecq) w takiej kolejnosci w jakiej mi sie podoba i z tego co wyczytalem w instrukcji i po pobawieniu sie lista kanalow w tunerze to albo stworze nowa liste i bede pilotem dodawal kanal po kanale tak jak juz maja isc i to trzeba robic pojedynczo bo sie nie da hurtowo dodac kanalow albo zdecyduje sie na jednego satelite np.: Hotbird i wtedy poustawiam kolejnosc

 

duze lepiej mi sie pracowalo gdyby tuner mial mozliwosc programowania z komputera i dlatego pytam czy jest taka mozliwosc aby go wymienic a jesli juz tak to ktory wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...