Skocz do zawartości

CYFRA+ , tuner Strong 6880


Cyfroman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zaletą tego tunera jest to, że jest tani i obsługuje inne satelity co jest ewenementem w przypadku dekoderów C+.

Bardzo wolne przełączanie kanałów - po 2 latach użytkowania nboxów i małego opticum x10p przesiadka na stronga przypomina podróż w czasie do drugiej połowy lat 90. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to szrot jakich mało.Wziąłem go ze względu na to,że ma przelotkę konwertera.Ale okazało się,że w tym tunerze to i przelotka jest zwalona.Żeby oglądać programy po przelotce to stronga muszę wyłączyć na TVN-ie,bo inaczej to brakuje mi wszystkich kanałów z polaryzacji pionowej,a żeby oglądać programy z wysokiego pasma polaryzacji pionowej to strong musi być wyłączny na AXN-ie.Do kompletu jeszcze zanika obraz,albo obraz z dżwiękiem i pojawia się komunikat "słaby sygnał",pomimo tego,że jest 10/10 i 96/100.Jedyne co mu pomaga to wtyczka z sieci,ale nie na długo.Byłem w punkcie CYFRY+ i chciałem go wymienić na pace,ale się okazało,że nadzień dzisiejszy brak jest jakichkolwiek dekoderów.To się CYFRZE udało nałapać klijentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem go ze względu na to,że ma przelotkę konwertera.Ale okazało się,że w tym tunerze to i przelotka jest zwalona.Żeby oglądać programy po przelotce to stronga muszę wyłączyć na TVN-ie,bo inaczej

Powiem tak nie znam żadnych tunerów by praca po przez przelotki była w miarę dobra.. dwa tunery się wzajemni zakłócają.. Dlatego lepiej dwa tunery ...podłączyć osobno do konwertera po przez zabudowę..twina lub quada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam od niedawna Cyfre z tunerem Strong 6880 oraz aktualna jeszcze przez 4 miesiace umowe z Cyfrowym Polsatem (echostar 717). Moje pytanie dotyczy mozliwosci odbierania na tych dwoch tunerach przez jedna antene. Wiem, ze jezeli chodzi o niezalezne dzialanie dekoderow jedyna mozliwoscia jest konwerter twin.Jednak w moim przypadku przy odbieraniu z jednego drugi moglby byc wowczas wylaczony. Czy w takiej sytuacji moge uzyc rozgaleznika? Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Zamieniłem pace sd na tego stronga.Do niego podłączyłem Cyfrowy polsat,przez tzw. przelotkę i jak strong jest na czuwaniu to na Echostarze dsb-616 nie działają za dobrze kanały lub jest brak zasięgu.Jak podłączę Echostara do wyłączonego całkowicie z sieci Stronga to ku mojemu zaskoczeniu kanały przez tą przelotkę działają super.Mam pytanie jak działa ta przelotka? Pytam się bo według instrukcji obsługi większości tunerów działa ona w stanie czuwania.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wczoraj zaktualizowalem wersje oprogramowania tunera na 9.02.11. Od tej pory tuner nie pobiera mi listy kanalow Cyfry.

Ja dziś zaktualizowałem oprogramowanie do wersji 9.02.11 i wszystko gra.

Aktualizacje dokonałem bo od czasu zainstalowania nowych kanałów Cyfry nie działa mi przewodnik EPG. Myślałem, że to rozwiąże problem. Niestety poprawy nie ma. Czy ktoś ma jeszcze problemy z przewodnikiem?

:evil::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja mam taki problem z strong 6880 mianowicie mam instalację antenową podłączoną do pioneer 1530 . Jest to antena z dwoma konwerterami Astra i Hodbird

przełącznik diseq i od niego kabel do tego tunera wszystko działa znakomicie Ale jak podłącze stronga to brak sygnału .Zamienie przewody przy konwerterach to strong działa. Ale na stałe tego nie mogę zrobić musi być tak jak było. Czy w ustawieniach stronga można zamienić te satelity?

może ktoś zna poprawną konfigurację tego tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma prościej niż na Strongu.

Sprawdź, który konwerter jest podłączony pod wejścia A, a który pod wejście B przy disequ.

Jeśli ASTRA jest na A, a HOTBIRD na B to w Strongu, w menu (instalacja kanałów) ustawiasz satelitę ASTRA i LNB1 i robisz wyszukiwanie automatyczne (najlepiej tylko niekodowane, żeby zaoszczędzić sobie czasu) a następnie satelitę HOTBIRD i LNB2 i powtarzasz wyszukiwanie (tutaj wszystkie kanały i operator Cyfra+).

Jeśli zaś na wejściu A jest HOTBIRD robisz to odwrotnie/analogicznie - HOTBIRD = LNB1 a ASTRA = LNB 2.

