Skocz do zawartości

CYFRA+ , tuner Strong 6880


Cyfroman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mierzył ktoś pobór prądu przez Stronga 6880?

Trochę się zdziwiłem bo mój egzemplarz pobiera 11W mocy czynnej kiedy normalnie pracuje, oraz 11W w trybie stand by, czyli stand by w ogóle nie ma! Macie może panowie pomiary energii z innych dekoderów?

 

Witaj Teddy. kolega "szumu" napisał że pobiera mu 11W w czasie pracy i też w czasie czuwania(Stand by).Wychodzi więc na to,że jak nic nie oglądamy to lepiej wyłączyć z prądu.

 

PS.Mój kumpel zmierzył mi ile mu zjada prądu podczas oglądania,jak i w czasie czuwania. Wynik to ok 12W bez względu czy oglądamy tv,czy jest w stanie stand by.

 

z tego wynika by wyłączać jak nie oglądamy,bo po co płacić za stan czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wodzu 177 za informacje.To znaczy ze jeszcze nie jest najgorzej (11 wat).Ale powinien brac mniej na czuwaniu.Moj STRONG grzeje sie chyba nadmiernie.Ale poza tym jestem bardzo zadowolony.Chyba najlepszy dekoder jaki dotychczas mialem.Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@żuko, ustawiasz kiedy tuner ma włączyć jakiś kanał, masz podpięte Video, lub DVD recorder i tam ustawiasz czas nagrania, dzięki temu bez Twojej ingerencji wszystko sią włączy (przynajmniej powinno).

Swego czasu miałem Wizję i DSB3010, była podobna funkcja, dodatkowo, na (o ile dobrze pamiętam) 5 minut przed, jeśli coś oglądałem włączał sie komunikat o zaplanowanym "nagraniu", bardzo fajna funkcja, pozwalała ustawić jakiś "ważny" program, dzięki czemu mawet jeśli na innym coś nas zaciekawiło, komunikat przypominał o zaplanowanej transmisji. (np meczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.prosze o podpowiedź co może być przyczyną.Używam zeza na astre i niestety odbiera mi tylko częśc programów.Np nie odbiera rtl,viva,rtl2,pro 7.... odbiera polonia,tvp historia i td.Na innym tunerze na tym samym zezie działa wszystko.Co moze byc przyczyną?Czy tuner ma mniejsze "czucie" słabszych transporderów? Czy coś innego.Czy muszę bardziej ustawic konwenter.Na innym konwenterze to samo się dzięję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to samo-próbowałem także ręcznego wpisywania.Na tych transporderach jakość wacha się w przedziale czerwonym - czyli ponizej normy - wskauję raz sygnał ok a raz brak sygnalu - i tak sobie skacze.Dziwne-pozostaje mi sierowac antene na astr ichyba tak sprawdzić.Aha a może szerokość między konwenterami ma coś wspólnego?chodzi o szrokość między zezem a głownym konwenterem-może to troszkę zmienić?tylko czemu na innych tunerach dziala bez żadnego problemu.Jeszcze jedna ciekawstka.Npprogram z astry ojom (który ma słaby sygnał na innych tunerach) tu działa bez zarzutu.Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w tym miejscu co mam astre jest słabszy sygnał (tuner mniej czuły itp).Po przestawieniu anteny na astre wszystko łapie bez problemu.Zezem pozostaje jak w moim pierwszym watku.szkoda bo czasmi będę musiał pdłaczać inny tuner (a w szczególności na walke Adamka-na hb pewno blokna rtl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...