Jeśli Pioneer ma oryginalne oprogramowanie Cyfry i działa poprawnie, to najprawdopodobniej ASTRĘ masz na wejściu B i nieprawidłowo skonfigurowanego STRONGA... sugeruję na Strongu wcześniej przywrócić USTAWIENIA FABRYCZNE zanim na nowo ściągniesz listę kanałów z satelity.

Daj znać, czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma prościej niż na Strongu.

Sprawdź, który konwerter jest podłączony pod wejścia A, a który pod wejście B przy disequ.

Jeśli ASTRA jest na A, a HOTBIRD na B to w Strongu, w menu (instalacja kanałów) ustawiasz satelitę ASTRA i LNB1 i robisz wyszukiwanie automatyczne (najlepiej tylko niekodowane, żeby zaoszczędzić sobie czasu) a następnie satelitę HOTBIRD i LNB2 i powtarzasz wyszukiwanie (tutaj wszystkie kanały i operator Cyfra+).

Jeśli zaś na wejściu A jest HOTBIRD robisz to odwrotnie/analogicznie - HOTBIRD = LNB1 a ASTRA = LNB 2.

Jeśli Pioneer ma oryginalne oprogramowanie Cyfry i działa poprawnie, to najprawdopodobniej ASTRĘ masz na wejściu B i nieprawidłowo skonfigurowanego STRONGA... sugeruję na Strongu wcześniej przywrócić USTAWIENIA FABRYCZNE zanim na nowo ściągniesz listę kanałów z satelity.

Daj znać, czy pomogło.

 

Dziś sprawdziłem diseqc i kable są tam podłączone tak do LBN1 podłączona jest Astra do LBN2 hotbird nie całkiem kapuję wejście A i wejście B do

której to satelity przypisać czy to ma być tak:

 

LNB - LNB2

typ LNB - uniwersalny

zasilanie LNB - 13V/18V

antena - stała

pasmo LNB 0/22kHz

polaryzacja LNB 13V/18V

DiSEqC Toneburst - A

wejście DiSEqC - 1

progr. DiSEqC - Wył.

powtórzenie - Wył.

 

LNB - LNB3

typ LNB - uniwersalny

zasilanie LNB - 13V/18V

antena - stała

pasmo LNB 0/22kHz

polaryzacja LNB 13V/18V

DiSEqC Toneburst - B

wejście DiSEqC - 2

progr. DiSEqC - Wył.

powtórzenie - Wył.

 

tak to ma być czy inaczej bede ci wdzięczny jeżeli poświęcisz mi trochę czasu opisując mi to łopatologicznie bo żona

mnie straszy że zaraz wezwie jakiś serwis bo nic nie morze zobaczyć przez moje kombinacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w konfiguracji LNB masz powyższe wartości, to wykonuj kolejne operacje i dasz radę bez instalatora.

MENU>INSTALACJA>USUŃ WSZYSTKIE KANAŁY>OK>OK..... czekasz aż zrobi się TV - 0 / Radio - 0 (zresztą na dole ekranu będzie napis "proszę czekać").

Kiedy będą "zera" wciśnij klawisz BACK a potem wybierz INSTALACJĘ KANAŁÓW>OK.

Dalej ustawiasz:

Satelita: ASTRA

LNB: LNB2

Antena: STAŁA

Częstotliwość: 10788

Polaryzacja: V

Symbol Rate: 22000

Tryb skanowania: NIEKODOWANE

Operator: WYŁ.

i jeśli poziom i jakość sygnału (na ekranie TV po prawej) są zielone, to z grupy czterech kolorowych klawiszy, wciskasz ten czerwony czyli AUTOMATYCZNE WYSZUKIWANIE...... proszę czekać

po kilku minutach powinny działać już kanały z ASTRY.

 

Następnie wchodzisz w

MENU>INSTALACJA>INSTALACJA KANAŁÓW i wprowadzasz

Satelita: HOTBIRD

LNB: LNB3

Antena: STAŁA

Częstotliwość: 10719

Polaryzacja: V

Symbol Rate: 27500

Tryb skanowania:WSZYSTKIE KANAŁY

Operator: CYFRA+

i jeśli poziom i jakość sygnału (na ekranie TV po prawej) są zielone, to z grupy czterech kolorowych klawiszy, wciskasz ten czerwony czyli AUTOMATYCZNE WYSZUKIWANIE...... proszę czekać

po minucie powinny działać już kanały z HOTBIRDA

 

Do przełączania między satelitami używasz klawisza SAT na pilocie dekodera, jeśli chcesz ustawić listę kanałów z Cyfry, to najpierw zmieniasz satelitę na HOTBIRDA, a potem klawiszami FAV>OK>OK zapisujesz listę CYFRY jako listę główną na dekoderze... jeśli chcesz oglądać z Astry, to przełączasz się klawiszem SAT i wybierasz ASTRĘ

 

to chyba wszystko... pisałem z pamięci, mam nadzieję nic nie pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...